صفحه 1334 از 1402 نخستنخست ... 334834123412841324132513261327132813291330133113321333133413351336133713381339134013411342134313441384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,331 تا 13,340 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member itmmit آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

نقل قول نوشته اصلی توسط md70 نمایش پست ها
    کسایی که حین خدمت پذیرش میشن دیگه نیاز به گذروندن دوره آموزشی ندارن درسته؟!! @itmmit
    اگر گذرانده باشید خیر دیگه نیازی نیست

Junior Member

سلام و خسته نباشید.آیا می تونیم سازمان بکارگیرنده رو خودمون تعیین کنیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pezhmanbayat نمایش پست ها
    سلام دوستان... سوالی داشتم در مورد افرادی که قبلا کسری خدمت انجام دادن و حالا نخبگیشون احراز شده و می خواهند کسری را جایگزین خدمت بکنند.......
    1) قبلا کسایی که این کار رو انجام داده بودند میگفتند ملاک 14 ماه است و اگر از این مقدار کمتر بشه (حتی یک ماه) بایستی یک پروژه 6 ماهه جدید انجام دهند. ولی به تازگی گویا ملاک 19 ماه شده است... خواستم بدونم کسی جدیدا این کار رو کرده یا خیر... البته توی سوالات متداول خود سایت دفاع ملی گفته 14 تا 19 ولی به نظر ماله قبله و آپدیت نشده.... کسی تجربه جدید داره ممنون میشم راهنمایی کنه...
    2) همچنین شنیده ام طبق قوانین میگویند اگر تاریخ شروع پروژه کسری خدمت سال 97 باشه دیگه قبول نمیکنند....

من دو ماه هست که کارم شروع شده است و توی نامه ام نوشته شده بود 14 ماه. این مطلبی که فرمودید مال چه زمانی است؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    مخصوصا اونهایی که سوالاتم رو جواب دادن، دم همتون گرم
    دو سوال دیگه برام پیش اومده
    1-اینکه یک ماه از تاریخ نامه من گذشته و من مشخصات خودم رو فرستادم برای ایمیل برای گرفتن وقت و...
    حالا باید منتظر باشم تا نتیجه از طریق ایمیل به من اعلام بشه؟که کی من حضوری برم دانشگاه عالی دفاع؟
    2- سوال دوم اینکه که با توجه به اینکه تو برگ سبز من موعد اعزامم اول دی زده شده، تا اون تاریخ با بنیاد به نتیجه میرسم و یا باید آموزشی رو برم یا نرم (که غیبت میخورم و...)؟
    ممنون میشم مثل همیشه برادرانه کمکم کنید
    یا حق

با سلام دوستان عزیز
    عاجزانه خواهش میکنم حوصله کنید و متن طولانی بنده رو مطالعه بفرمایید و در صورت امکان راهنمایی کنید. ممنون
    من شهریور سال 95 از دانشگاه تهران در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم. همون سال پایانی ارشد، با وجود رتبه 2 کنکور دکتری، در مصاحبه بنده رو رد کردند. به امید اینکه سال بعد بتونم قبول بشم، نرفتم سربازی و مجددا رتبه 9 دکتری رو آوردم. ولی دوستان لطف کردند و مجددا بنده رو رد کردند. سال 96 برای بنیاد نخبگان برای پروژه جایگزین خدمت اقدام کردم و متاسفانه به دلیل طولانی شدن فرایند بررسی مدراک (جالبه برای عدم درج یک کلمه در مدرک کارشناسی، حدود 6 ماه کارم عقب افتاد!)، دی ماه 96 رفتم خدمت و تا اردیبهشت 97 سرباز بودم (حدود 5ماه)، تا اینکه نتایج بنیاد اومد و پذیرفته شدم.
    بلافاصله و به امید اینکه بنیاد احتمالا مکان بهتری برای رد شدن از سربازی هستش و اتلاف وقت یگان های سربازی رو نداره، در حالی که میتونستم بمونم در یگانم و تا فروردین 98 سربازیم رو تموم کنم (البته با 6 ماه کسری بسیج)، متاسفانه یا خوشبختانه از یگان ترخیص شدم و رفتم برای دریافت پروژه. مرکز نخبگان داعا بنده رو به نیروی انتظامی ارجاع داد. همون اردیبهشت 97 رفتم نیروی انتظامی تهران برای دریافت پروژه. فقط دوستان 4 ماه طول کشید که یک جلسه بزارن تا یک عنوان به بنده بدن برای پروژه!!!!! دقت کردید 4 ماه!! شهریور 97 خودشون یک عنوان دادند.
    بنده شروع به نوشتن پروپوزال کردم و اون رو بهشون ارائه دادم. گفتن باید صبر کنی تا جلسه شورای پژوهشی برای دفاع از پروپوزال! خلاصه اینکه یکدفه من رو از اصفهان کشوندن تهران و جلسه رو برگزار نکردند و در نهایت شهریور 98 این جلسه کذایی برگزار شد! اردیبهشت 97 کجا، شهریور 98 کجا!!! شاید بگید خوب همون موقع که دیدی دارن لفتش میدن، میرفتی و انصراف میدادی... ولی دیگر دوستان رو هم میدیدم پروژه اونها مثلا 3 سال طول کشیده، با خودم میگفتم خب احتمالا روندش همینه دیگه و اینکه در نهایت به نتیجه میرسه و پروپوزالم تصویب میشه! ضمن اینکه تو این مدت کار می کردم و خب درآمد داشتم. اما نکته جالب این داستان، رد کردن پروپوزال بنده به طور کلی(حتی عنوان خودشون رو زیر سوال بردن!!!) هستش و اینکه اصلا اجازه ندادن بنده از پروپوزالم دفاع کنم!! به همین راحتی! یک سال و نیم عمر بنده تلف شده و دستم به هیچ جایی بند نیست... هرچه اعتراض کردم، صحبت کردم، بی فایده بود، در نهایت مهر ماه 98 نامه عودت بنده رو زدن که هنوز نرفتم ببینم چه باید کرد.
    خلاصه اینکه دوستان اینهمه حق خوری و بدشانسی، من رو به مرحله ای رسوند که دیگه از همه چیز و همه کس زده شدم. فقط به فکر فرار از این اوضاع آشوب هستم. نه اینکه جوگیر شده باشم برای اپلای کردن.خیر. من در کل دوران تحصیلم همیشه رتبه اول بودم، در تمامی ترم ها و دوره ها!!! از همون دوره ارشد قصد رفتن داشتم، منتها شرایط مالی و خانوادگی اصلا اجازه این کار رو بهم نمیداد. ولی الان میتونم برم.
    اما مشکل اصلی بنده:
    اگر من بخوام برای امسال کارای پذیرشم رو انجام بدم، باتوجه به اینکه ددلاین برخی از دانشگاه های مدنظرم حدود بهمن ماه امسال و حتی برخی دیرتر هست، میتونم مدرک تافلم رو تا اون موقع آماده کنم، رزومم هم بد نیست و فکر کنم با توجه به معدل بالا و مقطع ارشد دانشگاه تهران، شانس پذیرش داشته باشم در مقطع دکتری، البته شما دوستان باید نظر بدید، اما مشکل این سربازی لعنتی هستش که نمیدونم چیکار کنم؟؟؟ در واقع به فرضی هم که بتونم برای فال 2020 از دانشگاهی پذیرش بگیرم، و با فرض اینکه بتونم از یک خراب شده ای پروژه جایگزین بگیرم، پذیرشم دقیقا میوفته وسط پروژه نخبگان و نمیدونم سرنوشتش چی میشه؟؟؟؟؟ وثیقه برای سربازی باید بزارم؟؟ اصلا تو این وضعیت مدارکم رو آزاد میکنن یا خیر؟؟ و هزار تا سوال دیگه که ناشی از عدم اتمام خدمت هستش.
    از طرفی هم فکر میکنم فورس برای زبان رو کمتر کنم و تا حدود بهار 99 بتونم شرکت کنم در آزمون تافل، تا اون موقع هم میتونم رزومم رو گسترش بدم تا حدی و مسائل دیگه رو جلو ببرم و در نهایت برای ددلاین پذیرش ترم های فال 2021 اقدام کنم که ددلاینشون تقریبا میشه بهمن ماه سال دیگه! و در این صورت حدود 2 سال دیگه میشه! البته اگر درست حساب کرده باشم. که حسنش اینه که سربازی لعنتی رو تا اون موقع ان شاءالله تموم کردم و با خیال راحت کارهایی مثل آزاد کردن مدارک، ترجمه اونها و ... انجام میدم و در ضمن میتونم دانشگاههای بهتری هم اپلای کنم.
    امیدوارم تونسته باشم مشکلم رو درست بیان کرده باشم و ممنون میشم با توجه به وقت کم و اتلاف فرصت هام در گذشته بنده رو راهنمایی بفرمایید که چیکار باید بکنم. تشکر از همه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط comrade نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.آیا می تونیم سازمان بکارگیرنده رو خودمون تعیین کنیم؟
    علاوه بر این سوال دو سوال دیگر هم دارم. اگر کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه:
    - آیا می توانیم استاد راهنما را خودمان انتخاب کنیم (از یک دانشگاه دلخواه)؟
    - آیا لیستی از سازمانهایی که نیاز به حضور تمام وقت دارن می تونید ارائه کنید؟ حداقل کسانی که تجربه اش رو داشتند که در سازمانی بودند که نیاز به حضور تمام وقت داشته، بگن کدام سازمان بوده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Communication, Iran University of Science and Technology

همون طوری که خودتون گفتید پیشنهاد من اینه که کمی دیگه صبر کنید و با کارت پایان خدمت اپلای کنید. دیگه بعدش استرس رفت و آمد به کشور رو ندارید.

اگه براتون نامه عدم نیاز زدن در نیروی انتظامی بهتره یک ارگان پژوهشی دفاعی رو پیدا کنید تا با قرار قبلی اونجا ادامه کار پژوهشی نخبگان رو انجام بدید. از اونجایی که در دانشگاه تهران بودید حتما دوستانتان در پژوهشگاه های دفاعی تهران هستند. و چون یکبار براتون عدم نیاز خورده می تونید این دفعه در داعا خودتون مکان پروژه رو پیشنهاد بدید.

متاسفانه روال اداری به همین صورت و زمان بر هست!
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Communication, Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط comrade نمایش پست ها
    علاوه بر این سوال دو سوال دیگر هم دارم. اگر کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه:
    - آیا می توانیم استاد راهنما را خودمان انتخاب کنیم (از یک دانشگاه دلخواه)؟
    - آیا لیستی از سازمانهایی که نیاز به حضور تمام وقت دارن می تونید ارائه کنید؟ حداقل کسانی که تجربه اش رو داشتند که در سازمانی بودند که نیاز به حضور تمام وقت داشته، بگن کدام سازمان بوده.
    اگه جایی رو سراغ دارید با معرفی نامه از اون ارگان، به سادگی می تونید در داعا خودتان مکان پروژه رو مشخص کنید. بدون داشتن نامه اعلام نیاز یا معرفی نامه رسمی به داعا بایست صحبت کنید با کارشناس های داعا که ببینید چی میشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط a_ghayekhloo نمایش پست ها
    همون طوری که خودتون گفتید پیشنهاد من اینه که کمی دیگه صبر کنید و با کارت پایان خدمت اپلای کنید. دیگه بعدش استرس رفت و آمد به کشور رو ندارید.

اگه براتون نامه عدم نیاز زدن در نیروی انتظامی بهتره یک ارگان پژوهشی دفاعی رو پیدا کنید تا با قرار قبلی اونجا ادامه کار پژوهشی نخبگان رو انجام بدید. از اونجایی که در دانشگاه تهران بودید حتما دوستانتان در پژوهشگاه های دفاعی تهران هستند. و چون یکبار براتون عدم نیاز خورده می تونید این دفعه در داعا خودتون مکان پروژه رو پیشنهاد بدید.

متاسفانه روال اداری به همین صورت و زمان بر هست!
    موفق باشید.
    دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتید و ممنون از پاسختون
    راستش از دوستانم که پرسیدم، یک جای دیگری مدنظرم هست برای پروژه که انگار کمتر اذیت میکنن، حالا باید هفته آینده نوبت بگیرم و برم داعا ببینم چی میشه.
    ولی در هرصورت اگر به فرض محال من بتونم در آبان ماه پروپوزالم رو تصویب کنم در جایی، حداقل تا دیماه سال آینده درگیر هستم!! چشم برهم زدنی میگذره، اما خیلی از فرصت ها رو از دست خواهم داد...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4520 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتید و ممنون از پاسختون
    راستش از دوستانم که پرسیدم، یک جای دیگری مدنظرم هست برای پروژه که انگار کمتر اذیت میکنن، حالا باید هفته آینده نوبت بگیرم و برم داعا ببینم چی میشه.
    ولی در هرصورت اگر به فرض محال من بتونم در آبان ماه پروپوزالم رو تصویب کنم در جایی، حداقل تا دیماه سال آینده درگیر هستم!! چشم برهم زدنی میگذره، اما خیلی از فرصت ها رو از دست خواهم داد...
    شما از زمان تصویب طرح پیشنهادیتون تا شروع به کار احتمالا 30-45 روز باید بذارید کنار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)