صفحه 1345 از 1402 نخستنخست ... 345845124512951335133613371338133913401341134213431344134513461347134813491350135113521353135413551395 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,441 تا 13,450 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Communication, Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

نقل قول نوشته اصلی توسط hadimim نمایش پست ها
    برای شما پیامک اومده که 2 دی برید؟
    من فقط همون پیامک 1 دی رو دارم. فقط یه مشکلی هست من اصلا ثبت نام نکرده بودم برای آموزشی چون وسط پروژه ام هستم. چرا اینا خودشون سرخود منو ثبت نام کردن؟

من اصلا ایمیل نفرستادممم
    من وسط پروژه ام هستم اصلا نمی خواستم الان آموزشی برم
    چرا اینجوریه؟!

اگه به تازگی فارغ التحصیل شده اید و برگ سبز رو به داعا تحویل دادید پیامکی که دریافت کردید از طرف نظام وظیفه است و نه داعا.
    و اگر هم به داعا ایمیلی نزده بودید برای آموزشی، اسمتان در لیست آموزشی های نخبگان دوره دی ماه نخواهد بود.
    اگه تهران هستید حضوری مراجعه کنید برای بررسی بیشتر.

سلام بر دوستان عزیز
    قبل از هرچیز امیدوارم همتون در هر مرحله‌ای هستین کارتون به سریعترین و بهترین نحو انجام بشه و وارد مراحل بعدی زندگیتون بشید
    من ترم ۳ ارشد رو دارم تموم می کنم و کم کم دنبال راه حلی برای گذراندن دوره سربازی میگردم
    میخواستم ببینم که با شرایط زیر احتمال به دست اوردن پروژه جایگزین سربازی وجود داره و اگه وجود داره ، این مسیر راه حل منطقی برای گذارندن دوره سربازی هست یا خیر؟

رشته: مهندسی عمران
    رتبه کنکور سراسری : ۶۰۱ کشوری - ریاضی
    معدل کارشناسی : ۱۷.۶۵ از دانشگاه تهران بدون همتراز سازی
    معدل ارشد: ۱۷.۸۳دانشگاه تهران بدون همتراز سازی (البته هنوز به پایان نرسیده)
    پذیرش استعداد درخشان در ورودی مقطع ارشد
    یک مقاله کنفرانسی داخلی که خودم اسم اول بودم و ارائه دادم
    احتمالا با توجه به اینکه هنوز تزم شروع نکردم، بتونم حداقل یکی دوتا مقاله دیگه هم تهیه کنم

کل مراحل شروع درخواست باید بعد از دفاع از مقطع ارشد باشه یا از الان هم میتونم اقدامی کنم که سریع تر پیش بره؟
    و سوال مهم اینکه بین پروژه جایگزین خدمت سربازی و امریه و کسری خدمت کدومشون ارجحیت داره؟

پیشاپیش از پاسخ دوستان ممنونم

Junior Member

بله حتما. امیدوار باشید. اگر یک Q1 هم بدید، تو مراحل بعدی، تحصیلی و غیر تحصیلی، به دردتون میخوره.
    جسارتا توصیه میکنم به فکر ISI باشید حتما. داخلی رو بیخیال بشید. چه کنفرانس چه مجله. فقط بچسبین به ژورنالهای خارجی معتبر.

مقطع ارشد، بعد از دفاع.
    بستگی به برنامه تون برای زندگی و شرایطتون داره. اگر کسری تپل مپل جور کنید، مثلا 15، 16 ماه، خوب کسری بهتره.
    اگر نه، پروژه جایگزین.
    در مورد امریه نظری ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط civileng74 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    قبل از هرچیز امیدوارم همتون در هر مرحله‌ای هستین کارتون به سریعترین و بهترین نحو انجام بشه و وارد مراحل بعدی زندگیتون بشید
    من ترم ۳ ارشد رو دارم تموم می کنم و کم کم دنبال راه حلی برای گذراندن دوره سربازی میگردم
    میخواستم ببینم که با شرایط زیر احتمال به دست اوردن پروژه جایگزین سربازی وجود داره و اگه وجود داره ، این مسیر راه حل منطقی برای گذارندن دوره سربازی هست یا خیر؟

رشته: مهندسی عمران
    رتبه کنکور سراسری : ۶۰۱ کشوری - ریاضی
    معدل کارشناسی : ۱۷.۶۵ از دانشگاه تهران بدون همتراز سازی
    معدل ارشد: ۱۷.۸۳دانشگاه تهران بدون همتراز سازی (البته هنوز به پایان نرسیده)
    پذیرش استعداد درخشان در ورودی مقطع ارشد
    یک مقاله کنفرانسی داخلی که خودم اسم اول بودم و ارائه دادم
    احتمالا با توجه به اینکه هنوز تزم شروع نکردم، بتونم حداقل یکی دوتا مقاله دیگه هم تهیه کنم

کل مراحل شروع درخواست باید بعد از دفاع از مقطع ارشد باشه یا از الان هم میتونم اقدامی کنم که سریع تر پیش بره؟
    و سوال مهم اینکه بین پروژه جایگزین خدمت سربازی و امریه و کسری خدمت کدومشون ارجحیت داره؟

پیشاپیش از پاسخ دوستان ممنونم

سلام به دوستان
    من چند بار این سوال پرسیدم و از دوستانی که میدونن ممنون میشم پاسخ بدن.
    آیا همزمان با انجام پروژه نخبگی امکان خروج از کشور برای کسانی که دانشجو نیستند (برای شرکت در همایش یا سفر علمی و ...) وجود دارد؟ با توجه به دستورالعمل نحوه خروج از کشور معرفی شدگان بنیاد ملی نخبگان سال 1393 این امکان مهیا شده. میخواستم مطمئن بشم و ببینم از دوستان کسی تجربه مشابه دارد یا خیر. آیا این موضوع سلیقه ایی ینی به جایی و نفری که باش کار میکنی ارتباط داره و اگر اون تایید کنه مشکلی نیست؟

متشکرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Communication, Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط taghdisian90 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من چند بار این سوال پرسیدم و از دوستانی که میدونن ممنون میشم پاسخ بدن.
    آیا همزمان با انجام پروژه نخبگی امکان خروج از کشور برای کسانی که دانشجو نیستند (برای شرکت در همایش یا سفر علمی و ...) وجود دارد؟ با توجه به دستورالعمل نحوه خروج از کشور معرفی شدگان بنیاد ملی نخبگان سال 1393 این امکان مهیا شده. میخواستم مطمئن بشم و ببینم از دوستان کسی تجربه مشابه دارد یا خیر. آیا این موضوع سلیقه ایی ینی به جایی و نفری که باش کار میکنی ارتباط داره و اگر اون تایید کنه مشکلی نیست؟

متشکرم

امکانش هست ولی واقعا روال طولانی داره!

انگار برای مدت ده روز مجوز خروج می دهند.
    میشه وثیقه نقدی در بانک قوامین گذاشت.
    در ابتدا بایست سازمانی که پروژه جایگزین انجام می دهید تایید کند بعد ارجاع دهد به داعا بعد هم نظام وظیفه تهران باجه نخبگان.
    در نامه تایید سازمانتون مقصد و تاریخ دقیق و علت بایست باشد.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام به دوستان
    من دانشجو دکتری هستم و یک ماه دیگه از پایان نامه ام دفاع می کنم. قبلا یک پروژه کسری خدمت انجام دادم و 9 ماه کسری خدمت از اون پروژه دارم. با توجه به وقتی که تا اعزام به خدمت دارم الان هم می تونم یک پروژه کسری دیگه انجام بدم که 6 ماه دیگه کسری بگیرم و جعما بشه 15 ماه که بقیه شو باید برم خدمت. از طرفی به احتمال زیاد می تونم امتیاز بناید ملی نخبگان برای پروژه جایگزین خدمت رو کسب کنم که هنوز اقدام نکردم.
    حالا با توجه به این شرایط:
    1- پیشنهاد شما دوستان انجام یک پروژه کسری 6 ماهه هست یا اینکه اقدام کنم برای پروژه جایگزین خدمت؟
    2- اگه برای پزوژه جایگزین اقدام کنم آیا می تونم از اون کسری 9 ماهه قبلی که دارم به عنوان یک پروژه انجام داده استفاده کنم و تنها یک پزوژه نه چندان بزرگ دیگه انجام بدم؟
    3- اگه یک پروژه کسری 6 ماهه دیگه انجام بدم تا جمعا 15 ماه کسری داشته باشم، آیا میشه از طریق بنیاد ملی نخبگان اقدام کرد و اونها این 15 ماه رو به عنوان پروژه جایگزین قبول کنند؟
    خیلی ذهنم درگیر این موضوع شده. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya35 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من دانشجو دکتری هستم و یک ماه دیگه از پایان نامه ام دفاع می کنم. قبلا یک پروژه کسری خدمت انجام دادم و 9 ماه کسری خدمت از اون پروژه دارم. با توجه به وقتی که تا اعزام به خدمت دارم الان هم می تونم یک پروژه کسری دیگه انجام بدم که 6 ماه دیگه کسری بگیرم و جعما بشه 15 ماه که بقیه شو باید برم خدمت. از طرفی به احتمال زیاد می تونم امتیاز بناید ملی نخبگان برای پروژه جایگزین خدمت رو کسب کنم که هنوز اقدام نکردم.
    حالا با توجه به این شرایط:
    1- پیشنهاد شما دوستان انجام یک پروژه کسری 6 ماهه هست یا اینکه اقدام کنم برای پروژه جایگزین خدمت؟
    2- اگه برای پزوژه جایگزین اقدام کنم آیا می تونم از اون کسری 9 ماهه قبلی که دارم به عنوان یک پروژه انجام داده استفاده کنم و تنها یک پزوژه نه چندان بزرگ دیگه انجام بدم؟
    3- اگه یک پروژه کسری 6 ماهه دیگه انجام بدم تا جمعا 15 ماه کسری داشته باشم، آیا میشه از طریق بنیاد ملی نخبگان اقدام کرد و اونها این 15 ماه رو به عنوان پروژه جایگزین قبول کنند؟
    خیلی ذهنم درگیر این موضوع شده. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

کسری اولیه اتون اگه برای قبل از سال 97 باشه بهتر است.
    اگه امکانش برایتان هست همین الآن کسری دوم و جدید رو شروع کنید و مدتش رو برای 10 ماه به بیشتر مشخص کنید.
    روال جایگزین خدمت نخبگان بسیار طولانی تر از سربازی عادی است و تنها مزیت های آن دوره آموزشی راحت تر و گذراندن بقیه مدت دوره در منزل و کار پژوهشی است. اما تا وقتیکه بخاد کارت پایان خدمت دست آدم برسه ممکنه تا سه سال هم طول بکشه! البته اگه کسری 9 ماهه تان برای سال های قبل از 97 باشه خوب برای شما میشه کمتر از دو سال بعد دریافت کارت پایان خدمت.
    1. شما پروژه کسری 10 ماهه شروع کنید بعد به وقتش هم برای نخبگان اقدام کنید. مدت دوره پژوهشی نخبگانتان در زمان تشکیل پرونده داعا مشخص می شود.
    2. اگه 9 ماهه تان قبل از سال 97 باشه که صد درصد از مدت پژوهش جایگزین خدمت تان کم میشود. اگه برای دو سال اخیر باشد بایست بررسی بشه!
    3. امکانش هست که از همین سازمانی که کسری دوم رو میگیرید معرفی نامه به داعا بدید بعد از تعیین نخبگی و در نهایت با نظر داعا فقط دو ماه آموزشی داشته باشید.

Junior Member

دوستان کسی اطلاع داره شروع دوره آموزشی دی ماه سه شنبه 10/03 هست یا شنبه 10/07 ؟

اخرین بار پیامک که اومد گفتن دوشنبه 02/10/98 بیاین. مگه بعد از اون تاریخش تغییر کرده که شما میگین 03/10 یا 07/10؟ لطفا اگر کسی اطلاع داره، اصصلاع رسانی کنه.

Junior Member

نه همون روز که شروع نمیشه. لباس و وسایل رو دوشنبه تحویل میدن، میگن برین فلان روز بیاین. منظورم این بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz6171 نمایش پست ها
    اخرین بار پیامک که اومد گفتن دوشنبه 02/10/98 بیاین. مگه بعد از اون تاریخش تغییر کرده که شما میگین 03/10 یا 07/10؟ لطفا اگر کسی اطلاع داره، اصصلاع رسانی کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)