صفحه 1357 از 1402 نخستنخست ... 35785712571307134713481349135013511352135313541355135613571358135913601361136213631364136513661367 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,561 تا 13,570 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

سلام دوستان. من در حال حاضر دانشجوی ارشدم ولی قبل از اردش اعزام شدم پدافند هوایی ارتش و آموزشی رو تموم کردم و توی یگان خدمتی هم دو هفته ای بودم و بعدش نتیجه ارشد اومد و ایست خدمتی زدم. چند ماه پیش برای اخذ پروژه ی کسری خدمت به جهادخودکفایی ارتش مراجعه کردم و اون ها من رو به مرکز مطالعات راهبردی آجا معرفی کردن و من پروژه ای رو تعریف کردم و شروع به کار کردم. شکل پروژه ی من شکل جایگزین نیست، شکل کسری هست که مثلا برای هر پروژه نظری از 3 تا 6 ماه کسری میدن و بیشتر از دو پروژه هم نمیشه گرفت. میخواستم دوستان نظر بدن که آیا امکانش هست من بتونم صحبت کنم و همین دو پروژه ای که انجام میدم رو به پروژه ی معادل خدمت تبدیل کنم یا چنین چیزی ممکن نیست. و این که اگر ممکن نیست، از نظر دوستان این مدل پروژه گرفتن ارزش داره؟ که مثلا کسری های جداگونه گرفته بشه و ثبت بشه و موقع اعزام اعمال بشه؟ ممنونم

دوست عزیز من خیلی در زمنیه کسری خدمت اطلاعات ندارم ولی چون خودمم همین راهو رفتم یه چیزایی میدونم.
    پروژه ای که میدن بسته به نوعی که باشه (تحقیقاتی، ترجمه، ساخت) سقفی براش در نظر میگیرن. مثلا جایی که من ازش پروژه گرفته بودم به ازای هر 75 صفحه ترجمه، یک ماه کسری میدادن و این کسری هم سقف 5 ماه داشت، و نمیشد مثلا 750 صفحه ترجمه کرد و 10 ماه کسری گرفت (در قالب دو پروژه میشه دو تا 5 ماه گرفت، ولی یک پروژۀ 10 ماهه نمیشه)
    تعریف پروژۀ کسری خدمت تعریفش با پروژه جایگزین (یا همون معادل) فرق داره. پروژه جایگزین رو به افرادی میدن که نخبه باشن.

Junior Member

سلام دوستان یه سوالی داشتم در مورد آموزشی.
    می خواستم بدونم برای ثبت نام آموزشی نیاز به معرفی به سازمان و شروع کار هست؟ یا بعد احراز نخبگی میشه آموزشی رو رفت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Communication, Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadngh نمایش پست ها
    سلام دوستان. من در حال حاضر دانشجوی ارشدم ولی قبل از اردش اعزام شدم پدافند هوایی ارتش و آموزشی رو تموم کردم و توی یگان خدمتی هم دو هفته ای بودم و بعدش نتیجه ارشد اومد و ایست خدمتی زدم. چند ماه پیش برای اخذ پروژه ی کسری خدمت به جهادخودکفایی ارتش مراجعه کردم و اون ها من رو به مرکز مطالعات راهبردی آجا معرفی کردن و من پروژه ای رو تعریف کردم و شروع به کار کردم. شکل پروژه ی من شکل جایگزین نیست، شکل کسری هست که مثلا برای هر پروژه نظری از 3 تا 6 ماه کسری میدن و بیشتر از دو پروژه هم نمیشه گرفت. میخواستم دوستان نظر بدن که آیا امکانش هست من بتونم صحبت کنم و همین دو پروژه ای که انجام میدم رو به پروژه ی معادل خدمت تبدیل کنم یا چنین چیزی ممکن نیست. و این که اگر ممکن نیست، از نظر دوستان این مدل پروژه گرفتن ارزش داره؟ که مثلا کسری های جداگونه گرفته بشه و ثبت بشه و موقع اعزام اعمال بشه؟ ممنونم
    کسری های تحقیقاتی و دوره آموزشی تان ثبت میشه.

1. بعد از دوره ارشد می تونید برای بنیاد نخبگان اقدام کنید. بعد از تایید نخبگی پروژه تحقیقاتی معادل خدمت می گیرید. فقط بایست از پایان کسری های تحقیقاتی قبلی تا شروع نخبگی تان دو سال گذشته باشه تا کسری ها لحاظ بشوند. دوره آموزشی هم دیگه بعد از احراز نخبگی نمیرید. اینا طبق روال الآن هست و دو سال دیگه امکان تغییر پروسه هست.

2. همچنین، اگه مجموع کسری های تحقیقاتی تایید شده تان ماه های زیادی هست، توصیه میشه که اصلا سراغ روال اداری طولانی مدت بنیاد نخبگان برای جایگزین خدمت نشید. بعد از ارشد سربازی عادی رو ادامه بدید تا تمام بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Thisisamirv نمایش پست ها
    سلام من فارغ التحصیل پزشکی آذر ۹۸ هستم. امتیازات کافی رو برای طرح نظام وظیفه دانشگاهی نخبگان دارم. با توجه به معافیت یک ساله، یه مقدار دیر اقدام کردم و تازه امروز (۲۰ فروردین) اصل مدارک رو تحویل بنیاد تهران دادم (یعنی هنوز کارگروه هم تشکیل نشده). یهو خبر اومد امروز که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی تا پایان فروردین ۹۹ باید بیان برن خدمت، وگرنه غیبت میخورن.
    الان چیکار بکنم؟ اگه نرم و غایب حساب بشم، باز هم میزارن طرح نظام وظیفه دانشگاهی بردارم؟
    جهت اینکه اطلاعاتم رو با دوستان شیر کنم، باید بگم من از خود داعا و چند جای دیگه پرسیدم، گفتن به شدت ریسکش بالاست که طرح نخبگی بهت ندن. رفتم خودمو معرفی کردم به پلیس +۱۰ و تاریخ اعزام پیشنهادی رو زدم برج چهار و همون تاریخ رو هم موافقت کردن (از چند تا آشنا توی ناجا آمارشو گرفتم، گفت چون الان تعداد زیادی پزشک برای این ماه تاریخ اعزام زدن و بیشترشونو قراره ارتش برداره، دیدن برای ماه های بعد توی ارگان های دیگه کم میاد).
    در نتیجه توصیه میکنم به دوستانی که تا الان خودشونو به پلیس +۱۰ معرفی نکردن، فورا این کارو انجام بدن، تاریخ اعزام درخواستی رو بزنن برج چهار (این جوری دو ماه فرصت دارین، بیشتر از چهار هم نزنید، ریسکه، چون الان پزشک میخوان، ممکنه با تاریخ اعزام پیشنهادیتون مخالفت بشه و بندازنتون در اولین اعزام ممکن). در این صورت فقط چند روز غیبت داشتین که حالا احتمالا اون رو میتونید یه جوری توجیه کنید بعدا برای داعا و محتمله که چشم پوشی کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Thisisamirv نمایش پست ها
    جهت اینکه اطلاعاتم رو با دوستان شیر کنم، باید بگم من از خود داعا و چند جای دیگه پرسیدم، گفتن به شدت ریسکش بالاست که طرح نخبگی بهت ندن. رفتم خودمو معرفی کردم به پلیس +۱۰ و تاریخ اعزام پیشنهادی رو زدم برج چهار و همون تاریخ رو هم موافقت کردن (از چند تا آشنا توی ناجا آمارشو گرفتم، گفت چون الان تعداد زیادی پزشک برای این ماه تاریخ اعزام زدن و بیشترشونو قراره ارتش برداره، دیدن برای ماه های بعد توی ارگان های دیگه کم میاد).
    در نتیجه توصیه میکنم به دوستانی که تا الان خودشونو به پلیس +۱۰ معرفی نکردن، فورا این کارو انجام بدن، تاریخ اعزام درخواستی رو بزنن برج چهار (این جوری دو ماه فرصت دارین، بیشتر از چهار هم نزنید، ریسکه، چون الان پزشک میخوان، ممکنه با تاریخ اعزام پیشنهادیتون مخالفت بشه و بندازنتون در اولین اعزام ممکن). در این صورت فقط چند روز غیبت داشتین که حالا احتمالا اون رو میتونید یه جوری توجیه کنید بعدا برای داعا و محتمله که چشم پوشی کنن.
    البته این رو هم بگم، من صرفا راهی که خودم رفتم و واسم جواب داده رو دارم میگم به دوستان. این مملکت دیگه خودتون دارین توش زندگی میکنید، لازم نیست که من بهتون بگم هر روز ممکنه یه قانون جدید عجیب غریب وضع کنن!
    من این راهو رفتم جواب گرفتم، حالا شما هم اگر خواستین برین، ولی اگر خدایی ناکرده نشد، گناهشو گردن من نندازین، من فقط خواستم اطلاعاتی که داشتم رو باهاتون شیر کنم.
    موفق باشین

Junior Member

دوستان میشه نامه اعلام نیاز رو از دانشگاه و استاد مقطع ارشد گرفت؟
    اصلا امکان داره داعا قبول کنه؟

Banned

سلام، ممنون میشم به این سوال من پاسخ بدین
    من فارغ التحصیل هستم و دارم اپلای میکنم. همزمان در حال انجام پروژه جایگزین خدمت بنیاد نخبگان هم هستم. اگر آفری برسه آیا من میتونم با نامه ای که از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح میگیرم که فلانی در حال خدمت هست، برای ویزا اقدام کنم ؟( استرالیا مثلا)

Junior Member

سلام دوستان
    بیناد ملی نخبگان هیچ امتیازی به مقالات isi که Q3 هستند نمیده؟ یعنی مقاله ای که ایمپکت بالای 2 داره ولی Q3 هست هیچ امتیازی نمی گیره؟

سلام
    1- کسی میدونه عکسی که گفتن با لباس نظامی بگیریم و لباس نیروی زمینی ارتش هم هست باید از نوع قدیمیش باشه یا از نوع کامپیوتری؟
    2- برای ارائه مدارک پایان کار باید چطوری اقدام کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)