صفحه 14 از 1402 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324641145141014 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

با توجه به تغییر قوانین، می خواستم بدانم در حال حاضر، بنیاد نخبگان به اعضا برای گرفتن گذرنامه و خروج از کشور برای مقاصد علمی، طی دوره کارشناسی، با گواهی دانشگاه، برای بیش از یک ماه، (مثلاً در تابستان) چه کمکی می کند؟

Junior Member

سلام. کسی‌ میدونه المپیاد دانشجویی چه طوریه. سخته یا اسون؟ چون شنیدم یکی‌ از راه‌هایی‌ که می‌شه نخبه شد داشتن مدال المپیاد دانشجویی .
    ثبت اختراع چطور. کلا تعریف شون از اختراع چیه؟

سلام علیکم

من کارشناسی شاگرد اول نبودم، اما الان که ترم 4 ارشد هستم، شاگرد اول گرایش هستم، هنوز مقاله از پروژم در نیاوردم اما قصه نمیخورم !! چون مطمئنم که در میاد! فقط باید یکم عجله کنم...
    من چنتا سؤال دارم:

1) من تو گرایشم تا الان که از پروژه ارشدم دفاع نکردم شاگرد اول هستم (و دوم در دانشکده). آیا شاگرد اولی تو گرایش معیاره؟؟؟ یا توی رشته در کل ورودی های دانشکده؟؟
    2) بعضی از ورودی های ما 15 واحد پیش خوردن یعنی حدود یک ترم بیشتر از من فرصت دفاع دارن. اون وقت اگه اونا معدلشون بیشتر از من بشه چی میشه!! اونا اول هستن؟؟ یا اگه من 4 ترمه تموم کنم دیگه حله!!!؟؟؟ یا اینکه باید صبر کنم تا همۀ هم ورودی ها هم فارغ التحصیل شوند ؟؟؟
    3) پروژه ارشدم از طرف صنایع دفاع هست، اگه شرایط نخبگی رو داشته باشم میتونم همونو به عنوان پروژه سربازی ردیف کنم ؟؟؟؟ و دیگه پروژه انجام ندم؟؟

ممنون میشم کمک کنید ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mah65 نمایش پست ها
    سلام علیکم

من کارشناسی شاگرد اول نبودم، اما الان که ترم 4 ارشد هستم، شاگرد اول گرایش هستم، هنوز مقاله از پروژم در نیاوردم اما قصه نمیخورم !! چون مطمئنم که در میاد! فقط باید یکم عجله کنم...
    من چنتا سؤال دارم:

1) من تو گرایشم تا الان که از پروژه ارشدم دفاع نکردم شاگرد اول هستم (و دوم در دانشکده). آیا شاگرد اولی تو گرایش معیاره؟؟؟ یا توی رشته در کل ورودی های دانشکده؟؟
    2) بعضی از ورودی های ما 15 واحد پیش خوردن یعنی حدود یک ترم بیشتر از من فرصت دفاع دارن. اون وقت اگه اونا معدلشون بیشتر از من بشه چی میشه!! اونا اول هستن؟؟ یا اگه من 4 ترمه تموم کنم دیگه حله!!!؟؟؟ یا اینکه باید صبر کنم تا همۀ هم ورودی ها هم فارغ التحصیل شوند ؟؟؟
    3) پروژه ارشدم از طرف صنایع دفاع هست، اگه شرایط نخبگی رو داشته باشم میتونم همونو به عنوان پروژه سربازی ردیف کنم ؟؟؟؟ و دیگه پروژه انجام ندم؟؟

ممنون میشم کمک کنید ...
    1) معیار کدرشته پذیرش شماست. اگه همه دانشجوها در کنکور یک کدرشته رو انتخاب کردن و بعد در دانشگاه به گرایشهای مختلف تقسیم شدند، شما باید بین همه دانشجوهای گرایشهای مختلف شاگرد اول بشید. اما اگر از همون ابتدا کدرشته گرایشها تفاوت داشته، هر گرایش شاگرد اول خودش رو خواهد داشت.
    2) تا اونجا که من یادمه شاگرد اول باید حداکثر در چهارترم دوره رو تموم کنه. بنابراین اگه شما چهارترمه تموم کنید و شاگرد اول باشید منتظر معدل بعدیها نمی مونن. (علیرغم نظر من بهتره آیین نامه شاگرد اولی رو هم یک نگاهی بندازید)
    3) احتمال شدنش هست و البته اگه مسئولان وزارت دفاع که شما باهاشون سر و کار داری نخوان کمکت کنند احتمال نشدنش هم هست.

در ارشد، همه گرایش ها، کد رشتشون یکی هست و در داخل دانشگاهها، کد ها متفاوت هست!! فک کنم یه نفر در دانشکده بالاتر از منه! این زور میاره که اون یه نفر هم دختره که سربازی هم نداره! من نمیدونم آخه شاگرد اولی به چه دردشون میخوره، اگه 5 ترمه دفاع کنه، اون وقت من میتونم از این شرایط استفاده کنم، هر چی خدا بخواد، ممنون که پاسخگو بودید

اگر یکی هم به سوال من پاسخ بدهد ممنون می شم!
    با توجه به تغییر قوانین، می خواستم بدانم در حال حاضر، بنیاد نخبگان به اعضا برای گرفتن گذرنامه و خروج از کشور برای مقاصد علمی، طی دوره کارشناسی، با گواهی دانشگاه، برای بیش از یک ماه، (مثلاً در تابستان) چه کمکی می کند؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

می بخشید دوست عزیز، مگه قوانین تغییر کرده!؟
    حداکثر می تونند کمک کنند تا بدون وثیقه خارج بشید؛ البته یکی از اقوام درجه یک تون باید بیاد ضمانت کنه که شما برمی گردید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

سلام،
    من کارشناسی تا حالا که ترم هشتم هستم شاگر اولم و سه تا مقاله کنفرانسی دازم، کی می تونم برای نخبگی (!) اقدام کنم؟ باید ختما فازغ التحصیل بشم؟ مثلا وقتی نمره های ترم هشتم اومد می تونم؟ آخه من می خواهم برای ارشد برم کانادا. ولی خب احتمالا وقتی فارغ اتحصیل می شم برای انجام دادن این کارها دیر شده. البته هنوز پذیرش نیومده هااا D:

Junior Member

سلام به همگی

نميدونم چطو شد که مقطع ارشد (دانشگاه آزاد) تو يکی از رشته های صنايع من رتبه کنکورم سال 85 يک کشوری شد (مدارکش هم موجوده D: )

میخواستم ببينم آيا تسهيلاتی داره اين رتبه ؟ سال 85 رفتم نظام وظيفه کسی جواب درستی بهم نداد....اگر دوستان چيزی ميدونن ممنون ميشم راهنماييم کنن.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام

رتبه کنکور ارشد در شرایط عضویت بنیاد ملی نخبگان نیست.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)