صفحه 144 از 1402 نخستنخست ... 44941341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541942446441144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1. اینطور که من شنیدم اخیرا خیلی ناجور کسری را کم میکنند ؛ شما حتما بهشون اصرار کنید تا میزان کسری را حداقل 12 ماه بکنند. البته در این صورت پروسه اداری طولانی میشه. شما اگه براتون زمان مهمه ؛ میتونید بهشون پیشنهاد بدین تا 2 تا 6 ماه درخواست بکنند. برای این منظور هم احتمالا باید یک پروپوزال دیگه تعریف بشه.
    2. فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه ؛ هر چند شما که نوشتید ، بهتره با خودتان ببرید و در جلسه کمیسیون هم دفاع کنید تا کسری بیشتری شاید نصیبتون شد.
    موفق باشید
    سلام امید جان ممنون از پاسخت
    فقط یه سوال اینکه فرمودید پروسه طولانی میشه مثلا چه قدر ؟ چون واقعا برام زمان هم مهمه ! در حال حاضر مشغول به خدمتم و ارگانم ازم تعهد گرفت تا 6 ماه کسری رو براشون ببرم که نزدیک 4 ماهش هم رفته بنظرت این پروسه بیشتر از 2 ماه طول میکشه ؟!

البته فکر کنم عاقلانه ترین کار همینه که مقدار کسری رو بالاتر بزنم ... چون تعریف یک پروپزال دیگه و تصویبش خودش زمان بر تر میشه !
    دم آخری بد جور گرفتار شدم !!!
    ویرایش توسط borok : April 2nd, 2013 در ساعت 09:50 AM

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط borok نمایش پست ها
    سلام امید جان ممنون از پاسخت
    فقط یه سوال اینکه فرمودید پروسه طولانی میشه مثلا چه قدر ؟ چون واقعا برام زمان هم مهمه ! در حال حاضر مشغول به خدمتم و ارگانم ازم تعهد گرفت تا 6 ماه کسری رو براشون ببرم که نزدیک 4 ماهش هم رفته بنظرت این پروسه بیشتر از 2 ماه طول میکشه ؟!

البته فکر کنم عاقلانه ترین کار همینه که مقدار کسری رو بالاتر بزنم ... چون تعریف یک پروپزال دیگه و تصویبش خودش زمان بر تر میشه !
    دم آخری بد جور گرفتار شدم !!!
    سلام دوست عزیز
    بستگی داره ؛ واقعا نمیتونم بگم چقدر ؛ چون خودم تجربه نداشتم. ولی اینو میدونم که پروسه بررسی کسری های بیشتر از 6 ماه ، کمی بیشتر طول میکشه. ولی اگه خودتون پیگیر باشین فکر کنم 2 ماه زمان مناسبی باشه.
    در هر صورت براتون آرزوی موفقیت دارم. لطفا بعد از اینکه کسری تان را گرفتید به سلامتی ، لطف کنید بیاید در این تاپیک تجربه خودتان را بیان بکنید تا ما هم استفاده بکنیم.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام دوستان

من مقطع کارشناسی رو تقریبا تموم کردم یعنی 3 واحد معرفی استاد برام مونده تا تموم کنم
    قصد دارم از سازمانای زیر مجموعه ی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح چندتا پروژه بگیرم و کل خدمتو اینجوری تموم کنم
    در ضمن 30 صفحه ی آخر تاپیک رو خوندم

چند تا سوال داشتم:

1- تو صفحات قبل دیدم که با پیگیری میشه یه جورایی با مدرک کارشناسی هم پروژه گرفت، میخواستم ببینم آیا هنوز هم میشه امیدی داشت یا باید حتماً دانشجوی ارشد بشم؟

2- رشته ی تحصیلی و زمینه ی کاریم مهندسی مکانیک هست، اگه حتماً باید دانشجوی ارشد بشم، آیا باید حتماً یه رشته ی مرتبط باشه یا میشه مثلاً MBA قبول شم و برای پروژه های زمینه ی مکانیک اقدام کنم؟

3- اگه باید رشته ی ارشدم مرتبط به مکانیک باشه، باید حتمآ یه گرایش درست و حسابی مثل تبدیل انرژی و طراحی کاربردی و... باشه یا مثلاً میتونم نقشه کشی صنعتی یا ساخت و تولید و... بخونم؟

4- آیا دانشگاهی که ارشد قبول میشم هم مهمه یا حتی اگر فراگیر پیام نور یا علمی کاربردی هم باشه فرقی نمیکنه؟

5- در صفحات قیل خوندم که این اواخر شدیدآ میزنن تو سر کسری خدمتا یعنی مثلاً 21 ماه کسری خدمتو 12 ماهشو تصویب میکنن، آیا واقعاً اینجوریه؟ اگه اینجوری باشه، نمیشه مثلاً 35 ماه کسری خدمت جمع کنم تا 20 ماهش تصویب بشه؟ یا اینکه هر چندتا پروژه هم که بردارم و هر چند ماه هم که کسری جمع کنم بازم 12 ماه بیشتر تصویب نمیکنن؟

میدونم میتونم به بنیاد زنگ بزنم و یا حضوری برم بپرسم
    ولی اگر راهنماییم کنین ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Insight نمایش پست ها
    سلام دوستان

من مقطع کارشناسی رو تقریبا تموم کردم یعنی 3 واحد معرفی استاد برام مونده تا تموم کنم
    قصد دارم از سازمانای زیر مجموعه ی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح چندتا پروژه بگیرم و کل خدمتو اینجوری تموم کنم
    در ضمن 30 صفحه ی آخر تاپیک رو خوندم

چند تا سوال داشتم:

1- تو صفحات قبل دیدم که با پیگیری میشه یه جورایی با مدرک کارشناسی هم پروژه گرفت، میخواستم ببینم آیا هنوز هم میشه امیدی داشت یا باید حتماً دانشجوی ارشد بشم؟

2- رشته ی تحصیلی و زمینه ی کاریم مهندسی مکانیک هست، اگه حتماً باید دانشجوی ارشد بشم، آیا باید حتماً یه رشته ی مرتبط باشه یا میشه مثلاً MBA قبول شم و برای پروژه های زمینه ی مکانیک اقدام کنم؟

3- اگه باید رشته ی ارشدم مرتبط به مکانیک باشه، باید حتمآ یه گرایش درست و حسابی مثل تبدیل انرژی و طراحی کاربردی و... باشه یا مثلاً میتونم نقشه کشی صنعتی یا ساخت و تولید و... بخونم؟

4- آیا دانشگاهی که ارشد قبول میشم هم مهمه یا حتی اگر فراگیر پیام نور یا علمی کاربردی هم باشه فرقی نمیکنه؟

5- در صفحات قیل خوندم که این اواخر شدیدآ میزنن تو سر کسری خدمتا یعنی مثلاً 21 ماه کسری خدمتو 12 ماهشو تصویب میکنن، آیا واقعاً اینجوریه؟ اگه اینجوری باشه، نمیشه مثلاً 35 ماه کسری خدمت جمع کنم تا 20 ماهش تصویب بشه؟ یا اینکه هر چندتا پروژه هم که بردارم و هر چند ماه هم که کسری جمع کنم بازم 12 ماه بیشتر تصویب نمیکنن؟

میدونم میتونم به بنیاد زنگ بزنم و یا حضوری برم بپرسم
    ولی اگر راهنماییم کنین ممنون میشم
    سلام
    به عنوان پست شماره 1، چقدر سوال پرسیدید!
    ظاهراً حتماً باید دانشجوی ارشد باشید. یا کارشناسی با معدل بالای 17. و یا کارشناسی با یکی دو تا مقاله. ولی خوب اینجا ایرانه؛ پس کار نشد نداره. فقط پیگیری میخواد.

نمی دونم که به بچه های MBA پروژه میدن یا نه. ولی اگر بنیاد نخبگان نیروهای مسلح برید، پرونده تشکیل میدید و از روی پرونده و رشته تحصیلی، میگن که به شما نیاز دارن یا نه. ولی اگر به تک تک موسسات زنگ بزنید، شاید قبول کنن که به دانشجوی MBA، پروژه مرتبط با مکانیک بدن.

دقیقاً نمیدونم. ولی اگر هم بنیاد شما رو نپذیره؛ زنگ بزنید به همه ارگان ها. بالاخره یکی پذیرش میکنه.

بچه های آزاد و سراسری رو دیدم. در مورد پیام نور و علمی کاربردی هم من هیچ منعی ندیدم و نشنیدم. فکر نمیکنم منعی داشته باشه. شاید (شاید) پرونده که تشکیل بدید، به اسم دانشگاه هم توجه کنن و توی پذیرش شما تاثیر داشته باشه. ولی فکر نمیکنم کلاً با پیام نور و علمی کاربردی مشکلی داشته باشن.

برای جمع کردن 35 ماه کسری، نیاز به عمر حضرت نوح دارید.
    کلاً بعضی ها میگن که خیلی تو سر کسری میزنن. بعضی میگن که کم نمیکنن. خودم احتمال میدم به دوره و تاریخ و تعداد دانشجوهای پذیرش شده و ارگانی که درخواست کسری داده و حس و حال خودشون و بخشنامه های جدید و نیاز به نیرو و... مربوط باشه.

موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Davood21 نمایش پست ها
    سلام
    به عنوان پست شماره 1، چقدر سوال پرسیدید!

ظاهراً حتماً باید دانشجوی ارشد باشید. یا کارشناسی با معدل بالای 17. و یا کارشناسی با یکی دو تا مقاله. ولی خوب اینجا ایرانه؛ پس کار نشد نداره. فقط پیگیری میخواد.

نمی دونم که به بچه های MBA پروژه میدن یا نه. ولی اگر بنیاد نخبگان نیروهای مسلح برید، پرونده تشکیل میدید و از روی پرونده و رشته تحصیلی، میگن که به شما نیاز دارن یا نه. ولی اگر به تک تک موسسات زنگ بزنید، شاید قبول کنن که به دانشجوی MBA، پروژه مرتبط با مکانیک بدن.

دقیقاً نمیدونم. ولی اگر هم بنیاد شما رو نپذیره؛ زنگ بزنید به همه ارگان ها. بالاخره یکی پذیرش میکنه.

بچه های آزاد و سراسری رو دیدم. در مورد پیام نور و علمی کاربردی هم من هیچ منعی ندیدم و نشنیدم. فکر نمیکنم منعی داشته باشه. شاید (شاید) پرونده که تشکیل بدید، به اسم دانشگاه هم توجه کنن و توی پذیرش شما تاثیر داشته باشه. ولی فکر نمیکنم کلاً با پیام نور و علمی کاربردی مشکلی داشته باشن.

برای جمع کردن 35 ماه کسری، نیاز به عمر حضرت نوح دارید.
    کلاً بعضی ها میگن که خیلی تو سر کسری میزنن. بعضی میگن که کم نمیکنن. خودم احتمال میدم به دوره و تاریخ و تعداد دانشجوهای پذیرش شده و ارگانی که درخواست کسری داده و حس و حال خودشون و بخشنامه های جدید و نیاز به نیرو و... مربوط باشه.

موفق باشی
    بابت راهنمایی تون ممنونم
    MBA رو مثال زدم... چون فقط به خاطر سربازی میخوام دانشجوی ارشد بشم، هرچی رشته ی گلابی تری انتخاب کنم برام بهتره... ولی اگه تو پروندم ثبت بشه که مثلاً رشتم آبیاری گیاهان دریایی هست ممکنه تو تصمیم گیریشون در این مورد که بهم پروژه بدن یا نه تاثیر بذاره...
    ولی اینطور که فهمیدم قانون یا آیین نامه ای در مورد رشته ی تحصیلی مقطع ارشد ندارن... درسته؟
    رشته ی کارشناسیم چی؟ در پرونده ثبت میشه و تاثیر داره دیگه؟ در ضمن در زمینه ی مهندسی معکوس توربین های گازی هم 2 سال سابقه کار دارم+رزومه

بازم تشکر میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Insight نمایش پست ها
    بابت راهنمایی تون ممنونم
    MBA رو مثال زدم... چون فقط به خاطر سربازی میخوام دانشجوی ارشد بشم، هرچی رشته ی گلابی تری انتخاب کنم برام بهتره... ولی اگه تو پروندم ثبت بشه که مثلاً رشتم آبیاری گیاهان دریایی هست ممکنه تو تصمیم گیریشون در این مورد که بهم پروژه بدن یا نه تاثیر بذاره...
    ولی اینطور که فهمیدم قانون یا آیین نامه ای در مورد رشته ی تحصیلی مقطع ارشد ندارن... درسته؟
    رشته ی کارشناسیم چی؟ در پرونده ثبت میشه و تاثیر داره دیگه؟ در ضمن در زمینه ی مهندسی معکوس توربین های گازی هم 2 سال سابقه کار دارم+رزومه

بازم تشکر میکنم
    بابت راهنمایی تون ممنونم
    خواهش میکنم

اینطور که فهمیدم قانون یا آیین نامه ای در مورد رشته ی تحصیلی مقطع ارشد ندارن... درسته؟
    قانونی در مورد رشته تحصیلی وجود نداره. ولی بعضی از رشته ها رو اصلاً نمیخوان. مثلاً من پارسال که رفته بودم، توی سالن بلند گفتن که بچه های نفت رو پذیرش نمیکنن. بعضی رشته ها رو هم که میخوان، با توجه به اعلام نیاز و معدل و... از روی پرونده انتخاب میکنن که شما رو به ارگان مربوطه معرفی کنن یا نه. کلاً سازمان ها میگن چند نفر و چه گرایش هایی رو نیاز دارن و بنیاد هم معرفی میکنه به سازمان ها. اگر هم به بنیاد اعلام نیاز نشده باشه، خودتون باید شخصاً حضوری یا تلفنی به سازمان ها سر بزنید.

رشته ی کارشناسیم چی؟ در پرونده ثبت میشه و تاثیر داره دیگه؟
    اگر اول برید بنیاد، و با مدرک کارشناسی برید؛ خوب پرونده تشکیل میدید و توش نوشته میشه کارشناسی! ولی همون طور که گفتم اگر با کارشناسی برید، اصلاً براتون پرونده تشکیل نمیدن. بهتره یا دانشجوی ارشد بشید (در این صورت مدرک کارشناسی توی پرونده نوشته نمیشه)؛ یا اگر میخواهید با مدرک کارشناسی اقدام کنید، به سازمان ها زنگ بزنید. خود بنیاد فارغ التحصیل کارشناسی با معدل زیر 17 بر نمیداره.

در ضمن در زمینه ی مهندسی معکوس توربین های گازی هم 2 سال سابقه کار دارم+رزومه
    این مورد توی تشکیل پرونده بنیاد به دردتون نمی خوره. یعنی برای فارغ التحصیل کارشناسی پرونده تشکیل نمیدن؛ برای دانشجوی ارشد هم عکس و کپی شناسنامه و یکی دو تا برگه مشخصات و رشته تحصیلی باید پر کنید.
    ولی اگر قرار باشه به سازمان ها زنگ بزنید، می تونید این مورد رو هم بگید و با رزومه قوی اقدام کنید. تاثیر داره.

بازم تشکر میکنم
    خواهش میشود خواهش میشود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به انجمن اپلای ابرود خوش آمدید
    1. راستش در مورد گرفتن ویزا نمیشه نظر قطعی داد ؛ ولی خیلی از دوستان بودند که همین کار را کردند و الان هم آمریکا ، کانادا و اروپا و . . . هستند. به نظر خودم اگه شما خودتون اون پروژه را در رزومه تان ننویسید و به آفیسر سفارت هم چیزی در این مورد نگید ، مشکلی پیش نمیاد.
    با تشکر ازدوست عزیز Omid_Adljuy

من شنیدم که بعضی از سفارت خونه ها کارت پایان خدمت رو می خوان. با توجه به اینکه در پستهای قبلی گفته شده که روی کارت، در مورد بنیاد ملی نخبگان نوشته می شه . آیا این مورد مشکلی رو ایجاد نمی کنه؟ البته در یکی از پستها هم یکی از دوستان کارت پایان خدمت خودشو گذاشته بود که در اون چیزی نوشته نشده بود.
    من شنیدم بنیاد ملی نخبگان افرادی که تایید شدن رو به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی می کنه. آیا در این مورد هم بهتره که پروژه را از قبل با شرکتهای مورد نظر هماهنگ کنیم؟ یا اینکه اصلاً اجازه انتخاب پروژه و شرکت به ما داده نمی شه؟(با توجه به اینکه پروژه به جای خدمت انجام می شه)
    در بعضی از موارد به دوستان گفته شده که پروژه برای انجام وجود نداره. آیا این مورد برای دوستانی که از بنیاد ملی نخبگان معرفی می شن هم صادق هست ؟ یا اینکه در این موارد ملزم به دادن پروژه هستن؟

با تشکر

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1001gh نمایش پست ها
    با تشکر ازدوست عزیز Omid_Adljuy

من شنیدم که بعضی از سفارت خونه ها کارت پایان خدمت رو می خوان. با توجه به اینکه در پستهای قبلی گفته شده که روی کارت، در مورد بنیاد ملی نخبگان نوشته می شه . آیا این مورد مشکلی رو ایجاد نمی کنه؟ البته در یکی از پستها هم یکی از دوستان کارت پایان خدمت خودشو گذاشته بود که در اون چیزی نوشته نشده بود.
    من شنیدم بنیاد ملی نخبگان افرادی که تایید شدن رو به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی می کنه. آیا در این مورد هم بهتره که پروژه را از قبل با شرکتهای مورد نظر هماهنگ کنیم؟ یا اینکه اصلاً اجازه انتخاب پروژه و شرکت به ما داده نمی شه؟(با توجه به اینکه پروژه به جای خدمت انجام می شه)
    در بعضی از موارد به دوستان گفته شده که پروژه برای انجام وجود نداره. آیا این مورد برای دوستانی که از بنیاد ملی نخبگان معرفی می شن هم صادق هست ؟ یا اینکه در این موارد ملزم به دادن پروژه هستن؟

با تشکر
    سلام دوست عزیز
    خواهش میکنم
    1. روی کارت پایان خدمت نمی نویسن که شما پروژه انجام دادید ؛پس خیالتون راحت باشه.
    2. والله بهتر بودنش که صددرصد بهتره !! ولی مطمئن نیستم اجازه بدن با سازمانها هماهنگ بشین.
    3. اگه اصلا پروژه نباشه همونجا توی بنیاد بهتون میگن ؛ اگه بهتون چیزی نگفتن ، اونا بعد از تشکیل پرونده شما را ارجاع میدن به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح تا براتون پروژه پیدا بکنه ؛ حالا اگه پروژه ای نباشه ، ممکنه بهتون نگه که پروژه ای نداریم ، ولی پیگیری هم نکنن !! یعنی مثلا 6-7 ماه طول بکشه و شما ببینید که هنوز براتون سازمان و پروژه پیدا نکردن !! البته مطمئن نیستم !!!
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

سلام به همگی.من همه ی این فروم رو خوندم و الان یه سوال دارم.اگه کسی اختراع داشته باشه که بنیاد تایید کرده و سطح 3 گرفته و بخواد برای گرفتن پروژه اقدام کنه و شرایط خاص داشته باشه یعنی 33 سالش باشه که لیسانس هم نداره(البته به خاظر یه مشکل با استاد تو دانشگاه اخراج شده و بهر حال مدرک کارشناسی نداره) و پروژه های خوبی تو رزومش هست و البته به خاطر جراحی مغز یه بارکه اقدام کرده از آموزشی معاف شده .به نظرتون یه همچین کسی میتونه پروژه بگیره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaandish نمایش پست ها
    سلام به همگی.من همه ی این فروم رو خوندم و الان یه سوال دارم.اگه کسی اختراع داشته باشه که بنیاد تایید کرده و سطح 3 گرفته و بخواد برای گرفتن پروژه اقدام کنه و شرایط خاص داشته باشه یعنی 33 سالش باشه که لیسانس هم نداره(البته به خاظر یه مشکل با استاد تو دانشگاه اخراج شده و بهر حال مدرک کارشناسی نداره) و پروژه های خوبی تو رزومش هست و البته به خاطر جراحی مغز یه بارکه اقدام کرده از آموزشی معاف شده .به نظرتون یه همچین کسی میتونه پروژه بگیره؟
    اگر بخوایم کلی جواب بدیم؛ نه! چون مدرک کارشناسی هم نداره.

ولی سنگ مفت گنجشک مفت. باید پیگیر باشه. پیگیر به معنی واقعی. یعنی اگر بره با سردار صحبت کنه و رزومه خوبش و اختراعش رو معرفی کنه؛ کافیه که زیر برگه ایشون بنویسه: "همکاری شود."
    به نظر من باید سعی خودش رو بکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)