صفحه 23 از 1402 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233731235231023 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

سلام به همگی ،
    منم سوالم با vv_matin یکیه ، اگه کسی بتونه جواب بده ممنون میشیم . من ترم 3 ارشدم . سال آینده هم می خوام برای دکتری اقدام کنم ، البته عضو بنیاد نخبگان نیستم . نمی دونم از این طرح بنیاد نخبگان نیروهای مسلح استفاده کنم و بعدش سربازی تموم کنم یا نه همون وثیقه بزارم و فعلا بی خیال سربازی بشم . اگه کسی بتونه راهنمایی بده ممنون میشم.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

خیلی جالب بود، امروز رفته بودم شرکتی که استادم گاهی مشاوره میده برای یک کاری. گفتم ازش بپرسم که آیا کسی رو میشناسه که از این امکان استفاده کرده باشه یا نه. از قضا یکی از مهندسین اونجا روبروی من نشسته بود و حرفمون رو شنید و استادم هم معرفیش کرد.
    اون که خیلی راضی بود.
    ببینید شما کلاً اگر هنوز پروپوزال ندادید، میتونید با هماهنگی با یکی از نهادهای وابسته به نیروهای مسلح که این طرح رو اجرا میکنند، موضوع پایان نامه اتون رو مطابق نظر اونها انتخاب کنید و در این صورت توسط اونها ساپورت میشید. بسته به کیفیت کارتون، بین دو تا 9 ماه کسر خدمت شامل حالتون میشه. ضمناً میتونید بعد از اتمام پروژه، یک پروژه دیگه بردارید (البته فکر میکنم که سقف حداکثری که برای کسر خدمت در نظر گرفته میشه همون 9 ماهه).
    یه مزیتی هم که برای اونایی که دفاع کردند وجود داره، اینه که میتونند پایان نامه اشون رو بدن به بنیاد، و بعد اگر به کار نیروهای مسلح بخوره، بین 2 تا 9 ماه کسر خدمت میخوره بهشون. یعنی قبل از انجام پروژه جدید، رو همون تزشون میتونن کسر خدمت بگیرند.
    از طرف پرسیدم که وضع کارش چجوریه، گفت البته شدیداً بستگی به طرفت و جایی که داری طرح رو انجام میدی داره، اما کلاً زیاد کاری نمیبره و حتی میشه با یک روز در هفته هم کار رو جمع و جور کرد.
    ضمناً من دیروز که رفته بودم یکی از شرکتهای مهندسی مشاور که برای امریه اقدام کنم، گفت طبق ابلاغیه باید 6 ماه از درست مونده باشه، ولی من از این بنده خدا که پرسیدم، گفت من تیر اعزام بودم، اردیبهشت اقدام کردم، هیچ کی هم کاری نداشت.
    ضمناً اگر پروژه اتون به درازا بکشه، میتونید نامه بگیرید برید نظام وظیفه تاریخ اعزامتون رو چهار ماه تعویق بندازید.
    در مورد مشکل خروج از کشور هم گفت که من پرسیدم گفتن مشکلی نداره، البته صد در صد به نوع پروژه هم بستگی داره، اما خیلی بعید میدونم مثلاً به یه دانشجو یهو بیان یه پروژه اطلاعاتی امنیتی بدند.
    منتها این که شما اگه از کارت یه مقاله در بیاری و اسم کسی رو بنویسی که مال یه موسسه تحریم شده باشه، آیا اونور آب مشکلی پیش میاد یا نه رو دیگه طرف در جریان نبود.
    در کل به نظر میاد چیز بدی نباشه. حالا من میرم باز دنبالش، خبر جدیدی شد دوستان رو باخبر میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    خیلی جالب بود، امروز رفته بودم شرکتی که استادم گاهی مشاوره میده برای یک کاری. گفتم ازش بپرسم که آیا کسی رو میشناسه که از این امکان استفاده کرده باشه یا نه. از قضا یکی از مهندسین اونجا روبروی من نشسته بود و حرفمون رو شنید و استادم هم معرفیش کرد.
    اون که خیلی راضی بود.
    ببینید شما کلاً اگر هنوز پروپوزال ندادید، میتونید با هماهنگی با یکی از نهادهای وابسته به نیروهای مسلح که این طرح رو اجرا میکنند، موضوع پایان نامه اتون رو مطابق نظر اونها انتخاب کنید و در این صورت توسط اونها ساپورت میشید. بسته به کیفیت کارتون، بین دو تا 9 ماه کسر خدمت شامل حالتون میشه. ضمناً میتونید بعد از اتمام پروژه، یک پروژه دیگه بردارید (البته فکر میکنم که سقف حداکثری که برای کسر خدمت در نظر گرفته میشه همون 9 ماهه).
    یه مزیتی هم که برای اونایی که دفاع کردند وجود داره، اینه که میتونند پایان نامه اشون رو بدن به بنیاد، و بعد اگر به کار نیروهای مسلح بخوره، بین 2 تا 9 ماه کسر خدمت میخوره بهشون. یعنی قبل از انجام پروژه جدید، رو همون تزشون میتونن کسر خدمت بگیرند.
    از طرف پرسیدم که وضع کارش چجوریه، گفت البته شدیداً بستگی به طرفت و جایی که داری طرح رو انجام میدی داره، اما کلاً زیاد کاری نمیبره و حتی میشه با یک روز در هفته هم کار رو جمع و جور کرد.
    ضمناً من دیروز که رفته بودم یکی از شرکتهای مهندسی مشاور که برای امریه اقدام کنم، گفت طبق ابلاغیه باید 6 ماه از درست مونده باشه، ولی من از این بنده خدا که پرسیدم، گفت من تیر اعزام بودم، اردیبهشت اقدام کردم، هیچ کی هم کاری نداشت.
    ضمناً اگر پروژه اتون به درازا بکشه، میتونید نامه بگیرید برید نظام وظیفه تاریخ اعزامتون رو چهار ماه تعویق بندازید.
    در مورد مشکل خروج از کشور هم گفت که من پرسیدم گفتن مشکلی نداره، البته صد در صد به نوع پروژه هم بستگی داره، اما خیلی بعید میدونم مثلاً به یه دانشجو یهو بیان یه پروژه اطلاعاتی امنیتی بدند.
    منتها این که شما اگه از کارت یه مقاله در بیاری و اسم کسی رو بنویسی که مال یه موسسه تحریم شده باشه، آیا اونور آب مشکلی پیش میاد یا نه رو دیگه طرف در جریان نبود.
    در کل به نظر میاد چیز بدی نباشه. حالا من میرم باز دنبالش، خبر جدیدی شد دوستان رو باخبر میکنم.
    سلام vv_matin ،
    من از دانشگاهمون پرسیدم ، مسئولش که می گفت بین 2 تا 10 ماه . اما به نظرم کاملا وابسته به اون کمیسیون آخری هست که برات تشکیل می دن ، ممکنه بیشتر از 10 ماه هم بشه.(ایرانه دیگه) در مورد خروج از کشور هم من از چند تا از بچه ها که تجربه داشتن پرسیدم و نظرشون این بود که مشکلی پیش نمی یاد .
    به این فایل هم نگاه بندازی بد نیست . البته توش در مورد سقف 10 ماه یا .... حرفی نزده .
    http://azad.aut.ac.ir/momtaz/sarbazi.pdf

سلام . یک سوال برام پیش اومده .
    نفر اول کارشناسی با یک مقاله کنفرانسی ISI تو رشته هنر نخبه می شه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRHEAVY666 نمایش پست ها
    سلام . یک سوال برام پیش اومده .
    نفر اول کارشناسی با یک مقاله کنفرانسی ISI تو رشته هنر نخبه می شه ؟
    سلام،
    تا جایی که من می دونم ، می شه . دوست خودم با همین شرایط پارسال عضو بنیاد نخبگان شد ، کنفرانش هم داخلی بود . اما از یکی شنیدم این شرط دیگه حذف شده . می تونی یه سر به سایت بنیاد بزنی و شرایطو ببینی .

شرایط جدید

کارشناسی
    معدل حداقل 17 در دوره كارشناسي يا دانش آموخته رتبه
    اول رشته.
    -2 ارائه معرفي نامه از 2 عضو هيات علمي دانشكده محل
    تحصيل با رتبه حداقل استادياري.
    -3 احراز يكي از شرايط زير:
    -1-3 مشاركت موثر در انتشار يا پذيرش نهايي حداقل يك
    مقاله كامل در مجلات علمي - پژوهشي داراي نمايه معتبر
    و مورد تأييد بنياد.
    -2-3 داشتن نقش موثر در حل يك معضل كاربردي و مورد
    نياز كشور با اعلام دانشگاه و تأييد مراجع ذيصلاح و بنياد.

ب- دانش آموختگان مقطع كارشناسي ارشد
    -1 معدل حداقل 16 در دوره كارشناسي و حداقل 17 در
    دوره كارشناسي ارشد يا دانش آموخته رتبه اول رشته.
    -2 ارائه يك معرفي نامه از استاد راهنماي دوره كارشناسي
    ارشد و يك معرفي نامه از يك عضو هيات علمي دانشكده
    محل تحصيل با رتبه حداقل دانشياري.
    -3 احراز يكي از شرايط زير:
    -1-3 انتشار يا پذيرش نهايي يك مقاله كامل مرتبط با پايا ننامه
    كارشناسي ارشد كه در آن نفر اصلي باشد يا مشاركت موثر
    46
    در انتشار يا پذيرش نهايي دو مقاله كامل مرتبط با پايان نامه
    كارشناسي ارشد، در مجلات علمي - پژوهشي داراي نمايه
    معتبر و مورد تأييد بنياد.
    -2-3 مشاركت در نظريه پردازي با اعلام مراجع ذيصلاح و
    تاييد بنياد.
    -3-3 داشتن نقش موثر در حل يك معضل كاربردي مهم و
    مورد نياز كشور مرتبط با رشته تحصيلي با اعلام دانشگاه و
    تاييد مراجع ذيصلاح و بنياد

من در رشته فنی - مهندسی معدل کارشناسی 14 و ارشد 10/17 است و دو تا ISI که یکی از پایان نامه و دو مقاله کنفرانس بین المللی دارم که بازم یکیش از پایان نامه است. بنظرتون قبول می کنن؟؟؟؟؟؟

Junior Member

با سلام
    من از پست اول تا اینجا رو خوندم ولی یه سوال داشتم که کسی مطرح نکرده بود :
    پارسال ارشد عمران رو تموم کردم و چند ماه پیش هم یک اختراع ثبت کردم و حدود یک ماه پیش در سایت بنیاد ملی نخبگان ارائه دادم که الان در حال ارزیابی هستش و هنوز نتیجه رو به من اعلام نکردن.
    از طرفی الان دارم خدمتمو به صورت امریه می گذرونم.
    سوالم اینه که آیا می تونم بعد از ارزشیابی بنیاد برای کسری خدمت اقدام کنم ؟ یه بار هم به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح تماس گرفتم و یه سرهنگ که مسئول اونجا بود گفت مدارک اختراع و گواهی ارشدتو بیار تا بررسی کنیم.
    آیا کسی تونسته با اختراع تایید شده بنیاد کسری خدمت بگیره ؟
    در ضمن من متاهلم.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

تا اونجایی که از آیین نامه بر میاد شما در حین گذراندن خدمت سربازی نمیتونید از این امکان استفاده کنید.

Junior Member

با سلام به تمامی دوستان گل خودم ممنون میشوم اگر کسی در مورد سوال زیر راهنماییم کنه.

من حدود ۳ سال و نیم پیش فوق لیسانسم را از شریف گرفتم و بعد برای ادامه تحصیل به انگلستان اومدم که اینجا بورس شدم. البته یاد آوری کنم که با سپردن وثیقه از ایران خارج شدم و....
    در حال حاضر درسم داره تمام میشه و تونستم که پست دکتری هم از یک دانشگاه دیگه بگیرم اما همون جور که اطلاع دارین وزارت علوم برای این دوره دیگه معافیت تحصیلی صادر نمیکنه و من به مشکل میخورم. حالا سوالم این بود که من میونم از تسهیلات سربازی نخبگان استفاده کنم یا نه از اونجایی که تز دکتری خود را نمره عالی گرفته وا از اون طرف ۵ مقاله در ژورنالهای معتبر دارم ممنون میشوم که راهنماییم کننین.

Junior Member

مورد شما خیلی خاص به نظر میاد. تو ساعات اداری با بخش کارشناسی بنیاد تماس بگیرید و موضوع رو مطرح کنید. امیدوارم راه حلی وجود داشته باشه براتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط ms_shd نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان گل خودم ممنون میشوم اگر کسی در مورد سوال زیر راهنماییم کنه.

من حدود ۳ سال و نیم پیش فوق لیسانسم را از شریف گرفتم و بعد برای ادامه تحصیل به انگلستان اومدم که اینجا بورس شدم. البته یاد آوری کنم که با سپردن وثیقه از ایران خارج شدم و....
    در حال حاضر درسم داره تمام میشه و تونستم که پست دکتری هم از یک دانشگاه دیگه بگیرم اما همون جور که اطلاع دارین وزارت علوم برای این دوره دیگه معافیت تحصیلی صادر نمیکنه و من به مشکل میخورم. حالا سوالم این بود که من میونم از تسهیلات سربازی نخبگان استفاده کنم یا نه از اونجایی که تز دکتری خود را نمره عالی گرفته وا از اون طرف ۵ مقاله در ژورنالهای معتبر دارم ممنون میشوم که راهنماییم کننین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)