صفحه 283 از 1402 نخستنخست ... 1832332732742752762772782792802812822832842852862872882892902912922933333837831283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,821 تا 2,830 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    میدونم که نیازی نیست با شماره 4 بزنید ولی دقیقا نمیدونم تا چه حدی باشه قابل قبول میشه.
    اگه شما موهات رو نزنی 2 حالت اتفاق میفته. یا اینکه خودشون زحمتش رو میکشن (از نظر بهداشتی توصیه میشه خودت انجامش بدی) یا اینکه شما رو همراه گروه اعزام نمیکنن و میگن برو کوتاهش کن (که از نظر غیبت خوردن و باقی داستان ها توصیه میشه خودت انجامش بدی).
    * البته موردی هم دیده شده که کاری باهاش نداشتن، همه ی مراحل اولیه انجام شده و بعد وقتی برای خرید لوازم برگشته خونه ازش خواستن کوتاه کنه.

* از کسی که دقیقا به همون پادگان شما (کرج؟) رفته باید سوال کنی. کمی صبر داشته باش امیدوارم کسی همین جا بتونه جوابت رو بده.
    آقا چرا به بعضی کامنت ها جواب نمیدین؟ بخدا اطلاعات شما میتونه خیلی ها رو از نگرانی در بیاره... سوالی که من هفته پیش پرسیدم این بود:
    شرایط بنیاد نخبگان داشتن معدل کارشناسی بالای 16 هست + ارشد بالای 17 + داشتن 1 مقاله هست. معدل کارشناسی من خیلی کمتر از 16 هست ولی ارشدم بالای 17 است. به نظر شما با داشتن مقاله های معتبر و کلا رزومه بهتر بیخیال معدل کارشناسی ام میشن؟ کلا میخوام بدونم قوانین بنیاد چقدر انعطاف داره!
    ویرایش توسط Abbas1986 : December 16th, 2013 در ساعت 11:30 AM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Abbas1986 نمایش پست ها
    آقا چرا به بعضی کامنت ها جواب نمیدین؟ بخدا اطلاعات شما میتونه خیلی ها رو از نگرانی در بیاره... سوالی که من هفته پیش پرسیدم این بود:
    شرایط بنیاد نخبگان داشتن معدل کارشناسی بالای 16 هست + ارشد بالای 17 + داشتن 1 مقاله هست. معدل کارشناسی من خیلی کمتر از 16 هست ولی ارشدم بالای 17 است. به نظر شما با داشتن مقاله های معتبر و کلا رزومه بهتر بیخیال معدل کارشناسی ام میشن؟ کلا میخوام بدونم قوانین بنیاد چقدر انعطاف داره!
    دوست عزیز من، این باعث خوشحالیمه اگه بتونم کمکی هر چند کوچیک بکنم. اگه می بینید که بعضی پرسشها رو بی پاسخ میذارم فقط و فقط به دلیل این هست که پاسخشون رو نمیدونم.

در مورد این پرسش شما، متاسفانه تجربه شخصی ندارم فقط میدونم که اگه باقی امتیازات شما به اندازه ی کافی بالا باشه کمبود معدل قابل جبران خواهد بود هرچند که طبق قانون شما باید کف معدل رو داشته باشید. به طور خلاصه اینکه امکان داره باهاتون کنار بیان ولی قانون مشخصی نداره و کاملا به شرایط شخص شما و مسئول بررسی کننده بستگی داره. تنها راه برای اطمینان اینه که اقدام کنید. (کسی رو دیدم که با تعداد بالای مقالات تونسته معدل رو جبران کنه).

Senior Member

سلام

من تز کارشناسی ارشدم رو توی تیر 90 دفاع کردم. بعدش دکترا قبول شدم از ایران رفتم. بعد از 16 ماه انصراف دادم و برگشتم. بعد از چند ماه مدارکم رو دادم و چند روز پیش برام پیغام اومد که بیشتر از 2 سال از زمان دفاع ارشدم گذشته و مدارکم رو بررسی نمیکنند. فکر میکنید اگه حضوری برم اونجا، میشه متقاعدشون کرد که اون 16 ماه رو جزو بازه 2 ساله حساب نکنند؟

سوال دوم هم که البته شاید باید توی یه بخش دیگه بپرسم اینه که اگر من امسال دکترا قبول بشم، از نظز سربازی مشکل دارم یا نه (منظورم استفاده از معافیت تحصیلی در هر مقطع برای یکباره که من قبلا یکبار 16 ماهش رو برای دکترا استفاده کردم)؟ یعنی اون 16 ماه، یک دوره کامل حساب میشه؟

ممنون از جوابتون
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

Junior Member

دوستان میشه راهنمایی کنین
    من یک سال هست که از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم و 1/10/92 اعزام میشم یعنی یکشنبه هفته بعد
    من برای ثبت نام در سامانه ثریا ایمیل فرستادم تا کاربری و رمز ورود بدن تا ثبت نام کنم که چون من کاملا از قبول شدنش مطمئین نیستم میخواستم تا جواب اون میاد از پروژه های کسری خدمت استفاده کنم
    دیروز زنگ زدم به یکی از این سازمان ها گفتن مدارک بیار پروژه داریم برات و من امشب میام تهران که برم سازمان مورد نظر حالا
    من با توجه به اینکه به مناطق مرزی اعزام میشم خدمتم 18 ماه باشه (اموزشیم افتادم نیروی مرزبانی شهید رجائی کرمانشاه) کسری جبهه و بسیج هم با هم 4 ماه میشه
    حالا میمونه 14 ماه خدمتم که از دی شرو میشه
    حالا من میتونم دو تا پروژه 6 ماهه بردارم و باه انجام بدم تا آخر خرداد بتونم درخواست دو تا کسری 5 ماهه بدم که طبیعتا از هر کدوم 4 ماه رو قبول کنن؟
    آیا میشه دوتا پروژه رو انجام داد؟ میشه برای هر سه ماه انجام پروژه درخواست 5 ماه کسری داد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ilanloo نمایش پست ها
    دوستان میشه راهنمایی کنین
    من یک سال هست که از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم و 1/10/92 اعزام میشم یعنی یکشنبه هفته بعد
    من برای ثبت نام در سامانه ثریا ایمیل فرستادم تا کاربری و رمز ورود بدن تا ثبت نام کنم که چون من کاملا از قبول شدنش مطمئین نیستم میخواستم تا جواب اون میاد از پروژه های کسری خدمت استفاده کنم
    دیروز زنگ زدم به یکی از این سازمان ها گفتن مدارک بیار پروژه داریم برات و من امشب میام تهران که برم سازمان مورد نظر حالا
    من با توجه به اینکه به مناطق مرزی اعزام میشم خدمتم 18 ماه باشه (اموزشیم افتادم نیروی مرزبانی شهید رجائی کرمانشاه) کسری جبهه و بسیج هم با هم 4 ماه میشه
    حالا میمونه 14 ماه خدمتم که از دی شرو میشه
    حالا من میتونم دو تا پروژه 6 ماهه بردارم و باه انجام بدم تا آخر خرداد بتونم درخواست دو تا کسری 5 ماهه بدم که طبیعتا از هر کدوم 4 ماه رو قبول کنن؟
    آیا میشه دوتا پروژه رو انجام داد؟ میشه برای هر سه ماه انجام پروژه درخواست 5 ماه کسری داد ؟
    با سلام دوست عزیز یکم آروم برو، اولاً که شما اعزامت مرزبانی هست ولی مطمئن باش میوفتی کار دفتری ستاد (کما اینکه دوستم هم با فوق ایسانس اینظور بود ) تازشم اگر بیوفتی لب مرز که نمیوفتی اون سه ماه شامل حال اونهایی میشه که 21 ماه بدون کسری خدمت میکن نه شما که کسری داری ( ایثارگری+ بسیج+ بنیاد )، برای پروژها هم باید بهت بگم اولیو که بگیری 5 تا 6 ماه طول میکشه تا تمام بشه یعنی در خوشبینانه ترین حالت خرداد ساله آینده اولیت تمام میشه، تازه اون موقع دومیتو باید بگیری که حالا باید ببینی دوباره بهت میدن یا نه ( من همین بلا سرم اومده ) بعدشم روهم خوب بهت بدن 12 ماه میدن که بنیاد در حالت ایده آل 7-8 ماه رو بهت میدن امیدوارم کمکت کرده باشم، نگران خدمتت هم نباش شما خیلی بهت سخت نمیگذره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam13641 نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز یکم آروم برو، اولاً که شما اعزامت مرزبانی هست ولی مطمئن باش میوفتی کار دفتری ستاد (کما اینکه دوستم هم با فوق ایسانس اینظور بود ) تازشم اگر بیوفتی لب مرز که نمیوفتی اون سه ماه شامل حال اونهایی میشه که 21 ماه بدون کسری خدمت میکن نه شما که کسری داری ( ایثارگری+ بسیج+ بنیاد )، برای پروژها هم باید بهت بگم اولیو که بگیری 5 تا 6 ماه طول میکشه تا تمام بشه یعنی در خوشبینانه ترین حالت خرداد ساله آینده اولیت تمام میشه، تازه اون موقع دومیتو باید بگیری که حالا باید ببینی دوباره بهت میدن یا نه ( من همین بلا سرم اومده ) بعدشم روهم خوب بهت بدن 12 ماه میدن که بنیاد در حالت ایده آل 7-8 ماه رو بهت میدن امیدوارم کمکت کرده باشم، نگران خدمتت هم نباش شما خیلی بهت سخت نمیگذره
    ممنون دوست عزیز که جواب دادی
    آخه تو پست های قبلی گفته بودن مثلا یه پروژه انجام بده مثلا 5 ماهه درخواست 7 ماه کسری میتونی بدی بخاطر اون گفتم مثلا من دو تا سه ماهه بردارم درخواست 5 ماه برا هر کدوم بدم
    اصلا به نظرتون من با شرایط الانم یه پروژه مثلا 10 ماه بگیرم خوبه یا دو تا پروژه 5 ماهه؟ البته من اینو با سازمان هماهنگ میکنم که دوتاشو با هم انجام بده فقط تاریخ هاشو اونا جدا جدا بزنن برام
    من فردا دارم میرم سازمان پروژه بگیرم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم باز
    راستی من بعدا حائز شرایط پروژه جایگزین خدمت بشم که مشکلی پیش نمیاد برام؟ بخاطر اینکه دارم این پروژه هارو انجام میدم

Junior Member

سلام به تمام دوستان.
    من دو هفته است که در سامانه ثریا ثبت نام کردم. در زمان تشکیل پرونده، توصیه نامه اساتید ازم خواسته نشد. آیا بعدا حضوری باید ببرم براشون؟ حدودا چند ماه طول میکشه پروسه اش؟ برای پیگیری وضعیت پرونده ام، کدوم قسمت پروفایلم در سامانه ثریا رو باید چک کنم؟
    با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام

من تز کارشناسی ارشدم رو توی تیر 90 دفاع کردم. بعدش دکترا قبول شدم از ایران رفتم. بعد از 16 ماه انصراف دادم و برگشتم. بعد از چند ماه مدارکم رو دادم و چند روز پیش برام پیغام اومد که بیشتر از 2 سال از زمان دفاع ارشدم گذشته و مدارکم رو بررسی نمیکنند. فکر میکنید اگه حضوری برم اونجا، میشه متقاعدشون کرد که اون 16 ماه رو جزو بازه 2 ساله حساب نکنند؟

سوال دوم هم که البته شاید باید توی یه بخش دیگه بپرسم اینه که اگر من امسال دکترا قبول بشم، از نظز سربازی مشکل دارم یا نه (منظورم استفاده از معافیت تحصیلی در هر مقطع برای یکباره که من قبلا یکبار 16 ماهش رو برای دکترا استفاده کردم)؟ یعنی اون 16 ماه، یک دوره کامل حساب میشه؟

ممنون از جوابتون

سلام دوست عزیزم (:

چون این ماجرا قبلا عینا برای خودم هم اتفاق افتاده ، پس خوشحال می شم بتونم کمکت کنم و تجربه خودم رو با شما تقسیم کنم.

من خودم حدود چهارسال پیش از فرانسه پذیرش اسکولارشیپ گرفتم و همون موقع هم چون بیش از 2 سال از فارغ التحصیلی ام گذشته بود به سحتی با وثیق گذاشتن و رفتنم موافقت کردن. به هرحال بعد یک سال به خاطر حساس بودن رشته و مسائل سیاسی میان دوکشور من اخراج شدم و برگشتم ایران، دوباره پذیرش گرفتم ولی نتونستم دوباره (منظورم برای بار هفتمه!!) سربازی مو عقب بندازم و رفتم آموزشی که این بار دکترای ایران قبول شدم. یا اینکه اون زمان بیش از یک بار در هر مقطع تحصیلی معافیت نمی دادن، ولی با یک سخنرانی آتشین تو همون نظام وظیفه تقریبا به راحتی با ادامه تحصیلم موافقت شد و الان هم که سال سوم هستم (:

در کل حرفامو اینجوری جمع بندی می کنم که :
    1- این قانون یک بار معافیت در هر مقطع تحصیلی اگه اشتباه نکنم مربوط به گذشته بود و قانون الان می گه تا 2 بار می تونی معافیت تحصیلی واسه هر مقطع بگیری. به شرطی که از اخراج یا انصرافت بیش از یک سال نگذشته باشه
    2- تجربه ثابت کرده که حتی اگه این قانون بالا هم نبود و بیش از یک سال هم گذشته بود، باز راه میان و هیچ نگرانی به دلت راه نده (:
    3- ایشالا که قبول می شی و گیر خدمت نمی افتی! (:

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از جوابتون
    سلام دوست عزیزم (:

چون این ماجرا قبلا عینا برای خودم هم اتفاق افتاده ، پس خوشحال می شم بتونم کمکت کنم و تجربه خودم رو با شما تقسیم کنم.

من خودم حدود چهارسال پیش از فرانسه پذیرش اسکولارشیپ گرفتم و همون موقع هم چون بیش از 2 سال از فارغ التحصیلی ام گذشته بود به سحتی با وثیق گذاشتن و رفتنم موافقت کردن. به هرحال بعد یک سال به خاطر حساس بودن رشته و مسائل سیاسی میان دوکشور من اخراج شدم و برگشتم ایران، دوباره پذیرش گرفتم ولی نتونستم دوباره (منظورم برای بار هفتمه!!) سربازی مو عقب بندازم و رفتم آموزشی که این بار دکترای ایران قبول شدم. یا اینکه اون زمان بیش از یک بار در هر مقطع تحصیلی معافیت نمی دادن، ولی با یک سخنرانی آتشین تو همون نظام وظیفه تقریبا به راحتی با ادامه تحصیلم موافقت شد و الان هم که سال سوم هستم (:

در کل حرفامو اینجوری جمع بندی می کنم که :
    1- این قانون یک بار معافیت در هر مقطع تحصیلی اگه اشتباه نکنم مربوط به گذشته بود و قانون الان می گه تا 2 بار می تونی معافیت تحصیلی واسه هر مقطع بگیری. به شرطی که از اخراج یا انصرافت بیش از یک سال نگذشته باشه
    2- تجربه ثابت کرده که حتی اگه این قانون بالا هم نبود و بیش از یک سال هم گذشته بود، باز راه میان و هیچ نگرانی به دلت راه نده (:
    3- ایشالا که قبول می شی و گیر خدمت نمی افتی! (:
    سلام

ممنون از جوابتون. البته من الان دیگه نزدیکه 10 ماهه که انصراف دادم و کم کم وقتم تموم میشه :-)
    کسی از دوستان هست که درباره بخش اول سوالم اطلاعاتی داشته باشه؟ اینکه اون 16 ماه دوره دکترا رو توی فرصت 2 ساله برای فارغ التحصیلای ارشد برای ارسال مدارک به بنیاد ملی نخبگان به حساب نیارن.

خوش باشید
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

دوستان سلام من ٢-٣هفته اي هست مداركم رو ارسال كردم.حالا با توجه به اينكه خدمت از سال ديگه ميشه ٢٤ماه ايا ميشه من دفترچه بفرستم كه اسفند اعزام بشم؟يعني اگه دفترچه بفرستم و بنياد اوكي بشه چيكار بايد كرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)