صفحه 3 از 1402 نخستنخست 12345678910111213531035031003 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member

پیش فرض پروژه و كارت پايان خدمت سربازي نخبگان و استعدادهاي برتر

سلام دوستان

كساني كه ميخوان از امتياز نخبگان براي سربازي استفاده كنن نگران پروژه ها نباشن.شما دو جور ميتونين اقدام كنين براي پروژه. پس از معرفي شما توسط بنياد ملي نخبگان به ستاد كل نيروهاي مسلح، اگر در يكي از دانشگاهها يا پژوهشكده هاي دفاعي پروژه پيدا كنين ، خيلي راحت ترين و زمان كمتري تلف ميشه. اما اگر جايي رو پيدا نكنيد، بايد منتظر باشيد تا ستاد كل شما رو به جايي معرفي كنه و اين وقت گيره. پس خودتون تلاش كنيد تا پروژه مناسبي پيدا كنين.
    در مورد پروژه ها هم بعضي از دوستان نگران بودن كه خروجشون با مشكل مواجه بشه. ببينين دوستان، پروژه هايي كه ميدن محرمانه و حساس نيست و اصلا اين تيپ پروژه ها رو به هر كسي منجمله نخبگان و بعنوان پروژه سربازي نميدن!! اونا مسيرهاي خاص خودشون رو دارن و افرادي هم كه روشون كار ميكنن خاص و محرمانه هستن. پس نگران نباشين. يكسري پروژه هاي عمومي به نخبگان ميدن كه از نظر حفاظتي هم مشكلي پيش نياد. پس براي خروج هم مشكلي ندارين و تازه يه كار علمي هم كردين كه براي اونطرفي ها هم جذابه و رزومتون رو چاقتر ميكنه.!
    كارت پايان خدمت هم مثل بقيه كارت هاست. فقط پشت كارت قيد شده كه شما بر اساس قانون بكارگيري نخبگان و استعدادهاي برتر ترخيص شدين.
    موفق باشيد.
    سوالي داشتين بپرسين لطفا.من اين مسير رو پارسال طي كردم و تجربيات خوبي دارم.
    جاذبه خاك به ماندن ميخواند، و آن عهد باطني، به رفتن...<br />عقل به ماندن ميخواند و عشق، به رفتن...<br />و اين هر دو را خداوند آفريده است تا وجود انسان، در آوارگي و حيرت ميان عقل و عشق معنا شود.

r0ck
    Guest

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

نقل قول نوشته اصلی توسط asgari58
    سلام

من از امتياز سربازي نخبگان استفاده كردم و چون در اين مورد از من زياد سوال شده با ايميل، چند مورد رو به صورت كلي عرض ميكنم.

1- به سايت www.bonyad-nokhbegan.ir مراجعه كرده و فايلهاي مربوطه رو دانلود كنين.
    2- فرم تقاضاي ثبت نام رو پر كنين و به ادرس بنياد بفرستين.
    3- بعد از چند روز حتما با بنياد نخبگان تماس بگيرين و شماره پروندتون رو از دبيرخانه بنياد تقاضا كنيد.
    4- حتي اگر در حال حاضر سرباز هم هستيد، سريع اقدام كنيد تا از امتيازاتش بهره مند بشين(البته در صورت داشتن شرايط نخبگي)
    5- در صورت داشتن شرايط، بنياد شما رو به ستاد كل نيروهاي مسلح(امور نخبگان) معرفي ميكنه و از اونجا براي شما تعيين پروژه ميشه. اگر خودتون هم جايي رو سراغ دارين كه بهتون پروژه ميده، ميتونين به ستاد كل پروپوزالش رو بدين. البته به شرطي كه پروژه در يك دانشگاه دفاعي يا پژوهشكده دفاعي-نظامي تعريف شده باشه(من دانشگاه صنعتي مالك اشتر گرفتم). مدت زمان انجام پروژه هم فرق داره. من جزو سريهاي اولي بودم كه معرفي شدم و 5-4 ماهه و بدون حضور در محل تموم شد. الان بيشتر شده زمانش، ظاهرا 9 ماهه شده. تاييد نهايي و دفاع پروژتون هم در همون يگان يا دانشگاهي انجام ميشه كه معرفي شده بودين.
    6- امتيازي كه من استفاده كردم، امتياز شاگرد اولي با مقاله isi بود(مقطع فوق ليسانس). بايد ببينيد براي فارغ التحصيلهاي شاگرد اول در هر مقطعي چه شرايطي رو الزام كردن. براي فوق ليسانس حتما بايد شاگرد اول باشي و مقاله isi داشته باشي. هر كدوم از اين شرطها رو نداشته باشي رد ميشي.
    7- بعضيها به اشتباه فكر ميكنن معدل بالاي 17 نخبه حساب ميشه، اما اينطوري نيست و حتما بايد شرطهاي الزامي اوليه بنياد رو داشته باشي. معدل بالا در مراحل بعدي به درد امتيازات ديگه ميخوره(مثلا كمك هزينه ها، حج عمره و ...)
    8- وقتي فرم درخواست رو پر كردين، هر چي نكته مثبت در رزومه دارين رو به صورت مستند براي بنياد همراه با درخواست بفرستين، مقاله، ترجمه، كار پژوهشي، گواهي رتبه، سابقه كار و ....(البته تاكيد ميكنم اگر پس از بررسي شرايط ديدين كه حايز شرايطيد اين كارارو بكنين). [/i]

اگر سوال ديگه اي دارين حتما بپرسين ازم.
    ممنون
    سلام
    امکانش هست در مورد پروژه ای که بهتون دادن توضیح بدید.مثلا موضوع طرح +اینکه ایا حق انتخاب پروژه رو داشتید یا خیر.یا مثلا پروژه تکنفری حل میشه یا به کار گروهی نیاز هست.تئوری هست یا عملی.(در رشته های مهندسی).در مورد میزان دشواری یا اسونی یا میزان معلومات لازم و مقدار زمانی که طرح طول کشیدو سوالات اینچنینی توضیح بدید+تجربیاتی که میتونه مفید باشه ممنون میشم.
    با تشکر

سلام به همه
    آقا من یک سوال داشتم:این معافیتی که برای نفرات اول کارشناسی ارشد هست،منظورش اینه که تو کل کشور تو رشته خودت اول باشی یا اینکه در دانشگاهی که بودی تو اون رشته نفر اول شده باشی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdicivil
    سلام به همه
    آقا من یک سوال داشتم:این معافیتی که برای نفرات اول کارشناسی ارشد هست،منظورش اینه که تو کل کشور تو رشته خودت اول باشی یا اینکه در دانشگاهی که بودی تو اون رشته نفر اول شده باشی؟
    دانشگاهی که بودی نفر اول باشی + مقاله ISI هم داشته باشی

پیش فرض پاسخ : خروج موقت با استفاده از تسهیلات بنیاد نخبگان

همسر من با استفاده از همین بنیاد ملی نخبگان بدون وثیقه اومد قبرس (خرداد 87). هیچ کلک خاصی هم نداشت! (اشتغال به تحصیل و پذیرش خواستند فقط) پرسید میشه برای ویزا هم برم اونا هم گفتند بله!

سلام دوستان، من دو ماهی هست که دارم سربازیم رو با استفاده از طرح نخبگان می گذرونم. من البته اواخر بهمن درسم رو تموم کردم و الان مشغول انجام پروژه سربازیم هستم. خیلی خوبه و راضیم. یک فایل گذاشتم که راهنمای بکارگیری نخبگان هستش و تو سایتا نمی تونید پیداش کنید من از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح گرفتمش. همه چیز در اون تشریح شده. حتما بخونیدش تا حق و حقوق خودتون را بدونید و سرتون کلاه نره. با آرزوی موفقیت برای همه نخبگان کشور.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پروژه و كارت پايان خدمت سربازي نخبگان و استعدادهاي برتر

سلام .
    آقا دستت درد نكه از توضيحت. من كارم درست شده براي اين قضيه. الان هم تو سپاه سربازم. 15 ماه هم مونده از سربازيم.
    به نظرت از كجا شروع كنم بهتره؟
    يعني اولا آيا مي صرفه كه اينجا رو ول كنم و برم دنبال دردسر يا نه؟
    دوم اينكه يه چند جا معرفي كن لطفا كه كارمو شروع كنم!
    من مهندس سخت افزارم، تخصص حرفه ايم هم ميكرو AVR هستش اما كار برنامه نويسيم هم خفنه ! ;D

also see this file
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

ببخشید من شنیدم کسایی که دو تا کتاب علمی تالیف کرده باشن هم می تونن از این جور مزایا استفاده کنند؟
    کسی چیزی در این مورد می دونه؟
    ترجمه ی کتاب چی؟

Junior Member

سلام به دوستان نخبه

آقایان کسی هست که بخواد دوره آموزشی اول آبان برای نخبگان رو شرکت کنه؟ اگر آره لطفا بگید که هماهنگ باشیم.

مرسی
    حسام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)