سلام

من از امتياز سربازي نخبگان استفاده كردم و چون در اين مورد از من زياد سوال شده با ايميل، چند مورد رو به صورت كلي عرض ميكنم.

1- به سايت www.bonyad-nokhbegan.ir مراجعه كرده و فايلهاي مربوطه رو دانلود كنين.
2- فرم تقاضاي ثبت نام رو پر كنين و به ادرس بنياد بفرستين.
3- بعد از چند روز حتما با بنياد نخبگان تماس بگيرين و شماره پروندتون رو از دبيرخانه بنياد تقاضا كنيد.
4- حتي اگر در حال حاضر سرباز هم هستيد، سريع اقدام كنيد تا از امتيازاتش بهره مند بشين(البته در صورت داشتن شرايط نخبگي)
5- در صورت داشتن شرايط، بنياد شما رو به ستاد كل نيروهاي مسلح(امور نخبگان) معرفي ميكنه و از اونجا براي شما تعيين پروژه ميشه. اگر خودتون هم جايي رو سراغ دارين كه بهتون پروژه ميده، ميتونين به ستاد كل پروپوزالش رو بدين. البته به شرطي كه پروژه در يك دانشگاه دفاعي يا پژوهشكده دفاعي-نظامي تعريف شده باشه(من دانشگاه صنعتي مالك اشتر گرفتم). مدت زمان انجام پروژه هم فرق داره. من جزو سريهاي اولي بودم كه معرفي شدم و 5-4 ماهه و بدون حضور در محل تموم شد. الان بيشتر شده زمانش، ظاهرا 9 ماهه شده. تاييد نهايي و دفاع پروژتون هم در همون يگان يا دانشگاهي انجام ميشه كه معرفي شده بودين.
6- امتيازي كه من استفاده كردم، امتياز شاگرد اولي با مقاله isi بود(مقطع فوق ليسانس). بايد ببينيد براي فارغ التحصيلهاي شاگرد اول در هر مقطعي چه شرايطي رو الزام كردن. براي فوق ليسانس حتما بايد شاگرد اول باشي و مقاله isi داشته باشي. هر كدوم از اين شرطها رو نداشته باشي رد ميشي.
7- بعضيها به اشتباه فكر ميكنن معدل بالاي 17 نخبه حساب ميشه، اما اينطوري نيست و حتما بايد شرطهاي الزامي اوليه بنياد رو داشته باشي. معدل بالا در مراحل بعدي به درد امتيازات ديگه ميخوره(مثلا كمك هزينه ها، حج عمره و ...)
8- وقتي فرم درخواست رو پر كردين، هر چي نكته مثبت در رزومه دارين رو به صورت مستند براي بنياد همراه با درخواست بفرستين، مقاله، ترجمه، كار پژوهشي، گواهي رتبه، سابقه كار و ....(البته تاكيد ميكنم اگر پس از بررسي شرايط ديدين كه حايز شرايطيد اين كارارو بكنين). [/i]

اگر سوال ديگه اي دارين حتما بپرسين ازم.
ممنون