صفحه 333 از 1402 نخستنخست ... 2332833233243253263273283293303313323333343353363373383393403413423433834338331333 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,321 تا 3,330 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان

سلام
    بچه ها من یک سوالی دارم. اگه تو فرم بنیاد بنویسیم مثلا از جای x اعلام نیاز داریم. اونجا باید حتما نامه اعلام نیاز نشون بدیم؟ این کار رو برای سریع شدن کارا (تشکیل پرونده و...) میگم!
    یعنی اول نرم جای X اعلام نیاز بگیرم اول تو بنیاد پرونده تشکیل بدم بگم از x اعلام نیاز دارم! میشه این کار؟ توصیه میشه؟ (بر فرض اینکه میدونم x به رشته من نیاز داره)
    ممنون میشم اونایی که رفتن و میدونن کمک کنن. چون رفت و امد سخته برام میخوام تا اونجا که میشه کارارو پیش ببرم تو اون یک روزی که میرم تهران.
    تلفنی هم که هیچ جواب درست حسابی نمیدن متاسفانه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع علوم و فنون مازندران

من یه پروژه ورداشتم توی پروپوزالش راهنمای پروژم تاریخ انجامش رو زد سه ماه!!! البته واسه همه رو سه ماه میزد. وقتی من بهش گفتم پروژه 6 ماهه می خوام گفت فرقی نداره چقدر تو پروپوزالت نوشته، با توجه به کیفیت کارٍت واست کسری رد میکنم و اگه هم کارٍت بد باشه اصلا واست رد نمی کنم.
    حالا سوال من اینه که بعد 3 ماه میتونم نامه ی 6 ماه کسری بگیرم ازش؟؟؟یا اینکه حتما باید 6 ماه بگذره (و البته به شرط رضایت راهنما)
    کلا تاریخ نامه نگاری ها (به شرطی که چند پروژه با هم تداخل نداشته باشه) مهمه یا نه؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sssaeed2009 نمایش پست ها
    پيشنهاد جديد بنياد ملي نخبگان؛
    حذف فارغ التحصيلان نخبه دوره کارشناسي از تسهيلات نظام وظيفه/ اعطاي تسهيلات به سه گروه

معاون فرهنگي و امور فرهنگي از پيشنهاداتي براي مشمولان تسهيلات نظام وظيفه خبر داد و گفت: با توجه به آسيب‌هايي که در اعطاي تسهيلات نظام وظيفه به نخبگان ايجاد شده بود پيشنهاد شد که علاوه بر دانشجويان دوره کارشناسي، فارغ التحصيلان اين دوره نيز از مشمولان اين تسهيلات حذف شوند.

دکتر سيد حسن حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر، تسهيلات نظام وظيفه را يکي از تسهيلات جذاب براي نخبگان توصيف کرد و افزود: اين تسهيلات علاوه بر آنکه براي استعدادهاي برتر و نخبگان جذاب است، در عين حال براي کشور نيز مفيد خواهد بود؛ چراکه در اين تسهيلات اينکه به جاي اينکه اين افراد به خدمت نظام مقدس وظيفه بروند، پروژه تحقيقاتي را در راستاي نيازهاي کشور اجرايي خواهند کرد.

معاون فرهنگي و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان با تاکيد بر اينکه در سال‌هاي اخير چند هزار پروژه تحقيقاتي در قالب اين تسهيلات اجرايي شده است، اظهار داشت: در عين حال اعطاي اين تسهيلات با آسيب‌هايي همراه بود که در اين راستا بنياد ملي نخبگان به دنبال رفع اين آسيب‌ها بوده است.

وي با اشاره به برخي از اين آسيب‌ها خاطر نشان کرد: يکي از اين آسيب‌ها آن بود که برخي از افرادي که پروژه نظام وظيفه را مي گذراندند همزمان دانشجو نيز بودند. وظيفه اصلي دانشجو خوب درس خواندن و خوب پژوهش کردن است که اين امور با اجراي پروژه تحقيقاتي با هم تلاقي پيدا مي‌کرد به اين معنا که دانشجويان مشمول اين تسهيلات هم بايد پروژه نظام وظيفه را مي گذراندند و هم به کار اصلي خود رسيدگي مي‌کردند.

حسيني ادامه داد: اين امر موجب اعتراض استادان دانشگاه شد و اين همزماني را موجب مختل شدن ادامه تحصيلات اين دانشجويان دانستند.

وي از ارائه پيشنهادي براي رفع اين مشکل خبر داد و يادآور شد: پيشنهادي در اين زمينه به کميسيون دائمي هيأت امناي بنياد ملي نخبگان ارائه شد.

حسيني به جزئيات اين پيشنهاد اشاره کرد و ادامه داد: دانشجويان دوره کارشناسي قبلا از مجموعه مشمولان تسهيلات نظام وظيفه حذف شده بودند و پيشنهاد شده است که "فارغ التحصيلان" دوره کارشناسي نيز از دايره مشمولان تسهيلات نظام وظيفه حذف شوند.

معاون فرهنگي و امور فرهنگي اين پيشنهاد را در راستاي ارتقاي سطح اعطاي اين تسهيلات ذکر کرد و اظهار داشت: با اين ارتقا اين تسهيلات مشمول دانشجويان دوره‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري مي‌شود که با مجوز و تاييديه اساتيد راهنما اعطا خواهد شد و به اين ترتيب تلاقي تحصيلات و پروژه‌هاي تحقيقاتي دانشجويان اتفاق نخواهد افتاد.

وي با تاکيد بر اينکه اين تسهيلات مشمول نخبگان حوزوي نيز خواهد شد، ادامه داد: تاکنون آيين نامه نخبگان حوزوي نهايي نشده است ولي در صورتي که آيين نامه نخبگان حوزوي تصويب شود آنها نيز مي‌توانند از اين تسهيلات بهره مند شوند.

کسی اطلاع داره این طرح عملیاتی شده یا نه؟ درخواستهایی که فبلن داده شده هم بررسی نمیشن یا درخواستهایی که از تاریخ تصویب طرح به بعد باشند لغو میشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanghgh نمایش پست ها
    من یه پروژه ورداشتم توی پروپوزالش راهنمای پروژم تاریخ انجامش رو زد سه ماه!!! البته واسه همه رو سه ماه میزد. وقتی من بهش گفتم پروژه 6 ماهه می خوام گفت فرقی نداره چقدر تو پروپوزالت نوشته، با توجه به کیفیت کارٍت واست کسری رد میکنم و اگه هم کارٍت بد باشه اصلا واست رد نمی کنم.
    حالا سوال من اینه که بعد 3 ماه میتونم نامه ی 6 ماه کسری بگیرم ازش؟؟؟یا اینکه حتما باید 6 ماه بگذره (و البته به شرط رضایت راهنما)
    کلا تاریخ نامه نگاری ها (به شرطی که چند پروژه با هم تداخل نداشته باشه) مهمه یا نه؟؟؟؟
    تا جایی که من میدونم حداقل زمان انجام پرژه 3 ماه هست ولی خیلی جاها الکی می گن 6 ماه باید بگذره.
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nano chemistry/tabriz azad university

نقل قول نوشته اصلی توسط kazemie نمایش پست ها
    منظورتون جواب اعلام نیازه؟
    والا به من فقط گفت هفته ی بعد بیا دعوت نامه رو از رو میز منشی ور دار..از اون مسئول دم دری پرسیدم جریان چیه گفت معرفی می کنن به یه جایی.! خودمم گیج شدم.!

تاریخ نامه ها که مهمه! تا اونجایی که من دیدم معمولا به پروژه هایی که زود انجام بشن خوب کسری نمیدن و میخوان حداقل 6 ماه طول بکشه! حالا اینجا گفته به کیفیت اهمیت میده شاید بدن!
    شما خودتون بنیاد نخبگان پرونده تشکل دادین یا همونجایی که پروژه گرفتین فقط رفتین؟ کارا تو یک روز انجام شد؟
    من پیغام خصوصی فرستادم برات فکنم نخوندین!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    تاریخ نامه ها که مهمه! تا اونجایی که من دیدم معمولا به پروژه هایی که زود انجام بشن خوب کسری نمیدن و میخوان حداقل 6 ماه طول بکشه! حالا اینجا گفته به کیفیت اهمیت میده شاید بدن!
    شما خودتون بنیاد نخبگان پرونده تشکل دادین یا همونجایی که پروژه گرفتین فقط رفتین؟ کارا تو یک روز انجام شد؟
    من پیغام خصوصی فرستادم برات فکنم نخوندین!
    اهمیت تاریخ نامه ها بستگی به فرمت نامه هایی داره که اون سازمان میده
    اگر سازمان تو نامه اعلام نیاز یا پایان پروژه تاریخ شروع و اتمام رو قید کنه دیگه به تاریخ نامه توجه نمی کنند
    مثلا من امروز خودم بنیاد بودم یکی اعلام نیاز اورده بود به تاریخ 12/3 ولی تو نامش قید شده بود که نامبرده پروژه رو از تاریخ 4/1 شروع کرده .

با سلام
    از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند ممنون میشوم اطلاعاتشون رو در اختیار من بگذارند:
    من دانشجوی دکتری هستم، شنیدم که اگر رساله دکتری رو در راستای پروژه های وزارت دفاع تعریف کنیم تحت عنوان "پژوهانه"، بعد از اتمام پایان نامه و انجام آموزشی کارت پایان خدمت بهمون داده میشه. اگر کسی اطلاع داره در این زمینه و یا اینکه میدونه کجا میتوانم اطلاعات موثقی به دست بیاورم ممنون میشم راهنمایی کنین.
    با تشکر از دوستان

Junior Member

تا اون جایی که من میدونم ایین نامه تا شهریور 93 تغییری نمیکنه ، اگه قرار باشه اتفاقی بیفته ایین نامه جدید برای شهریور 93 به بعد اجرا میشه

سلام. مشکلی نداره. از منم همین زور بود توی پروپزال 6 ماه و در اتمام 14 ماه در خواست شد که مشکلی هم نداشت. فقط مواظب باشید تاریخ دو پروژه تداخل نداسته باشه.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)