صفحه 345 از 1402 نخستنخست ... 2452953353363373383393403413423433443453463473483493503513523533543553954458451345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,441 تا 3,450 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1368 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون.منم همین گزینه رو انتخاب کردم.
    یه سوال دیگه دارم.در بخش ورود اطلاعات تحصیلی برای مقطع ارشد، درخواست "تصویر گواهی فراغت از تحصیل از آن مقطع(با ذکر معدل کل و تاریخ فارغ التحصیلی)" میکنه. دانشگاه تنها چیزی که بهم داده همون نامه خطاب به نظام وظیفه هستش که داخلش تاریخ فارغ التحصیلی، معدل و رشته/گرایش و ... هست.از طرفی چند ماه پیش که پرسیدم دانشگاه گفت که مدرک موقت هم بهم نمیدن تا زمانیکه دفترچه سربازی رو نگرفته باشم.حالا میتونم بپرسم شما چه مدرکی ارائه دادید؟؟ یعنی همون نامه نظام وظیفه قابل قبوله؟؟
    من هم برای مقطع کارشناسی و هم ارشدم همون نامه نظام وظیفه رو دادم و هیچ ایرادی نگرفتن.

Junior Member

از دو دوست عزیر milad67a و masiha_abtin تشکر میکنم بابت جوابشون
    متاسفانه بابت وسواس زیاد من(و شاید ترس از اینکه ممکنه اشتباهی در تکمیل فرآیند صورت بگیره و کارم عقب بیفته) یک سوال دیگه هم دارم.
    من مقالم در یکی از ژورنال های الزویر پذیرش شده ولی هنوز چاپ نشده.حالا برای اضافه کردن مقاله، باید نامه ادیتور مبنی بر پذیرش مقاله رو براشون بفرستم؟؟(لازمه این نامه رو بدم به استاد راهنما که تایید کنه و بعد وارد کنم؟؟).سوال دیگه اینکه طبق فرمت اولیه ژورنال، شکل ها و جداول آخر مقاله میاد و داخل متن نیست.اینکه گفته فایل کامل مقاله رو وارد کنم با همین فرمت اولیه باید آپلود کنم؟؟

با سلام
    من شرایط معدل مورد نیاز رو دارم، اما هنوز مقاله مستخرج از پایان‌نامه رو نفرستادم و احتمالا ارسالش هم موکول میشه به بعد از عید. از طرفی بهمن ماه هم فارغ‌التحصیل شدم. با توجه به روند کند اداری، الان موندم که کدوم یکی از راه‌های زیر رو انتخاب کنم
    1- صبر کنم که اکسپت مقاله بیاد، بعد شروع کنم به مراحل اداری (در این صورت مجبورم که بهمن دفترچه سربازی رو بفرستم و آموزشی رو به صورت عادی برم)
    2- یک پروژه کسری بالای 10 ماه بگیرم و تا وقتی که مراحل اداری طی میشه، اون رو انجام بدم. بعد با پروژه اصلی تطبیق بزنم.
    یه سوال دیگه که دارم اینه که اگه مراجل اداری تا بعد از اول دی طول بکشه، با توجه به اینکه آموزشی موکول میشه به تیر، و با توجه به اینکه مهلت یک سال برای تعیین وضعیت سربازی من تموم میشه، باید آموزشی رو به صورت معمولی برم یا اینکه تا تیر بدون احتساب غیبت میتونم آموزشی نرم؟
    با تشکر
    ویرایش توسط mehran_pes2007 : March 14th, 2014 در ساعت 10:00 AM

متاسفانه بابت وسواس زیاد من(و شاید ترس از اینکه ممکنه اشتباهی در تکمیل فرآیند صورت بگیره و کارم عقب بیفته) یک سوال دیگه هم دارم.
    من مقالم در یکی از ژورنال های الزویر پذیرش شده ولی هنوز چاپ نشده.حالا برای اضافه کردن مقاله، باید نامه ادیتور مبنی بر پذیرش مقاله رو براشون بفرستم؟؟(لازمه این نامه رو بدم به استاد راهنما که تایید کنه و بعد وارد کنم؟؟).سوال دیگه اینکه طبق فرمت اولیه ژورنال، شکل ها و جداول آخر مقاله میاد و داخل متن نیست.اینکه گفته فایل کامل مقاله رو وارد کنم با همین فرمت اولیه باید آپلود کنم؟؟
    دوست عزيز همون ايميل رو بده استاد تاييد كنه حله.در مورد مقاله هم فايل كامل بفرست.جداول رو قرار بده.مقاله رو ميشينن ميخونن.موفق باشي

Junior Member

سلام.دوستان کسانی که ازطرح نخبگان سربازی(فارغ التحصیل درحال استفاده از طرح پروژه جایگزین سربازی) استفاده میکنن میتونن درصورتی قبولی در مقطع بالاترادامة تحصیل بدن؟خواهشا جواب بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نامه ای رو که استادت می نویسه مبنی بر پذیرش مقاله رو توی 2 صفحه تنظیم کن. توی صفحه اول متن فارسی که توش اسم اساتید راهنما، استاد مشاور، نام مقاله، اسم مجله، عنوان پایان نامه و اینکه مقاله مستقیما از این پایان نامه استخراج شده رو بیار(مرتبه استاد راهنما هم باید ذکر بشه) و توی صفحه دوم متن انگلیسی رو از ایمیلت کپی کن. همون رو بده به استادت که صفحه اول و دومش رو برات امضا کنه. بعد این دو صفحه رو با هم بفرست.

سهراب‌پور:

تنها 80 نفر از افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان، نخبه هستند

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، شناسایی و حمایت از نخبگان خارج از کشور را یکی از برنامه های مهم بنیاد ملی نخبگان دانست.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر سعید سهراب پور در مراسم افتتاحیه هفتمین جشنواره منطقه‌یی اختراعات کویر با اشاره به نحوه شکل گیری بنیاد ملی نخبگان گفت: حدود 15 سال پیش مقام معظم رهبری بر روی نقش جنبش نرم افزاری و ایجاد یک بنیاد فرا وزارتخانه ای و زیر نظر مستقیم ریاست جمهوری که وظیفه حمایت و هدایت از استعدادهای برتر و نخبگان کشور را بر عهده داشته باشد تاکید کردند. بر همین اساس بنیاد ملی نخبگان در سال 85 فعال شد و در حال حاضر پس از هفت سال تلاش و اقداماتی برای شناسایی و حفظ نخبگان داشته است.

وی با اشاره به تعریف نخبه تصریح کرد: از نظر بنیاد ملی نخبگان نخبه کسی است که در طول سال های متمادی تحصیل و تحقیق ، به مرحله ای رسیده باشد که دانشجویان زیادی را تربیت کرده و در این راستا و بر اساس این تعریف، هم اکنون تنها 80 نخبه تحت پوشش بنیاد قرار دارند که 72 نفر آن از برندگان جایزه علامه طباطبایی و شامل اساتید و محققان برجسته کشورند. همچنین هشت نفر نیز از هنرمندان پیشکسوت و برجسته هستند که در یک فرایند طولانی و تحت عنوان برگزیدگان جایزه شهید آوینی انتخاب می شوند.

به گفته سهراب پور، سومین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی قرار است در اردییهشت ماه سال آینده برگزار شود.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد که در بنیاد چیزی به عنوان عضو وجود ندارد و فقط افراد نخبه و استعداد برتر تحت پوشش و حمایت قرار می گیرند.

سهراب پور با اشاره به اجرای طرح شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی (شهاب) افزود: برای شناسایی دانش آموزان نخبه و مستعد برتر در بنیاد ملی نخبگان طرح شهاب اجرا می شود که ویژه افرادی است که در مقطع دبیرستان و راهنمایی تحصیل می کنند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با تاکید براینکه یکی از برنامه های مهم بنیاد ملی نخبگان شناسایی و حمایت از نخبگان خارج از کشور است، خاطرنشان کرد: چنانچه این افراد تمایل به همکاری با کشور داشته باشند می توانند تحت پوشش بنیاد قرار گیرند و با امکاناتی که بنیاد در اختیار آنها قرار می دهد به کشور بازگردند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر تجاری سازی اختراعات و نوآوری مخترعان کشور گفت: باید از مخترع حمایت شود تا بتواند محصول خود را تجاری سازی کرده و در بازار فروش برساند؛ به عنوان مثال در ششمین جشنواره نوآوری و شکوفایی که در بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار شد، حدود 13 میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه بین مخترعان و سرمایه گذاران منعقد شد، همچنین در این جشنواره دو کریدور مستقر بود که در اولی سرمایه گذاران و شرکت هایی بودند که مخترعان را در سرمایه گذاری حمایت می کردند و در کریدور دوم تسهیل کنندگان و مشاورانی بودند که مخترعان را راهنمایی می کردند.

وی تاکید کرد: مخترع معمولاً آگاهی های لازم را از بازار فروش ندارد لذا باید در این زمینه آموزش های لازم را دیده و از مشورت های افراد دارای صلاحیت برخوردار شود.فقط مهم نیست که اختراع داشته باشیم بلکه باید شرایط تجاری سازی آن را هم در نظر گرفت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_pes2007 نمایش پست ها
    با سلام
    من شرایط معدل مورد نیاز رو دارم، اما هنوز مقاله مستخرج از پایان‌نامه رو نفرستادم و احتمالا ارسالش هم موکول میشه به بعد از عید. از طرفی بهمن ماه هم فارغ‌التحصیل شدم. با توجه به روند کند اداری، الان موندم که کدوم یکی از راه‌های زیر رو انتخاب کنم
    1- صبر کنم که اکسپت مقاله بیاد، بعد شروع کنم به مراحل اداری (در این صورت مجبورم که بهمن دفترچه سربازی رو بفرستم و آموزشی رو به صورت عادی برم)
    2- یک پروژه کسری بالای 10 ماه بگیرم و تا وقتی که مراحل اداری طی میشه، اون رو انجام بدم. بعد با پروژه اصلی تطبیق بزنم.
    یه سوال دیگه که دارم اینه که اگه مراجل اداری تا بعد از اول دی طول بکشه، با توجه به اینکه آموزشی موکول میشه به تیر، و با توجه به اینکه مهلت یک سال برای تعیین وضعیت سربازی من تموم میشه، باید آموزشی رو به صورت معمولی برم یا اینکه تا تیر بدون احتساب غیبت میتونم آموزشی نرم؟
    با تشکر
    به نظر من با توجه به اینکه فرآیند اکسپت مقاله حدود 3 تا 4، بعدش هم تا شما بیای و پرونده رو توی سامانه ثریا تشکیل بدی یک ماه، بعدشم تا بره کمیته و تایید بسه حدود 3 ماه طول می کشه، بهتره که یک پروژه کسری خدمت برداری که وقتی که جواب کمیته اومد همون رو بتونی تبدیل کنی به پروژه نخبگی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masiha_abtin نمایش پست ها
    نامه ای رو که استادت می نویسه مبنی بر پذیرش مقاله رو توی 2 صفحه تنظیم کن. توی صفحه اول متن فارسی که توش اسم اساتید راهنما، استاد مشاور، نام مقاله، اسم مجله، عنوان پایان نامه و اینکه مقاله مستقیما از این پایان نامه استخراج شده رو بیار(مرتبه استاد راهنما هم باید ذکر بشه) و توی صفحه دوم متن انگلیسی رو از ایمیلت کپی کن. همون رو بده به استادت که صفحه اول و دومش رو برات امضا کنه. بعد این دو صفحه رو با هم بفرست.
    بازم تشکر فراوان از شما
    من یکم گیج شدم. اینکه میگید صفحه اول مواردی رو که ذکر کردید بیارم یعنی همون توصیه نامه استاد راهنما؟؟؟این صفحات باید توی کاغذی با سربرگ دانشگاه باشه و توسط مدیر گروه هم تایید بشه(مهر و امضاء) ؟؟شما قالبی از صفحه اولی که میگید دارید که برام بفرستید؟؟

سوال دیگه اینکه، در کل، اون دو تا توصیه نامه ای که لازمه رو چه زمانی توی سیستم آپلود میکنیم؟؟

واقعیت اینه که چون آخر ساله و دیگه کم کم کسی توی دانشگاه پیدا نمیشه میخواستم بدونم چه چیزایی لازمه که من فردا برم از دانشگاه بگیرم؟؟ گواهی رتبه اولی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد رو قبلا گرفتم.توصیه نامه ها هم با اساتید هماهنگ شده که فردا بگیرم.چیز دیگه ای لازم هست؟؟

بازم تشکر فراوان از شما
    من یکم گیج شدم. اینکه میگید صفحه اول مواردی رو که ذکر کردید بیارم یعنی همون توصیه نامه استاد راهنما؟؟؟این صفحات باید توی کاغذی با سربرگ دانشگاه باشه و توسط مدیر گروه هم تایید بشه(مهر و امضاء) ؟؟شما قالبی از صفحه اولی که میگید دارید که برام بفرستید؟؟

سوال دیگه اینکه، در کل، اون دو تا توصیه نامه ای که لازمه رو چه زمانی توی سیستم آپلود میکنیم؟؟

واقعیت اینه که چون آخر ساله و دیگه کم کم کسی توی دانشگاه پیدا نمیشه میخواستم بدونم چه چیزایی لازمه که من فردا برم از دانشگاه بگیرم؟؟ گواهی رتبه اولی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد رو قبلا گرفتم.توصیه نامه ها هم با اساتید هماهنگ شده که فردا بگیرم.چیز دیگه ای لازم هست؟؟
    دوست عزيز انقدرا سخت نميگيرن.حساسيت نشون نده.٢تا توصيه نامه با سربرگ دانشگاه چاپ كن استاد راهنما و مدير گروه تاييد كنه.توش راجب شما،و عنوان مقاله و پايان نامه تون باشه.ذكر بشه كه مقاله با چه عنواني و در چه مجله اي بوده.و اسم استاد مشاورتم بياد داخلش.هيچي نياز نيس ميتوني خودت بنويسي فايل رو ببري اونجا پرينت كنن.ايميل پذيرش مقاله هم بده استاد امضا كنه.همين.والسلام
    موفق باشي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)