صفحه 378 از 1402 نخستنخست ... 2783283683693703713723733743753763773783793803813823833843853863873884284788781378 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,771 تا 3,780 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط milad67a نمایش پست ها
    تبريك ميگم دوست عزيز.خيلي ممنون از اطلاعاتت.البته اين رو هم من بگم كه من براي بار دوم درخواست دادم.بار اول با يك مقاله علمي پژوهشي خارجي كه مورد تاييد وزارت علوم بود و بسيار هم در زمينه مهندسي صنايع مطرح هست اقدام كردم كه رد شد.نكته جالب اين بود كه هيچ دليلي براي رد شدن مقاله در نوشته نشده بود.چرا كه دليل اون ذكر ميشه.مشكل اين بود كه من كلي گير دادم و چند روز كلافشون كرده بودم.اخرين بار كه با مسوولش حرف زدم كلي عصباني شد كه چرا صبر نميكنم در حالي كه ٢ ماه گذشته بود و پاي تلفن بهم گفت كه نتيجه تو زود مياد و ٢-٣ دقيقه بعد اس ام اس از بنياد اومد و زده بود كه رد شدم و بعد از كلي پيگيري خودشون هم اعلام كردن كه بي دليل رد كردن منو.به همين دليل هم يكبار ديگه درخواست رو خودشون برام ثبت كردن و البته اينم بگم كه اينبار يه مقاله اي اس اي هم اضافه كردم.
    بنابراين دوستان پيشنهاد ميكنم خيلي گير ندين و بزارين روالش طي بشه اين رو هم بگم معدل ليسانس ١٧ و فوق ١٨.٥ بود
    ممنون آقا میلاد. پس شما راه خیلی سختی رو طی کردین... امیدوارم نتیجتون زودتر بیاد. دقیقا شما به نکته ی خوبی اشاره کردید. متاسفانه اونا دستشون بازه و هرکاری بخوان میتونن انجام بدن. پس بهتره که خیلی گیر ندیم بهشون و منتظر بمونیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    شرمنده یک سوال دیگه این مجله علمی پژوهشی داخلی بود یا خارجی ؟ چگونه سرچ کردید و پیدا کردید و اینکه مدت زمان اکسپتتون چقدر بود ؟ آیا قبلا برای isi اقدام کده بودید؟
    من برای ارشد اقدام کردم. مجله ی من علمی پژوهشی داخلی بود. کلاً توی گرایش ما چندتا ژورنال علمی پژوهشی داخلی بیشتر نداریم. من آخرین شماره های همه رو نگاه کردم و اونی که زمان پذیرشش از همه کمتر بود رو انتخاب کردم. تقریباً 3 ماهه مقاله م اکسپت شد. این لینک هم لیست نشریات فنی-مهندسیه مورد تائید وزارت علومه: http://journals.msrt.ir/books?subject=3 این لیست باید منطبق بر لیست مجلات مورد تائید ب م ن هم باشه. اما برای اطمینان شما حتما با لیست ب م ن چک کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Semnan University

نقل قول نوشته اصلی توسط pimpim نمایش پست ها
    من برای ارشد اقدام کردم. مجله ی من علمی پژوهشی داخلی بود. کلاً توی گرایش ما چندتا ژورنال علمی پژوهشی داخلی بیشتر نداریم. من آخرین شماره های همه رو نگاه کردم و اونی که زمان پذیرشش از همه کمتر بود رو انتخاب کردم. تقریباً 3 ماهه مقاله م اکسپت شد. این لینک هم لیست نشریات فنی-مهندسیه مورد تائید وزارت علومه: http://journals.msrt.ir/books?subject=3 این لیست باید منطبق بر لیست مجلات مورد تائید ب م ن هم باشه. اما برای اطمینان شما حتما با لیست ب م ن چک کنید.
    ممنون دوست عزیز. فقط میشه بپرسم چگونه لیست مجلات معتبر بنیاد رو گیر بیارم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز. فقط میشه بپرسم چگونه لیست مجلات معتبر بنیاد رو گیر بیارم ؟
    دوتا راه هست. یکی اینکه مراحل تشکیل پرونده رو تا ثبت مقاله ها پیش برین که توی صفحه ای که مقاله رو ثبت میکنین یه لیست طولانی هست که اسم تمامی ژورنالهای مورد قبول توشه. و بعد از اینکه اکسپت مقاله تون اومد، تشکیل پرونده رو از همون مرحله ادامه بدین. راه دوم اینکه حضوری برین بنیاد از کارشناسایی که اونجا نشستن بپرسین فلان مجله مورد تائید شما هست یا نه که خیالتون راحت بشه. احتمالاً تلفنی ام بشه پرسید ولی من خودم حضوری پرسیدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaaminzadeh نمایش پست ها
    دوستان لطفا راهنمایی کنید: من یکسال معافیت تحصیلی دارم (فارغ التحصیل کارشناسی ارشد برق معدل بالای 17) و معدل لیسانی بالای 16 و جز 10 درصد برتر بودم + 2تا مقاله ISI از پایان نامه با IF>1. توی اسن فرصت یکساله احتمال اینکه پذیرش بگیرم و برم خارج از کشور زیاده اما خب ممکنه که نشه (دلایل مختلف بورسیه، فاند ناکافی و....) که نهایتا یا داخل کشور دکتری ادامه می دم یا میرم سربازی. حالا سوالاتم اینه:
    1-توی این یکسال از الان می تونم پروژه کسر خدمتی بگیرم؟ که اگه داخل دکتری ادامه بدم ضمن اون هم می تونم یه پروژه دیگه بردارم و کسرخدمت زیادی رو جمع آوری کنم.
    2-در مورد بنیاد نخبگان و پروژه ی ده ماهه نیاز به داشتن برگ اعزام داره؟ یا از الان می تونم اقدام کنم و تشکیل پرونده بدم؟
    3-باتوجه به اینکه پروژه های کسری رو باید یکجا و یکبار دفاع کرد اگر جواب سوال 1 مثبته، در صورت گرفتن پذیرش خارج از کشور بنظرتون همون یه پروژه کسر خدمت رو دفاع کنم و بعد برم یا صیر کنم تا بعد از برگشت مجدد پروژه ی کسر خدمت دیگه ای رو انجام بدم و یکجا دفاع کنم؟
    4-دوستانی که تجربه مشابه دارن سطح پروژه ها در چه حدیه (رشته برق پردازش سیگنال و مخابرات)، از این نظر میپرسم که باتوجه به حجم زیاد کارهای اپلای میشه وقت گذاشت و جمع کرد پروژه رو؟

مسئله اینه که ممکنه وسط این پروژه ها پذیرش بیاد و....
    کسی پیشنهادی نظری نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS in Mechanical Engineering @ IUST

با سلام
    در رابطه با موضوع معافيت تحصيلى مخترعين. در صورت تاييد شدن مخترع درجه 3 از سوى بنياد,ايا در مقطع کارشناسى ارشد نياز به شرط معدل هم ميباشد؟

Junior Member

سلام. معمولا بین 2 تا 3 ماه طول میکشه. اما واسه خود من تا امروز 3ماه شده و هنوز خبری نیست... شاید به خاطر تعطیلات عید باشه.
    ممنون از پاسختون. تبریک میگم، در فروم دیدم نتیجه شما اومده. پس با این حساب، نوبت جلسه کمیته ما میوفته برای یک ماه دیگه؟!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط amir129 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. تبریک میگم، در فروم دیدم نتیجه شما اومده. پس با این حساب، نوبت جلسه کمیته ما میوفته برای یک ماه دیگه؟!!!
    ممنون.. اگه مشکل خاصی پیش نیاد و تناوب تشکیل کمیته همینطوری باشه میشه گفت واسه شمام همین قدر طول میکشه. البته همه ی اینا احتمالاته. شاید زودتر جوابتون بیاد شایدم دیرتر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

از دوستان کسی هست که بخواد آموزشی تیر رو بره؟ اصلاً میشه الان اقدام کرد واسه رفتن یا دیر شده؟ کلاً روندش چه جوریه؟
    ممنون.

Junior Member

ممنون آقا میلاد. پس شما راه خیلی سختی رو طی کردین... امیدوارم نتیجتون زودتر بیاد. دقیقا شما به نکته ی خوبی اشاره کردید. متاسفانه اونا دستشون بازه و هرکاری بخوان میتونن انجام بدن. پس بهتره که خیلی گیر ندیم بهشون و منتظر بمونیم.

دستشون باز نیست اونقدرها هم که فکر میکنید. بیشتر از دو ماه اگر طول کشید شکایت کنید ازشون به سازمان بازرسی کل کشور. من اینکار رو کردم، سه روز بعد از شکایت نتیجه کمیسیونم اومد. همت کنید و نگذارید کارتون رو بی دلیل عقب بندازند. اگر تمام مدارکتون درست هست و روال رو کاملا قانونی طی کردید حتما اگر بیشتر از دو ماه شد شکایت کنید. هیچ کاری هم نداره. سایت سازمان بازرسی کل کشور رو باز کنید و از همونجا به راحتی می تونید شکایتنامه ارسال کنید. شک نکنید که پیگیری میشه چون تجربه شخصی خود من در این زمینه بهم ثابت کرد. اینها فکر میکنند دست کسی به جایی بند نیست و می تونن هرچقدر خواستن سر بدونن. ضمن اینکه اگر تعداد شکایت ها زیاد بشه احتمالش هست که زیر سوال برن و این فرایندها و کاغذبازی های الکیشون رو بگذارند کنار کم کم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)