صفحه 46 از 1402 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556961465461046 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

سلام دوستان
    من 27 اسفند 90 مدارکم رو برای استفاده از تسهیلات سربازی به بنیاد دادم ولی هنوز جواب نیومده! شما می دونید بعد از چه مدتی جوابا میاد؟
    و اینکه دوره آموزشی چقدر طول میکشه و هر ماه چقدر حقوق میدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر کسی وثیقه بذاره و بره اونور واسه تحصیل ، اونجا کارهای تحقیقاتی و ... انجام بده ، آیا میتونه از اونجا برای بنیاد نخبگان اقدام کنه و حائز شرایط بشه و حداقل وثیقه شو پس بگیره؟

ضمنا اون دوره آموزشی نخبگان هنوزم پا برجاست؟ 1.5 ماهه؟
    دوست عزیز دیگه قانونی که به نخبگان اجازه میداد برای ادامه تحصیل بدون وثیقه برن خارج از کشور وجود نداره و فقط برای مدت محدود(شش ماهه) که تو تعهدنامه محضری قید میشه اجازه خروج میدن.
    بله آموزشی پابرجاست 1.5 ماه که در سال دوبار برگزار میشه تیرماه و دی ماه.

نقل قول نوشته اصلی توسط jozef1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 27 اسفند 90 مدارکم رو برای استفاده از تسهیلات سربازی به بنیاد دادم ولی هنوز جواب نیومده! شما می دونید بعد از چه مدتی جوابا میاد؟
    و اینکه دوره آموزشی چقدر طول میکشه و هر ماه چقدر حقوق میدن؟
    در مورد حقوق باید بگم که از نظر قانونی حدود 200 الی 300 باید بدن ولی بعضی وقتها اونجایی که براشون پروژه رو انجام میدید اونقدر شرط و شروط میذاره که ترجیح میدید بیخیالش بشید مثلاً میگه تمام وقت باید بیایید اینجا و حضور داشته باشید که البته باز هم از نظر قانونی درسته این حرفشون.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

سلام دوستان
    من دو روز پیش نامه اتمام پروژه رو بردم بنیاد ومدارک صدور کارتم رو تکمیل کردم. اون سربازی که مسئولش بو گفت چون پذیرش داری و ... همین لحظه مشخصاتت رو وارد کامپیوتر می کنم. با این اوضاع کسی از دوستان اطلاع داره که کارت پایان خدمت من کی می رسه دستم؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    چنتا سوال داشتم خدمتتون. ببخشید اگه تکراری هستن
    1- من شاگرد اول مقطع فوق لیسانسم معدلمم بالای 17. یه مقاله isi چاپ شده هم دارم که اسمم با حذف اسم استاد راهنما میشه نفر دوم. با این اوصاف مشمول طرح میشم؟
    2-اینجور که فهمیدم دوره طرح 10 ماه است درسته؟ آیا میشه زودتر تمومش کرد و از طرح دفاع کنیم؟
    3-ااگه من فردا که 5 اردیبهشته مدارکمو بدم بنیاد ملی نخبگان تا کی جواب بهم میدن؟ یعنی به نظر شما می تونم واسه تیر برم آموزشی؟
    4-به نظر شما بهتره که صورت پروژه رو از یه دانشگاه مثلا مالک اشتر بگیرم؟ یعنی اینجوری کارم سریعتر پیش میره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samo نمایش پست ها
    سلام. این پروژه هایی که بنیاد نخبگان نیروهای مسلح واسه کسر خدمت میده ممکنه که بعداً واسه گرفتن ویزا مشکل ساز بشه؟ منظورم اینه که بفهمن ما پروژه نظامی انجام دیدیم بهمون ویزا ندن؟ یا حتی خود ایران نذاره؟ من باید بعد از ارشد حدود 5 ماه و نیم برم خدمت (بقیشو قبل از ارشد رفتم) به نظرتون ریسک نکنم و این پنج ماه و نیمم برم یا از این پروژه ها بگیرم؟
    من شنیدم اگه زیره 10 ماه از خدمتت موندخ باشه نمیتونی از تسهیلات بنیاد استفاده کنی

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IAU

سلام

سازمان نخبگان نیروهای مسلح برای لیسانس ها هم پروژه تعریف میکنه یا حتما باید فوق لیسانس باشیم ؟
    البته من نخبه نیستم

Junior Member

سلام دوستان
    من3 ماه كه فارق التحصيل (ليسانس) شدم و يه اختراع در حال ثبت دارم كه تقريبا تا 40 روز ديگه كاراش تمومه؛
    و بلافاصله بايد براي ثبت نام در بنياد نخبگان اقدام كنم كه حداقل 3 ماه براي تاييده علمي طول مي كشه،
    3 ماه ديگه هم فرصت دارم كه دفترچه خدمتم رو پست كنم ،
    آيا با اين شرايط مي تونم از تسهيلات بنياد نخبگان استفاده كنم؟؟؟؟

ضمنا معدل من زير 17 هستش !
    و در اين مورد كه با بنياد نخبكان فارس تماس گرفتم گفتن كه اگر تاريخ ثبت اختراع شما در حين تحصيل باشه معدل تون بايد بالاي 17 باشه
    ولي اگر تاريخ ثبت اختراع بعد از فارق التحصيلي باشه و بعد در بنياد عضو بشين (داراي شرط پويايي بشين ) ديكه شرط معدل لازم نيست!!!
    اين موضوع صحت داره ؟؟
    ویرایش توسط daniyal_arj : April 26th, 2012 در ساعت 07:20 PM

Junior Member

سلام به دوستان
    من دانشجوی ارشد پلیمر دانشگاه آزاد هستم و تا دو ماه دیگه فارغ التحصیل میشم
    تاالان دو کنفرانس بین المللی شرکت کردم و دو مقاله هم سابمیت خواهم کرد. معدلم هم با نمره ی پروژه به بیشتر از 17 میرسه.
    شرایط نخبه شدنD: رو دارم؟
    اگر دارم، از کی میتونم از امکاناتش برای کسر خدمت استفاده کنم؟
    هنوزم میشه با استفاده از نخبه بودن، همزمان با ادامه تحصیل، خدمت رو گذروند؟
    و مهم تر از اینا، اصلا کجا باید برم؟ به سایت دارن که اونم هیچش توش نیست. شماره تلفنی، آدرسی چیزی دارید؟
    مرسی

Junior Member

پیش فرض خبر خیلی خیلی مهم برای دوستانی که برای بهره مندی از کسری خدمت پروژه انجام می دهند

با سلام

همانطور که دوستان در جریان هستند، دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در ازای انجام پروژه برای واحدهای نظامی می توانند از کسری خدمت بهره مند شوند. همچنین متاسفانه با قانون جدید مدت سربازی برای افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد به میزان 5 ماه افزایش یافت که باعث متضرر شدن این افراد شده است. به طوری که افرادی که هنوز اعزام نشدند ( یعنی کسانی که دانشجو هستند، یا در فرجه بعد از فارغ التحصیلی هستند یا زمان اعزام آن ها سال 91 است) و پروژه ای رو پیش از سال 91 شروع کرده اند عملا با وجود کسری ناشی از پروژه باید بیشتر خدمت کنند (در قیاس با کسانی که قبل 91 اعزام شدند و حتی پروژه انجام ندادند). من با توجه به مشکلی که در این زمینه داشتم به نظام وظیفه مراجعه کردم. رئیس بخش قوانین نظام وظیفه (مستقر در سالن شش نظام وظیفه در میدان سپاه) که یه سرهنگ منطقی و خوبی بود گفت که خود هم متوجه این مساله هستیم و در این راستا به ستاد کل نیروهای مسلح در خواست دادیم که زمان آغاز انجام پروژه تحقیقاتی زمان آغاز سربازی این افراد محسوب بشه و بدین ترتیب این افراد مشمول قانون قبلی (یعنی 16 ماه سربازی) بشوند. گفت ما پیگیر این مساله هستیم.
    به عبارت دیگه، مثلا اگر کسی سال 90 پروژه ای برای کسری خدمت آغاز کزده (مهم نیست که الان در جریانه یا تمام شده) زمان شروع سربازی اون فرد سال 90 محسوب می شه و اگر این فرد سال 91 اعزام بشه و یا حتی دفترچه بفرسته مشمول قانون قبلی خواهد بود. که اگر دقت کنیم کاملا منطقی هم است چون این فرد سربازیشو با انجام پروژه شروع کرده و مابقی رو هم بعد از اتمام (یا حتی حین انجام) پروژه طی می کنه.
    فقط باید توجه کرد که این درخواست از نظام وظیفه به ستاد کل ارسال شده است و هنور تصمیمی اتخاذ نشده است و پیگیری بچه هایی که مشمول این قضیه می شند می تونه تاثیر خیلی خیلی زیادی رو موافقت با اون داشته بشه (این رو براساس تجربه شخصی خودم در نظام وظیفه می گم)
    پس دوستان یه سری به بخش قوانین نظام وظیفه و پیش سرهنگ بزنن و اهمیت این موضوع رو تاکید و منعکس کنند.
    یه چیزی هم در انتها می خوام بگم و اون اینه که تو نظام وظیفه هر چیزی ممکنه (باور کنید) و اگر رفتید پیش یک کارمند جزء و گفت نمیشه نامید نشید و همیشه سعی کنید برید پیش رئیس هر بخش و اگر نشد دفتر ریاست کل نظام وظیفه و انقدر اصرار و پیگیری کنید که با درخواستاتون موافقت بشه

موفق باشد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)