صفحه 503 از 1402 نخستنخست ... 34034534934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135536031003 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,021 تا 5,030 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

سلام به همه دوستان عزیز
    میخواستم یک سوالی رو در رابطه با آزمون وروردی دوره دکتری داخل مطرح کنم. میدونم که با توجه به حوزه فعالیت این سایت اکثر دوستان برای تبادل اطلاعات در زمینه پذیرش و تحصیل خارج از کشور به این سایت میان و احتمالا به ادامه تحصیل در داخل فکر نمی کنند اما راستش جای دیگه ای رو بهتر از اینجا برای طرح سوالم پیدا نکردم. اگر سوالم نامربوط است عذرخواهی میکنم.
    اما سوالم در ارتباط با کد نظام وظیفه برای افرادی هست که خدمت سربازی شان را از طریق پروژه جایگزین خدمت بنیاد ملی نخبگان می گذرانند و احتمالا تا 94/6/31 این پروژه را به اتمام نمی رسانند. در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری 94 که امروز از طریق سازمان سنجش بر روی سایت قرار گرفت، در رابطه با وضعیت نظام وظیفه، 13 کد تعیین و پیش بینی شده است. با مطالعه هر 13 کد، به نظرم کد 12 متعلق به این دسته از افراد است. اما مساله ی مهم این است که در این کد نوشته شده است: این دسته از کارکنان پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد. و در پایین صفحه که تذکرات مهم مقررات وظیفه عمومی بیان شده است، در نکته 4 این نکته به صراحت ذکر شده است که کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نمی باشند.
    همانطور که از توضیحات بالا مشخص است، به طور مشخص افراد نخبه که از طریق پروژه جایگزین خدمت، دوره خدمت سربازی شان را می گذراند از سایر افراد متمایز نشده اند و در واقع اشاره ای به آنها نشده است. از آنجایی که یادم است در سالهای پیش روال اینگونه بود که قبولی در مقطع دکتری داخل، مانعی برای ادامه پروژه جایگزین خدمت ایجاد نمی کرد و به بیان ساده تر، فرد نخبه میتوانست به طور مثال در بهمن ماه سال جاری پروژه اش را شروع کند و در آذر ماه سال بعد پروژه اش را تمام کند و در همین حین، در مهر ماه سال جاری هم در مقطع دکتری ثبت نام کند. اما در دفترچه راهنمای آزمون ورودی دوره دکتری داخل چنین بندی مشاهده نمی شود.
    از دوستانی که در این زمینه اطلاع یا تجربه ای دارند تقاضا میکنم که راهنمایی کنند. متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط arkanet نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من یک سوال داشتم. من الان یک ماه و نیم هست که مدارکمو آپلود کردم ولی هنوز اعلامیه برابر با اصل کردن مدارک تو سیستم ثریا برام نیومده. این عادیه یا راهی داره که پیگیری و اگه بشه تسریعش کنم؟
    متشکرم.
    سلام

بعد از آپلود توصیه نامه ها که آخرین مرحله ثبت اطلاعات هسن، حداکثر تا یه هفته اطلاع رسانی برابر اصل کردم مدارک میاد.
    اگه اینقد طول کشیده حتما تماس بگیرید ببینید مشکل از کجاست

تسریع هم مربوط به مرحله انتظار کمیته نظام وظیفه میشه که فعلا شما تا درخواست تسهیلات ندید نمیشه درخواست داد.

ولی جدیدا زمان بررسی رو خیلی کمتر کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط arkanet نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من یک سوال داشتم. من الان یک ماه و نیم هست که مدارکمو آپلود کردم ولی هنوز اعلامیه برابر با اصل کردن مدارک تو سیستم ثریا برام نیومده. این عادیه یا راهی داره که پیگیری و اگه بشه تسریعش کنم؟
    متشکرم.

سلام

من دفعه قبل که تشکیل پرونده دادم دو روز بعد از ارسال توصیه نامه ها اعلامیه برابر با اصل کردن رو برام زدن.
    اما در تشکبل پرونده جدیدم (می خواستم مقاله اضافه کنم) الان 20 روزی میشه که توصیه نامه ها رو آپلود کردم اما اعلامیه برابر با اصل کردن هنوز برام روشن نشده.
    زنگ زدم بنیاد گفتن 3 هفته طول می کشه (آخه 4 خظ خوندن اینقدر زمان می خواد؟؟)
    به نظرم کسی که توصیه نامه ها رو می خونده یه مدتی رفته مزخصی .

Junior Member

دوستان کسی میدونه برای رشته ی مکانیک برای انجام پروژه ها، افراد رو کجا میفرستن؟ آخه دانشگاه مالک اشتر، قسمت مکانیکش توی شاهین شهر هست. یعنی کسی که رشتش مکانیکه باید بره شاهین شهر؟!

Junior Member

سلام

چرا بنیاد نخبگان نیروهای مسلح جواب تلفن رو نمیده؟ گفتن وقتی شماره نامه بنیاد بهت اعلام شد بعد از ۷ روز کاری باهاشون تماس بگیری اما کسی برنمیداره.
    دوستان سوالم اینه که حالا اگر از ۷ روز بیشتر بشه موردی داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan8690 نمایش پست ها
    سلام

چرا بنیاد نخبگان نیروهای مسلح جواب تلفن رو نمیده؟ گفتن وقتی شماره نامه بنیاد بهت اعلام شد بعد از ۷ روز کاری باهاشون تماس بگیری اما کسی برنمیداره.
    دوستان سوالم اینه که حالا اگر از ۷ روز بیشتر بشه موردی داره؟
    آره خیلی سخت جواب میدن. سعی کنید تلفنی ازشون بپرسین که پروندتون رسیده یا نه. اگه جواب ندادن و خونتونم تهرانه بعد از 7 روز کاری یه سر با همون مدارکی که گفتن برید ب ن ن م. فک نمیکنم موردی داشته باشه دیرتر از 7 روز برید چون پرونده شما اونجا هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimpim نمایش پست ها
    آره خیلی سخت جواب میدن. سعی کنید تلفنی ازشون بپرسین که پروندتون رسیده یا نه. اگه جواب ندادن و خونتونم تهرانه بعد از 7 روز کاری یه سر با همون مدارکی که گفتن برید ب ن ن م. فک نمیکنم موردی داشته باشه دیرتر از 7 روز برید چون پرونده شما اونجا هست.
    آهان خیلی ممنون. نه تهران نیستم. این تشکیل پرونده بیشتر از یک روز طول می‌کشه یا نه؟ چون می‌خوام همون روز برگردم شهرمون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-TMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan8690 نمایش پست ها
    آهان خیلی ممنون. نه تهران نیستم. این تشکیل پرونده بیشتر از یک روز طول می‌کشه یا نه؟ چون می‌خوام همون روز برگردم شهرمون
    شما همون موقع که تشکیل پرونده دادین بر اساس رشته تون به یه سازمان معرفی میشین (معرفی نامه بهتون میدن). این کار زود انجام میشه و میتونید تو یه روز برگردین شهرتون. ولی اگه سازمانی که معرفی شدین تهران باشه که احتمال زیاد هست، بهتره همون روز سازمانم برید که دوباره برنگردین. اگه صبح زود برید بنیاد فک کنم به سازمانم برسید. البته اول باید با سازمان هماهنگ کنید شاید اون روز نباشن اصلا.

Junior Member

سلام براي رفتن به خارج از كشور (مثلاً كانادا) براي ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي (بعد از پيش دانشگاهي) با ويزاي موقت (دانشجويي) بايد سربازي را گذراند يا ميتوان با گذاشتن وثيقه از كشور خارج شد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimpim نمایش پست ها
    شما همون موقع که تشکیل پرونده دادین بر اساس رشته تون به یه سازمان معرفی میشین (معرفی نامه بهتون میدن).
    سلام
    من هم هفته بعد باید برای تشکیل پرونده باید برم تهران. من با یه سازمانی پروژه کسر خدمت انجام دادم و حالا میخوام به پروژه نخبگی تبدیل کنم. حالا باید از ب ن ن م معرفی نامه برای اونجا بگیرم یا اینکه خود اون سازمان باید نامه درخواست به ب ن ن م بده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)