صفحه 52 از 1402 نخستنخست ... 24243444546474849505152535455565758596061621021525521052 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : خبر خیلی خیلی مهم برای دوستانی که برای بهره مندی از کسری خدمت پروژه انجام می

نقل قول نوشته اصلی توسط amirap نمایش پست ها
    با سلام

همانطور که دوستان در جریان هستند، دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در ازای انجام پروژه برای واحدهای نظامی می توانند از کسری خدمت بهره مند شوند. همچنین متاسفانه با قانون جدید مدت سربازی برای افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد به میزان 5 ماه افزایش یافت که باعث متضرر شدن این افراد شده است. به طوری که افرادی که هنوز اعزام نشدند ( یعنی کسانی که دانشجو هستند، یا در فرجه بعد از فارغ التحصیلی هستند یا زمان اعزام آن ها سال 91 است) و پروژه ای رو پیش از سال 91 شروع کرده اند عملا با وجود کسری ناشی از پروژه باید بیشتر خدمت کنند (در قیاس با کسانی که قبل 91 اعزام شدند و حتی پروژه انجام ندادند). من با توجه به مشکلی که در این زمینه داشتم به نظام وظیفه مراجعه کردم. رئیس بخش قوانین نظام وظیفه (مستقر در سالن شش نظام وظیفه در میدان سپاه) که یه سرهنگ منطقی و خوبی بود گفت که خود هم متوجه این مساله هستیم و در این راستا به ستاد کل نیروهای مسلح در خواست دادیم که زمان آغاز انجام پروژه تحقیقاتی زمان آغاز سربازی این افراد محسوب بشه و بدین ترتیب این افراد مشمول قانون قبلی (یعنی 16 ماه سربازی) بشوند. گفت ما پیگیر این مساله هستیم.
    به عبارت دیگه، مثلا اگر کسی سال 90 پروژه ای برای کسری خدمت آغاز کزده (مهم نیست که الان در جریانه یا تمام شده) زمان شروع سربازی اون فرد سال 90 محسوب می شه و اگر این فرد سال 91 اعزام بشه و یا حتی دفترچه بفرسته مشمول قانون قبلی خواهد بود. که اگر دقت کنیم کاملا منطقی هم است چون این فرد سربازیشو با انجام پروژه شروع کرده و مابقی رو هم بعد از اتمام (یا حتی حین انجام) پروژه طی می کنه.
    فقط باید توجه کرد که این درخواست از نظام وظیفه به ستاد کل ارسال شده است و هنور تصمیمی اتخاذ نشده است و پیگیری بچه هایی که مشمول این قضیه می شند می تونه تاثیر خیلی خیلی زیادی رو موافقت با اون داشته بشه (این رو براساس تجربه شخصی خودم در نظام وظیفه می گم)
    پس دوستان یه سری به بخش قوانین نظام وظیفه و پیش سرهنگ بزنن و اهمیت این موضوع رو تاکید و منعکس کنند.
    یه چیزی هم در انتها می خوام بگم و اون اینه که تو نظام وظیفه هر چیزی ممکنه (باور کنید) و اگر رفتید پیش یک کارمند جزء و گفت نمیشه نامید نشید و همیشه سعی کنید برید پیش رئیس هر بخش و اگر نشد دفتر ریاست کل نظام وظیفه و انقدر اصرار و پیگیری کنید که با درخواستاتون موافقت بشه

موفق باشد
    امروز رفتم دنبال همین کار. اول رفتم بنیاد همشون یعنی همشون میگفتن اگه الان کسی بخواد اعزام شه یا اعزام مجدد شه باید 21 ماه بره!!!! خیلی بی انصافیه آخه من چندماه تو 90 رفتم سربازی سه تا پروژه کسر خدمتم انجام دادم که همشون تو سال 90 بودن. خیلی نا امید رفتم نظام وظیفه، دم در از دو نفر از اونایی که جواب سوال میدن پرسیدم گفتن 21 ماه. یه جوری رفتم تو سالن 3. از یارو پشت باجه 2 پرسیدم گفت 21 ماه گفتم پروژه نخبگی اعزام سال 90و... گفت 21 ماه. ناامید نشدم رفتم سالن 4 پیش یه سروانه که مسئول اور نخبگان هست (فک کنم صفرنژاد) اونم گفت 21 ماه. چونه زدم گفت به این گروهبان اکبری بگو بهش گفتم بالاخره یکی پیدا شد که کمی فکر کرد! بعد شرایطمو رو کاغذ نوشت برد پیش یه خانومه اونم گفت سرهنگ واعظ نژاد باید نظر بده. رفتم سالن 6 پیش همون سرهنگی که شما میگی و مسئول قوانین نظام وظیفست. با قطعیت گفت همون 16 ماه. دوباره براش گفتم شرایطمو گفت 16 ماه و برو سالن 5 بخش معاونت مشمولان. اونجا هم یه سرهنگ 2 بود گفت 16 ماهه فقط بنیاد باید تایید کنه تو سال نود کارتو شروع کرده.

همه اینارو گفتم که فقط از شما بخوام شما هم پیگیری کنید تا این تبصره که نمیدونم تا الان تصویب شده یا نه، رسما اعلام بشه.
    پیگیری پیگیری و باز هم پیگیری......لطفا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خبر خیلی خیلی مهم برای دوستانی که برای بهره مندی از کسری خدمت پروژه انجام می

نقل قول نوشته اصلی توسط mohakbari نمایش پست ها
    امروز رفتم دنبال همین کار. اول رفتم بنیاد همشون یعنی همشون میگفتن اگه الان کسی بخواد اعزام شه یا اعزام مجدد شه باید 21 ماه بره!!!! خیلی بی انصافیه آخه من چندماه تو 90 رفتم سربازی سه تا پروژه کسر خدمتم انجام دادم که همشون تو سال 90 بودن. خیلی نا امید رفتم نظام وظیفه، دم در از دو نفر از اونایی که جواب سوال میدن پرسیدم گفتن 21 ماه. یه جوری رفتم تو سالن 3. از یارو پشت باجه 2 پرسیدم گفت 21 ماه گفتم پروژه نخبگی اعزام سال 90و... گفت 21 ماه. ناامید نشدم رفتم سالن 4 پیش یه سروانه که مسئول اور نخبگان هست (فک کنم صفرنژاد) اونم گفت 21 ماه. چونه زدم گفت به این گروهبان اکبری بگو بهش گفتم بالاخره یکی پیدا شد که کمی فکر کرد! بعد شرایطمو رو کاغذ نوشت برد پیش یه خانومه اونم گفت سرهنگ واعظ نژاد باید نظر بده. رفتم سالن 6 پیش همون سرهنگی که شما میگی و مسئول قوانین نظام وظیفست. با قطعیت گفت همون 16 ماه. دوباره براش گفتم شرایطمو گفت 16 ماه و برو سالن 5 بخش معاونت مشمولان. اونجا هم یه سرهنگ 2 بود گفت 16 ماهه فقط بنیاد باید تایید کنه تو سال نود کارتو شروع کرده.

همه اینارو گفتم که فقط از شما بخوام شما هم پیگیری کنید تا این تبصره که نمیدونم تا الان تصویب شده یا نه، رسما اعلام بشه.
    پیگیری پیگیری و باز هم پیگیری......لطفا
    تبریک می گم. نشون می ده که کامنت منو دقیق خوندی
    همانطور که گفتم و خودت هم دیدی با پیگیری می شه حقتو گرفت و اصلا نباید به حرف این کارمندان خرد تو نظام وظیفه توجه کرد.
    با پیگیری می شه بیشتر از این هم نتیجه گرفت believe me
    قابل توجه بقیه دوستان که پروژه کسری دارن انجام می دن و قابل توجه مدیر فروم که زمانی که این خبر (کامنت من) رو تحت عنوان یک موضوع جدید اعلام کردم، موضوع را حذف و خبر رو به جایی منتقل کرد که خیلی ها ممکنه اونو نبینن و در نتیجه به جای 16 ماه 21 ماه سربازی برن

Junior Member

سلام بر دوستان. من همین الان از نظام وظیفه اومدم. جهت پیگیری همین بحث جاری مستقیماً به سالن 6 بخش قوانین و مقررات مراجعه کردم. این مساله رو مطرح کردم و اونا بخشنامه رسمی ستاد کل نیروهای مسلح رو نشونم دادند. این بخشنامه که حتماً برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح هم ارسال شده به صورت زیر بود:

شماره نامه: 4/05-23/1/402/85 در تاریخ 91/2/16

از طرف ستاد کل نیروهای مسلح
    به تمامی زیرگروه ها

برای آندسته از محققین و مخترعینی که در سال 1389 و 1390 واجد شرایط اعزام به خدمت بوده اند ولی به خاطر طولانی شدن مدت پروژه درخواست اعزام خود را به تعویق انداخته اند مطابق با قوانین سال 1390 رفتار شده و از کسر خدمت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

من این رو برای استفاده شما تو انجمن حفظ کردم. چند تا بند دیگه هم داشت که به نظرم خیلی مهم نرسید و به درد من نمیخورد.
    البته خودشون زیاد در مورد تفسیر این بخشنامه و اجراش اطلاعات کاملی نداشتند.

Junior Member

من تیر 90 پروژه کسر خدمت رو شروع کردم و مدت زمانش هم یک ساله بود. بهمن هم فارغ التحصیل شدم و دفترچه رو که فرستادم تاریخ اعزامم 1391/2/1 شد. اگر واقعاً بخوان به نص صریح این بخشنامه عمل بشه فکر نمی کنم این قانون شامل حال من بشه. فکر می کنم که این شامل حال کسانی میشه که مثلاً تاریخ اعزامشون 10/1 یا 12/1 سال 90 بوده و به خاطر پروژه شون تاریخ اعزام رو عقب انداختن. البته اینجا ایرانه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Optometry, Tehran University of Medical Sciences

کسانی که آموزشی نحبگان رو تشریف بردند میتونن بگن که ساعت های آموزشی چطوریه؟ من متاهل و ساکن کرج هستم و ضمنا عصرها ساعت 6 تا 9 مشغول به کار. به نظرتون در دوره آموزشی میتونم هم به کارم برسم هم به زندگیم؟ پنجشنبه و جمعه ها تعطیله؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mosi-comp نمایش پست ها
    سلام بر دوستان. من همین الان از نظام وظیفه اومدم. جهت پیگیری همین بحث جاری مستقیماً به سالن 6 بخش قوانین و مقررات مراجعه کردم. این مساله رو مطرح کردم و اونا بخشنامه رسمی ستاد کل نیروهای مسلح رو نشونم دادند. این بخشنامه که حتماً برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح هم ارسال شده به صورت زیر بود:

شماره نامه: 4/05-23/1/402/85 در تاریخ 91/2/16

از طرف ستاد کل نیروهای مسلح
    به تمامی زیرگروه ها

برای آندسته از محققین و مخترعینی که در سال 1389 و 1390 واجد شرایط اعزام به خدمت بوده اند ولی به خاطر طولانی شدن مدت پروژه درخواست اعزام خود را به تعویق انداخته اند مطابق با قوانین سال 1390 رفتار شده و از کسر خدمت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

من این رو برای استفاده شما تو انجمن حفظ کردم. چند تا بند دیگه هم داشت که به نظرم خیلی مهم نرسید و به درد من نمیخورد.
    البته خودشون زیاد در مورد تفسیر این بخشنامه و اجراش اطلاعات کاملی نداشتند.

سلام بله این قانون رو خود بنیاد هم میدونه. مال کسایی هست که از طریق بنیاد خدمتشونو عقب انداختن. اما مورد من چیز دیگه ای بود. من بعد 4 ماه خدمت تو سال 90 به دلیل قبولی دانشگاه اومدم بیرون. همه پروژه های کسریم هم تو سال 90 پیشنهاد و تایید شدند. حالا بنیاد و خیلی از کارمندای نظام وظیفه دارن بهم میگن من الان باید 17 ماه کسری ببرم که سربازیم تموم شه!!!! در حالیکه این بی انصافی محضه. من پیگیر این قضیه خواهم بود. در ضمن ممنون از شما که امروز رفتید. پیگیری موضوع نخبگان به نظرم الان خیلی حیاتی شده.

من تیر 90 پروژه کسر خدمت رو شروع کردم و مدت زمانش هم یک ساله بود. بهمن هم فارغ التحصیل شدم و دفترچه رو که فرستادم تاریخ اعزامم 1391/2/1 شد. اگر واقعاً بخوان به نص صریح این بخشنامه عمل بشه فکر نمی کنم این قانون شامل حال من بشه. فکر می کنم که این شامل حال کسانی میشه که مثلاً تاریخ اعزامشون 10/1 یا 12/1 سال 90 بوده و به خاطر پروژه شون تاریخ اعزام رو عقب انداختن. البته اینجا ایرانه
    ببینید شما هم باید پیگیر این مورد خودتون باشید. چون همونطور که دوستمون amirap تو صفحه 49 گفته، شروع پروژه باید شروع خدمت برای نخبگان تلقی بشه. من یکی از دوستام شرایط شمارو داده و میخواد پیگیری خودشو شروع کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mardomak نمایش پست ها
    کسانی که آموزشی نحبگان رو تشریف بردند میتونن بگن که ساعت های آموزشی چطوریه؟ من متاهل و ساکن کرج هستم و ضمنا عصرها ساعت 6 تا 9 مشغول به کار. به نظرتون در دوره آموزشی میتونم هم به کارم برسم هم به زندگیم؟ پنجشنبه و جمعه ها تعطیله؟؟
    شما احتمالا آموزشیتون 01 میفته البته اگه از طریق بنیاد اقدام کنید فکر کنم جوادنیای قزوین واسه وزارت دفاع به شما نزدیکتر باشه. بله شما اگه نخبه هم نبودید به دلیل متاهل بودنتون خیلی مزایا خواهید داشت. به طور کلی آموزشی نخبگان خیلی خوبه و تقریبا غیر از شبهایی که نگهبانید میتونید ساعت 4 تعطیل شید.

پیش فرض پاسخ : تسهيلات سربازي نخبگان(شرايط و امتيازات)

بچه ها دوباره تکرار میکنم.
    کسایی که پروژه کسر خدمت نخبگانشون رو سال 90 شروع کردن و الان سال 91 باید اعزام یا اعزام مجدد بشن حتما از طریق سالن 6 بخش قوانین نظام وظیفه پیگیری کنند که حقشون ضایع نشه و مشمول قانون سال 90 بشن. مطمئن باشید اگه این مراجعات زیاد بشه حتما کاری میکنند.

Junior Member

اگر فروم رو خونده باشی خود من اولین بار این خبر رو تو فروم گذاشتم و در این باره با سرهنگ واعظی (رییس بخش قوانینی نظام وظیفه) و سردار کمالی صحبت کردم. همانطور که دوستمون تو کامنت قبلی گفتن خودشون هم در مورد تفسیر این قانون بخشنامه دارن و این یعنی یه فرصت طلایی برای شما. به این معنی است که شما می تونی با چانه زنی و غالب کردن تفسیر خودت از قانون خودت رو مشمول این بخشنامه کن و اگر از من می شنوی اصلا رو زمان اعزام صحبت نکن و اگر در این مورد پرسیدن مدام بحثو عوض کرد و روی این نکته بارها و بارها تاکید کن که تو سال 90 پروژه شروع کردی و شروع سربازیت از سال 90. این فقط بستگی به قدرت تحلیل و چانه زنی شما بستگی داره و البته به هیچ عنوان باهاشون جدل نکن، هرچی گفتن بگو: حرف شما درسته اما دوباره رو نظرت پافشاری کن......

این رو هم بگم که تا اونجایی که من با سرهنگ صحبت کردم بحث بر سر این بود که زمان شروع پروژه به عنوان زمان شروع سربازی در نظر گرفته بشه (فارغ از اینکه فرد دفترچه فرستاده یا نه و اگر فرستاده اعزامش 90 یا 91). و این مساله ای که بچه ها باید مدام روش تاکید کنند.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)