صفحه 589 از 1402 نخستنخست ... 894895395795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996396891089 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,881 تا 5,890 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum University of Technology

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hd3 نمایش پست ها
    اطمینان من بخاطر اینه که کل این خبر (تاکید میکنم خبر و نه بخش نامه و آیین نامه جدید) تناقض داره با گفته های پیشین بنیاد!!!!!!!!!!!!!!!و بعلاوه اینکه در صورت تغییر اینچنین بنیادی باید طرح تا سال جدید حالت تعلیق به خودش می گرفت نه اینکه فقط اعلام کنن که تا 27م اسفند ماه معیار سنجش آیین نامه پیشین.همینطور اگه یه درصد انتظار برنامه ریزی از این سیستم بره، باید اعلام میشد تا کسی که شرایط معدل رو داره پیگیر یه مقاله نباشه در حالی تاکید بر تغییر 80درصدی آیین نامه ها هستش.در ضمن اخبار متفاوت همیشه هست تا به این صورت واکنش ها سنجیده بشه.اخبار منتشره هم جای هیییییییییییییییییییچگونه استناد ندارن، رسمیت تنها زمانیه که یه مطلبی به صورت آیین نامه یا بخشنامه اعلام بشه و جنبه الزام آور بخودش بگیره.و در آخر باید عرض کنم که تقریبا همه به این تغییرات (البته با تعبیری که ماها فعلا ازش داریم) معترض هستن، پس حتی اگه اینجوریم باشه لزوم تغییرات مجدد وجود داره.در هر حال هنوز ابهام زیادی وجود داره و متاسفانه این وضعیت از سازمانی که وظیفه ش رسیدگی به افراد نخبه مملکت، جای تاسف داره!
    سلام دوست عزیز. من نمیدونم این اطمینان شما از چیه؟ اولا این اخباری که شما دارین با این تاکید و تکرار ازش حرف میزنید مثله اخبار تابناک و بقیه سایتها نیست. اخبار سایت بنیاد ملی نخبگانه ! من نمیدونم چرا دارین اینو هم دست کم میگیرین! تا همینجاش هم همه زمزمه های قبلی که رو خروجی سایتها میومد رو دستکم میگرفتیم که وضعمون شده این. حالا اگه بخوایم اخبار خود بنیادو هم دستکم بگیریم میشیم چی ؟؟؟ مگه طرح لیسانسو جمع نکردن؟ مگه برای دانشجوهای کارشناسی جمعش نکردن؟ مگه اینا هم اول اخبار نبودن ؟ چرا میفرمایید بایستی تعلیق صورت میگرفت؟ هیچ دلیلی برای تعلیق وجود نداره. فعلا که من هم مثل شما یا خیلیای دیگه تازه داشتم اکسپت مقاله میگرفتم و کسی هم هیچی بهم نگفت و اینا همه واقعیته!ببینید کی دارم میگم این خبر هم مثله کل خبرای قبلی که اومدن و آیین نامه و بخشنامه و الزام آور شدن و رفتن، میاد و قانون میشه و میره و این وسط فقط ماییم که ضرر میکنیم و هنوز دست رو دست گذاشتیم و نظاره گریم ! این خط اینم نشون ! اگه هنوز دست رو دست بذاریم و جلوی تصویبش رو نگیریم در بهترین حالت یک سال طول خواهد کشید تا ویرایش جدیدی صورت بگیره. مثله سالهای قبل. من میخام یه خواهشی بکنم که فقط برای آروم کردن خودمون یه سری حرفای قشنگ قشنگ نزنیم که جلوی خیل اعتراض بچه ها رو بگیریم. همه باید اعتراض کنیم. فعلا این خبر تنها حقیقتیه که باهاش روبرو هستیم و بایستی هممون علیهش قیام کنیم و اعتراض و حتی بست نشینی کنیم.
    شلوغش نکن آقا.. امضا نمیدم.. !

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mehjaf نمایش پست ها
    ممکنه اینطور که شما میگید بخاطر کمبود سرباز یکسری محدودیت هایی بزارن، ولی خود نیروی مسلح هم محدودیت هاشو کم کم میزاره نه اینکه یک دفعه قانون تغییر بده مثلا توی معافیت پزشکی یکسری از معافیت های دائم رو معاف از رزم می کنن و یا برای معافیت کفالت اول 60 سال بود بعد شد 65 حالا 70.
    نکته بعدی اینکه طبق جدول منتشر شده ب ن مشهد، برای همه افرادی که درخواست چه سربازی و چه سایر تسهیلات رو میدن شرط معدل به نوعی اجباری محسوب شده (مثلا کسی که اختراع داشته 400 امتیاز به طور خام دادن که برای هر تسهیلاتی ضریب میخوره و با امتیاز معدل که حداقل 3300 (خام) برای کارشناسی و ارشد هست جمع میشه)، در صورتی که قبلا برای سایر تسهیلات هم اینطور نبوده!!! توجه بفرمایید بنیاد کل قوانینش رو برای همه تسهیلات تغییر داده نه صرفا تسهیلات سربازی.
    من هم همینو میگم که قوانین کم کم داره تغییر میکنه اگر قرار بود یک دفعه باشه که اصلا کل قضیه رو کنسل میکردن

در مورد قسمت دوم بحث تغییر قوانین برای این تسهیلات و یا اون تسهیلات نیست بحث بر سر محدود تر شدن اون هستش

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط alipphse نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من نمیدونم این اطمینان شما از چیه؟ اولا این اخباری که شما دارین با این تاکید و تکرار ازش حرف میزنید مثله اخبار تابناک و بقیه سایتها نیست. اخبار سایت بنیاد ملی نخبگانه ! من نمیدونم چرا دارین اینو هم دست کم میگیرین! تا همینجاش هم همه زمزمه های قبلی که رو خروجی سایتها میومد رو دستکم میگرفتیم که وضعمون شده این. حالا اگه بخوایم اخبار خود بنیادو هم دستکم بگیریم میشیم چی ؟؟؟ مگه طرح لیسانسو جمع نکردن؟ مگه برای دانشجوهای کارشناسی جمعش نکردن؟ مگه اینا هم اول اخبار نبودن ؟ چرا میفرمایید بایستی تعلیق صورت میگرفت؟ هیچ دلیلی برای تعلیق وجود نداره. فعلا که من هم مثل شما یا خیلیای دیگه تازه داشتم اکسپت مقاله میگرفتم و کسی هم هیچی بهم نگفت و اینا همه واقعیته!ببینید کی دارم میگم این خبر هم مثله کل خبرای قبلی که اومدن و آیین نامه و بخشنامه و الزام آور شدن و رفتن، میاد و قانون میشه و میره و این وسط فقط ماییم که ضرر میکنیم و هنوز دست رو دست گذاشتیم و نظاره گریم ! این خط اینم نشون ! اگه هنوز دست رو دست بذاریم و جلوی تصویبش رو نگیریم در بهترین حالت یک سال طول خواهد کشید تا ویرایش جدیدی صورت بگیره. مثله سالهای قبل. من میخام یه خواهشی بکنم که فقط برای آروم کردن خودمون یه سری حرفای قشنگ قشنگ نزنیم که جلوی خیل اعتراض بچه ها رو بگیریم. همه باید اعتراض کنیم. فعلا این خبر تنها حقیقتیه که باهاش روبرو هستیم و بایستی هممون علیهش قیام کنیم و اعتراض و حتی بست نشینی کنیم.
    به چه چیزی میخوای اعتراض کنی؟ به اینکه چرا پارسال معدل 17 ارشد نخبه میشد الان معدل 17 ارشد و رتبه زیر 10 نخبه میشه؟

خیلی راحت میشه این تغییر قوانین رو توجیه کرد

به 24 ماه شدن خدمت اعتراض شد؟ به تغییر کفالت از 59 سال به 70 سال اعتراض شد؟ نشد

پس بهتره به فکر راه حل های ثانویه باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    به چه چیزی میخوای اعتراض کنی؟ به اینکه چرا پارسال معدل 17 ارشد نخبه میشد الان معدل 17 ارشد و رتبه زیر 10 نخبه میشه؟

خیلی راحت میشه این تغییر قوانین رو توجیه کرد

به 24 ماه شدن خدمت اعتراض شد؟ به تغییر کفالت از 59 سال به 70 سال اعتراض شد؟ نشد

پس بهتره به فکر راه حل های ثانویه باشی
    آقا یک سال بیشتره که من خودم دنبال اکسپت مقاله ام، اینطوری که نمیشه، معافیت که نمی خوایم بگیریم ، می خوایم با توجه به چیزی که بلدیم براشون سربازی انجام بدیم ، حداقل باید از آیین نامه سال گذشته شروع می کردن به محدود کردن تا امثال من هم بدونن می خوان چی کار کنن نه اینکه یه دفعه بگن همه چی پر!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum University of Technology

هیچ اعتراضی صورت نمیگیره اگر قرار بود اعتراضی بشه به 24 ماه شدن میشد به تغییر قوانین کفالت و پزشکی میشد به کم شدن امریه ها میشد و .....ولی در اینکه باید منتظر ابلاغیه رسمی باشیم شکی نیست
    دوست عزیز اون قوانین مستقیما دست نهادهای نظامیه ولی این مربوط به نهادهای دانشگاهی و بنیاد نخبگان میشه و چیزی نیست که قابل اعتراض نباشه. حتما که نباید اعتراض فیزیکی باشه. در حال حاضر حتی اگر شده یک کمپین اینترنتی تشکیل بدیم و تو سایت بنیاد اعتراضاتمونو مطرح کنیم باز هم صدای خودمونو به گوششون رسوندیم.
    شلوغش نکن آقا.. امضا نمیدم.. !

ApplyAbroad Veteran

دوستان ، قبول دارم که این همه بلا سر تحصیلکرده ها اومد (و از طرف دیگه هرچی بی سواد بود معافیت گرفتن به هزار و یک دلیل) ولی کسی اعتراضی نکرد و تغییری حاصل نشد.

ولی از طرفی اگه صحبت از اعتراض میکنم برای اینه که در اینجا ما با معاونت علمی ریاست جمهوری طرفیم ،که درسته اینم مث بقیه جاها از نظر منطق تعطیله!! ولی لااقل نسبت به نظام وظیفه که ته زورگویی هست، یکم حساب و کتاب داره!! لااقل میشه آدم حرفشو به گوش اعضای تصمیم گیرنده اش برسونه.

دوستی هم که گفت "یواش یواش اخبار رو بیرون میدن تا ببینن برخوردها چطوریه" ، کاملا موافقم باهاشون. حق دارن. نبایست هم منفعل بمونیم و انقدر صبر کنیم تا رسما ابلاغیه بیاد.

درنهایت بازم میگم این خبر مث اون بابایی میمونه که رفته بود ننه اش رو تو بازار بفروشه، ولی یه قیمتی گذاشته بود که کسی نخره!! اینها اگه میخوان به کسی پروژه سربازی بدن که هم معدل و هم اختراع و رتبه زیر 100 و مدال المپباد و المپیک (!) داشته باشه، خوب یهو این قانون رو بردارن که بهتره!! این همه ددر و دودور و سروصدا و سامانه ثریا و خورشید و قمر و ... راه انداختن که سالی 3 نفر بخوان گذارشون به اونور بیافته!! بشینن پروژه هاشون رو خودشون و اقوامشون اجرا کنن!! / در کل فکر نمیکنم اوضاع واقعا تا این حد بد باشه، ایشالا که اشتباهی شده!!

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mehjaf نمایش پست ها
    آقا یک سال بیشتره که من خودم دنبال اکسپت مقاله ام، اینطوری که نمیشه، معافیت که نمی خوایم بگیریم ، می خوایم با توجه به چیزی که بلدیم براشون سربازی انجام بدیم ، حداقل باید از آیین نامه سال گذشته شروع می کردن به محدود کردن تا امثال من هم بدونن می خوان چی کار کنن نه اینکه یه دفعه بگن همه چی پر!!!
    فرمایش شما کاملا متینه اما اگر چنین روحیه وجود داشت که تغییر قوانین از مدتی قبل اعلام بشه در موارد دیگر هم همینو می دیدیم

بطور مثال وقتی قوانین کفالت از 59 شد 65 من کسی رو میشناختم که با حساب کردن بر روی 59 سال لیسانس 6 سال و ارشد

3 ساله گرفت اخرشم چون یک دفعه شد 65 سال رفت سربازی به همین راحتی یا کسی دیگر بخاطر تغییر قانون بازم از 59 به 65 بخاطر

5 ماه معاف نشد یا همین امسال دو برادر رو دیدم که هردوی اونها یک مشکل پزشکی داشتن یکی تو بهار معاف شد و دیگری تو پاییز

معاف نشد بخاطر تغییر قوانین معافیت پزشکی توی تابستان اینه که این مسائل در حال حاضر طبیعی هستش و اعتراضی هم صورت نمیگیره
    ویرایش توسط nima_as : March 13th, 2015 در ساعت 06:31 PM

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط alipphse نمایش پست ها
    دوست عزیز اون قوانین مستقیما دست نهادهای نظامیه ولی این مربوط به نهادهای دانشگاهی و بنیاد نخبگان میشه و چیزی نیست که قابل اعتراض نباشه. حتما که نباید اعتراض فیزیکی باشه. در حال حاضر حتی اگر شده یک کمپین اینترنتی تشکیل بدیم و تو سایت بنیاد اعتراضاتمونو مطرح کنیم باز هم صدای خودمونو به گوششون رسوندیم.
    اتفاقا من اینطور فکر نمیکنم مگر امریه دانشگاه زیر نظر نهاد های دانشگاهی نیست اما نهاد های نظامی میان سر میزنن و به هر بهانه ای هم شده امریه اون سازمان کم میکنن

مثلا این که این نیرو به درد شما نمیخوره یا اینکه حضور تمام وقت نداره

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    دوستان ، قبول دارم که این همه بلا سر تحصیلکرده ها اومد (و از طرف دیگه هرچی بی سواد بود معافیت گرفتن به هزار و یک دلیل) ولی کسی اعتراضی نکرد و تغییری حاصل نشد.

ولی از طرفی اگه صحبت از اعتراض میکنم برای اینه که در اینجا ما با معاونت علمی ریاست جمهوری طرفیم ،که درسته اینم مث بقیه جاها از نظر منطق تعطیله!! ولی لااقل نسبت به نظام وظیفه که ته زورگویی هست، یکم حساب و کتاب داره!! لااقل میشه آدم حرفشو به گوش اعضای تصمیم گیرنده اش برسونه.

دوستی هم که گفت "یواش یواش اخبار رو بیرون میدن تا ببینن برخوردها چطوریه" ، کاملا موافقم باهاشون. حق دارن. نبایست هم منفعل بمونیم و انقدر صبر کنیم تا رسما ابلاغیه بیاد.

درنهایت بازم میگم این خبر مث اون بابایی میمونه که رفته بود ننه اش رو تو بازار بفروشه، ولی یه قیمتی گذاشته بود که کسی نخره!! اینها اگه میخوان به کسی پروژه سربازی بدن که هم معدل و هم اختراع و رتبه زیر 100 و مدال المپباد و المپیک (!) داشته باشه، خوب یهو این قانون رو بردارن که بهتره!! این همه ددر و دودور و سروصدا و سامانه ثریا و خورشید و قمر و ... راه انداختن که سالی 3 نفر بخوان گذارشون به اونور بیافته!! بشینن پروژه هاشون رو خودشون و اقوامشون اجرا کنن!! / در کل فکر نمیکنم اوضاع واقعا تا این حد بد باشه، ایشالا که اشتباهی شده!!
    قوانین رو یکجا برنمیدارن چون واکنش منفی ایجاد میکنه قانون برقراره اما بحث عملیش خیلی ممکن نباشه

بحث که شما گفتی که سالی 3 نفر هم گذارشون اونور نمیوفته مثل قانون کفالت 70 سال میمونه اگر فرض

براین باشه که تو 18 سالگی طرف بخواد بره سربازی یعنی کسی معاف میشه که پدرش در سن 52 سالگی

بچه دار شده باشه حالا چند نفر تو این محدوده قرار میگیرن؟؟؟!!!!

بحثم اینه که خیلی از قوانین ممکنه بصورت فرمالیته باشن اما عملی نیستن
    ویرایش توسط nima_as : March 13th, 2015 در ساعت 06:33 PM

Junior Member

قوانین رو یکجا برنمیدارن چون واکنش منفی ایجاد میکنه قانون برقراره اما بحث عملیش خیلی ممکن نباشه

بحث که شما گفتی که سالی 3 نفر هم گذارشون اونور نمیوفته مثل قانون کفالت 70 سال میمونه اگر فرض

براین باشه که تو 18 سالگی طرف بخواد بره سربازی یعنی کسی معاف میشه که پدرش در سن 52 سالگی

بچه دار شده باشه حالا چند نفر تو این محدوده قرار میگیرن؟؟؟!!!!

بحثم اینه که خیلی از قوانین ممکنه بصورت فرمالیته باشن اما عملی نیستن
    آقا نیما مساله اینه که توی نظام وظیفه همه میدونن (همه) که قوانین سالیانه وضع میشه، ولی توی بنیاد همین 3 ماه پیش بود که دوباره آیین نامه دادن بیرون شبیه اون یکی قبلی! آیین نامه های بنیاد کلا برای همه تسهیلات تغییر کرده! بعد اینکه دوباره میگم ما رو که نمیخوان معافیت بدن که کمش کنن یا زیاد، بحث این بوده یه عده ای که نباید از تسهیلات بنیاد استفاده می کردن و به عده ای دیگه ظلم میشده، حالا می خواستن این قوانین رو (کل قوانینو نه فقط سربازی) اصلاح کنن تا به افراد دارای صلاحیت برسه، حالا بحث ما اینه که اگر قرار باشه اینطوری اصلاح کنن به یه عده دیگه ظلم میشه!!! توجه کنید که بنیاد نخبگان غیر از بحث سربازی، وظایف مهمتری داره این که افراد نخبه واقعی کشور شناسایی کنه تا در داخل کشور ازشون استفاده بشه (تاکید میکنم نه فقط سربازی!)، اگر قرار باشه طبق این خبر عمل کنن عملا عده زیادی از فارغ التحصلای با سواد ول میکنن میرن حالا دو سال هم فوقش میرن سربازی یا به هر ترفند دیگه ای که شده ازش در میرن، وقتی بنیاد نخبگان ولشون کنه اونا هم ول میکنن میرن بیرون (وجود بنیاد زیر سوال میره!)، نکته بعدی اینکه روحیه تحقیق کردن توی دانشگاه ها از بین میره و همه واسه یکسال سربازی کمتر میرن دنبال نمره جمع کردن و یا جشنواره رفتن و کارای دیگه... خلاصه اینکه شما صرف یک سال سربازی به قضیه نگاه نکنید، دید کلی به قضیه داشته باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)