صفحه 779 از 1402 نخستنخست ... 2796797297697707717727737747757767777787797807817827837847857867877887898298791279 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,781 تا 7,790 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

نقل قول نوشته اصلی توسط worldapril نمایش پست ها
    سلام.
    لیسانس: 17.75 =(8/8)*25*(17-17.71)
    ارشد: 31 =(4/6)*50*(17-17.93)
    رتبه کنکور ارشد: 60.417 = 0.25* 250*(30/(2-31))
    3 مقاله: فرضا 18
    -------------------------------------------------------------------------------
    مجموع امتیازات : 127.167
    توجه: این شیوه محاسبه بر مینای همین آئین نامه ها و شیوه نامه هایی است که بچه ها لطف کردن داخل صفحات مختلف قرار دادند. و لزومی نداره مطلقا درست باشه.

سلام، من با اون دوستی که اومده بود گفته بود که اطلاعات غلط ندید و بی خودی استرس ایجاد نکنید شدید موافقم. این مدت هم خودم خیلی اینجا اومدم و مطالب رو دنبال کردم و همیشه یا دوستان لطف کردن منحرف کردن یا استرس دادن. به نظرم بچه ها همه باید اگر این شرایط رو داشتن درخواست بدن و اصلا اعتنایی به این فرمول ها نکنن: (چون نهایتا یکبار رد میشه و حداقل امتیازشون رو می فهمنن):

معدل های کارشناسی و ارشد خوب (بالای 18)
    داشتن حتما و حتما یک مقاله ISI
    داشتن رتبه زیر 30 ارشد و یا زیر 1000 کارشناسی یا استعداد درخشان

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza20152 نمایش پست ها
    سلام، من با اون دوستی که اومده بود گفته بود که اطلاعات غلط ندید و بی خودی استرس ایجاد نکنید شدید موافقم. این مدت هم خودم خیلی اینجا اومدم و مطالب رو دنبال کردم و همیشه یا دوستان لطف کردن منحرف کردن یا استرس دادن. به نظرم بچه ها همه باید اگر این شرایط رو داشتن درخواست بدن و اصلا اعتنایی به این فرمول ها نکنن: (چون نهایتا یکبار رد میشه و حداقل امتیازشون رو می فهمنن):

.

البته بی انصافی نشه، از اینکه می آیید وقت می ذارید و پاسخ دوستان رو میدید صمیمانه تشکر می کنم، ولی احساسم این بود که گاها این جور صریح محاسبه امتیاز می تونه طرف رو ناامید و یا بی خودی امیدوار کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

.

البته بی انصافی نشه، از اینکه می آیید وقت می ذارید و پاسخ دوستان رو میدید صمیمانه تشکر می کنم، ولی احساسم این بود که گاها این جور صریح محاسبه امتیاز می تونه طرف رو ناامید و یا بی خودی امیدوار کنه.
    سلام.دوست عزیز این که شما می گی درست. خودم هم کم دلهره و اضطراب داستان رو ندارم. ولی نکته ای که هست اینه که به گفته شما آیا باید 3-4 ماه بیشتر یا کمتر باید نشست و دست روی دست گذاشت که ببینیم بنیاد پذیرفته یا رد می شیم؟؟ بهتر نیست با چشم باز برای آینده برنامه ریزی کرد؟؟
    بعد مگه نمی گید که شما عضو بنیاد شدید.چرا لطف نمی کنید ریز رزومه و امتیازات کسب شده تون رو بفرمائید که حداقل یک معیاری باشید برای همه. این باعث می شه یک حدودی از نحوه محاسبه امتیازات داشته باشیم.

دوست عزیز شما که می‌گید بقیه شما رو منحرف کردن، مگه همین حالا هم که درخواستتون مورد پذیرش قرار گرفته می‌دونید که ریز امتیازاتتون چی بوده؟ شما فقط از رزومتون که همونطوری که گفتید شامل ۲ مقاله‌ی ISI و یک علمی پژوهشی و معدل‌های بالای ۱۸ و رتبه‌ی زیر ۳۰ ارشد بوده خبر دارید. طبق جداول غیر رسمی هم مشخصه که امتیاز شما بالای ۲۰۰ می‌شده، منحرف کردن و استرس دادن به شما بر چه اساسی بوده؟
    بعد هم اینکه مواردی که شما گفتید خیلی امتیاز دارند، ولی تنها آیتم‌های امتیازی نیستند. هم در جدول غیر رسمی و مشابها در شیوه‌نامه‌ی رسمی آیتم‌های امتیازدار زیادی ذکر شده. مشکل از روز اول هم این بوده که وقتی ریز امتیازات مشخص نباشه به هیچ عنوان نمی‌شه برنامه‌ریزی بلند مدت کرد. مگه دوبار فرصت بررسی پرونده خیلی زیاده که یکبارش همینطوری بابت محاسبه‌ی امتیاز از دست داده بشه؟ به علاوه، فرض کنید که شخصی متوجه بشه که امتیازش به طور مثال ۱۴۳.۵ می‌باشد. الان میشه بفرمایید که بدون داشتن همین جداول تخمینی هم فرد از کجا باید متوجه بشه که چه زمانی باید از آخرین فرصتش برای ارایه‌ی درخواست استفاده کنه؟ بعد از ۳ مقاله‌ی کنفرانسی یا بعد از ۲ مقاله‌ی کنفرانسی و یک علمی پژوهشی یا بعد از تنها یک مقاله‌ی ISI؟! پر واضحه که حتی با یک بار درخواست دادن و رد شدن پرونده باز هم چیزی تغییر نمی‌کنه، مگر در تعداد فرصت‌های درخواست!

سلام دوستان
    با یکی از کارشناسان بنیاد (تهران نه) صحبت کردم، ایشون اشاره کردن به اخرین دستورالعمل و جدول امتیازی که از تهران براشون اومده و بعضی امتیازهارو گفتن، مثلا برای معدل ارشد گفتن: (معدل -17.5)*50 که با این حساب نسبت به قبل امتیاز کمتری میشه از معدل گرفت!

یک سوال! من فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم تا شهریور 95 هست. اگر فرض کنیم تا قبل از این تاریخ شرایط نخبگی من احراز بشه، فرایند اداری گرفتن پروژه باید تا چه مرحله ای پیش رفته باشه که غیبت نخورم؟ مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط intelligence نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با یکی از کارشناسان بنیاد (تهران نه) صحبت کردم، ایشون اشاره کردن به اخرین دستورالعمل و جدول امتیازی که از تهران براشون اومده و بعضی امتیازهارو گفتن، مثلا برای معدل ارشد گفتن: (معدل -17.5)*50 که با این حساب نسبت به قبل امتیاز کمتری میشه از معدل گرفت!

یک سوال! من فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم تا شهریور 95 هست. اگر فرض کنیم تا قبل از این تاریخ شرایط نخبگی من احراز بشه، فرایند اداری گرفتن پروژه باید تا چه مرحله ای پیش رفته باشه که غیبت نخورم؟ مرسی
    از سایر امتیازات هم چیزی خاطرتون مونده، مثل امتیاز مقالات ژورنالی؟

در مورد سوالتون هم تا مرحله‌ی معرفی به ب ن ن م، که عملا قبل از اینکه فرد به ساختمان تهران ب ن ن م مراجعه کنه باید دفترچه خدمت رو پست کنه و برگ سبز رو دریافت کرده باشه که خودش باعث میشه دیگه غیبت نخورید. البته در عمل با توجه به اینکه حتی چندبار هم میشه تاریخ اعزام رو به تعویق انداخت، می‌تونید حتی ۲۹ شهریور ۹۵ هم دفترچتون رو پست کنید، تا نوبت به اعزامتون برسه و شما هم تاریخشو به تعویق بندازید حتما نتیجه‌ی ب م ن هم مشخص شده.

Junior Member

سلام
    کسی از دوستان هست که دی ماه بخواد بره دوره آموزشی نخبگان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط geniuses نمایش پست ها
    از سایر امتیازات هم چیزی خاطرتون مونده، مثل امتیاز مقالات ژورنالی؟

در مورد سوالتون هم تا مرحله‌ی معرفی به ب ن ن م، که عملا قبل از اینکه فرد به ساختمان تهران ب ن ن م مراجعه کنه باید دفترچه خدمت رو پست کنه و برگ سبز رو دریافت کرده باشه که خودش باعث میشه دیگه غیبت نخورید. البته در عمل با توجه به اینکه حتی چندبار هم میشه تاریخ اعزام رو به تعویق انداخت، می‌تونید حتی ۲۹ شهریور ۹۵ هم دفترچتون رو پست کنید، تا نوبت به اعزامتون برسه و شما هم تاریخشو به تعویق بندازید حتما نتیجه‌ی ب م ن هم مشخص شده.
    ممنون از پاسختون
    بقیه امتیازبندی ها تقریبا شبیه به همونایی بود که اینجا دوستان میگفتن، مثلا ISI پنجاه امتیاز که این عدد "حداکثر" امتیازه و ممکنه بسته به تعداد نویسنده ها و "سطح ژورنال اون مقاله" عدد کمتری از پنجاه بشه... مقالات کنفرانسی هم 10 امتیاز که حتما باید بصورت "سخنرانی" ارائه شده باشه و گواهی که آپلود میشه همین موضوع باید در اون مشخص باشه... عضویت در انجمن های علمی و گواهی دانشجویان ممتاز که تابحال بدون کنکور به مقطع بعدی نرفتند هم هیچ تاثیری برای تسهیلات سربازی نداره...
    و اینکه به غیر از شرط معدل و مقاله، شرکت در "طرح های پژوهشی" دانشگاه هم امتیاز "مثبت" داره
    صحبتی هم از اعمال "اثر منفی" معدل هایی که پایین هستند، نشد

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط intelligence نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    بقیه امتیازبندی ها تقریبا شبیه به همونایی بود که اینجا دوستان میگفتن، مثلا ISI پنجاه امتیاز که این عدد "حداکثر" امتیازه و ممکنه بسته به تعداد نویسنده ها و "سطح ژورنال اون مقاله" عدد کمتری از پنجاه بشه... مقالات کنفرانسی هم 10 امتیاز که حتما باید بصورت "سخنرانی" ارائه شده باشه و گواهی که آپلود میشه همین موضوع باید در اون مشخص باشه... عضویت در انجمن های علمی و گواهی دانشجویان ممتاز که تابحال بدون کنکور به مقطع بعدی نرفتند هم هیچ تاثیری برای تسهیلات سربازی نداره...
    و اینکه به غیر از شرط معدل و مقاله، شرکت در "طرح های پژوهشی" دانشگاه هم امتیاز "مثبت" داره
    صحبتی هم از اعمال "اثر منفی" معدل هایی که پایین هستند، نشد
    طرحای پژوهشی دانشگاه مثل چیا مثلا؟

با سلام دوستان عزیز من هر چی می پرسم کسی جواب نمیده/ آقای جنیوس شمل لطف کنید چند سوال :1)معدل دکترا برای دانشجوی دکترا حساب میشه؟2)امتیاز فعالیتهای فرهنگی و قرآنی رو کسی از دوستان خبر داره؟کسی امتیازی ازاینا گرفته؟سقفش چقدره؟3)تو کمیسیون برای 250 به بالای دکترا چطور تصمیم می گیرن؟تشکر فراوان

۱) البته که حساب می‌شه، هم برای دکتری حرفه‌ای و هم برای دکتری تخصصی.
    ۲) بهترین تخمینی که می‌تونید داشته باشید از همین فایلی هست که چندین بار در فروم گذاشته شده:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2093708
    ۳) کاملا سلیقه‌ای، مطابق اجماع کلی اعضا کمیته‌ی بررسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)