صفحه 780 از 1402 نخستنخست ... 2806807307707717727737747757767777787797807817827837847857867877887897908308801280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,791 تا 7,800 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    طرحای پژوهشی دانشگاه مثل چیا مثلا؟
    اینو نپرسیدم ولی «احتمالا» منظورشون مثلا میتونه همین پروژه هایی باشه که دانشگاه با شرکتها کار میکنن و قرارداد میبندن، شاید از معاونت پژوهشی دانشگاه تون بپرسین اطلاع داشته باشن یا از اساتیدی که با صنعت بیش تر در ارتباط هستن
    گفتن که گواهیش باید تاریخ شروع و اتمام و مدت پروژه و تعداد نفرات همکار رو داشته باشه.
    راستی من چندتا سوال مهم درمورد پروژه های کسری و جایگزین دارم، اگه بخوام برم ب ن ن م باید پیش سرهنگ ح برم؟ کدوم بخشن ایشون؟ فقط سوال دارم باید صبح زود برم که نوبت بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط intelligence نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    بقیه امتیازبندی ها تقریبا شبیه به همونایی بود که اینجا دوستان میگفتن، مثلا ISI پنجاه امتیاز که این عدد "حداکثر" امتیازه و ممکنه بسته به تعداد نویسنده ها و "سطح ژورنال اون مقاله" عدد کمتری از پنجاه بشه... مقالات کنفرانسی هم 10 امتیاز که حتما باید بصورت "سخنرانی" ارائه شده باشه و گواهی که آپلود میشه همین موضوع باید در اون مشخص باشه... عضویت در انجمن های علمی و گواهی دانشجویان ممتاز که تابحال بدون کنکور به مقطع بعدی نرفتند هم هیچ تاثیری برای تسهیلات سربازی نداره...
    و اینکه به غیر از شرط معدل و مقاله، شرکت در "طرح های پژوهشی" دانشگاه هم امتیاز "مثبت" داره
    صحبتی هم از اعمال "اثر منفی" معدل هایی که پایین هستند، نشد
    متاسفانه به حرف کارشناس‌های استانی هیچ اطمینانی نیست، حتی با وجود اینکه پرونده‌ها دیگه قراره در کارگروه‌های استانی با عضویت همین مثلا کارشناسها بررسی بشه. صراحتا در «شیوه نامۀ بهره مندي دانش‌آموختگان برترِ دانشگاهی از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی» عضویت در انجمن‌های علمی تخصصی جزو فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی محسوب میشه و امتیاز داره. بعد این کارشناس بر چه اساسی بر خلاف شیوه‌نامه‌ی رسمی مطلبی رو عنوان می‌کنه؟
    در مورد مقاله‌های کنفرانسی هم تصور می‌کنم که بحث پیچیده‌تر ار فرمول ساده‌ی «ارایه‌ی شفاهی» باشه. اینجور که از ایین‌نامه ها مشخصه، باید مقالات به شکل یک مقاله‌ی کامل در کتابچه‌ی همایش و یک سایت معتبر مثل civilica چاپ شده باشه. حتی چند ماه قبل عینا در سامانه‌ی ثریا گفته شده بود که از بارگذاری قایل پاورپوینت پوستر خود‌داری کنید. به نظرم این کارشناسها برای اینکه کار خودشونو راحت کنند تا بعد کسی بهشون اعتراض نکنه می‌گن که باید گواهی ارایه‌ی شفاهی داشته باشید، در صورتی که حتی در توضیحات راهنمایی که اخیرا منتشر شده هم همچین چیزی خواسته نشده: http://bmn.ir/index.aspx?siteid=3&fk...3&pageid=12573

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/University of Tehran

با سلام
    دوستانی که قرار هست آموزشی دی ماه را برند در موضوع زیر مشترک شوند تا هماهنگی ها و احتمالا سوالات لازم صورت گیرد.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...9%86-%D9%85)))

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط intelligence نمایش پست ها
    اینو نپرسیدم ولی «احتمالا» منظورشون مثلا میتونه همین پروژه هایی باشه که دانشگاه با شرکتها کار میکنن و قرارداد میبندن، شاید از معاونت پژوهشی دانشگاه تون بپرسین اطلاع داشته باشن یا از اساتیدی که با صنعت بیش تر در ارتباط هستن
    گفتن که گواهیش باید تاریخ شروع و اتمام و مدت پروژه و تعداد نفرات همکار رو داشته باشه.
    راستی من چندتا سوال مهم درمورد پروژه های کسری و جایگزین دارم، اگه بخوام برم ب ن ن م باید پیش سرهنگ ح برم؟ کدوم بخشن ایشون؟ فقط سوال دارم باید صبح زود برم که نوبت بگیرم؟
    من پروژه برون دانشگاهی انجام دادم با استادم. احتمالا بتونم گواهی بگیرم
    در مورد سوالتون هم اطلاع ندارم . بهتره دوستان اهل فن، جواب بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط geniuses نمایش پست ها
    متاسفانه به حرف کارشناس‌های استانی هیچ اطمینانی نیست، حتی با وجود اینکه پرونده‌ها دیگه قراره در کارگروه‌های استانی با عضویت همین مثلا کارشناسها بررسی بشه. صراحتا در «شیوه نامۀ بهره مندي دانش‌آموختگان برترِ دانشگاهی از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی» عضویت در انجمن‌های علمی تخصصی جزو فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی محسوب میشه و امتیاز داره. بعد این کارشناس بر چه اساسی بر خلاف شیوه‌نامه‌ی رسمی مطلبی رو عنوان می‌کنه؟
    در مورد مقاله‌های کنفرانسی هم تصور می‌کنم که بحث پیچیده‌تر ار فرمول ساده‌ی «ارایه‌ی شفاهی» باشه. اینجور که از ایین‌نامه ها مشخصه، باید مقالات به شکل یک مقاله‌ی کامل در کتابچه‌ی همایش و یک سایت معتبر مثل civilica چاپ شده باشه. حتی چند ماه قبل عینا در سامانه‌ی ثریا گفته شده بود که از بارگذاری قایل پاورپوینت پوستر خود‌داری کنید. به نظرم این کارشناسها برای اینکه کار خودشونو راحت کنند تا بعد کسی بهشون اعتراض نکنه می‌گن که باید گواهی ارایه‌ی شفاهی داشته باشید، در صورتی که حتی در توضیحات راهنمایی که اخیرا منتشر شده هم همچین چیزی خواسته نشده: http://bmn.ir/index.aspx?siteid=3&fk...3&pageid=12573
    به نظرم برای مقالات کنفرانسی باید این دو شرط برقرار باشند: 1.مقاله بصورت پوستر نباشه (که دقیقا در سامانه ثریا نوشته که مقالات پوستر "نفرستید")، وقتی پوستر نباشه یعنی شفاهی هست. 2. کنفرانسش خیلی سطح پایین نباشه مثل همایش های منطقه ای و دانشجویی (که داخل لینکی که گذاشتین هم ذکر شده)

مقالات کنفرانسی هم تا اونجایی که من دیدم همگی داخل کتابچه اون کنفرانس چاپ میشن یا بعضی اوقات داخل سیدی کنفرانس میریزن که از این بابت جای نگرانی نیست. و اینکه فکر نکنم احتیاج به ثبت در یک سایت معتبر باشه چون هم در آیین نامه ها بهش اشاره نشده و هم در سامانه ثریا در قسمت مقالات کنفرانسی جایی تعبیه نشده بود که بتونیم لینک رو وارد کنیم، تنها برای ISIها لینک میخواست.

شما یا سایر دوستان اطلاع ندارین که:

چندتا سوال مهم درمورد پروژه های کسری و جایگزین دارم، اگه بخوام برم ب ن ن م باید پیش سرهنگ ح برم؟ کدوم بخشن ایشون؟ فقط سوال دارم باید صبح زود برم که نوبت بگیرم؟

آيا رتبه‌هاي آزمون دانشگاه‌آزاد اسلامي نيز به‌عنوان فعاليت نخبگاني محسوب مي‌شود؟
    بله! رتبه‌هاي زير 300 آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در دورة كارشناسي و زير 30 در دورة كارشناسي‌ارشد به عنوان فعاليت نخبگاني محسوب مي شود و داراي امتياز است.

سلام، در مورد این سوالی که توی سایت بنیاد هست سوال دارم.
    این رتبه که میگن زیر 300 منظور چی هست؟ اخه من کارنامه آزاد کارشناسیم رو دارم که فقط یک انتخاب داشتم برای یک دانشگاه مشخص و اونجا هم امتحان دادم. توی کارنامم در ردیف رشته محل امتحان زده رتبه داوطلب 100 آیا این همان رتبه ای هست که مد نظر بنیاد هست؟
    بعدش من ازین استفاده نکردم و دانشگاه دولتی رفتم، بر فرض که این رتبه همون رتبه مد نظر بنیاد باشه میشه از این استفاده کرد؟ یا اینها مثل گواهی رتبه اولی دانشگاه معیارشون اینه که ازش استفاده کرده باشی تا امتیازش رو بگیری؟!
    ممنون

این بند یادم رفته بود الان دیدم
    1-7 ویژگی مدارک
    الف ـ5. چنانچه فرد رتبة‌برتر در چند آزمون را هم‌زمان و در يك مقطع كسب كرده باشد، رتبه‌اي مورد تأييد است كه به واسطة آن در مقطع جديد مشغول به تحصيل شده باشد.
    ویرایش توسط LIMITED : December 7th, 2015 در ساعت 05:17 PM

در جواب دوستمون،
    برای دیدن سرهنگ ح باید برید بنیاد نخبگان نیروههای مسلح نزدیک میدان سبلان. نیاز به نوبت نیست و اصلا هم شلوغ نیست (قسمت مربوط به کسر خدمتی ها شلوغه اما نخبگان که سرهنگ ح باشه شلوغ نیست فقط تا ساعت 11 بیشتر راه نمی دن داخل)

یک سوال،

دوستانی که پایان کار زدن و مدارک رو کامل کردن، چه مدت بعد کارتشوت به دستشون رسیده؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط geniuses نمایش پست ها
    دوست عزیز شما که می‌گید بقیه شما رو منحرف کردن، مگه همین حالا هم که درخواستتون مورد پذیرش قرار گرفته می‌دونید که ریز امتیازاتتون چی بوده؟ شما فقط از رزومتون که همونطوری که گفتید شامل ۲ مقاله‌ی ISI و یک علمی پژوهشی و معدل‌های بالای ۱۸ و رتبه‌ی زیر ۳۰ ارشد بوده خبر دارید. طبق جداول غیر رسمی هم مشخصه که امتیاز شما بالای ۲۰۰ می‌شده، منحرف کردن و استرس دادن به شما بر چه اساسی بوده؟
    بعد هم اینکه مواردی که شما گفتید خیلی امتیاز دارند، ولی تنها آیتم‌های امتیازی نیستند. هم در جدول غیر رسمی و مشابها در شیوه‌نامه‌ی رسمی آیتم‌های امتیازدار زیادی ذکر شده. مشکل از روز اول هم این بوده که وقتی ریز امتیازات مشخص نباشه به هیچ عنوان نمی‌شه برنامه‌ریزی بلند مدت کرد. مگه دوبار فرصت بررسی پرونده خیلی زیاده که یکبارش همینطوری بابت محاسبه‌ی امتیاز از دست داده بشه؟ به علاوه، فرض کنید که شخصی متوجه بشه که امتیازش به طور مثال ۱۴۳.۵ می‌باشد. الان میشه بفرمایید که بدون داشتن همین جداول تخمینی هم فرد از کجا باید متوجه بشه که چه زمانی باید از آخرین فرصتش برای ارایه‌ی درخواست استفاده کنه؟ بعد از ۳ مقاله‌ی کنفرانسی یا بعد از ۲ مقاله‌ی کنفرانسی و یک علمی پژوهشی یا بعد از تنها یک مقاله‌ی ISI؟! پر واضحه که حتی با یک بار درخواست دادن و رد شدن پرونده باز هم چیزی تغییر نمی‌کنه، مگر در تعداد فرصت‌های درخواست!

اوه اوه چقدر داستان های زیادی پیش اومده در نبود ما! همه این استدلال هایی که کردید هم می تونه درست باشه هم نادرست. ولی خودتون هم بارها اشاره کردید که همه اینها و فرمول ها و ... فقط بر اساس حدس و گمان خود ماست. والله به خدا منم تو سامانه پرسیدم امتیازم رو فقط هم به خاطر بچه های اینجا ولی طرف که جواب داده بود فقط نوشته بود شما در مرحله صدور نامه به نیروهای مسلح هستی و دیگه جواب نداد. منم می خواستم امتیاز رو اینجا بگم که به فرمول دقیق تر برسیم. ولی این نصیحت نهایی بنده، به همه دوستانی که در تلاش گرفتن نخبگی و پروژه کلی هستن، اگر معدل هاتون بالاست و یکی از شروط رتبه زیر 30، استعداد (استفاده شده) و یک مقاله ISI رو (یعنی شرایط حداقل) رو دارید بلافاصله و قبل از تولید قوانین جدید توسط بنیاد اقدام کنید. به سوختن یک بار فرصت می ارزه. به والله می ارزه. دیگه چجوری بگم.

اگر هم می بینید با این شرایط اولیه فاصله دارید و تو یکسال هم نمی تونید به شرایط خوب برسید بلافاصله برای کسری اقدام کنید. این نصیحت من به همه بچه هایی که تو دوره ارشد و دکتری شون زحمت کشیدن و دانشگاه های خوب درس خوندن. برای رتبه کنکور برای هر یک از درس هاشون خون دل خوردن. نه اونها که دانشگاه های ... به زور پول مدرک گرفتن و دانشگاه براشون تفریحات بوده که اونا باید برن سربازی :-) .

سلام دوستان
    گوای رتبه کنکور و چجوری باید بگیریم؟ اصلا لازم هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد، مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_karimi123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    گوای رتبه کنکور و چجوری باید بگیریم؟ اصلا لازم هست؟
    از سازمان سنجش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)