صفحه 999 از 1402 نخستنخست ... 499899949989990991992993994995996997998999100010011002100310041005100610071008100910491099 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,981 تا 9,990 , از مجموع 14011

موضوع: پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

پیش فرض پاسخ : پروژه جایگزین خدمت: بنیاد ملی نخبگان (ب م ن)

یک سوالی فکر منو بدجوری مشغول کرده: شخصی که مثلا تاریخ اعزامش دی هست و از طرفی طرح سرباز نخبگیش هم از طرف بنیاد نخبگان پذیرفته شده، ولی در حال تموم کردن یک پروژه کسر خدمت هست.
    آیا قبل اینکه پروژه کسر خدمتش رو تعیین تکلیف کنه میتونه برگه اعزامش رو ببره ب ن ن م تا تاریخ اعزامش رو درست کنند؟
    چون همینجا توی فروم خونده بودم که اگه کسی در حال انجام پروژه باشه تا پروژه کسر خدمت تعیین تکلیف نشده هیچ مدرکی رو از سرباز نخبه تحویل نیمگیرن (یعنی اصلا ثبت نام نمیکنن).
    در حالی که الان هدف ثبت نام نیست هدف اینه که شخص در حال تمام کردن پروژه کسری وارد غیبت نشه. یعنی لازمه که تاریخ اعزام عوض بشه فقط.

دوستانی که تجربه دارن یا در روزهای اینده میرن بنیاد میشه این موضوع رو از سرهنگ بپرسن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing,ATU

سلام
    دوستان اگه کسی عضو بنیاد بشه میتونه بدون گذاشتن وثیقه برای ادامه ی تحصیل به خارج از کشور بره یا نه ربطی نداره؟!

Junior Member

سلام دوستان.
    من امسال مقطع ارشدم رو تموم کردم و وارد مقطع دکتری شدم و الان ترم یک دکترا هستم
    میخواستم بپرسم که الان میتونم طبق ضوابط مقطع ارشد برای بنیاد اقدام کنم یا نه ؟ آخه شنیدم که دانشجوهای دکتری تا قبل دفاع پروپوزال نمیتونن اقدام کنن
    سوال دیگه من اینه که اگه اینطور باشه (قبل دفاع پروپوزال نشه اقدام کرد) آیا الان میتونم موقع ثبت نام توی سایت بنیاد ننویسم که اومدم دکتری و بعد از بررسی مدارکم اگه پذیرفته شد، از دکتری انصراف بدم یا خیر؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط jorjijon نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من امسال مقطع ارشدم رو تموم کردم و وارد مقطع دکتری شدم و الان ترم یک دکترا هستم
    میخواستم بپرسم که الان میتونم طبق ضوابط مقطع ارشد برای بنیاد اقدام کنم یا نه ؟ آخه شنیدم که دانشجوهای دکتری تا قبل دفاع پروپوزال نمیتونن اقدام کنن
    سوال دیگه من اینه که اگه اینطور باشه (قبل دفاع پروپوزال نشه اقدام کرد) آیا الان میتونم موقع ثبت نام توی سایت بنیاد ننویسم که اومدم دکتری و بعد از بررسی مدارکم اگه پذیرفته شد، از دکتری انصراف بدم یا خیر؟
    با تشکر
    سلام
    تا جایی که من میدونم چون شما الان دانشجو هستید و دارید از معافیت تحصیلی استفاده میکنید حتما باید موقع ثبت نام مشخص کنید که دانشجو دکترا هستید.
    برای دانشجویان دکترا هم طبق تجربه یکی از دوستانم میدونم که باید حتما پروژتون تصویب شده باشه، که میشه همون تصویب پروپوزال و استاد راهنماتون اجازه کتبی و رسمی بده تا بتونید از طرح نخبگی استفاده کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zadora نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگه کسی عضو بنیاد بشه میتونه بدون گذاشتن وثیقه برای ادامه ی تحصیل به خارج از کشور بره یا نه ربطی نداره؟!
    هم ب ن ن م و هم بنیاد نخبگان یک امکانی برای خروج از کشور بدون وثیقه دارن ولی روش حساب نکنین. احتمال اینکه بتونین ازش استفاده کنین خیلی کمه.

اعلام رسمی حدنصاب های امتیازی جدید:

http://bmn.ir/page/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7+%D9%85%D8%B4%D9%85% D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86

جالبه که این بار برای دانشجوهای دکتری امتیازی کمتر از فارغ التحصیلان دکتری در نظر گرفته شده.

برای اولین بار ریز امتیازات هم ارایه شده:

http://bmn.ir/page/%D8%B4%DB%8C%D9%8...A7%D9%87%DB%8C
    ویرایش توسط geniuses : October 4th, 2016 در ساعت 12:04 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط geniuses نمایش پست ها

http://bmn.ir/page/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7+%D9%85%D8%B4%D9%85% D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86

جالبه که این بار برای دانشجوهای دکتری امتیازی کمتر از فارغ التحصیلان دکتری در نظر گرفته شده.

خیلی مسخره است قوانینشون!!! چرا اینقد سختش کردن!!! خب بعضی رشته ها واقعا نمیشه این معدل ها و این تعداد مقالات آورد صد سالی یکی یا برعکسش بعضی رشته ها...نمیدونم چی بگم دیگه

خیلی سخت شده

شاگرد اولی هم الکیه که!!! حداقل یه دو امتیاز واسش میذاشتن دلمون خوش میشد!!!!

Junior Member

واقعا معلوم نیست ! آیین نامه شون خیلی دینامیکه!

نقل قول نوشته اصلی توسط expert20 نمایش پست ها
    واقعا معلوم نیست ! آیین نامه شون خیلی دینامیکه!
    اتفاقا این بار با قاطعیت میشه روی این اعداد حساب باز کرد. کافیه صفحه اصلی سایت بنیاد رو ببینید که 100% Tabهای قدیمی شیوه نامه ها و کتابهای راهنما و سوالات متداول رو حذف کردند و تنها درهمین صفحات شیوه نامه به روز رو قرار دادند. باز هم خوبه که بعد از چندین سال به این نتیجه رسیدند که دلیلی نداره ریز امتیازات رو شفاف اعلام نکنند.
    تنها یه نکته باقی میمونه که دوستان در چند وقت اخیر که خبر تغییر امتیازات رو به شکل شفاهی از کارشناسان بنیاد شنیده بوند, در کنار این مورد به کاهش امتیاز به عنوان مثال هر مقاله هم اشاره کرده بوند. در صورتی که توی این لیست جدید امتیاز به طور مثال هر مقاله ISI همون 50 امتیازه یا نحوه محاسبه امتیاز معدل که یه سری دوستان نخبه ی همیشه در صحنه اینجا می گفتند توهمه همونیه که ما می دونستیم! با این حساب شرایط خیلی تعدیل شده, 200 امتیاز برای ارشد تبدیل شده به 130!

Junior Member

اتفاقا این بار با قاطعیت میشه روی این اعداد حساب باز کرد. کافیه صفحه اصلی سایت بنیاد رو ببینید که 100% Tabهای قدیمی شیوه نامه ها و کتابهای راهنما و سوالات متداول رو حذف کردند و تنها درهمین صفحات شیوه نامه به روز رو قرار دادند. باز هم خوبه که بعد از چندین سال به این نتیجه رسیدند که دلیلی نداره ریز امتیازات رو شفاف اعلام نکنند.
    تنها یه نکته باقی میمونه که دوستان در چند وقت اخیر که خبر تغییر امتیازات رو به شکل شفاهی از کارشناسان بنیاد شنیده بوند, در کنار این مورد به کاهش امتیاز به عنوان مثال هر مقاله هم اشاره کرده بوند. در صورتی که توی این لیست جدید امتیاز به طور مثال هر مقاله ISI همون 50 امتیازه یا نحوه محاسبه امتیاز معدل که یه سری دوستان نخبه ی همیشه در صحنه اینجا می گفتند توهمه همونیه که ما می دونستیم! با این حساب شرایط خیلی تعدیل شده, 200 امتیاز برای ارشد تبدیل شده به 130!
    منظورم اینه تا قبل از این ایین نامه جدید تو فرمول امتیازدهی معدل، معدل ارشد و دکتری از 17 کم میشد الان برای ارشد از 17.5 و برای دکتری از 18 کم میشه. حداکثر امتیاز برای عضویت در انجمن 60 بود الان 30 شده. برای مثال من از کارشناس استانی پرسیدم گفت قبل از عید 95 شاگرد اولی امتیاز داشت ولی بعد از عید حذف شد. قانون هاشون زود زود عوض میشن. تازه برای استعداد درخشان کارشناسی که وارد مقطع ارشد میشه امتیاز قائلند ولی برای استعداد درخشان ارشد نه! واقعا نمیدونم.
    تازه لیست مجلات معتبر بنیاد هم مشکل داره. مثلا یه مجله هندی که نتیجه داوری مقاله رو یه هفته ای میده و اکثرا مقالات چاپ شده در آن مال ایرانه و تو مصاحبه دکتری براش امتیازی قائل نیستن تولیست مجلات معتبر ای اس ای بنیاد هستش!! به جاش یه مجله معتبر داخلی تولیستشون نیست. الان کسایی که قبلا پرونده فرستادن با ایین نامه جدید ارزیابی میشن یا با ایین نامه قدیم!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)