صفحه 11 از 44 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط ahdi نمایش پست ها
    من دانمارك هستم
    به مقدار پول بستگي داره؟وتاچه سقفي ماليات كم نمي شه؟
    ١-هزينه مهد كودك كه تاثيري در اقامت دايم نداره؟
    این نکته را بدونید هر پولی از ایران میارید قرض است. و . البته تا زمانی که بیکار هستید کاری ندارند. از روی پولی که برای خرجه زندگیتون است مالیاتی کم نمیشه. .اگر بیکار هستین. پوله مهد حقه شماست اون اصلان مهم نیست.

Junior Member

در مورده کمک هزینه بچه میتونین از این لینک استفاده کنین. به دانمارکی است والی مهم ترین سایت کارهای اداری است.
    https://www.borger.dk/Sider/Boerne-u...laendinge.aspx

Junior Member

این قصه گواهینامه را بزارین ی توضیحی بدم.
    اولا این طور نیست که رانندگی آسون باشه اینجا. بر عکس برا ما ایرونی که به نظمو ... عادت نداریم. خودمو گفتم. بسیار سخته و اگر رعیت نکنی جریمه. کلیپ و...و و چون اینا منتظره ی نمره منفی هستن که اقامت ندن یا... اینه که . من ۲۰ سال ایران رانندگی کردم تو ترافیک تهران والی هنوز هم اینجا بعد از ۲ سال که گواهینامه عوض کردم گیج میشم
    ۲- قبلا یعنی ۱۰ سال پیش گواهینامه ایران رو قبول داشتن والی اینقدر عزیزان قبلی تقلب کردن که گفتن باید ایرانیا امتحان بدن. تا ۲-۳ سال پیش شما govahimae ایرانت را میبردی translateمیکردی و میرفتی کمونه ، حالا اگه آماده بودی وقت امتحان teoriو عملی میگرفتی اگر نه مسله کسی که نداره میری کلاس اسم مینویسی. حدود ۱ سالی است که بازی میگن ما رفتیم گواهینامه را سفارت ایران ترجمه رسمی کردیم ولی پلیس دیگه اینم قبول نداره و میگه مثله آدمه بی licenseبروید از اول امتحان بدین و کلاس رفتن اجباری شده، احتمالا دوباره برخی گواهینامه جعل کردن. ..

Junior Member

ادامه گواهینامه
    ۳ این قضیه گواهینامه بین ال مللی را ما چند مرتبه از کمون و پلیس سوال کردیم ولی شامل ما نشد و هر مرتبه جواب منفی گرفتیم. خوب آدمی که نداره نمیتونه خودرو بخره . البت من خریدم چون وقتی شما میروی برای تویز گواهینامه یک گواهینامه موقت ۳ ماهه بهت میدان که میتونی باهاش برونی . این موضوع ماله ۲ سال پیش بود. حالا ظرفه ۳ ماه هم میتونی بگیری گواهینامه را. خوبی کار من این بود که خیلی با خیابون ها و علامتها آشنا شدم. من توصیه میکنم از کمونه محله سکونت خودتان بپرسین از این کمونه به اون کمونه فرجه. اینو همیشه بدونین.
    ۴، امتحانش به دانمارکی بدین که از همه بهتره و در غیر این صورت میتونین به انگلیش یا فارسی هم بدین. ی مترجم باهاتون روزه تئوری و روزه عملی میاد. خوب خرج هم داره. وکلان ایرانیای قدیمی خیلی لطفه معکوس دارن به ما گرین کاردیا؟؟؟؟؟ البت نه همه. و انتظاری هم نیست.
    ۵ ، سی دی ها و کتابها را هم میتیینین از کتابخونه بگیرین یا بخرین و... هر کی آماده شد بگه من بقیشو بهش میگم.
    ۶، زیاد سخت نگیرین .

Junior Member

بچه ها ی نکته بگم ی کم دردو دله.
    برخی اومدن اینجا و از روزه اول غر میزنن ، که چرا سرده، چرا دانمارکی سردن ، ایران خوبه ، و از این حرفا این طرزه فکر شما رو از ادامه مسیر میندازه. بدونین که این راه رو شما خودتون انتخاب کردن، و کلن مهاجرت ساخته،
    جالب اینکه بعضی که من میشناختم قبل از اومدم بهشون گفتیم که واضیاته کاری خوب نیست ولی میگفتن که ما فقط از ایران میخایم بیایم بیرون.
    به هر حال اینجا آدم میمونه که کمک کنه یا نه چون همیشه انتظار داران، اگه خوب بشه هیچی و وزیفته و گر نه میگن کرا تو خوب نگفتی و قهر هم میکنن.
    اینو گفتم که امثاله بهزاد و... بدون منت داران از وقتشون میزارن و اینجا رو میگاردونان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    در مورده کمک هزینه بچه میتونین از این لینک استفاده کنین. به دانمارکی است والی مهم ترین سایت کارهای اداری است.
    https://www.borger.dk/Sider/Boerne-u...laendinge.aspx
    خیلی ممنون دوست عزیز. یه سوال درمورد همین لینکی که دادید(چون من دانمارکی بلد نیستم و به انگلیسی ترجمه ش کردم میخوام بدونم برداشتم درسته؟):
    6 måneder for at have optjent ret til 25 pct. af det fulde ydelse
    1 år for at have optjent ret til 50 pct. af den fulde ydelse
    1,5 år for at have optjent ret til 75 pct. af den fulde ydelse
    2 år for at have optjent ret til den fulde ydelse.
    Dette kaldes for optjeningsprincippet. Optjeningsprincippet gælder for udlændinge, der arbejder i Danmark.
    این یعنی کمک هزینه شامل گرین کارتی ها(نیروی کار خارجی) حتی در صورت بیکار بودن هم میشه و قاعده اش اینه که بعد از 6 ماه اقامت 25% کمک هزینه به بچه داده میشه، بعد 1 سال 50% ، بعد 1.5 سال 75% و بعد 2 سال کامل؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DKNY نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز. یه سوال درمورد همین لینکی که دادید(چون من دانمارکی بلد نیستم و به انگلیسی ترجمه ش کردم میخوام بدونم برداشتم درسته؟):
    6 måneder for at have optjent ret til 25 pct. af det fulde ydelse
    1 år for at have optjent ret til 50 pct. af den fulde ydelse
    1,5 år for at have optjent ret til 75 pct. af den fulde ydelse
    2 år for at have optjent ret til den fulde ydelse.
    Dette kaldes for optjeningsprincippet. Optjeningsprincippet gælder for udlændinge, der arbejder i Danmark.
    این یعنی کمک هزینه شامل گرین کارتی ها(نیروی کار خارجی) حتی در صورت بیکار بودن هم میشه و قاعده اش اینه که بعد از 6 ماه اقامت 25% کمک هزینه به بچه داده میشه، بعد 1 سال 50% ، بعد 1.5 سال 75% و بعد 2 سال کامل؟؟

EXACTLY....

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

یه سوال دارم بچه ای که در دانمارک متولد شه در صورتی که پدر و مادر هنوز اقامت دائم ندارن دانمارکی میشه ؟یعنی پاس دانمارکی میگیره یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gil77 نمایش پست ها
    یه سوال دارم بچه ای که در دانمارک متولد شه در صورتی که پدر و مادر هنوز اقامت دائم ندارن دانمارکی میشه ؟یعنی پاس دانمارکی میگیره یا نه؟
    نخیر. دانمارک ازین نظر مثل کانادا و امریکا نیست

Junior Member

پس از سفر به دانمارک وقتی محل اقامت را اعلام می کنیم:
    ۱- چه مدارکی مورد نیاز هست؟ (مثل قرارداد یا...)
    ۲- آیا امکان داره به عنوان مهمان کسی آدرس بدهیم. و آیا لزومی هست که از میزبان یک نامه تاییدیه ارائه بدهیم؟
    ۳- آیا امکان داره از یک شهر اقدام کنیم و آدرس شهر دیگه را به عنوان آدرس اعلام کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)