صفحه 13 از 44 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    نکته مهم
    یادتون باشه تاریخه اعتباره ویزا را تا ۲ ماه قبل از انقضای پاسپورتتون میزنند.پس من توصیه میکنم حتا اگر پاسپورتتون ۱ سال هم اعتبار دارد ولی میخواهید تمدید ویزا کنین ، برید سفارت ایران و پاسپورت را تمدید کنین. ۶۰۰ کرونه بهتر از ۳۰۰۰ کرون و کلی علافی است.
    خیلی ممنون از توضیحات شما دوست عزیز
    من دقیق متوجه نشدم که 3000 کرون برای تمدید کارت اقامته؟ من الان ویزام صادر شده ولی هنوز نیامدم دانمارک. فکر نکنم الان دیگه بشه پاسپورتمو عوض کنم. برای تمدید کارت اقامتم بعد از اومدن به دانمارک کی اقدام کنم؟ موقع سر رسید اعتبار پاسم که بشه که خب حتما عوضش میکنم. شاید هم ایران پاس جدید بگیرم. ولی نمیدونم برای تمدید گرین کارت تکلیف چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق مکانیک از علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط DKNY نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه تمدید گرین کارت را دارن میشه لطفا راهنمایی کنید؟:
    من چون اعتبار پاسپورتم کمتر از 3 سال بوده برام گرین کارتو نزدیک 1.5 سال تاریخ اعتبار زدن. حالا بعد از ورود به دانمارک باید برای تمدیدش چکار کنم؟ شنیدم باید از نو هزینه های گرین کارتو بدیم... درسته؟؟؟ خیلی بی انصافیه که...
    یه سوال دیگه اینکه برای فرزندم با اینکه اعتبار پاسپورتش بالای 3 سال بوده بازم مثل من صادر کردن. چرا؟
    من هم همین مشکل رو داشتم زنگ زدم دانمارک گفتند که 2 ماه مونده به پایان اعتبار می روید تعویض پاسپورت و بعد از آن به اداره مهاجرت برای تمدید ویزا
    البته تمدید ویزا دارای هزینه هست که زحمت کشیدند براش شرط و شروط نذاشتند. (یعنی کار داشتن یکسال اخیر)

Junior Member

سلام من در ایران شاغل در پتروشیمی هستم و رشته تحصیلی من فوق لیسانس محیط زیست هست به راهنمایی احتیاج دارم که ایا در کشور دانمارک کار پیدا می کنم و شرایط زندگی خوبی خواهم داشت یا خیر؟
    با سپاس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    تمام دانشجویان دکترا در دانمارک حقوقی برابر ۱۵۰۰۰-۲۰۰۰۰ کرون بعد از کسر مالیات دریافت میکنند. این حقوق پایینی هست؟
    خیلی بعید می دونم به دانشجوی دکترایی 20000 تا بدن! همون 15000 تاست. این که این حقوق کمه یا زیاد یه سوال دیگه ای اه. ولی حقوق بالایی نیست. مخصوصا اگر شما متاهل باشی و توی کپنهاگ.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    دانمارک بالاترین سطح زندگی را در کنار Norway دارا میباشد. salary دوره phd حدود ۵۰۰۰ دلار در ماه میباشد که بعد از کسر مالیات ۳۰۰۰ دلار خالص برای زندگی میباشد. مردم این کشور به علت رفاه زیاد روزی ۵-۶ ساعت حد اکثر کار میکنند. دلیل کمبود اطلاعات درباره این کشور به علت سخت گیری زیاد به ورود خارجیها و قوانین سخت مهاجرتی میباشد.
    مردم این کشور به علت رفاه زیاد روزی حداکثر 5-6 ساعت کار می کنند؟!!! من بیشتر از 6 سال هست که اینجام. اطلاعاتتون غلطه. ضمن این که مساله اصلی قدرت خرید هست نه میزان دریافتی به دلار.

Junior Member

دوست عزيز tms با اين اوصاف،جالبه كه هنوز اونجا دووم اوردين و برنميكردين ايران تا تو رفاه و شادي زندكي كنين ؟!

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط tms نمایش پست ها
    خیلی بعید می دونم به دانشجوی دکترایی 20000 تا بدن! همون 15000 تاست. این که این حقوق کمه یا زیاد یه سوال دیگه ای اه. ولی حقوق بالایی نیست. مخصوصا اگر شما متاهل باشی و توی کپنهاگ.
    حقوق خالص دانشجویان دکترا بین 15000 تا 22000 کرون است. بستگی به سابقه و میزان مالیات و ... داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    حقوق خالص دانشجویان دکترا بین 15000 تا 22000 کرون است. بستگی به سابقه و میزان مالیات و ... داره.
    منظور من دریافتی بعد از مالیات هست. که می شه همون 15000. حقوق دکتری کاملا شفافه و می تونین توی سایت دانشگاه پیدا کنین. یه سیستم رتبه بندی داره که شما با توجه به سابقه کار مرتبط براتون حساب می کنن. اگر مستقیم بعد از مستر بیاین اینجا رتبه تون 4 هست و حقوقتون حدود 25000 تا قبل از مالیات و با احتساب بازنشستگی حدود 28000-29000 تا می شه. دانشگاه های مختلف ممکنه مقداری با هم متفاوت باشن(خیلی کم). این بعد از مالیات بسته به شرایط مالیاتی تون داره دیگه. ولی اگر مجرد باشین یه چیزی حدود همون 15000 تا می شه. اگر 4 سال سابقه کار داشته باشین (سابقه کاری که اینجا به عنوان مرتبط با دانشگاه قبول کنن) رتبه تون تا 8 ممکنه بالا بره و دریافتی تون حدود 30000 تا قبل از بازنشتگی و حدود 34000 تا با احتساب حقوق باز نشستگی می شه. اگر اولین بارتون هست که میاین دانمارک یه طرح هایی هست برای اون هایی که به عنوان محقق میان اینجا برای اولین دورتون می تونین مالیات خیلی کمتری بدین.
    فقط اگر سابقه کار دارین حواستونو جمع کنین چون اگر بهشون نگین و با هاشون صحبت نکنین همون رتبه 4 و کمترین حقوق رو براتون می زنن.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط tms نمایش پست ها
    منظور من دریافتی بعد از مالیات هست. که می شه همون 15000. حقوق دکتری کاملا شفافه و می تونین توی سایت دانشگاه پیدا کنین. یه سیستم رتبه بندی داره که شما با توجه به سابقه کار مرتبط براتون حساب می کنن. اگر مستقیم بعد از مستر بیاین اینجا رتبه تون 4 هست و حقوقتون حدود 25000 تا قبل از مالیات و با احتساب بازنشستگی حدود 28000-29000 تا می شه. دانشگاه های مختلف ممکنه مقداری با هم متفاوت باشن(خیلی کم). این بعد از مالیات بسته به شرایط مالیاتی تون داره دیگه. ولی اگر مجرد باشین یه چیزی حدود همون 15000 تا می شه. اگر 4 سال سابقه کار داشته باشین (سابقه کاری که اینجا به عنوان مرتبط با دانشگاه قبول کنن) رتبه تون تا 8 ممکنه بالا بره و دریافتی تون حدود 30000 تا قبل از بازنشتگی و حدود 34000 تا با احتساب حقوق باز نشستگی می شه. اگر اولین بارتون هست که میاین دانمارک یه طرح هایی هست برای اون هایی که به عنوان محقق میان اینجا برای اولین دورتون می تونین مالیات خیلی کمتری بدین.
    فقط اگر سابقه کار دارین حواستونو جمع کنین چون اگر بهشون نگین و با هاشون صحبت نکنین همون رتبه 4 و کمترین حقوق رو براتون می زنن.
    منظور من هم از حقوق خالص، دریافتی بعد از مالیات بود. از 15000 شروع میشه تا 22000 و بعضا کمی بیشتر.
    حرفهای شما هم درسته و تناقضی نداره. ولی منظورم این بود که بعد از مالیات برای افراد دارای سابقه کار و بسته به میزان مالیاتی که ازشون کسر میشه (که یکی از عواملش تعداد اعضای خانواده است) همینطوری که گفتین، میتونه تا نزدیک 23000 کرون هم برسه.

Junior Member

سلام دوستان . ویزای من حدودا اواخر اکتبر اومده .
    با فرضِ 30 اکتبر ، پس من باید تا 30 آوریل اونجا باشم؟ و چون میگن 45 روز زودتر پس میشه 15 مارچ ماکزیمم تاریخی هست که من باید اونجا باشم؟ دیگه اینکه گویا میبایست آدرسی داشته باشم؟ (ولی حق ندارم خونه بخرم؟) و بعدش مشغول به کار شم؟ (ولی حق ندارم شرکت راه بندازم و چند نفر دانمارکی رو استخدام کنم؟) . دیگه اینکه کی میتونم برای اقامت ِ دائم و پاسپورت برای خودم و خانواده ام اقدام کنم؟

ممنون از وقتی که میذارین و پاسخ میدید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)