صفحه 15 از 44 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط iran2000 نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز. مشکل من اینه که اکثر پاسخهای دوستان در اینجا بر حسب تجارب شخصی هست . ایکاش مثلا کسی متن این قانون GR1 رو داشت (یا حتی لینک دانلودش رو) تا میشد به قول شما "ارزیابی بهتری داشت" . من بالشخصه توی لینک http://www.nyidanmark.dk هیج مطلبی در مورد تاسیس شرکت یا خریدن خونه ندیدم ، یا شاید شما از لینک دیگه ای استفاده میکنید؟
    نه من اینو همینجا شنیدم در فروم یه جا دوستان گفته بودن و نمی دونم تا چه حد درسته
    همون سایت رسمیشه
    موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran

ممنونم دوست عزیز. مشکل من اینه که اکثر پاسخهای دوستان در اینجا بر حسب تجارب شخصی هست . ایکاش مثلا کسی متن این قانون GR1 رو داشت (یا حتی لینک دانلودش رو) تا میشد به قول شما "ارزیابی بهتری داشت" . من بالشخصه توی لینک http://www.nyidanmark.dk هیج مطلبی در مورد تاسیس شرکت یا خریدن خونه ندیدم ، یا شاید شما از لینک دیگه ای استفاده میکنید؟
    در مورد راه اندازی بیزینس شخصی
    However, a residence permit under the Greencard scheme does not give you the right to work as a self-employed person (run your own business).

منبع: سایت اداره مهاجرت
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

در مورد خانه
    اگر اقامت دائم نداشته باشین، یا اینکه 5 سال در دانمارک زندگی نکرده باشین، نیاز به مجوز از وزارت دادگستری دارین. (این مطلب تو پرانتز رو خودم میگم: وزارت دادگستری سخت اجازه می ده)
    Den generelle regel er, at hvis du ikke har fast bopæl i Danmark, og heller ikke tidligere har boet i Danmark i sammenlagt 5 år, kræver det normalt Justitsministeriets tilladelse at købe fast ejendom i Danmark.

منبع: سایت وزارت امور خارجه دانمارک
    http://um.dk/da/rejse-og-ophold/visu...dom-i-danmark/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    در مورد راه اندازی بیزینس شخصی
    However, a residence permit under the Greencard scheme does not give you the right to work as a self-employed person (run your own business).

منبع: سایت اداره مهاجرت
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

در مورد خانه
    اگر اقامت دائم نداشته باشین، یا اینکه 5 سال در دانمارک زندگی نکرده باشین، نیاز به مجوز از وزارت دادگستری دارین. (این مطلب تو پرانتز رو خودم میگم: وزارت دادگستری سخت اجازه می ده)
    Den generelle regel er, at hvis du ikke har fast bopæl i Danmark, og heller ikke tidligere har boet i Danmark i sammenlagt 5 år, kræver det normalt Justitsministeriets tilladelse at købe fast ejendom i Danmark.

ممنون از شما . اینجور که در صفحه ی دیگری هم تو همین سایت دانمارک دیدم ، مثل اینکه تو اون 5 سالِ بعد از 3 سال میشه آدم کار از خودش راه بندازه:
    Self-employment carries the same weight as regular employment. See the section ‘Calculating employment periods’

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    د

در مورد خانه

در مورد خونه هم با توجه به همین جمله که شما نوشتید ،به نظر میاد رویه سخت گیرانه باشه.ممنونم ازتون .

Junior Member

در نهایت اینکه با توجه به اینکه ویزای من روز 19 آبان تو پاسپورتم خورده (یه هفت هشت ده روز قبلش نامه ی دانمارک اومده) من فکر کنم که شب عید (تقریبا 4.5 ماه) عازم باشم و خوشحال میشم اگه کسی از دوستان همون موقع ها داره میاد با هم همسفر باشیم.

در ضمن آیا کسی توصیه ای داره که چه جوری شهرِ مورد نظرمون رو انتخاب کنیم؟

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

ممنون از شما . اینجور که در صفحه ی دیگری هم تو همین سایت دانمارک دیدم ، مثل اینکه تو اون 5 سالِ بعد از 3 سال میشه آدم کار از خودش راه بندازه:
    Self-employment carries the same weight as regular employment. See the section ‘Calculating employment periods’
    یک نکته هم قابل توجه متاهلین که همسر متقاضی اصلی محدودیتی بابت بیزینس شخصی ندارند و میتونن بیزینس شخصی داشته باشند اما محدودیت خرید ملک برای همسر هم مثل فرد اصلی برقراره تا زمانی که اقامت دایم بگیره

Junior Member

سلام دوستان.
    روبروی سفارت بر روی بورد نوشته برای گواهینامه ی رانندگی 75 دلار و برای ترجمه ی گواهینامه 45 دلار پول می گیرند.کسی می دونه با این گواهینامه ها می شه اونجا رانندگی کرد یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_khan نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    روبروی سفارت بر روی بورد نوشته برای گواهینامه ی رانندگی 75 دلار و برای ترجمه ی گواهینامه 45 دلار پول می گیرند.کسی می دونه با این گواهینامه ها می شه اونجا رانندگی کرد یا نه؟
    سلام فقط 3 ماه. حتی شما اگر گواهی نامه آمریکا یاکانادا رو هم داشته باشید، تو دانمارک فقط 3 ماه میتونید باهاش رانندگی کنید. بعدش باید گواهی نامه اینجا رو بگیرید. فقط گواهی نامه های اتحادیه اروپا اینجا قابل تبدیل به گواهی نامه دانمارکی هست.
    برای آزمون رانندگی هم، شما مطئن باشید که باید آموزش لازم را قبلش ببینید، چون امتحان تئوری بسیار سختی داره. برای اون هم باید کلاس برید ئ متاسفانه کلاس های انگلیسی بسیار محدود و کم برگزار میشه. حدود 4000 کرون هزینه این کلاس ها میشه، هزینه اولین آزمون هم 280 کرون هست. اگر امتحان اول و قبول نسید، بعدی 880 کرون خواهد بود !!!! تازه 350 کرون هم بریا معاینه پزشکی میگیرن .... خلاصه اینجا سر و کار داشتن با ماشین بسیار گرونه ....
    180 درصد روی ماشین مالیات میگیرن ....

Junior Member

خسته نباشید، من کلی مطلب از فرومهای مختلف خوندم و بیشتر گیج شدم. خیلی ها نوشته بودند برای تابعیت جاهایی مثل دانمارک، نروژ و ... باید از تابعیت ایرانی صرف نظر کنید و پاسپورت ایرانی رو تحویل بدید یه سری هم گفته بودند اگر تابعیت ایرانی رو بی خیال شید دیگه ایران اومدن مشکله و دیگه ایران ویزا نمیدنو اینا. کلا میخام بدونم نمیشه هم پاسپورت دانمارکی داشت و هم ایرانی؟ این مهاجرین ایرانی که توی دانمارک هستند چی کار میکنند پس؟ اصلا دانمارک از کجا میفهمه ما تابعیت ایرانیمون بی خیال شدیم؟؟!! یعنی بهشون بگیم بی خیال شدیم ولی پاس ایرانیمونو هم حفظ کنیم نمیشه؟

Junior Member

دوستان اگه بخواهیم وسیله برقی از ایران بیاریم با خودمون نیاز به آداپتر برای 2 شاخه هست یا خروجی های برق مثل ایرانه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)