صفحه 16 از 44 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط DKNY نمایش پست ها
    دوستان اگه بخواهیم وسیله برقی از ایران بیاریم با خودمون نیاز به آداپتر برای 2 شاخه هست یا خروجی های برق مثل ایرانه؟
    LIKE IRAN.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_ali_8564 نمایش پست ها
    خسته نباشید، من کلی مطلب از فرومهای مختلف خوندم و بیشتر گیج شدم. خیلی ها نوشته بودند برای تابعیت جاهایی مثل دانمارک، نروژ و ... باید از تابعیت ایرانی صرف نظر کنید و پاسپورت ایرانی رو تحویل بدید یه سری هم گفته بودند اگر تابعیت ایرانی رو بی خیال شید دیگه ایران اومدن مشکله و دیگه ایران ویزا نمیدنو اینا. کلا میخام بدونم نمیشه هم پاسپورت دانمارکی داشت و هم ایرانی؟ این مهاجرین ایرانی که توی دانمارک هستند چی کار میکنند پس؟ اصلا دانمارک از کجا میفهمه ما تابعیت ایرانیمون بی خیال شدیم؟؟!! یعنی بهشون بگیم بی خیال شدیم ولی پاس ایرانیمونو هم حفظ کنیم نمیشه؟
    If you are from Iran, you can have both Iranian and Danish passport. Like many Iranian who live here in Denmark.

Junior Member salam_danmark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSC EE / CHALMERS

با سلام خدمت همگی دوستان عزیز
    چند سوال داشتم که خیلی ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید.

(1) آیا محدودیتی برای انتقال پول نقد به دانمارک وجود دارد؟ فرودگاه های ایران، ترکیه و دانمارک گیر نمدهند؟

(2) در سایت های بانکها و فروم های خارجی که دارم میخوانم، نوشته بیشتر از 10000 کرون را نقد نمتوان واریز کرد به حساب بدلیل قانون اتحادیه. آیا این مطلب صحت دارد؟ آیا مثلا اگر 30000 کرون را موقع افتتاح حساب به بانک واریز کرد گیر می دهند؟ (حتی در یک سایت خواندم که نوشته برای واریز پول نقد که از کشور خارجی می آید باید از اداره مالیات کشور مبدا نیز یک نامه تهیه کرد - این صحیح است؟)

(3) آیا اگر زن و شوهر دو حساب متفاوت باز کنند و پولی که وارد می کنند را بصورت نصف نصف واریز کنند بهتر است برای جلوگیری از نقض این قانون اتحادیه یا اگر همه اش در حساب یکی شان باشد بهتر است ( مثلا اینکه بعدا بگن گردش حساب بهتر بوده؟؟ )

(4) در سایت NORDEA خواندم که هنگام افتتاح حساب باید یک نامه هم از کارفرما بیاوریم. برای ما که هنوز کارفرما نداریم این نامه را از کجا بیاوریم؟ یا اصلا جدید نمیگیرند؟

خیلی ممنون هستم از دوستان عزیز پاسخگو

سلام اگه کسی بعد سه چهار ماه دوباره بخواد پولی ببره دانمارک ایا باید بابتش مالیاتی بده؟ ایا منع قانونی وجود نداره؟ قبلا یه جا تو فروم خونده بودم این پول قرض محسوب میشه ایا این درسته؟ و اگه درسته میشه بیشتر توضیح بدید که چرا و چه کار باید کرد؟ ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    در مورد راه اندازی بیزینس شخصی
    However, a residence permit under the Greencard scheme does not give you the right to work as a self-employed person (run your own business).

منبع: سایت اداره مهاجرت
    http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...ard-scheme.htm

در مورد خانه
    اگر اقامت دائم نداشته باشین، یا اینکه 5 سال در دانمارک زندگی نکرده باشین، نیاز به مجوز از وزارت دادگستری دارین. (این مطلب تو پرانتز رو خودم میگم: وزارت دادگستری سخت اجازه می ده)
    Den generelle regel er, at hvis du ikke har fast bopæl i Danmark, og heller ikke tidligere har boet i Danmark i sammenlagt 5 år, kræver det normalt Justitsministeriets tilladelse at købe fast ejendom i Danmark.

منبع: سایت وزارت امور خارجه دانمارک
    http://um.dk/da/rejse-og-ophold/visu...dom-i-danmark/
    از ديدگاه ترمينولوژي علم حقوق عبارت does not give you the right تا حدي متفاوت است با do not have the right of ... البته بايد ديد درمتن اصلي دانماركي به چه نحوي تصريح شده است. با اين متن فعلي مي توان برداشت كرد كه بهصورت عادي اين حق وجود ندارد اما قانونگذار مطلقا فرد مورد اشاره اين قانون را مسلوب الحق نكرده و ممكن است به صورت امتياز به كسي داده شود اما اعطاي ان حقي براي ساير دارندگان گرين كارد ايجاد نمي كند.

برای گرفتن NEM ID بجز مراجعه به کمون یا بانک و باز کردن حساب بانکی چه راهی وجود داره؟ ظاهرا میشه آنلاین هم درخواست داد؟ اگه درسته از طریق چه لینکی؟
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط MASROUR نمایش پست ها
    برای گرفتن NEM ID بجز مراجعه به کمون یا بانک و باز کردن حساب بانکی چه راهی وجود داره؟ ظاهرا میشه آنلاین هم درخواست داد؟ اگه درسته از طریق چه لینکی؟

How do I obtain NemID?

There are several ways to obtain NemID. You can:

Obtain NemID via citizen services
    Obtain NemID via online banking

Order NemID online (requires Danish passport or Danish Driver's licence).
    تا کجا باید دوید.....

Junior Member

سلام به همه عزیزان. کسی در مورد نحوه انتقال پول و 145000 کرونی که ابتدا باید برد اطلاعاتی داره؟ من توی انتخاب شهری که بخوایم اقامت کنیم به شدت مردد هستم. کسی از sonderburg تجربه ای داره ؟

Junior Member

دوستان میتونن بفرمایند که افتتاح حساب تو کدوم بانک رو بهتر میدونن ؟ و به چه علت؟

Junior Member salam_danmark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSC EE / CHALMERS

نقل قول نوشته اصلی توسط kitdhj نمایش پست ها

How do I obtain NemID?

There are several ways to obtain NemID. You can:

Obtain NemID via citizen services
    Obtain NemID via online banking

Order NemID online (requires Danish passport or Danish Driver's licence).
    جسارتا NemID چی هستش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)