صفحه 17 از 44 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در دانمارک و سایر مسائل مربوط به کار

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    اخه يكم باورش سخته. كشورهاي اسكانديناوي معروفند به سطح رفاه و كشورهايي با اين سطح رفاه خيلي بعيده كه نتونن واسه فارغ التحصيلان دانشگاهيشون كار ايجاد كنن

حسین جتان مشکل اینه که تعریف رفاه از دید ما با اینا خیلی فرق میکنه.
    کلاً برای 5 میلیون نفر سیستم بیمه رایگان درست کردن و خدمات اجتماعی گذاشتن ، کار سختی نیست. اینجا چون همه حداقل های زندگی رو دارن میگن جامعه مرفه. ولی خودم شاهد هستم که خیلی از مهندس ها و مدیرها اینجا با دوچرخه رفت و آمد میکنن، چون بنزین و انرژی خیلی گرونه. شب ها که خونه های مجاور و نگاه میکنی، بیشتر از یک لامپ روشن تو خونه ها نمیبینی. یعنی کلاً تو تاریکی زندگی میکنم. خنه هاشون اکثراً سرده و با لباس زیاد تو خونه میگردن.
    به نظر من اینا رفاه خاصی هم ندارن.
    مثلاً برای بیمه و دکتر. به نظر من یکی از مزخرف ترین سیستم های درمانی تو همین دانمارک هست. برای نمونه من خودم نیاز به پزشک متخصص داشتم، وقتی رفتم دکتر خانوادگی با کلی اصرار و التماس نوشت برای پزشک متخصص، بعد از یک هفته یه نامه اومد و توش برای 2 ماه بعد وقت داده بودن که برم بیمارستان پیش دکتر متخصص. یعنی من داشتم از درد و بیماری رنج میبردم و اصلاً برای اینا مهم نبود. آخرش هم اومدم ایران و یک هفته ای همه کارامو کردم.
    من بارها شنیدم که خیلی ها به دلیل همین تاخیرها و عدم اهمیت و دادن وقت دکتر با تاخیر ، از شدت بیماری و بروز سرطان ها بدخیم ، مردن. نمونش همسر دوست خودم در همین دانمارک. طرف سرطان داشته، گفتن ما در نزدیک ترین زمان 3 هفته دیکه میتونیم درمان و شروع کنیم. تو همین مدت هم این قدر سرطان رشد میکنه تا بنده خدا به رحمت خدا میره. رفیقم هنوز افسرده شده و بارها میگه کاش خانوممو سریع میبردم ایران !

به نظر من رفاه اینا با تعریف خودشون خوبه بهش عادت کردن. همچین از رفاه هم به نظر من اینجا خبری نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDanmark نمایش پست ها
    کلاً برای 5 میلیون نفر سیستم بیمه رایگان درست کردن و خدمات اجتماعی گذاشتن ، کار سختی نیست. اینجا چون همه حداقل های زندگی رو دارن میگن جامعه مرفه. ولی خودم شاهد هستم که خیلی از مهندس ها و مدیرها اینجا با دوچرخه رفت و آمد میکنن، چون بنزین و انرژی خیلی گرونه. شب ها که خونه های مجاور و نگاه میکنی، بیشتر از یک لامپ روشن تو خونه ها نمیبینی. یعنی کلاً تو تاریکی زندگی میکنم. خنه هاشون اکثراً سرده و با لباس زیاد تو خونه میگردن.
    مثلاً برای بیمه و دکتر. به نظر من یکی از مزخرف ترین سیستم های درمانی تو همین دانمارک هست. برای نمونه من خودم نیاز به پزشک متخصص داشتم، وقتی رفتم دکتر خانوادگی با کلی اصرار و التماس نوشت برای پزشک متخصص، بعد از یک هفته یه نامه اومد و توش برای 2 ماه بعد وقت داده بودن که برم بیمارستان پیش دکتر متخصص. یعنی من داشتم از درد و بیماری رنج میبردم و اصلاً برای اینا مهم نبود. آخرش هم اومدم ایران و یک هفته ای همه کارامو کردم.
    من بارها شنیدم که خیلی ها به دلیل همین تاخیرها و عدم اهمیت و دادن وقت دکتر با تاخیر ، از شدت بیماری و بروز سرطان ها بدخیم ، مردن. نمونش همسر دوست خودم در همین دانمارک. طرف سرطان داشته، گفتن ما در نزدیک ترین زمان 3 هفته دیکه میتونیم درمان و شروع کنیم. تو همین مدت هم این قدر سرطان رشد میکنه تا بنده خدا به رحمت خدا میره. رفیقم هنوز افسرده شده و بارها میگه کاش خانوممو سریع میبردم ایران !

به نظر من رفاه اینا با تعریف خودشون خوبه بهش عادت کردن. همچین از رفاه هم به نظر من اینجا خبری نیست.

جناب rezadanmark

بخشی از صحبتهای شما من رو خیلی به فکر فرو برد. این بنده خدایی که همسرش سرطان داشته، یعنی واقعاً در دانمارک درک و فهم مسائل پزشکی به شکل اورژانس وجود نداره ؟ و در ادامه اینکه اگر جزئیات این موضوع فقط همینی که شما فرمودین بوده واقعاً باید همسر متوفی پیگرد قانونی بکنه و به عملکرد فجیع این سیستم اعتراض بشه.

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط iran2000 نمایش پست ها
    دوستان میتونن بفرمایند که افتتاح حساب تو کدوم بانک رو بهتر میدونن ؟ و به چه علت؟
    علتشو دقیقا نمیدونم ولی دوستان ایرانی اکثرا نوردیا nordea بانک حساب باز میکنن و راضین. میگن یوسکه بنک jyske bank هم بانک خوبیه. من خودم نوردیا باز کردم. ضمنا میگن دنسک بنک danske bank هم جالب نیست و راضی نبودن دوستان
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

نقل قول نوشته اصلی توسط salam_danmark نمایش پست ها
    جسارتا NemID چی هستش؟
    یکجور امضای الکترونیکی در دانمارک. این لینک ویکی را بخونید بهتر متوجه میشید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/NemID
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDanmark نمایش پست ها

منهم تا حد زیادی با نظر دوستمون رضا موافقم. اون رفاهی که ما تصورش را داریم در دانمارک دیده نمیشه و شاید بیشتر برداشتی که ما داریم از رفاه را در کشوری مثل امارات باید دید! به نظر من مردم دانمارک بیشتر آدمهای قانع و ساده زیستی هستن تا اینکه عادت به تجمل و رفاه داشته باشن. برای ما تحمل دوچرخه سواری در هوای سرد در حالیکه سوز و کوران هوا هم به شدت اذیت میکنه کار راحتی نیست. ما به داشتن اتوموبیل شخصی عادت داریم. نهایتا تاکسی سرویس و تاکسی خطی و دیگه چی بشه اتوبوس. ولی برای دانمارکی ها قضیه کاملا برعکسه! خب چطور ما با اون عادتها در کشوری مثل دانمارک میتونیم بگیم داریم در رفاه زندگی میکنیم؟؟
    در مورد بیمه درمانی کشوری مثل انگلیس (با اون ان اچ اس معروفش) هم همین سیستم را داره. مردم به راحتی به پزشک متخصص و داروهای تخصصی دسترسی ندارن. خیلی جاهای دنیا همینجوره. حالا ایران متفاوته ازین نظر. ولی اینکه کارآیی هر سیستم چقدره را نمیشه راحت نظر داد. در ایران هم سرعت تشخیص پزشکی و دقتش خیلی بالا نیست برای همه اقشار.
    چیزی که من در دانمارک خیلی زیاد دیدم عبور و مرور زیاد آمبولانس در ساعتهای مختلف شبانه روزه. ولی خداروشکر تجربه استفاده از خدمات درمانیشون را نداشتم که بخوام درمورد کیفیتش نظری بدم!

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

دوستان لطفا سیاه نمایی می کنید!! یه جوری صحبت میکنید که آدم دلش واسه دانمارکی ها می سوزه!!
    هیچ سرطانی ادم رو در عرض یک ماه درمان دورتر انسان رو نمی کشه...کشنده ترین سرطان ریه هست که اونم اگه به مرحله حاد برسه از مرحله تشخیص تا فوت بیش از 6 ماه زمان نیاز داره..

سیستم پزشکی در اروپا یکی از مدرنترین سیستم های دنیا رو داره که الکی کسی رو به متخصص ارجاع نمیدن.. تازه در ایران هم داره مد میشه که اول به پزشک عمومی مراجعه کنند بعد در صورت صلاحدید ارجاع بدن به متخصص..

ضمن اینکه پزشکان اونجا فارغ التحصیل بهترین دانشگاهها هستند مثل اینجا نیستند که فله ای ملت پزشک شده اند..بهترین و پیشرفته ترین دارو و تجهیزات بیمارستانی رو دارند. مثل داروی ایرانی نیست که هرچی می خوری جواب نمیده

ایران هردمبیل هست که هرکه تا سرش درد میگیره سریع میره پیش فوق تخصص مغز اعصاب.. بیش از 70 درصد مراجعات مردم به متخصص در ایران الکی هست..

استفاده از دوچرخه هم فرهنگ بالای مردم رو می رسونه که چند تا سود داره1- کاهش الودگی هوا2- کاهش ترافیک و تصادفات3- ورزش کردن
    مثل ایران نیست که 90 درصد ماشین های توی خیابون تک سرنشین هستند. همه تا دم بقالی هم ماشین سوار می شوند.

ضمن اینکه رفاه هم این نیست که بخوابی توی خونه وبیان بهت پول بدن و هرچی خواستی دستور بدی واست اماده کنند..
    همین که تورم ندارند، ترافیک ندارند یا کمه، الودگی هوا کمه، عدالت نسبی برقراره، فاصله فقیر و غنی زیاد نیست،اموزش و خدمات اجتماعی در حد خوبی هست میشه رفاه... بهشت نیست که!!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member salam_danmark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSC EE / CHALMERS

دوستان عزیز سلام
    یک سوالی داشتم ممنون میشوم جواب بفرمایید. چطور میتوان یک سیم کارت تهیه کرد؟ چه اپراتوری ارزان و مناسب است؟
    آیا چیزی مثل وایمکس ایرانسل جیبی یا 3g ارزان هست که بشود با ایران ویدیوچت کرد؟
    ممنون
    What to do ... What not to do

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salam_danmark نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    یک سوالی داشتم ممنون میشوم جواب بفرمایید. چطور میتوان یک سیم کارت تهیه کرد؟ چه اپراتوری ارزان و مناسب است؟
    آیا چیزی مثل وایمکس ایرانسل جیبی یا 3g ارزان هست که بشود با ایران ویدیوچت کرد؟
    ممنون

http://www.lebara.dk/ for calling to IRAN.

http://www.oister.dk/
    Cheapest for Calling , sms,... and internet.

Junior Member salam_danmark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSC EE / CHALMERS

نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    http://www.lebara.dk/ for calling to IRAN.

http://www.oister.dk/
    Cheapest for Calling , sms,... and internet.
    با تشکر از پاسخ شما، خیلی ممنون

البته من نمیخواهم تلفن به خط ثابت یا موبایل بزنم. میخواهم از skype استفاده کنم. فکر کنم باید سیم کارت OISTER را بگیرم. چطور میتوان آنرا تهیه کرد؟ آیا میتوان بمحض ورود آن را تهیه نمود؟

با تشکر
    What to do ... What not to do

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    دوستان لطفا سیاه نمایی می کنید!! یه جوری صحبت میکنید که آدم دلش واسه دانمارکی ها می سوزه!!
    هیچ سرطانی ادم رو در عرض یک ماه درمان دورتر انسان رو نمی کشه...کشنده ترین سرطان ریه هست که اونم اگه به مرحله حاد برسه از مرحله تشخیص تا فوت بیش از 6 ماه زمان نیاز داره..

سیستم پزشکی در اروپا یکی از مدرنترین سیستم های دنیا رو داره که الکی کسی رو به متخصص ارجاع نمیدن.. تازه در ایران هم داره مد میشه که اول به پزشک عمومی مراجعه کنند بعد در صورت صلاحدید ارجاع بدن به متخصص..

ضمن اینکه پزشکان اونجا فارغ التحصیل بهترین دانشگاهها هستند مثل اینجا نیستند که فله ای ملت پزشک شده اند..بهترین و پیشرفته ترین دارو و تجهیزات بیمارستانی رو دارند. مثل داروی ایرانی نیست که هرچی می خوری جواب نمیده

ایران هردمبیل هست که هرکه تا سرش درد میگیره سریع میره پیش فوق تخصص مغز اعصاب.. بیش از 70 درصد مراجعات مردم به متخصص در ایران الکی هست..

استفاده از دوچرخه هم فرهنگ بالای مردم رو می رسونه که چند تا سود داره1- کاهش الودگی هوا2- کاهش ترافیک و تصادفات3- ورزش کردن
    مثل ایران نیست که 90 درصد ماشین های توی خیابون تک سرنشین هستند. همه تا دم بقالی هم ماشین سوار می شوند.

ضمن اینکه رفاه هم این نیست که بخوابی توی خونه وبیان بهت پول بدن و هرچی خواستی دستور بدی واست اماده کنند..
    همین که تورم ندارند، ترافیک ندارند یا کمه، الودگی هوا کمه، عدالت نسبی برقراره، فاصله فقیر و غنی زیاد نیست،اموزش و خدمات اجتماعی در حد خوبی هست میشه رفاه... بهشت نیست که!!
    دوست عزیز،

صحبت از سیاه نمایی نیست، باید واقعیت رو دید و از دانمارک یا کلاً هر کشوری غیر از ایران مدینه فاضله نسازیم برای خودمون. این مورد سرطان که خدمتتون عرض کردم، دقیقاً مشکل در ابتدا سرطان رحم بوده و به دلیل عدم تشخیص به موقع و استفاده از روش درمان غیرصحیح باعث میشه که این سرطان منتقل میشه به ریه و باز هم به دلیل کوتاهی در درمان مجدد، در عرض 3 هفته سرطان ریه به حدی بدخیم میشه که ، دیگه درمان غیر ممکن میشه و همسر دوست من، فقط منتظر مرگ میشه.

بگذارید چند نمونه دیگه براتون بگم : یک مرد ایرانی که در کپنهاگ زندگی میکنه و دوست قدیمی فامیل ما هستن، 1 ماه پیش به علت سرطان لنف، به رحمت خدا رفت. ایشون مدت ها از درد در ناحیه گردن و سایر علائم در رنج و ناراحتی بودن و به گفته خودشون قبل از مرگ، بارها و بارها به دکتر خودشون در دانمارک مراجعه کردن و ایشون هر بار بدون ارجاع به آزمایش خاصی، تنها میگن که چیزی نیست، برو استراحت کن ، یا مثلاً نرمش گردن داده، یا فوقش ویتامین تجویز کرده !!! ، حدود 2 ماه پیش ایشون در راه آلمان و در قطار از شدت درد و ناراحتی مجبور میشن همون جا آلمان برن بیمارستان و به سرعت بستری میشن، پس از انجام آزمایشات متعدد، دکتر بهش میگه شدت سرطان شما به حدی هست که نهایتاً تا 1 ماه دیگه بیشتر زنده نیستی !!!! همین شد، ایشون برگشتن دانمارک و 1 ماه پیش به رحمت خدا رفتن ! به همین راحتی.

مورد بعدی که ( خودم 2 هفته پیش با ایشون صحبت کردم)، یکی از دوستانمون در دانمارک ، خانومش مدتی از درد در ناحیه شکمی ناراحت بوده، حدود 8 ماه هر چی به دکتر مراجعه میکنه، دکتر هم با تجویز استراحت و نرمشو و ... به درمان می پردازه. نشون به اون نشون که حدود 3 ماه پیش که میرن ایران، اونجا میرن دکتر و سونوگرافی میدن ، و مشخص میشه که ایشون یک کیست به چه بزرگی دارن در ناحیه تخمدان و یکسری مشکلات دیگه و این قدر این مسئله حاد شده که دیگه هیچ راهی به جزء عمل رحم و در آوردن آن در اوج جوانی نداشتن. دگتر گفته بود اگر همون اول کار با سونو گرافی تشخیص داده میشد، با خوردن قرص مشکل حل میشد !!!

علت این عدم توجه هم کاملاً مشخص هست، من خودم با یک پزشک در اینجا صحبت کردم، هر بار که دکتر خانوادگی شما را به متخصص ارجاع میده، حدود 450 کرون از بودجه کمون مربوط به اون بخش ، کم میشه. دکترها همشون یک ظرفیت مشخص دارن ، مثلاً میگن ما تو ماه 10 بار بیشتر ارجاع نمیدیم برای پیگیری های تخصصی !!! چون بیشتر از این بودجه ندارن. چون اینا پول مفت از نفت ندارن که ، پولشون از مالیات هست و یه سقف مخصوصی داره.

بله ، سیستم اروپا از لحاظ پزشکی و تجهیزات مدرن هست ولی به اندازه کافی پاسخ گو نیست . عرض کردم خدمتتون قبلاً خود من در همین دانمارک نازنین نیاز به دکتر متخصص داشتم، یک هفته صبر کردم تا نامه اومد برای دکتر متخصص اون هم برای 2 ماهه دیگه !! شما به این میگین سیستم مدرن ؟!!!
    شخص خود من به حدی درد و ناراحتی داشتم که اومدم تهران، پیش بهترین دکتر در عرض 10 روز همه کارهامو کردم.

اینجا برای یک عکس برداری معمولی باید التماس دکتر خانوادگیتو بکنی تا شاید برات تو سیستم بنویسه، بعدشم یه نامه میاد که 4 ماه دیگه تشریف بیارین برای عکس یرداری !

در زمینه دوچرخه : من اصلاً تعداد اتومبیل و رانندگی در ایران رو تایید نمیکنم ، ولی دوچرخه سواری اینجا واقعاً به خاطر این مواردی که گفتید نیست.

دوست عزیز سن بازنشستگی اینجا 65 سال هست که با توجه به قانون جدید، برای نسل ما ، این سن رسیده به 69 سالگی !!! یکی از دوستان من که یک مرد 67 ساله دانمارکی هست و 30 سال و هنوز هم کارمند وزارت خارجه دانمارک هستش، در هفته 2 روز با ماشین و 3 روز با دوچرخه میره سر کار.
    باهاش که صحبت میکردم، میگفت با توجه به شرایط زنگیم و بالا بودن هزینه های ماشین و سوخت و ... مجبورم با دوچرخه رفت و آمد کنم.

شما خودت قضاوت کن ، کدوم پیرمرد 67 ساله دوست داره برای کاهش آلودگی ... توی باد و سوز و سرما و یخ بندون ، با دوچرخه رفت و آمد بکنه !!!

ایران هردمبیل هست ، بله اینو قبول دارم و شکی هم روش نیست ولی اینجا اون جامعه مرفه که ما ایرانی ها فکر میکنیم به هیچ وجه نیست. رفاه از دید اینا یه چیز دیگست . به قول شما رفاه از دید اینا ایجاد یک جامعه آروم ، کم استرس و عاری از فقر است.

اینا رو گفتم فقط برای اینکه دوستان که بار سفر و قصد مهاجرت دارن با چشمان بازتری تصمیم بگیرن و قصد سیاه نمایی نیست. برای شخص خود من ، سعی کردم با این شرایط خودم و سازگار کنم و بسیار هم از دانمارک راضی هستم چون انتظاراتمو به نصف کاهش دادم و اینجوری آدم راحت تر زندگی میکنه.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)