صفحه 3 از 44 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام

مرسی از راهنمایی
    میتونم بپرسم خونه از کجا باید بگیرم کدام منطقه گرمتر است و کجا پیشنهاد میکنید
    و برای چه مدت باید اجاره کنم

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط TANYA نمایش پست ها
    سلام

مرسی از راهنمایی
    میتونم بپرسم خونه از کجا باید بگیرم کدام منطقه گرمتر است و کجا پیشنهاد میکنید
    و برای چه مدت باید اجاره کنم
    هیچ جا گرمتر نیست. مگه چقدر کشوره که سرد و گرم باشه. انتخاب شهر و اینها به خیلی چیزها بستگی داره. فرض کنین میخواستین از جایی بیاین ایران. میتونین تهران برین، مشهد برین، شمال برین. هر جا (غیر از آب و هوا که تو دانمارک یه جوره) مزیتها و معایبی داره. شهر بزرگتر گرونتره، کارهای بیشتری توش هست احتمالا و سرزنده تره. شهر کوچکتر آرومتره و کار هم طبیعتا کمتره (البته از نظر تعداد، نه درصد بیکاری لزوما) و در عوض خیلی ارزونتره.

خب وقتی میخواین مهاجرت کنین باید یه جایی رو طبیعتا اجاره کنین. چون همه زندگی تون رو پست میکنن به آدرستون. ولی به هر حال برای ثبت در کمون، باید حداقل یک ماه اجاره کرده باشین.

Junior Member

سلام بچه ها
    اگر کسی کپنهاگ هست میشه لطفا آدرس سایت جایی که خانه rent کرده بده و یا شماره تماس agency را بدهد من فرصتم کم هست و از ایران باید خانه بگیرم و به مناطق آشنایی ندارم .
    باتشکر

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط TANYA نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    اگر کسی کپنهاگ هست میشه لطفا آدرس سایت جایی که خانه rent کرده بده و یا شماره تماس agency را بدهد من فرصتم کم هست و از ایران باید خانه بگیرم و به مناطق آشنایی ندارم .
    باتشکر
    کپنهاگ بزرگ از تعداد زیادی منطقه یا کمون تشکیل شده. باید سرچ کنین (تو گوگل ارث هم معمولا با رتگ سبز محدوده کمونها مشخص شده). معمولا هر منطقه یک boligselskabet داره. یعنی این کلمه رو به همراه اسم کمون بزنین، اداره مسکن اون کمون رو براتون میاره. ولی آژانسهای خصوصی هم خیلی زیاده. معمولا اجاره شخصی به کسی که کار نداره، کمتر وجود داره. از طرفی خانه های شهرداری معمولا زمان انتظار بالا دارن. یعنی شما باید برین ثبت نام کنین و ممکنه شش ماه تا چندین سال هم منتظر باشین. البته در شهرهای کوچک این زمان انتظار خیلی کمتره و خونه خالی هم زیاد پیدا میشه.
    آژانسهای مسکن هم خیلی زیادن و شما معمولا کلمه bolig رو به همراه اسم شهر یا منطقه بزنین، میتونین گزینه های زیادی ببینین. سایت dba.dk هم توش آگهی زیاد داره. اگر کپنهاگ میخواین برین باید بیشتر دقت کنین. چون اجاره ها بالاست و یه طوری باید انتخاب کنین که ضرر نکنین. بهر حال پیدا کردن یک خانه خوب با قیمت مناسب در دانمارک کار خیلی راحتی نیست. باید حواستون هم باشه که هتل و هاستل رو هم نمیتونین به عنوان آدرس محل اقامت بدین. مگر اینکه پول یک ماهش رو پرداخت کنین و رسیدشو ببرین که اصلا به صرفه نیست، چون قیمت هتل و هاستل خیلی بالاست. به طور کلی قبل از اومدن خیلی تحقیق کنین و صبح تا شب تو سایتها برین و برای آژانسها ایمیل بزنین و بگین که من برای جستجوی کار با گرین کارت دارم میام و مثلا یک خونه ای با حداکثر این قدر متراژ و اجاره فلان قدر کرون میخوام. وگرنه اینجا که میاین خیلی اذیت میشین. چون 5 روز کاری هم بیشتر فرصت برای ثبت آدرس ندارین.
    من چند تا نمونه براتون میذارم. اگر با نسخه های جدید گوگل کروم تو این سایتها برین، میتونین ترجمه شو راحت ببینین.
    http://www.lejebolig.dk
    http://www.kab-bolig.dk
    هر گزینه ای هم بهتون معرفی شد، آدرسشو بگیرین. آدرسها تو دانمارک خیلی راحته و مثل ما، کتاب داستان نیست. اگه آدرسی که دادن رو تو گوگل ارث سرچ کنین دقیقا محلشو نشون میده. طبیعتا برای اولی که شما میرین، نزدیکی به ایستگاه اتوبوس یا مترو یه معیار خیلی مهمه.
    ویرایش توسط behzadsharif : September 8th, 2012 در ساعت 10:22 PM

Junior Member

سلام بچه ها
    می خواستم بپرسم کسی در کپنهاگ یا اطراف آنجا سکونت دارد که برای یک ماه خونه شریک شود. (من oct می خوام برم دانمارک)

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

پیش فرض شرایط زندگی در دانمارک

این فایل پی‌دی‌اف از سوی ایران تهیه شده است و بسیار به افرادی که قصد ادامه تحصیل یا سفر یا مهاجرت دارند کمک می‌کند

http://fr-iranscholarship.com/File/Danmark%20Full.pdf

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

دوستان با ويزای دانشجويی برای PhD، همراه اجازه کار دارد؟

Junior Member

سلام لطفا وبلاگهای زیر را ببینید خیلی مفید و کاملا به روز است:
    http://irantodenmark.blogfa.com/
    http://doctordenmark.wordpress.com/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد نرم افزار

من برای برای فوریه 2013 دارم برنامه ریزی میکنم که برم کپنهاک. در اکثر اظهار نظرها میبینم که پیدا کردن خونه ممکن سخت باشه که این منو نگران میکنه. البته نمی دونم دلیل این اظهار نظرها چیه؟ البته وفتی سایتهای اجاره مسکن رو مرور میکنم به نظر فرایند اجاره مسکن یه کار سرراستی به نظر میاد.
    لطفا کسانی که اونجا هستن بگن که چه مشکلاتی میتونه سر راه اجاره مسکن باشه؟ و دیگه اینکه بطور متوسط چند روز طول میکشه که آدم بتونه یه خونه معمولی برای یه نفر توی کپنهاک اجاره کنه؟
    با تشکر.

Junior Member

it's not a big issue. What you need is to do an online searching through home.dk, danbolig.dk, edc.dk etc .While it looks very straight forward, it's not that easy. In case you are coming to study, there are some apartments available at Unis' website. Look for accommodation in corresponding Uni.
    If you need more help, let me know.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)