صفحه 31 از 44 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

سلام
    دوستانی که در شهر اسبیا (ESbjerg) یا در منطقه vestjylland هستند اگه بتونن به من کمک کنند ممنون میشم.
    من از سایت http://pjferie.dk/booking/ یه آپارتمان پیدا کردم و برای یک ماه رزرو کردم. با این شرکت مکاتبه کردم و ازشون خواستم که به من بگن که آدرس این آپارتمان رو میشه تو کمون ثبت کرد یا نه؟ صاحبخونه به ما این اجازه رو میده؟ اونها هم جواب دادند که این آپارتمان در طول سال در دسترس هست و جزء holiday house ها به حساب نمیاد. ولی به طور دقیق جمله ای مبنی براینکه میشه این آدرس رو ثبت کرد یا نه ننوشته. گفته است میتونی از کمون سوال کنی، همچنین گفته صاحب خونه هم نمیتونه بیشتر از این چیزی که ما به شما گفتیم بگه.
    حالا سوال های من اینه
    1.حرفی که زده در مورد دردسترس بودن آپارتمان در طول سال آیا ملاک ثبت آدرس هست؟
    2.اصلا کسی راجع به این شرکت یا سایت اطلاعاتی داره؟ آیا قابل اعتماد هست؟
    3.اگر بخواهم از کمون سوال کنم باید آدرس آپارتمان رو بگم و بپرسم آیا امکان ثبت آدرس برای این آپارتمان وجود داره؟

Junior Member

هیچ مشکلی نداره. فقط بهتره کارتتون رو از طریق یه فرد قابل اعتماد به ایران بفرستند نه پست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_aa نمایش پست ها
    سلام دوستان

آیا میشه پس از ورود به دانمارک آدرس یکی از اقوام را بعنوان آدرس ثابت برای دریافت کارت اقامت رجیستر کرد ؟ و اقوام پس از دریافت کارت اونو برامون پست کنن ایران ؟
    من برنامم اینه که اوایل اکتبر فقط برای 2 هفته دانمارک باشم و بعدا کارت اقامت رو با پست دریافت کنم . آیا امکان پذیره ؟
    ممنون

Junior Member

دقیقا درسته. تا قبل از 36 هفتگی با نامه پزشک اجازه پرواز دارند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hastieli نمایش پست ها
    شما مطمئنید ؟ خودش میگفت تا هفته 35 بارداری اجازه پرواز داره

Junior Member

دوستان این روزها هزینه بلیط از ایران به کپنهاگ با پگاسوس بسیار بسیار گرون هست. تا اواخر September. شما پیشنهاد دیگری برای کم کردن این هزینه ندارید؟ در حالی که من و همسرم قصد داریم در اواخر September پنج روزه بریم و برگردیم. و متاسفانه مقصر خودمون هستیم که از قبل بلیط نخریدیم. ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rafiii نمایش پست ها
    دوستان این روزها هزینه بلیط از ایران به کپنهاگ با پگاسوس بسیار بسیار گرون هست. تا اواخر September. شما پیشنهاد دیگری برای کم کردن این هزینه ندارید؟ در حالی که من و همسرم قصد داریم در اواخر September پنج روزه بریم و برگردیم. و متاسفانه مقصر خودمون هستیم که از قبل بلیط نخریدیم. ممنون میشم راهنمایی کنید
    دوست عزیز به سایت www.momondo.dk سر بزن و ارزون ترین ایرلاین رو پیدا کن و بعد برو از سایت اصلی بخر. البته بعضی اوقات خود این سایت، سایت هایی رو معرفی میکنه که از سایت اصلی ارزونتره.

Junior Member

سلام
    دوستان عزیز یک سوال داشتم برای اجاره خونه نمی تونیم اطراف کپنهاگن خونه اجاره کنیم؟

سلام دوستان
    من میخام توی ماه پنجم اعتبار ویزا وارد دانمارک بشم. از اونجایی که برای گرفتن کارت اقامت و cpr نیاز به آدرس داریم اگر نتونم توی این مدت خونه پیدا کنم و ویزای 6 ماهه هم تموم بشه چه اتفاقی می افته؟

Junior Member

سلام و خسته نباشید.
    سوالی که داشتم این بود که در مورد بیمه همسر چقدر باید پرداخت کنیم؟ دوستان در جایی گفته بودند اگر همسر داشته باشید خالص 1300 یورو به حقوقتون (دانشجوی دکترا) اضافه میشه، حالا هزینه بیمه همسر از این 1300 یورو بیشتره؟

سوال دیگه در مورد بیمه first line هست که در جایی بحث شده بود که از همون اول بیمارستان تخصصی بستری میشه فرد و ... سوالی که دارم اینه که هزینه خودت و همسرت برای این بیمه ماهی چند کرون میشه؟ (فرض کنید دانشجوی دکترا هست طرف) یعنی برای این بیمه روی چه قدر باید در ماه حساب کنیم؟

مرسی از راهنماییهاتون

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط m_ali_8564 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.
    سوالی که داشتم این بود که در مورد بیمه همسر چقدر باید پرداخت کنیم؟ دوستان در جایی گفته بودند اگر همسر داشته باشید خالص 1300 یورو به حقوقتون (دانشجوی دکترا) اضافه میشه، حالا هزینه بیمه همسر از این 1300 یورو بیشتره؟

سوال دیگه در مورد بیمه first line هست که در جایی بحث شده بود که از همون اول بیمارستان تخصصی بستری میشه فرد و ... سوالی که دارم اینه که هزینه خودت و همسرت برای این بیمه ماهی چند کرون میشه؟ (فرض کنید دانشجوی دکترا هست طرف) یعنی برای این بیمه روی چه قدر باید در ماه حساب کنیم؟

مرسی از راهنماییهاتون
    بیمه عمومی برای شما و همسرتون رایگان هست. اما در مورد اضافه شدن حقوق اصلا تو این رنج ها نیست. ببینین شما یک مقدار معافی از مالیات دارین. یعنی دانشجوی دکترا بین 25000 تا 30000 کرون بدون بازنشتگی می گیره. (بازنشستگی تا حدود 4000 کرونه)
    به این حقوق مالیات میخوره. اول یک 8 درصد به کلش می خوره و از بقیه 92 ذرصد، معافی از مالیات رو کم میکنن و به بقیه ش بسته به شهر محل اقامت مالیات میخورین. این مالیات در حدود 38 درصده. یعنی مثلا اگر حقوقتون 25000 تا باشه، 8 درصدش میشه 2000 تا که مالیات اوله.
    بعد به 23000 تای بقیه اگر مجرد باشین در حدود 5000 تا و اگر متاهل باشین در حدود 10000 تا معافی از مالیات می خوره. یعنی به مجرد به 18000 تا از حقوقش و به متاهل به 13000 تا از حقوقش 38 درصد مالیات میخوره. یعنی مالیات مجرد میشه حدود 7000 کرون و مالیات متاهل حدود 5000 کرون. این مالیات دومه.
    در نهایت فرق درآمد خالص برای مجرد و متاهل در حدود 2000 کرون یا کمی بیشتر از 250 یورو هست. برای درآمد 30000 هم همین محاسبات رو میتونین انجام بدین. با فرض درآمد ناخالص 25000، درآمد خالص مجرد حدود 16000 و برای متاهل 18000 کرون میشه. اگر بازنشستگی رو دریافت کنین با احتساب مالیات حدود 2000 تا 2500 میره رو حقوق.
    این عدد 1300 یورو که میشه 10000 کرون! اصلا واقعیت نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    بیمه عمومی برای شما و همسرتون رایگان هست. اما در مورد اضافه شدن حقوق اصلا تو این رنج ها نیست. ببینین شما یک مقدار معافی از مالیات دارین. یعنی دانشجوی دکترا بین 25000 تا 30000 کرون بدون بازنشتگی می گیره. (بازنشستگی تا حدود 4000 کرونه)
    به این حقوق مالیات میخوره. اول یک 8 درصد به کلش می خوره و از بقیه 92 ذرصد، معافی از مالیات رو کم میکنن و به بقیه ش بسته به شهر محل اقامت مالیات میخورین. این مالیات در حدود 38 درصده. یعنی مثلا اگر حقوقتون 25000 تا باشه، 8 درصدش میشه 2000 تا که مالیات اوله.
    بعد به 23000 تای بقیه اگر مجرد باشین در حدود 5000 تا و اگر متاهل باشین در حدود 10000 تا معافی از مالیات می خوره. یعنی به مجرد به 18000 تا از حقوقش و به متاهل به 13000 تا از حقوقش 38 درصد مالیات میخوره. یعنی مالیات مجرد میشه حدود 7000 کرون و مالیات متاهل حدود 5000 کرون. این مالیات دومه.
    در نهایت فرق درآمد خالص برای مجرد و متاهل در حدود 2000 کرون یا کمی بیشتر از 250 یورو هست. برای درآمد 30000 هم همین محاسبات رو میتونین انجام بدین. با فرض درآمد ناخالص 25000، درآمد خالص مجرد حدود 16000 و برای متاهل 18000 کرون میشه. اگر بازنشستگی رو دریافت کنین با احتساب مالیات حدود 2000 تا 2500 میره رو حقوق.
    این عدد 1300 یورو که میشه 10000 کرون! اصلا واقعیت نداره.
    سلام مرسی از راهنماییهات برادر
    اون رقم که گفته بودند 1300 کرون بود اشتباه نوشته بودم!!

حالا اون مقدار بیمه first line چقدر هست برای خود و همسر؟

و سوال دیگه هم در مورد pension هست که آیا به راحتی میشه اون رو out کرد که به حقوق اضافه بشه؟ (اگه اشتباه نکنم اگر pay out کنیم این سالها برای بازنشستگی حساب نمیشه، درسته؟ یعنی محدودیتی وجود نداره برای pay out کردن؟)

در مورد این pension هم اون پست گفته بود 3500 کرون هست که اضافه میشه

مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)