صفحه 37 از 44 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

سلام سال نو مبارک میخواستم بدونم برای دعوت نامه فرستادن واسه پدر و مادر چه مدارکی لازمه و کسی اینکارو کرده؟ ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم بدونم آیا گرین کارتی ها می تونن بعد از 6 ماه اقامت، کمک هزینه فرزند دریافت کنند؟ مشکلی برای اقامتشون پیش نمیاد؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز،
    اگر امکان داره ، تجربه های خودتون و دیگران رو در اینجا به اشتراک بذارید. بنده به همراه خانواده قراره به دانمارک بیایم. ولی واقعا در انتخاب شهر موندیم.
    طبق پیشنهاد بعضی از دوستان، به نظر میرسه بهتره ما اول به شهر کوچکی بریم تا به نسبت هزینه های کمتری داشته باشه و خونه راهتتر گیر بیاد. البته این مورد طبق شرایط بنده هست که با همسر و فرزندم میایم. مسلما در شهرهای بزرگ کار هست ولی خوب به نظر میرسه بد نیست اگر برای یه مدت به شهر کوچکتری بریم. ممنون میشم در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید.
    بنابراین من تا الان کپنهاگ ،آرهوس ، اودنسه و آلبورگ رو برای خودمون کنار گذاشتم. تا الان هم شهر های اسبرگ (که البته کوچیک هم نیست ظاهرا) ، راندرز ( چون نزدیک دو شهر بزرگ هست، برای مصاحبه کاری و ... ) ، وجله (موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به آرهوس) ، و ساندربورگ (نزدیکی به آلمان - حداقل برای خرید ها و گاهی تفریح) رو در نظر گرفتیم. شهر های نزدیک کپنهاگ شنیدم گرونه و خونه سخت گسر میاد. بنابراین با توجه به فاکتورهایی مثل: هزینه های کمتر ، پیدا کردن خونه ، امکان رفتن برای مصاحبه احتمالی ، آب و هوا ، و اینکه زیادی خسته کننده نباشه، متشکر میشم اطلاعاتتون رو در اختیار بگذارید.
    البته ممکنه مواردی که من نوشتم درست هم نباشه که لطف میکنید اگر تصحیح کنید.

سلام
    چند مورد به نظرم میرسه که در زیر آوردم: البته تمامی این موارد نظرات شخصی است و ممکنه دوستان دیگر نظرات متفاوتی داشته باشند
    - به طور نسبی طبیعت یولند از فون و شیلند بهتره و شیلند هوای ابری تری داره ولی از لحاظ دمایی خیلی تفاوت محسوسی رو در دانمارک و در جاهای مختلف حس نخواهید کرد.
    - تعریف زیادی از زیبایی شهرهای Vejle و fredericia شنیدم و از لحاظ موقعیت و تردد بین شهر ها هم موقعیت خوبی دارند. البته این به این مفهوم نیست که شهر های دیگر دانمارک خوب نیستند و من خودم از شهر خودم Randers بسیار راضی هستم
    - عمده هزینه های شما به دو قسمت تقسیم خواهند شد هزینه های ثابت و متغیر : بخش عمده هزینه های ثابت شما هزینه مسکن قبوض (برق گرما اینترنت و تلویزیون و موبایل) است که در شهر های کوچک برای دو نفر در حدود 5500 تا 6000 کرون در ماه خواهد شد. هزینه خورد و خوراک هم برای دو نفر اگر خیلی اهل نوشیدنی الکلی و سیگار نباشید در حدود 2500 کرون خواهد بود البته تو این عدد قطعا تفریحات و رستوران موجود نیست و اون کامالا بستگی به فرد داره و نفر به نفر فرق خواهد کرد. هزینه جابهجایی داخل شهری در شهرهای کوچک تقریبا صفر هست ولی در شهر های بزرگتر قطعا باید علاوه بر هزینه های برون شهری هزینه درون شهری رو هم در نظر بگیرید.
    البته اینکه خونه رو کجا بگیرید هم مهم هست اگه تو شهر کوچک هم در اطراف شهر خونه بگیرید و وسیله ای هم برای جابهجایی مثل دوچرخه نداشته باشید باید هزینه ای برای جابهجایی در نظر بگیرید.
    - برداشت شخصی من این هست که سیستم خوب و قوی در دانمارک موجود هست و آدم ها به پشتوانه این سیستم خیلی ساده و راحت با موضوعات برخورد می کنن و این باعث میشه که در برخورد با نفرات در بخش های مختلف بعضا دچار تناقضات شدیدی بشید. یک موضوع اگر به دو حالت مختلف مطرح بشه 2 جواب مختلف خواهد داشت پاسخ رو بر اساس اولین چیزی که از صحبت شما برداشت کنند خواهند داد پس در نتیجه اینجا خیلی مهم هست که موضوع رو درست مطرح کنی مخصوصا در شهر های کوچک مواردی که ما با اون سر کار داریم و یا برداشت ما از موضوعات با برداشت دانمارکی ها ممکنه متفاوت باشه و در نتیجه منتج به نتایج متفاوت در یک موضوع بشه! این موضوع خیلی رایج هست نوع سوال شما جواب رو ممکنه عوض کنه
    - بعد از مدتی متوجه خواهید شد که اگر بخواهید به صرفه تر و صد البته نه با کیفیت پایین تر زندگی بکنید روش های زیادی موجود هست به عنوان مثال در خرید های روزانه به طور متغیر فروشگاه های عمده در هفته های مختلف تخفیف های گوناگونی بر روی محصولاتشون می گذارند. کافیه یا با مطالعه مجله های ارسالی براتون یا از طریق نرم افزار های موجود نیاز هاتون رو به موقع تامین کنید. به عنوان مثال ممکنه در یک روز مشخص یک برند مشخص از یک نیاز روزانه شما در فروشگاه های مختلف قیمت های بسیار متفاوتی داشته باشه همچنین فرهنگ تخفیف که بر روی اجناس گذاشته میشه بسیار رایج هست و اگه چیزی رو هدف کرده باشید و کمی هم حوصله به خرج بدید ممکنه نتایج خوبی رو بدست بیارید. نمونه صندلی کار برای خودم می خواستم و صندلی مورد پسندم رو در فروشگاه یوسک پیدا کردم با قیمت 1500 کرون اما اون روز خرید نکردم و هفته بعد دیدم که قیمت اون صندلی در تخفیف آخر هفته شده 750 کرون و وقتی برای خرید اقدام کردم دیدم نمونه اون صندلی بدون جعبه رو گذاشتند 350 کرون!
    در دانمارک فروشگاه های دسته دوم فروشی موجود هستند که بعضا مستقل و یا زیر نظر کلیسا ها فعالیت می کنند که به دسته دوم Genbrug می گند و آرم کلیسا دارند این فروشگاه ها بدلیل اینکه درآمد آن صرف امور خیریه می شه کلیه وسایل خونه رو می تونید در اون پیدا کنید و بدلیل بحث خیریه بودن آن و روحیه دانمارکی ها در تعویض سریع وسایل خیلی از وسایل کاملا نو هستند در حالیکه اختلاف قیمت بالایی با قیمت نو دارند. به عنوان مثال صندلی مورد اشاره را در یکی از این فروشگاه ها با قیمت 100 کرون دیدم !
    در نتیجه برای شروع از طریق این فروشگاه ها شما می تونید به راحتی و با یک هزینه خیلی معقول لوازم خونه مثل تخت کمد میز صندلی مبلمان و برخی لوازم برقی دوچرخه و .... رو تهیه کنید
    دوچرخه نو از فروشگاه harold nuborg از حدود 1200 کرون به بالا قابل خرید هست.
    اگر قصد دارید در بانک نوردیا حساب باز کنید و تقاضای داشتن کارت رو هم دارید درخواست کنید گزینه hverdag فعال بشه در این صورت هزینه کارت از 340 کرون به 200 کرون کاهش پیدا می کنه و مکاتبات با شما الکترونیکی خواهد شد.
    بر روی صندوق پستی خودتون اسم تمامی نفرات رو بنویسید چون پیش میاد که مامور پست جون اسم طرف مورد اشاره رو رو صندوق پستی نمیبینه بسته رو مرجوعی میزند.
    به صورت کلی هیچ وسیله ای رو از ایران نخرید و به دانمارک بیارید ! اینجا اگه ارزون تر گیر نیارید گرون تر نخواهد بود. تنها وسایلی رو بیارید که دارید و نیاز روزمره هست و اگر نیارید لازم هست که اینجا تامین کنید.
    در خصوص امنیت هم باید بگم اینجا بسیار امن هست ولی مدینه فاضله نیشت و بدلیل وجود مهاجرین از کشور های مختلف و افراد جویای کار از کشور های اروپای شرقی باید جانب اختیاط رو رعایت کنید در مدرسه زبان و کافه ها و محیط هایی که تجمع این اقشار بیشتر هست مراقبت خودتون رو بیشتر هم بکنید به عنوان مثال دوچرخه دزدی بسیار رایج هست و کیف پول من هم متاسفانه دزدیه شد. سو استفاده از شماره CPR افراد رایج است و بایستی در حفظ این شماره دقت کنید
    در خصوص این موضوع یک نکته رو به همه دوستان توصیه می کنم کارت اقامت خودتون رو بهمراه خودتون جابهجا نکنید فقط در صورت مسافرت به خارج از دانمارک لازم هست که این کارت همراه شما باشه در صورت اینکه این کارت مفقود بشه می بایست هر چه سریعتر با اداره پلیس برید و فرمی جهت اعلام این موضوع پر کنید تا در صورت اینکه خلافی از طریق کارت شما صورت بگیره در آینده مشکلی برایتان ایجاد نشه همچنین برای صذور مجدد کارت می بایست مجذداً بیو متریک انجام بشه و هزینه 230 کرون به همراه فرم Fo1 تکمیل شه و به اداره پلیس تحویل داده بشه پس در مراقبت از کارت خود دقت کنید. همجنین در صورت اتفاق مشابه (دزدی کیف) سریعا کارت بانکی و Nem ID کارت خودتون رو بلاک کنید تا سواستفاده ای انجام نشه.
    در خصوص قبوض با توجه به اینکه شرکت های مختلف برای صدور هر قبض مبالغ مختلفی نظیر 50 کرون از شما دریافت می کنند می تونید از گزینه های پرداخت اتومات ارسال قبض به Ebox و یا PBS نمودن آن این هزینه را کم و یا حذف کنید.
    در انتها من سعی کردم بعضی تجربیات شخصی خودم رو اینجا مطرح کنم و امیدوارم که مفید واقع بشه
    ویرایش توسط amin386 : May 21st, 2015 در ساعت 09:23 PM

Junior Member

سلام دوستان مطلع زحمت بکشید و راهنمایی بفرمایید
    می خواستم بدونم اوردن چه اقلامی به دانمارک ممنوع می باشد؟مثلا تن ماهی.خورشت های کنسرو شده.عرقیات گیاهی.برنج.گبه یا گلیم........مشکلی ایجاد میکنه؟
    پیشاپیش سپاس فراوان

Junior Member

سلام دوستان
    فکر می کنم پیج مناسبی نیست برای این سوالم اما می خوام بدونم از دوستان کسی میدونه از Copenhagen تا Aabenraa راحت ترین و ارزونترین مسیر چطور هست؟
    ویرایش توسط artemis_743 : May 25th, 2015 در ساعت 06:43 PM دلیل: پینگلیش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مرکز فنی اودنسه

سلام دوستان
    فکر می کنم پیج مناسبی نیست برای این سوالم اما می خوام بدونم از دوستان کسی میدونه از Copenhagen تا Aabernaa راحت ترین و ارزونترین مسیر چطور هست؟

د’رود
    Pari82

راحتترین مسیر از کوپنهاگ تا Aabenraa با ترن میباشد ، و باید وسط راه ترن را در عوض کنید .موقع خرید بلیط از فروشنده بخواهید که بخاطر نا اشناییتان برنامه حرکت براتون بدهد. و اما ارزانترین مسیر از طریق اتوبوسهایی است که مردم را برای خرید در المان به شهر Felensborg میبرند و بر میگردانند، قیمت این رفت و برگشت این اتوبوسها معمولا 100 کرون است، شما میتوانید اینور مرز قبل از اینکه به المان وارد بشوید از راننده خواهش کنید که شما رادر Aabenraa پیاده کند.

با ارزوی روزگاری بهتر برای همه
    ویرایش توسط artemis_743 : May 25th, 2015 در ساعت 06:45 PM دلیل: ویرایش نقل قول پینگلیش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مرکز فنی اودنسه

[=rahmans;1979583] د’رود Pari82

راحتترین مسیر از کوپنهاگ تا Aabenraa با ترن میباشد ، و باید وسط راه ترن را در عوض کنید .موقع خرید بلیط از فروشنده بخواهید که بخاطر نا اشناییتان برنامه حرکت براتون بدهد. و اما ارزانترین مسیر از طریق اتوبوسهایی است که مردم را برای خرید در المان به شهر Felensborg میبرند و بر میگردانند، قیمت این رفت و برگشت این اتوبوسها معمولا 100 کرون است، شما میتوانید اینور مرز قبل از اینکه به المان وارد بشوید از راننده خواهش کنید که شما رادر Aabenraa پیاده کند.

با ارزوی روزگاری بهتر برای همه[/QUOTE]

با د’رود دوباره

لینک مربوط به اتوبوسهای خرید در المان را برایتان میفرستم، لازم به یاداوری است که موقع خرید بلیط حتما بپرسری که تمامی مسیر زمینی باشد ، چون امکان دارد بعضی از این اتوبوسها مقداری از مسیر را وارد کشتی بشن ود از Aabenraa رد نشن. در ایصورت میتوانی مسیری را انتخاب کنی که نزدیک به Aabenraa باشد ، و بقیه مسیر را از سیستم ترافیک المان استفاده کنی که بسیار هم ارزان میباشد.

http://www.johns-bus.dk/
    ویرایش توسط rahmans : May 24th, 2015 در ساعت 07:35 PM

Junior Member

امین جان از راهنمایی های عالیت ممنونم. واقعا خیلی خوبه که از طریق به اشتراک گزاری اطلاعات به همه کمک می کنید. اطلاعات شما بار استرس رو از تازه واردین کم میکنه. فقط چند تا سوال دارم
    1-اینکه کلاسهای زبان شهر محل زندگی شما دوره های فوق فشرده هم دارن؟
    2- آیا کار موقت غیر تخصصی یا کژوال در شهر شما پیدا میشه یا خیر؟
    3- از کپنهاک می شه برای اجاره خونه در راندرس اقدام کرد؟
    4- آیا اونجا دانشگاه در حد دکتری یا فوق لیسانس داره؟
    بازم ممنون از حمایتت.

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan_den نمایش پست ها
    امین جان از راهنمایی های عالیت ممنونم. واقعا خیلی خوبه که از طریق به اشتراک گزاری اطلاعات به همه کمک می کنید. اطلاعات شما بار استرس رو از تازه واردین کم میکنه. فقط چند تا سوال دارم
    1-اینکه کلاسهای زبان شهر محل زندگی شما دوره های فوق فشرده هم دارن؟
    2- آیا کار موقت غیر تخصصی یا کژوال در شهر شما پیدا میشه یا خیر؟
    3- از کپنهاک می شه برای اجاره خونه در راندرس اقدام کرد؟
    4- آیا اونجا دانشگاه در حد دکتری یا فوق لیسانس داره؟
    بازم ممنون از حمایتت.
    سلام
    1- خير
    2- بلی دوستانی که دنبالش بودند پيدا کردند
    3- والا از هر حایی میشه اقدام کرد و اگه منظورتون شرکت هایی مثل سپهوس هست من از ايران گرفتم
    4- بلی در دو سه رشته محدود و البته اينجا نزديک هست به دو شهر آلبورک و آرهوس که در اونحا دو دانشگاه هست. حالا اينکه رشته شما چی هست و البته من نمی دونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)