صفحه 4 از 44 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

سلام دوستان، امیدوارم حال همگی خوب باشه
    من قراره واسه یه مصاحبه دکترا بیام دانمارک. گفتن چند روز اول بهت جا میدیم ولی اگه بخای اضافه بمونی باید خودت خرج کنی، حالا می خواستم بدونم کجا میشه موند و چقد قیمتشه
    مرسی ی ی ی ی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

من امروز هزینه های زندگی در دانمارک رو که میدیدم سرم سوت کشید. با توجه به اینکه دوستان با تجربه تر هم میگن که وضعیت بازار کار بد هست اصلا نمیدونم با این قیمت ارز رفتن منطقی هست یا نه!

پارسال همین موقع ها که اولین ایمیل وقت گرفتن رو به سفارت زدم کرون دانمارک روی 200 تومان بود و الان رفته روی 600 تومان. یعنی اگه من روی 20 میلیون هزینه کردن تا سر و سامون گرفتن فکر کرده بودم الان باید به 60 میلیون فکر کنم که اصلا در توانم نیست، چون نه تنها چیزی به درآمدم اضافه نشده بلکه همینجا هم هزینه هام تا سه برابر افزایش داشتن!

من نتونستم اطلاعات کافی در مورد مینیمم حقوق در دانمارک پیدا کنم. دوستان میدونن که با چه حداقلی میشه یک زندگی معمولی و یک آپارتمان تک اتاقه در کپنهاگ داشت؟
    البته توی یک تاپیک دیگه دیدم زده حداقلش ساعتی 103 کرون هست که کمی امیدوار کننده بود. البته 40 درصد هم مالیات ذکر شده بود که خیلی نگران کننده ش میکنه! یعنی میشه ساعتی 60 کرون؟ یعنی با یک کار فول تایم فقط 8-9 هزار کرون در ماه درآمد خواهی داشت؟ این که کلش میره برای اجاره خونه!!

در ضمن برام جالب بود که توی آگهی های کار حقوق ذکر نمیشه!
    ویرایش توسط cblue : February 8th, 2013 در ساعت 04:01 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

نقل قول نوشته اصلی توسط cblue نمایش پست ها
    من امروز هزینه های زندگی در دانمارک رو که میدیدم سرم سوت کشید. با توجه به اینکه دوستان با تجربه تر هم میگن که وضعیت بازار کار بد هست اصلا نمیدونم با این قیمت ارز رفتن منطقی هست یا نه!

پارسال همین موقع ها که اولین ایمیل وقت گرفتن رو به سفارت زدم کرون دانمارک روی 200 تومان بود و الان رفته روی 600 تومان. یعنی اگه من روی 20 میلیون هزینه کردن تا سر و سامون گرفتن فکر کرده بودم الان باید به 60 میلیون فکر کنم که اصلا در توانم نیست، چون نه تنها چیزی به درآمدم اضافه نشده بلکه همینجا هم هزینه هام تا سه برابر افزایش داشتن!

من نتونستم اطلاعات کافی در مورد مینیمم حقوق در دانمارک پیدا کنم. دوستان میدونن که با چه حداقلی میشه یک زندگی معمولی و یک آپارتمان تک اتاقه در کپنهاگ داشت؟
    البته توی یک تاپیک دیگه دیدم زده حداقلش ساعتی 103 کرون هست که کمی امیدوار کننده بود.
    دوست عزيز اگه شما مجرد باشيد و يك اپارتمان ٣٨متري بخواين بگيرين نه در مركز شهر كپنهاگ حدود ٥٠٠٠كرون أجاره خانتونه و هزينه زندگي بسته به اينكه با چي رفت و أمد كنيد غذا خودتون درست كنيد يا از بيرون بگيرين ميتونه خيلي متفاوت باشه ولي فكر ميكنم حدود ٣٠٠٠ كرون در ماه منطقي باشه البته با بررسي هايي كه من كردم اگه شما دانماركو متشكل از سه جزيره أصلي بگيريد در جزيره شرقي كپنهاگ است در جزيره مركزي أودن سه كه با ٣٥٠٠كرون مي تونيد همون اپارتمانو أجاره كنيد و در جزيره غربي شهره اي الهوس و البورگ أصلي هستن كه با حدود 3000تا ٣٥٠٠بسته به منطقه شما مي تونيد همين اپارتمانو أجاره كنيد و در جزيره غربي غير از اين دو تا شهر شهره اي ديگش شما با حدود 2500 كرون مي تونيد همين اپارتمانو أجاره كنيد در اين جزيره شهرهاي esjberg viborg شهر هاي خوبي هستنkolding
    براي در أمدهم بله تقريبا همون ١٠٠ كرون هست ساعتي

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط cdbmc100 نمایش پست ها
    دوست عزيز اگه شما مجرد باشيد و يك اپارتمان ٣٨متري بخواين بگيرين نه در مركز شهر كپنهاگ حدود ٥٠٠٠كرون أجاره خانتونه و هزينه زندگي بسته به اينكه با چي رفت و أمد كنيد غذا خودتون درست كنيد يا از بيرون بگيرين ميتونه خيلي متفاوت باشه ولي فكر ميكنم حدود ٣٠٠٠ كرون در ماه منطقي باشه البته با بررسي هايي كه من كردم اگه شما دانماركو متشكل از سه جزيره أصلي بگيريد در جزيره شرقي كپنهاگ است در جزيره مركزي أودن سه كه با ٣٥٠٠كرون مي تونيد همون اپارتمانو أجاره كنيد و در جزيره غربي شهره اي الهوس و البورگ أصلي هستن كه با حدود 3000تا ٣٥٠٠بسته به منطقه شما مي تونيد همين اپارتمانو أجاره كنيد و در جزيره غربي غير از اين دو تا شهر شهره اي ديگش شما با حدود 2500 كرون مي تونيد همين اپارتمانو أجاره كنيد در اين جزيره شهرهاي esjberg viborg شهر هاي خوبي هستنkolding
    براي در أمدهم بله تقريبا همون ١٠٠ كرون هست ساعتي
    ضمن تایید حرفهاتون باید بگم که پیدا کردن آپارتمان کوچیک خیلی سخته و گاهی وقتها دانمارکیهایی رو میبینین که دو سه ساله خونه پیدا نکردن تو کپنهاگ یا آرهوس یا آلبورگ. پیدا کردن خونه خیلی به شانس بستگی داره و اگه یک آگهی هم میبینین خوشحال نشین چون صد تا متقاضی داره وسه سوت اجاره میره.
    ولی برای مجرد حداقل 8000 تا برای کپنهاگ و 6000 برای شهرهای یولند لازمه. مگر اینکه اتاق بگیرین یا خونه شیر بگیرین که یک کمی هزینه تون پایین تر بیاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering

يه سوال داشتم از دوستان با تجربه خصوصا آقاي شريف كه هميشه لطف مي كنن سريع راهنمايي مي كنن، اگه امكان داره دو رابطه سيم كارت ها در دانمارك كمي من رو راهنمايي كنيد. با توجه به اينكه من در حال حاضر در دانمارك اقامت نخواهم داشت اگه بخواهم سيم كارتي داشته باشم كه با خودم به ايران ببرم و در صورت تماس با اون متوجه شوم، چه پروتكلي رو پيشنهاد مي كنيد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

سلام دوستان
    در مورد منطقه ی دانشگاه Dtu هم میشه کمی در مورد هزینه هاش بگید مثل کرایه خونه و پیداکردن کار، من اونجا برای ارشد میخوام برم ، آیا میتونم بدون اینکه از ایران پول ببرم خرجمو در بیارم ؟
    و اونجا خوابگاه دانشجویی هم میدن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cblue نمایش پست ها

البته توی یک تاپیک دیگه دیدم زده حداقلش ساعتی 103 کرون هست که کمی امیدوار کننده بود. البته 40 درصد هم مالیات ذکر شده بود که خیلی نگران کننده ش میکنه! یعنی میشه ساعتی 60 کرون؟ یعنی با یک کار فول تایم فقط 8-9 هزار کرون در ماه درآمد خواهی داشت؟ این که کلش میره برای اجاره خونه!!

در ضمن برام جالب بود که توی آگهی های کار حقوق ذکر نمیشه!
    وضعیت بازار کار دانمارک عالی‌ هست فقط باید education شما متناسب با نیازهای دانمارک باشه. از نظر حقوق هم شرایط خیلی خوبی‌ برای مهندسین وجود داره

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    وضعیت بازار کار دانمارک عالی‌ هست فقط باید education شما متناسب با نیازهای دانمارک باشه. از نظر حقوق هم شرایط خیلی خوبی‌ برای مهندسین وجود داره
    اتفاقا دانمارک اصلا خوب نیست، هرچی درمیاری دولت میبره! فقط برای توریستا خوبه چون قشنگه کشورش ولاغیر!

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    اتفاقا دانمارک اصلا خوب نیست، هرچی درمیاری دولت میبره! فقط برای توریستا خوبه چون قشنگه کشورش ولاغیر!
    تمام دانشجویان دکترا در دانمارک حقوقی برابر ۱۵۰۰۰-۲۰۰۰۰ کرون بعد از کسر مالیات دریافت میکنند. این حقوق پایینی هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    تمام دانشجویان دکترا در دانمارک حقوقی برابر ۱۵۰۰۰-۲۰۰۰۰ کرون بعد از کسر مالیات دریافت میکنند. این حقوق پایینی هست؟
    بحث دانشجویی نیست بحث کاره!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)