صفحه 7 از 44 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi6881 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    منظورم مدارس اونجا بود چون نمیخوام مدرسه ی ایرانی ها بره و فارسی درس بخونه میخوام بدونم امکانش هست که در مدرسه ی دولتی اونجا بتونه درس بخونه ؟ یا باید جایی کلاس زبان دانمارکی بخونه و بعد مدرسه بره ؟
    من دقیق سیستم رو نمی دونم، ولی یکی از همکلاسیهای کلاس زبانم، که ایرانی هم بود، دخترش 9 سالش بود، مستقیم نرفت کلاس چهارم. اول رفت یک مدتی حدود شش ماه برای زبان، بعدش رفت کلاس چهارم. از نظر زبان هم اصلا خودتون رو با دخترتون مقایسه نکنین. همین دختره بعد از شش ماه مثل بلبل دانمارکی حرف می زد و رفت کلاس چهارم و الان هم راحت داره درسش رو میخونه.
    از یک نظر خیالتون رو راحت کنم. هر چقدر دولت دانمارک راجع به برخورد و پذیرش گرین کارتیها مشکل داشته باشه، راجع به فرزندان کلی کمک می کنه. شما فقط برین کمون بگین من یک دختر 10 ساله دارم میخواد بره مدرسه. اصلا نمیذارن که مشکلی براش پیش بیاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    از یک نظر خیالتون رو راحت کنم. هر چقدر دولت دانمارک راجع به برخورد و پذیرش گرین کارتیها مشکل داشته باشه، راجع به فرزندان کلی کمک می کنه. شما فقط برین کمون بگین من یک دختر 10 ساله دارم میخواد بره مدرسه. اصلا نمیذارن که مشکلی براش پیش بیاد.
    آقا بهزاد ممنون. آیا شما اطلاع دارید که دولت دانمارک برای بچه های زیر سن مدزسه چه امکانات خاصی داره؟(مثلا مهد کودک رایگان؟؟) من شنیدم یک کمک هزینه هم وجود داره برای بچه ها؟ شما اطلاع دارید شرایطش به چه صورتیه یا از کجا میتونیم درموردش اطلاعات بیشتری بدست بیاریم؟

Junior Member

سلام
    از دوستان مطلع، مي‌خواستم سوال كنم كه آيا با گرفتن گواهينامه بين‌المللي امكان رانندگي براي گرين كارتي‌ها وجود دارد، يا خير.
    متشكرم

Member
    رشته و دانشگاه
    /////////////

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بسیار سپاسگزارم از پاسخ هاتون
    یه سوال دیگه: وسایل زندگی رو با خودتون بردید؟ اصلا مقروم به صرفه هست که وسایلامونو به دانمارک بفرستیم؟ در مورد اینکه چه وسایلی بیاریم و .... اگه ممکنه یکم توضیح بدید. چون دوستانی که مثلا میرن استرالیا یا کانادا کلی بار با خودشون میبرن. دانمارک چطوریه؟
    باز هم از پاسخها تون تشکر میکنم
    اینجا وسیله دست دوم به راحتی و ارزان میشه خرید. خیلی نگران این موضوع نباشید. البته من فقط در مورد منطقه کپنهاگ میدونم
    تا کجا باید دوید.....

Junior Member

شما بیاید کمون همه را بهت توضیح میده. تا زمانی که بیکاری مهد رایگانه ، ماهی ۱۲۰۰ حدودا واسه بچه میده ، بستگی به سنش داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FarbodF22 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان مطلع، مي‌خواستم سوال كنم كه آيا با گرفتن گواهينامه بين‌المللي امكان رانندگي براي گرين كارتي‌ها وجود دارد، يا خير.
    متشكرم
    NO, that is not possible

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FarbodF22 نمایش پست ها
    سلام
    متشكرم
    وقتی داشتم پست های فروم رو میخوندم در این مورد یکی از دوستان که دانمارک هستند پستی گذاشته بودند و من برای خودم نگهش داشتم. الان عینا اون پست رو اینجا کپی می کنم به دردتون می خوره:

دوستانی که میخواهند رانندگی کنند اسکن گواهی نامه ایرانیشون رو همراه داشته باشند / پشت و رو

بعد تلفن مترجم های رسمی رو از کمون تان میگیرید (از فارسی به لاتین )و با یکی از این مترجم ها تماس میگیرید.
    من با پرداخت 250 کرون گواهی نامه م رو ترجمه کردم. با این ترجمه میتونید 90 روز رانندگی کنید و بعدش باید حتما گواهی نامه دانمارکی بگیرید که تست هم باید بدید.
    جزییات بیشتر رو در لینک زیر بخونید: (برای کشور های اتحادیه اروپا و اینها: Australian Capitol Territory, Brazil, Japan, Chinese Taipei (Taiwan), Republic of Korea (South Korea), Russia, Ukraine or Switzerland نیاز به امتحان نیست. که متاسفانه خیلی از کشور ها از جمله ایران در اون لیست نیست و باید امتحان بدید)

https://www.politi.dk/da/borgerservi...dsk_koerekort/

https://www.retsinformation.dk/Forms...aspx?id=130959
    http://www.iasprog.dk/en/free-danish-course-copenhagen (Zaban)

From foreign to Danish driving license

If you have been ordinarily resident in Denmark and have a driving license has not been issued in an EU / EEA country or in the Faroe Islands, you must within 90 days to exchange your foreign driving license for a Danish if you still want to drive a motor vehicle in Denmark

In the period of 90 days, you may only run in Denmark if your foreign driving license issued in Latin characters or accompanied by a translation into Danish, English or French. The translation must be done by a public authority or by an organization in the issuing country is authorized. On 1 January 2007 the municipalities took over certain tasks related to licensing. To swap your foreign driving license for a Danish driving license you must contact the a citizen of one of the country's municipalities

Junior Member

دوست گرامی این مطلب توضیح دارد و اشتباه است..

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک (مسائل کلی - پست اول حتما خوانده شود)

یکی از پیغامهایی که دریافت کردم را میذارم و جواب میدم شاید به درد بقیه عزیزان هم بخوره
    سلام

دوست عزيز من اكثر پست هاي شما رو دنبال كردم و از راهنمايي هاتون استفاده كردم
    چند تا سوال داشتم ، ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد
    اول اينكه خود شما الان چند ساله كه با اين ويزا وارد دانمارك شدين، اگه سه سال شده درخواست واسه تمديد دادين؟
    يه نكته اي كه هست اينه كه اگر كسي طبق گفته هاي سايت مدت زمان لازم رو كار كرده باشه آيا تضميني وجود داره كه حتما ويزاي شما تمديد بشه و بتونيد براي اقامت دايم اقدام كنيد يا اينكه ممكنه عليرغم اينكه شما ساعات كاري لازم رو پر كرديد اين اتفاق نيفته؟ در واقع من مي خواهم بدونم چقدر ميشه به آينده اين ويزا اميد بست در مقابل ويزاهاي موقت كشور هاي ديگه مثل استراليا.
    يه سوال ديگه هم داشتم اگر ممكنه يه راهنمايي بفرماييد كه جهت انتخاب شهر با توجه به بازار كار رشته هاي مختلف بهتره از چه وب سليت هايي استفاده كرد ؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک (مسائل کلی - پست اول حتما خوانده شود)

پاسخ
    ۱. من ۲ ماهه دیگه میشه ۵ سال که اینجام هستم، و احتمالا برا ساله جدید میرم که اقدام کنم واسه ویزای دائم
    ۲ ابتدا ویزا را ۶ ماهه میدادن بدان دیدن نمیشه کسی تو ۶ ماه زبان یاد بگیره شد شد ۳ سال.
    ۳. بعد از ۳ سال یک ویزای ۱ ساله میگیرین و بدش یک ۴ ساله ... نکته مهم حتمن زمانه تمدید ویزا تلاش کنین از سفارته ایران در دانمارک پاسپورتتان را تمدید کنین. یعنی حتا اگر ۱ سال هم اعتبار دشت برد آواز کنین، و گر نه برای هر بر دوباره کلی هزینه میدین.
    ۳. در مرده کشورهای دیگه نمیدونم ، والی تو دانمارک هر چی قانونه اجرا میشه با احترام به شما.
    ۴. وعجیبه ولی سعی کنین کارهاتون رو به خصوص از کمونه و امور خارجه دانمارک حتمن پیگیری کنین.. اول نه میگن که طول میکشه کاری ولی ....
    ۵. در مورده یافتن کار هم فرد اگر حسابی رزومه خوب داشته باشه شانسی داره مصلا دکترای فیزیک ، که ی نمونه داشتیم و نمونه هم داریم که تخاسسه پزشکی هنوز بعد از ۲ سال نتونسته امتهانتاشو پاس کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)