نقل قول نوشته اصلی توسط bestMBAman نمایش پست ها
جناب احسان عزیز و محترم،دیروز با یکی از دوستان صحبت می کردم. نکته ای که در مورد بحث بالا مطرح شد را از ایشان پرسیدم. ایشان به این که دولت کانادا بخواهد در این زمینه خیلی گیر بدهد نظری داشتند که به نظرم جالب امد که بد نیست دوستان هم بدانند: او گفت که اولا (همانطور که شاید دوستانی که در انجا زندگی کرده اند هم بدانند) اساس بر این است که شما شهروند خوبی هستید و هیچ گونه کار خلافی نکردید( باتوجه به عدم سوء پیشینه و...) مگر اینکه خودتان تناقض گویی کرده یا خدای ناکرده کار خلافی بکنید. ثانیا هنگامیکه وارد کانادا می شوید،ورود شما را به کانادا ثبت می کنند (یا از کارت پی آر یا طرق دیگر) ولی خروج جایی ثبت نمی شود. نکته دیگر که منطقی هم به نظر می آید این است که فلسفه مهاجرت و همه این پروسه برای دولت کانادا بسیار پر سود و مولد مشاغل بسیاری است و بعلاوه اینکه انرژی و وقت زیادی از ایشان تلف می کند، حال اگر قرار باشد پس از طی این همه مراحل و ورود شما به کانادا پس از گذشت پنج سال و بدین ترتیب به راحتی بخواهند کلی از مهاجرین را مردود کنند(ضمن اینکه دولت کانادا کسی را ار خاک کشور بیرون نمی کند مگر در شرایط بسیار خاص)در آنصورت به راحتی جلوی کسب و کار خود را می گیرند و این همه وقت و انرژی آفیسرهای خود را به راحتی تلف می کنند. مضافاکه اگر شما مالیات به موقع بدهید و شهروند خوبی باشید دیگر دلیلی برای رد درخواست شما وجود ندارد.
پس بنا بر این اینکه دنبال نقطه کوری عمدا در مورد شما بگردنند محال به نظر می رسد. البته شاید شما دلایل محکمی دارید که می گویید قصدا دولت کانادا برای بازگرداندن افراد دنبال بهانه است؟
دوست عزیز من نگفتم دولت کانادا دنبال بهانه می گردد بلکه گفتم کاملا مراقب این هستند که سرشان کلاه نرود و البته به لطف تمام تقلباتی هم تاکنون انجام شده به تمام کلک ها هم وارد شده اند. یکی از دوستان خط تلفنی گرفته بود و داده بود به یکی از بستگان در کانادا و با شرکتی هم صحبت کرده بود که همه ماهه برایش فیش حقوقی صادر کند و کارت بانکیش هم در دست یکی از بستگان بود و با آن کار می کرد اما در موقع درخواست تابعیت از وی ترجمه پاسپورت خواسته بودند که تمام مهرهای ورود خروج در ایران را ترجمه کند، لذا به مشکل خورده بود. نکته دیگر اینکه کانادا عاشق چشم و ابروی کسی نیست که به او اقامت بدهد و فرد در کشور خودش زندگی کند بلکه شما اقامت می گیرید که در کانادا کار کنید(هرکاری) و نشان دهید که با کانادا پیوند دارید و سهمی در پیشرفت کانادا دارید، لذا اینکه بگویید نه حالا دیگه چون کلی وقتشون گرفته شده و هزینه کرده اند و به همین دلیل به همه فارغ از شرایط قانونی تابعیت می دهند درست نیست. کما اینکه شخصا بسیاری را می شناسم که بدلیل عدم رعایت شرایط مربوطه به مشکلات فراوانی برخورد کرده اند و کار به دادگاه و دادگاه کشی افتاده است و نهایتا هم رد شده اند. بعد هم من نگفتم شما رو همینطوری از کانادا بیرون می کنند. همونطور که دوست دیگرمون گفت اگر شما در خاک کانادا باشید نیازی به پی آر کارت ندارید و این کارت صرفا برای ورود به کاناداست، اما برای تمدید این کارت در پایان مدت بایستی نشان دهید که دوسال از پنج سال را در کانادا بوده اید. البته من قصد تحمیل نظرم به شما را ندارم و شما به هرنحوی که صلاح می دانید و طبق گفته دوستتان عمل کنید

پی نوشت: لطفا اطلاعات پرونده مهاجرتی خود را در امضایتان وارد کنید