صفحه 10 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 152

موضوع: امكان دریافت کارت اقامت بدون لندینگ در کانادا

پیش فرض پاسخ : امكان دریافت کارت اقامت بدون لندینگ در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan110 نمایش پست ها
    هیچکدام. هر دوی این موارد به آدرسی که اعلام می کنیید پست خواهد شد و بعدا می تواند توسط فامیل یا دوستتان در کانادا به دست شما برسد. برای دریافت ویزای برگشت هم باید به سایت سفارت کانادا در تهران مراجعه کنید مراحل را نوشته است.
    من چند روز پیش از یکی از دوستان شنیدم که جدیدا شخصا باید برای گرفتن PR Card مراجعه کنیم و نمیتونیم اینکار رو توسط فامیل یا دوستمان در کانادا انجام بدیم که انها هم بعد از دریافت کارت،اون رو برامون ارسال کنند!آیا این خبر حتمی ست؟در ضمن، در فرم( 5445E Pdf (Applying for a Permanent Resident Card (PR Card،در صفحه 4 ،در اون فلوچارتی که بطور خلاصه مراحل گرفتن PR Card رو شرح داده، نوشته:

CardCIC sends a letter advising you to pick up your card ---> You must report to the local CIC to collect your card Officer verifies your original documents, confirms that the data on the card is accurate and ensures photographic likeness. You sign an acknowledgement of receipt

حالا من میخوام قبل از تهیه بلیط مطمئن بشم که آیا بالاخره لازمه که حدود 2 ماه در کانادا بمونم و شخصا PR Card رو بگیم یا اینکه اون شرایط قبلی (به آدرسی که اعلام می کنیید پست خواهد شد و بعدا می تواند توسط فامیل یا دوستتان در کانادا به دست شما برسد. ) هنوز وجود داره؟

اگر اطلاعات جدیدی دارید لطفا زودتر راهنمایی کنید،سپاسگزارم.
    ویرایش توسط BANAFSHE07 : January 6th, 2012 در ساعت 12:20 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BANAFSHE07 نمایش پست ها
    من چند روز پیش از یکی از دوستان شنیدم که جدیدا شخصا باید برای گرفتن PR Card مراجعه کنیم و نمیتونیم اینکار رو توسط فامیل یا دوستمان در کانادا انجام بدیم که انها هم بعد از دریافت کارت،اون رو برامون ارسال کنند!آیا این خبر حتمی ست؟در ضمن، در فرم( 5445E Pdf (Applying for a Permanent Resident Card (PR Card،در صفحه 4 ،در اون فلوچارتی که بطور خلاصه مراحل گرفتن PR Card رو شرح داده، نوشته:

CardCIC sends a letter advising you to pick up your card ---> You must report to the local CIC to collect your card Officer verifies your original documents, confirms that the data on the card is accurate and ensures photographic likeness. You sign an acknowledgement of receipt

حالا من میخوام قبل از تهیه بلیط مطمئن بشم که آیا بالاخره لازمه که حدود 2 ماه در کانادا بمونم و شخصا PR Card رو بگیم یا اینکه اون شرایط قبلی (به آدرسی که اعلام می کنیید پست خواهد شد و بعدا می تواند توسط فامیل یا دوستتان در کانادا به دست شما برسد. ) هنوز وجود داره؟

اگر اطلاعات جدیدی دارید لطفا زودتر راهنمایی کنید،سپاسگزارم.
    دوست عزیز
    حتی اگر اینطور هم باشد شما نگران نباشید. چون می توانید مجددا درخواست بدهید و سفارت کانادا در تهران مجددا برای ورود شما یک اجازه نامه موقت یا Travel Document صادر می کنه.
    برای اطلاعات بیشتر می تونید به سایت سفارت کانادا در تهران و به قسمت راهنما و فهرست مدارک لازم برای مدرک مسافرتی مراجعه کنید و یا pdf زیر را ببینید.PRTD_application_kit-ara(1).pdf

Lightbulb پاسخ : امكان دریافت کارت اقامت بدون لندینگ در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط maskal نمایش پست ها
    دوست عزیز
    حتی اگر اینطور هم باشد شما نگران نباشید. چون می توانید مجددا درخواست بدهید و سفارت کانادا در تهران مجددا برای ورود شما یک اجازه نامه موقت یا Travel Document صادر می کنه.
    برای اطلاعات بیشتر می تونید به سایت سفارت کانادا در تهران و به قسمت راهنما و فهرست مدارک لازم برای مدرک مسافرتی مراجعه کنید و یا pdf زیر را ببینید.PRTD_application_kit-ara(1).pdf
    بله،ممنون از راهنماییتون.

بعد از شنیدن این گفته که"برای گرفتن PR Card در کانادا حضور داشته باشیم" (البته این دوستی که این مطلب رو گفتند کاملا مطمئن نبودند) کلی جستجو کردم که بفهمم آیا جدیدا قانونی در این خصوص وضع شده؟!
    چیزی که فهمیدم این بود که دولت کانادا احتمالا در چند ماه اخیر به دلیل مشکلات زیادی که در عکسها و یا نحوه امضا فرمهای مربوط به PR Card وجود داشته یه اعلامیه جدید داده...

اما چیزی که در فرم ( 5445E Pdf (Applying for a Permanent Resident Card (PR Card،در صفحه 4 دیدم(فلو چارت) بیشتر منو به شک انداخته که آیا باید موقع دریافت کارت PR حضورداشته باشم تا افسر مربوطه چهره من رو با عکس کارت تطبیق بدهد و امضا ی من و رسید دریافت کارت هم لازمه؟و یا اینکه کما فی السابق میشه در فرمهای مربوطه آدرس دوست یا یکی از بستگان ساکن در کانادا رو بنویسم تا کارت PR به آدرس ایشون ارسال بشه و این دوست هم کارت PR رو برام با پست (مطمئن)برام ارسال کنند؟
    من قبلا شنیده بودم که اگرمجبور باشم مدت کوتاهی بعد از لندینگ و قبل از دریافت کارت PR به ایران برگردم ،این امکان وجود داره ،اما الان نمیدونم چکار کنم.مسئله اینه که تهیه بلیط و گرفتن خونه و ...این قضیه گرفتن کارت PR همه زنجیروار به هم وصلند!

تازه!در سایت یکی از مشاوران محترم مهاجرتی هم نوشته شده بود که تضمینی نیست که سفارت کانادا در تهران (در صورت بازگشت فرد مهاجر قبل از گرفتن کارت PR ) بهش Travel Document بده!
    یکی هم نوشته بود گرفتن travel doc در تهران کار مشکلیست و....
    خلاصه یکسری مطالب نا امید کننده! و هر کی یه نظری داره...در ضمن یکی هم نوشته بود ممکنه بعد از 2-3 ماه و پیگیری متوجه بشید هنوز کارتتون اماده نیست یا اصلا بگن مدارکتون گم شده و از نو ارسال کنید!!! من که آخرش بعد از 2 روز جستجو هنوز جوابمو نگرفتم.

هدف من از همه این پرس و جو ها اینکه بفهمم: آیا هنوز هم این امکان وجود داره که در فرمهای مربوطه آدرس دوست یا یکی از بستگان ساکن در کانادا رو بنویسم تا کارت PR من به آدرس ایشون ارسال بشه و این دوست هم کارت PR رو برام با پست (مطمئن)برام ارسال کنند یا نه؟

متشکرمیشم که اگه اطلاعات موثق دارید راهنماییم کنید.

Senior Member

ب.

تازه!در سایت یکی از مشاوران محترم مهاجرتی هم نوشته شده بود که تضمینی نیست که سفارت کانادا در تهران (در صورت بازگشت فرد مهاجر قبل از گرفتن کارت PR ) بهش Travel Document بده!
    خلاصه یکسری مطالب نا امید کننده! و هر کی یه نظری داره...در ضمن یکی هم نوشته بود ممکنه بعد از 2-3 ماه و پیگیری متوجه بشید هنوز کارتتون اماده نیست یا اصلا بگن مدارکتون گم شده و از نو ارسال کنید!!! من که آخرش بعد از 2 روز جستجو هنوز جوابمو نگرفتم.
    متشکرمیشم که اگه اطلاعات موثق دارید راهنماییم کنید.
    من نگرانی شما را درک می کنم. ولی میتونم با اطمینان بگم که سفارت کانادا در تهران نهایت همکاری را خواهد کرد .
    در ضمن اگه به این سایت بروید، یکی از متقاضیان به نام لیدا سوالی در این خصوص پرسیده و جوابی که به وی داده شده آن است که:
    تنها راه این است که به سفارت کانادا مراجعه کند و تراول داکیومنت برای سفر به کانادا بگیرد و برای حل مشکل مراجعه کند. سفارت در دادن تراول داکیومنت مشکلی ندارد و ایشان باید توضیح دهد که لند کرده است و نتوانسته بماند تا کارت را دریافت کند و الان می خواهد به کانادا برود. سفارت نمی تواند این مدرک را ندهد
    حال اگر بفرمایید کدام سایت چنین ادعایی نموده ممنون می شم که من هم یک مطالعه ای کنم
    ویرایش توسط maskal : January 6th, 2012 در ساعت 09:39 PM

شما بعد از لندینگ در کانادا به عنوان مهاجر، اجازه اقامت دائم کانادا رو اخذ می نمایید.
    اصل اجازه اقامت دائم کانادا فقط به صورت یک کارت نیست که با دسترسی نداشتن به آن و یا گم کردن آن اجازه ی اقامت تون رو از دست بدید و حق بازگشت به کانادا را نداشته باشید، بلکه در واقع اصل این است که نام شما به عنوان کسی که اقامت دائم کانادا دارد در سیستم ثبت شده است.
    ده دفعه دیگه هم بیایید ایران که هیچی هر سفارتی در کانادا توی دنیا مراجعه کنید در عرض 5 روز براتون دوباره ویزای ورود به کانادا صادر می کنند.
    Travel Document موضوعش یک کم فرق می کنه و مربوط به کسایی هست که هیچ نوع پاسپورتی ندارند و می خواهند به کانادا باز گردند. ولی پروسش کلا همان هست.
    ویرایش توسط Pearson : January 7th, 2012 در ساعت 05:00 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    شما بعد از لندینگ در کانادا به عنوان مهاجر، اجازه اقامت دائم کانادا رو اخذ می نمایید.
    اصل اجازه اقامت دائم کانادا فقط به صورت یک کارت نیست که با دسترسی نداشتن به آن و یا گم کردن آن اجازه ی اقامت تون رو از دست بدید و حق بازگشت به کانادا را نداشته باشید، بلکه در واقع اصل این است که نام شما به عنوان کسی که اقامت دائم کانادا دارد در سیستم ثبت شده است.
    ده دفعه دیگه هم بیایید ایران که هیچی هر سفارتی در کانادا توی دنیا مراجعه کنید در عرض 5 روز براتون دوباره ویزای ورود به کانادا صادر می کنند.
    Travel Document موضوعش یک کم فرق می کنه و مربوط به کسایی هست که هیچ نوع پاسپورتی ندارند و می خواهند به کانادا باز گردند. ولی پروسش کلا همان هست.
    پیمان جان این ویزایی که برای بازگشت فرد مهاجر بدون پی آر کارد به کانادا صادر می شود اصطلاحا تراول داکیومنت نامیده می شود ولی همانند ویزاهای دیگر کاناداست که در پاسپوزت الصاق می شود. من برای بازگشت به کانادا تقاضای چهار عدد تراول داکیومنت نمودم که در عرض سه ساعت در پاسپورت ها زده شد و با سلام وصلوات از سفارت آمدم بیرون اما پروسه در تهران کمی زمانبر تر است وشاید تا یکماه طول بکشد البته همانطور که شما اشاره کردی به محض لندینگ فرد دارای اقامت دائم کانادا می شود و کسی نمی تواند اقامت دائم او را لغو کند مگر شرط اقامت دو سال در پنج سال را انجام ندهد.
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

نقل قول نوشته اصلی توسط maskal نمایش پست ها
    من نگرانی شما را درک می کنم. ولی میتونم با اطمینان بگم که سفارت کانادا در تهران نهایت همکاری را خواهد کرد .
    در ضمن اگه به این سایت بروید، یکی از متقاضیان به نام لیدا سوالی در این خصوص پرسیده و جوابی که به وی داده شده آن است که:
    تنها راه این است که به سفارت کانادا مراجعه کند و تراول داکیومنت برای سفر به کانادا بگیرد و برای حل مشکل مراجعه کند. سفارت در دادن تراول داکیومنت مشکلی ندارد و ایشان باید توضیح دهد که لند کرده است و نتوانسته بماند تا کارت را دریافت کند و الان می خواهد به کانادا برود. سفارت نمی تواند این مدرک را ندهد
    حال اگر بفرمایید کدام سایت چنین ادعایی نموده ممنون می شم که من هم یک مطالعه ای کنم
    سلام ،

این هم ادرس اون سایت: http://www.mohajeran.ca/?p=4280
    پاراگراف 3 .

با تشکر از راهنمایی همه شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan110 نمایش پست ها
    پیمان جان این ویزایی که برای بازگشت فرد مهاجر بدون پی آر کارد به کانادا صادر می شود اصطلاحا تراول داکیومنت نامیده می شود ولی همانند ویزاهای دیگر کاناداست که در پاسپوزت الصاق می شود. من برای بازگشت به کانادا تقاضای چهار عدد تراول داکیومنت نمودم که در عرض سه ساعت در پاسپورت ها زده شد و با سلام وصلوات از سفارت آمدم بیرون اما پروسه در تهران کمی زمانبر تر است وشاید تا یکماه طول بکشد البته همانطور که شما اشاره کردی به محض لندینگ فرد دارای اقامت دائم کانادا می شود و کسی نمی تواند اقامت دائم او را لغو کند مگر شرط اقامت دو سال در پنج سال را انجام ندهد.
    بله اصطلاحا بهش می گویند TRAVEL DOCUMENT و همینطور که گفتم پروسه اش یکی هست.
    سفارت کانادا در ایران هم من دیدم 4 روزه روادید ورود صادر کرده است

Member ghazalili آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

سلام دوستان
    من مدت 1.5 ماه هست که اومدم مونترال اما یه کار خیلی خیلی ضروری برام پیش اومده باید برگردم ایران و برای 18 ژانویه بلیط دارم و هنوزکارت اقامتم رو دریافت نکردم و چون کلاسهای فرانسه هم از 6 فوریه شروع میشه و من از قبل ثبت نام کرده بودم برای 3 فوریه هم بلیط برگشت گرفتم به نظر شما توی این مدت کم سفارت کانادا در تهران به من وقت و ویزا میده لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم.
    نمیشه از همینجا (مونترال ) درخواست travel document داد؟
    ویرایش توسط ghazalili : January 8th, 2012 در ساعت 03:58 AM
    We received your application to sponsor .....................on August 2, 2012
    We sent you a letter on October 17, 2012 about the decision on your application
    .CSQ: 25 november, inprocess 5december. passport request 28 march

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalili نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدت 1.5 ماه هست که اومدم مونترال اما یه کار خیلی خیلی ضروری برام پیش اومده باید برگردم ایران و برای 18 ژانویه بلیط دارم و هنوزکارت اقامتم رو دریافت نکردم و چون کلاسهای فرانسه هم از 6 فوریه شروع میشه و من از قبل ثبت نام کرده بودم برای 3 فوریه هم بلیط برگشت گرفتم به نظر شما توی این مدت کم سفارت کانادا در تهران به من وقت و ویزا میده لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم.
    نمیشه از همینجا (مونترال ) درخواست travel document داد؟
    سفارت کانادا در تهران می گوید بین یک هفته تا ده روز ولی عملا من دیده ام که سه روزه هم صادر کرده اند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)