صفحه 7 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 152

موضوع: امكان دریافت کارت اقامت بدون لندینگ در کانادا

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : دریافت کارت اقامت بدون لندینگ در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط bestMBAman نمایش پست ها
    جناب احسان عزیز و محترم،دیروز با یکی از دوستان صحبت می کردم. نکته ای که در مورد بحث بالا مطرح شد را از ایشان پرسیدم. ایشان به این که دولت کانادا بخواهد در این زمینه خیلی گیر بدهد نظری داشتند که به نظرم جالب امد که بد نیست دوستان هم بدانند: او گفت که اولا (همانطور که شاید دوستانی که در انجا زندگی کرده اند هم بدانند) اساس بر این است که شما شهروند خوبی هستید و هیچ گونه کار خلافی نکردید( باتوجه به عدم سوء پیشینه و...) مگر اینکه خودتان تناقض گویی کرده یا خدای ناکرده کار خلافی بکنید. ثانیا هنگامیکه وارد کانادا می شوید،ورود شما را به کانادا ثبت می کنند (یا از کارت پی آر یا طرق دیگر) ولی خروج جایی ثبت نمی شود. نکته دیگر که منطقی هم به نظر می آید این است که فلسفه مهاجرت و همه این پروسه برای دولت کانادا بسیار پر سود و مولد مشاغل بسیاری است و بعلاوه اینکه انرژی و وقت زیادی از ایشان تلف می کند، حال اگر قرار باشد پس از طی این همه مراحل و ورود شما به کانادا پس از گذشت پنج سال و بدین ترتیب به راحتی بخواهند کلی از مهاجرین را مردود کنند(ضمن اینکه دولت کانادا کسی را ار خاک کشور بیرون نمی کند مگر در شرایط بسیار خاص)در آنصورت به راحتی جلوی کسب و کار خود را می گیرند و این همه وقت و انرژی آفیسرهای خود را به راحتی تلف می کنند. مضافاکه اگر شما مالیات به موقع بدهید و شهروند خوبی باشید دیگر دلیلی برای رد درخواست شما وجود ندارد.
    پس بنا بر این اینکه دنبال نقطه کوری عمدا در مورد شما بگردنند محال به نظر می رسد. البته شاید شما دلایل محکمی دارید که می گویید قصدا دولت کانادا برای بازگرداندن افراد دنبال بهانه است؟
    دوست عزیز من نگفتم دولت کانادا دنبال بهانه می گردد بلکه گفتم کاملا مراقب این هستند که سرشان کلاه نرود و البته به لطف تمام تقلباتی هم تاکنون انجام شده به تمام کلک ها هم وارد شده اند. یکی از دوستان خط تلفنی گرفته بود و داده بود به یکی از بستگان در کانادا و با شرکتی هم صحبت کرده بود که همه ماهه برایش فیش حقوقی صادر کند و کارت بانکیش هم در دست یکی از بستگان بود و با آن کار می کرد اما در موقع درخواست تابعیت از وی ترجمه پاسپورت خواسته بودند که تمام مهرهای ورود خروج در ایران را ترجمه کند، لذا به مشکل خورده بود. نکته دیگر اینکه کانادا عاشق چشم و ابروی کسی نیست که به او اقامت بدهد و فرد در کشور خودش زندگی کند بلکه شما اقامت می گیرید که در کانادا کار کنید(هرکاری) و نشان دهید که با کانادا پیوند دارید و سهمی در پیشرفت کانادا دارید، لذا اینکه بگویید نه حالا دیگه چون کلی وقتشون گرفته شده و هزینه کرده اند و به همین دلیل به همه فارغ از شرایط قانونی تابعیت می دهند درست نیست. کما اینکه شخصا بسیاری را می شناسم که بدلیل عدم رعایت شرایط مربوطه به مشکلات فراوانی برخورد کرده اند و کار به دادگاه و دادگاه کشی افتاده است و نهایتا هم رد شده اند. بعد هم من نگفتم شما رو همینطوری از کانادا بیرون می کنند. همونطور که دوست دیگرمون گفت اگر شما در خاک کانادا باشید نیازی به پی آر کارت ندارید و این کارت صرفا برای ورود به کاناداست، اما برای تمدید این کارت در پایان مدت بایستی نشان دهید که دوسال از پنج سال را در کانادا بوده اید. البته من قصد تحمیل نظرم به شما را ندارم و شما به هرنحوی که صلاح می دانید و طبق گفته دوستتان عمل کنید

پی نوشت: لطفا اطلاعات پرونده مهاجرتی خود را در امضایتان وارد کنید
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

جناب احسان عزیز و محترم،دیروز با یکی از دوستان صحبت می کردم. نکته ای که در مورد بحث بالا مطرح شد را از ایشان پرسیدم. ایشان به این که دولت کانادا بخواهد در این زمینه خیلی گیر بدهد نظری داشتند که به نظرم جالب امد که بد نیست دوستان هم بدانند: او گفت که اولا (همانطور که شاید دوستانی که در انجا زندگی کرده اند هم بدانند) اساس بر این است که شما شهروند خوبی هستید و هیچ گونه کار خلافی نکردید( باتوجه به عدم سوء پیشینه و...) مگر اینکه خودتان تناقض گویی کرده یا خدای ناکرده کار خلافی بکنید. ثانیا هنگامیکه وارد کانادا می شوید،ورود شما را به کانادا ثبت می کنند (یا از کارت پی آر یا طرق دیگر) ولی خروج جایی ثبت نمی شود. نکته دیگر که منطقی هم به نظر می آید این است که فلسفه مهاجرت و همه این پروسه برای دولت کانادا بسیار پر سود و مولد مشاغل بسیاری است و بعلاوه اینکه انرژی و وقت زیادی از ایشان تلف می کند، حال اگر قرار باشد پس از طی این همه مراحل و ورود شما به کانادا پس از گذشت پنج سال و بدین ترتیب به راحتی بخواهند کلی از مهاجرین را مردود کنند(ضمن اینکه دولت کانادا کسی را ار خاک کشور بیرون نمی کند مگر در شرایط بسیار خاص)در آنصورت به راحتی جلوی کسب و کار خود را می گیرند و این همه وقت و انرژی آفیسرهای خود را به راحتی تلف می کنند. مضافاکه اگر شما مالیات به موقع بدهید و شهروند خوبی باشید دیگر دلیلی برای رد درخواست شما وجود ندارد.
    پس بنا بر این اینکه دنبال نقطه کوری عمدا در مورد شما بگردنند محال به نظر می رسد. البته شاید شما دلایل محکمی دارید که می گویید قصدا دولت کانادا برای بازگرداندن افراد دنبال بهانه است؟
    تلاش های دولت کانادا در یکی دو سال اخیر بر روی این مساله بیشتر متمرکز شده و قانون جدیدی هم برای این منظور تصویب شده (اینجا رو نگاه کنید) به علاوه جدیدا تحقیقات زیادی روی این مساله صورت گرفته و منجر به بازگشت تابعیت عده زیادی شده. (خبر اول - خبر دوم - خبرهای دیگه رو با یه سرچ کوچیک پیدا میکنید) همونطور که دوستان هم قبلا گفتن، دیگه به راحتی قدیم امکان دریافت پاسپورت بدون حضور در خاک کانادا وجود نداره (اگر نگیم داره غیره ممکن میشه).
    درباره علاقه کانادا به پذیرش مهاجر هم بهتره بدونید که پروسه جلب مهاجر سال به سال داره سخت تر میشه و حتی اتاق های فکر، از زیان کلان سالانه کانادا (بین 16 تا 23 میلیارد دلار در سال) برای مهاجران خبر میدهند و خواستار توقف روند فعلی مهاجرت و تغییر بنیادی در آن هستند (اینجا رو ببینید).

ApplyAbroad Guru

ثانیا هنگامیکه وارد کانادا می شوید،ورود شما را به کانادا ثبت می کنند (یا از کارت پی آر یا طرق دیگر) ولی خروج جایی ثبت نمی شود.
    از این بابت خیلی مطمئن نباشید. در سالهای اخیر چندین مورد را دیده ام که بعلت تکمیل نکردن شرط حضور در کانادا (1095 روز در چهار سال) تقاضای سیتیزن شیپ شان به مشکل برخورد کرده در حالیکه هم مالیات را داده بودند و هم آدرس کانادائی داشتند و تنها راه برای دانستن این که این افراد در کانادا نبوده اند این بوده که خروج شان جائی ثبت شده باشد (احتمالا از طریق ایرلاین).

در ضمن با وجودی که فلسفه مهاجرت در دراز مدت بنفع کاناداست ولی غیر از هزینه های کوتاه مدت آن مسئله افرادی که سیتیزن شیپ میگیرند و بعد به کشور خودشان برمیگردند برای کانادا معضلی شده است. در جریان جنگ لبنان و اسرائیل در سال 2006 قریب به سی هزار لبنانی مقیم لبنان که پاسپورت کانادائی داشتند از سفارت کانادا تقاضای کمک کردند!! دولت کانادا مجبور شد 85 میلیون دلار هزینه کند تا این افراد را از لبنان خلرج کرده و به کانادا بیاورد، و بعد از دو سه ماه که جنگ تمام شد همه شان دوباره به لبنان برگشتند!! این موضوع انتقادات زیادی را در کانادا موجب شد و باعث سخت گیریهای بیشتر در امر سیتیزن شیپ شده است.

اولا بسیار تشکر می کنم از سه دوست عزیز که جوابهای فوق را ارائه دادند.
    به نظر می رسد این موضوع دغدغه بسیاری از افراد است و به عبارت دیگر مهاجرت عده زیادی فقط به قصد گرفتن تابعیت و دریافت پاسپورت است+بسیاری از این افراد موفق شده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    از این بابت خیلی مطمئن نباشید. در سالهای اخیر چندین مورد را دیده ام که بعلت تکمیل نکردن شرط حضور در کانادا (1095 روز در چهار سال) تقاضای سیتیزن شیپ شان به مشکل برخورد کرده در حالیکه هم مالیات را داده بودند و هم آدرس کانادائی داشتند و تنها راه برای دانستن این که این افراد در کانادا نبوده اند این بوده که خروج شان جائی ثبت شده باشد (احتمالا از طریق ایرلاین).

در ضمن با وجودی که فلسفه مهاجرت در دراز مدت بنفع کاناداست ولی غیر از هزینه های کوتاه مدت آن مسئله افرادی که سیتیزن شیپ میگیرند و بعد به کشور خودشان برمیگردند برای کانادا معضلی شده است. در جریان جنگ لبنان و اسرائیل در سال 2006 قریب به سی هزار لبنانی مقیم لبنان که پاسپورت کانادائی داشتند از سفارت کانادا تقاضای کمک کردند!! دولت کانادا مجبور شد 85 میلیون دلار هزینه کند تا این افراد را از لبنان خلرج کرده و به کانادا بیاورد، و بعد از دو سه ماه که جنگ تمام شد همه شان دوباره به لبنان برگشتند!! این موضوع انتقادات زیادی را در کانادا موجب شد و باعث سخت گیریهای بیشتر در امر سیتیزن شیپ شده است.
    خواهشمند است اگر منبع، خبر یا موردی در این خصوص سراغ دارید در اینجا ارائه فرمایید تا بتوان دقیق تر تبادل نظر کرد؟؟
    ویرایش توسط bestMBAman : June 20th, 2011 در ساعت 12:01 PM

ApplyAbroad Guru

اولا بسیار تشکر می کنم از سه دوست عزیز که جوابهای فوق را ارائه دادند.
    به نظر می رسد این موضوع دغدغه بسیاری از افراد است و به عبارت دیگر مهاجرت عده زیادی فقط به قصد گرفتن تابعیت و دریافت پاسپورت است+بسیاری از این افراد موفق شده اند.
    درست است که علت مهاجرت برای عده زیادی صرفا گرفتن پاسپورت است ولی شرط گرفتن پاسپورت رو هم که حضور 1095 روز در چهارسال در کانادا است رو رعایت میکنند. مشکل برای کسانی پیش میاد که قصد تقلب دارند و میخواهند بدون حضور در کانادا سیتیزن شیپ بگیرند. دوست گرامی مون احسان مثالی در این مورد از تجربیاتی که دیده بودند زدند و بنده هم شخصا چند مورد مشابه را در کانادا دیده ام.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : امكان دریافت کارت اقامت بدون لندینگ در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad67 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    می خواستم ببینم آیا ممکن هستش که من و برادر و مادرم بریم کانادا و کارت اقامتمون رو بگیریم اما پدرم همراه ما نباشه و ما کارت اون رو هم بگیریم؟
    پدر من چون توی دانشگاه ارتش تدریس می کنه تا بازنشسته نشه بهش اجازه خروج نمی دن. ویزایی هم که برای زدن تا چند ماه دیگه تموم میشه. آیا امکان داره ما بتونیم بدون اینکه پدر من اونجا لندینگ کنه کارت اقامتش رو بگیریم؟
    میدونم که برای جواب دادن دیر شده ولی کاش مینوشتید بالاخره چیکار کردید؟
    چیزی رو که اصلا کسی بهش توجه نمیکنه اینه که شما میتونید با سفارت تماس داشته باشید و شرایط رو توضیح بدید... اونا مرض ندارن که بگن نه خیر ما هیچ رقمی با شما کنار نمیاییم... ممکنه موافقت کنند که ویزای ایشون رو تمدید کنن.. اگر کسی برای اینجور موارد تجربه ای داره لطفا بگه تا اگه دوستان دیگه ای همین مشکل رو داشتند راهنمایی بشن.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Member ghazalili آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

سلام
    من می تونم برم مونترال فقط یک هفته یا کمتربمونم وبرای گرفتن برگه اقامت آدرس یکی از دوستام رو بدم؟ یا باید حتما بمونم وخودم برگه اقامتم رو بگیرم.آخه می خوام برگردم ایران وازدواج کنم دوباره برگردم مونترال تا کارای همسرم درست بشه.
    یه سوال دیگه هم داشتم آیا برای اینکه اسپانسر همسرم بشم حتما باید اونجا کار کنم؟ من توی بعضی از سایتها خوندم که برای اسپانسر همسر نیاز نیست که حتما سر کار باشم.آخه تا کار پیدا کنم خیلی طول میکشه
    ویرایش توسط ghazalili : August 28th, 2011 در ساعت 12:20 AM
    We received your application to sponsor .....................on August 2, 2012
    We sent you a letter on October 17, 2012 about the decision on your application
    .CSQ: 25 november, inprocess 5december. passport request 28 march

Senior Member

با سلام خدمت دوستان
    یک سوال داشتم.... جریانSIN numberچیست؟ من یکجایی خوندم که اول باید SIN Card گرفت برای پیدا کردن شغل تا PR کارتتون بیاد!! درسته؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalili نمایش پست ها
    سلام
    من می تونم برم مونترال فقط یک هفته یا کمتربمونم وبرای گرفتن برگه اقامت آدرس یکی از دوستام رو بدم؟ یا باید حتما بمونم وخودم برگه اقامتم رو بگیرم.آخه می خوام برگردم ایران وازدواج کنم دوباره برگردم مونترال تا کارای همسرم درست بشه.
    یه سوال دیگه هم داشتم آیا برای اینکه اسپانسر همسرم بشم حتما باید اونجا کار کنم؟ من توی بعضی از سایتها خوندم که برای اسپانسر همسر نیاز نیست که حتما سر کار باشم.آخه تا کار پیدا کنم خیلی طول میکشه
    Aشما میتوانید آدرس یکی از دوستان و یا فامیل را بدهید تا کارت اقامتتان برای آنان ارسال شود ولیکن توجه داشته باشید که برای ورود مجدد به خاک کانادا باید کارت به همراه داشته باشید یعنی انکه پس از صدور کارتتان و ارسال ان به آدرسی که ارائه داده اید، فرد تحویل گیرنده آن را می بایست برای شما پست کند تا بتوانید وارد خاک کانادا شوید. طول مدت صدور کارت 46 روز کاری است.

درخصوص اسپانسر شدن نیز باید خدمتتان بگویم که همسر از این شرط مستثثنی است.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط maskal نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    یک سوال داشتم.... جریانSIN numberچیست؟ من یکجایی خوندم که اول باید SIN Card گرفت برای پیدا کردن شغل تا PR کارتتون بیاد!! درسته؟
    SIN (Social Insurance Number مستقل از وضعیت PR شماست و در واقع حساب شما را در اداره مالیات مشخص میکند. شما برای اینکه حقوق رسمی دریافت کنید باید شماره SIN داشته باشید حالا چه سیتیزن باشید چه اقامت چه دانشجوی خارجی. وقتی به کانادا آمدید به دفتر محلی Service Canada بروید و اونها براتون کارتش رو صادر میکنند. هرجا استخدام میشوید این شماره را به آنها میدهید یا برای بازکردن حساب بانکی و هر کاری که بنحوی با اداره مالیات مربوط بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)