صفحه 4 از 37 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 369

موضوع: ویزا برای شرکت در کنگره در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آمریکا برای نویسنده مقا له قبول شده

منم هم همه این سوال ها رو دارم، اما چرا هیچ کس جواب این دوستمون رو نداده؟
    علاوه بر این سوال ها من میخواستم بدونم که:
    1- من برای 2 تا کنفرانس که خیلی نزدیک به هم هستن دعوت نامه دارم، این موضوع که دو تا کنفرانس می خوام برم کمکی یهم می کنه؟؟؟
    2- من میخوام سال دیگه برای PHD اقدام کنم، اوصولاً این کار یعنی شرکت در کنفرانس می تونه کمکی به گرفتن پذیرش و FUND بکنه؟؟؟
    3- با توجه به این که من زود می رم و بر می گردم، برای گرفتن ویزا داشتن صورت حساب بانکی و سند خونه و نامه از محل کار و ... لازم هست یا نه؟؟؟

ApplyAbroad Champion

برای شرکت در کنفرانس باید درخواست ویزای B-1 کنید. نمی‌شه با قطعیت گفت که کدوم کشور بهتر ویزا می‌ده، اما ظاهرا باکو و قبرس نسبت به سایر کشورها بهتر ویزا می‌دن. البته توجه داشته باشید که در سال‌های قبل گرفتن ویزای شرکت در کنفرانس چندان ساده نبود، اما شاید جدیدا شرایط فرق کرده باشه.

شرکت در کنفرانس تاثیر چندانی در گرفتن پذیرش نداره، اما داشتن مقاله به گرفتن پذیرش و فاند کمک می‌کنه.
    برای هر نوع ویزایی داشتن سند و سایر مدارکی که نشون بده شما به ایران برمی‌گردید مورد نیازه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

سلام
    من اخیرا به همراه همسرم برای یک کنفرانس در کالیفرنیا دعوتنامه دیافت کردیم
    برای تاریخ 3 ماه می هم وقت مصاحبه از سفارت آمریکا در قبرس گرفتیم
    چون زیاد با روال گرفتن ویزا از سفارت آمریکا آشنایی نداشتم. چند تا سوال برام پیش اومد:
    کلیرنس بعد از زمان مصاحبه و از طریق خود سفارت آمریکا در قبرس روال کاریش انجام میشه یا قبل از رزرو زمان مصاحبه باید بریم سفارت و درخواست بدیم؟
    با توجه به اینکه تاریخ کنفرانس 21 ماه June هست. در این فاصله زمانی می تونیم ویزا بگیریم؟
    در ضمن دعوتنامه به صورت ایمیل برامون ارسال شده و یک پرینت از اون برای سفارت قبرس در تهران و همچنین سفارت آمریکا کافیه؟
    قبلا در کنفرانسهای متعددی هم شرکت کردیم- خارجی و داخلی و همینطور مدارک تحصیلی و سوابق همسرم هم در دسترسه. همه اینها را ترجمه رسمی بکنیم برای ارائه به سفارت؟

پیشاپیش ممنون

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز
    من و دوستم شرایط izak رو داریم
    مقاله ما در کنفرانس WORLDCOMP/IPCV'10 در کشور آمریکا پذیرفته شده که این کنفرانس در تیر ماه سال جاری برگزار میشه دعوتنامه برامون ایمیل شده.این اولین کنفرانس خارجی هستش که میخوایم شرکت کنیم.حالا چند تا سئوال داشتم از استاید بزرگوار
    1- چقدر امکان داره که به ما ویزا بدن البته میخوایم از دبی اقدام کنیم؟
    2- چه مدت طول میکشه که ویزا صادر بشه؟آیا همون روز مصاحبه مشخص میشه که به ما ویزا میدن یا نه؟
    3-تا اونجا که متوجه شدم باید فرم B-1 را کامل کنیم آیا نیاز به پر کردن فرم ds-160 هستش یا نه؟ از کجا میتونم فرم B-1 تکمیل کنم؟
    4-چه مدارکی برای ارانه به سفارت جهت صدور ویزا لازمه؟

با تشکر

ApplyAbroad Champion

برای izak:
    مراحل کلیرنس توسط سفارت شروع می‌شه و شما قبل از مصاحبه لازم نیست که کار خاصی برای کلیرنس انجام بدید.
    شما الان می‌تونید برای ویزا اقدام کنید و احتمال داره که بتونید به موقع ویزا رو بگیرید.
    من در مورد سفارت قبرس در تهران اطلاعی ندارم، ولی پرینت دعوتنامه برای سفارت باید کافی باشه، هر چند که اگر من جای شما بودم از کنفرانس درخواست می‌کردم که دعوتنامه رو خودشون برای سفارت فکس کنند.
    مدارک تحصیلی و سوابق رو ترجمه کنید و برای کنفرانس‌های خارجی هم ویزای کشورها در پاسپورت شما باید کافی باشه.

برای imani:
    نمی‌شه احتمال گرفتن ویزا رو تخمین زد. بقیه سوالات شما هم به عنوان این موضوع مربوط نیست و در فروم در موردش زیاد بحث شده. لطفا جستجو کنید و از موضوعات مناسب برای پرسیدن سوالات استفاده کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط imani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من و دوستم شرایط izak رو داریم
    1- چقدر امکان داره که به ما ویزا بدن البته میخوایم از دبی اقدام کنیم؟
    2- چه مدت طول میکشه که ویزا صادر بشه؟آیا همون روز مصاحبه مشخص میشه که به ما ویزا میدن یا نه؟
    3-تا اونجا که متوجه شدم باید فرم B-1 را کامل کنیم آیا نیاز به پر کردن فرم ds-160 هستش یا نه؟ از کجا میتونم فرم B-1 تکمیل کنم؟
    4-چه مدارکی برای ارانه به سفارت جهت صدور ویزا لازمه؟

با تشکر
    سلام
    گویا بستگی به مصاحبه در سفارت داره و کنسول تصمیم گیر اساسیه یعنی همونجا می تونه قبولتون هم بکنه ولی در کل بین حدودا یک ماهی کار می بره
    ولی صدور ویزا 2 - 3 روزه انجام میشه - فرم دی-160 رو که پر می کنید یه قسمت داره که نوشته ....Principal....و دلیل رفتنتون رو جویا شده
    همون قسمت وقتی که Bussiness/attending conference رو انتخاب کردید در واقع ویزای نوع B-1 برای شما بررسی میشه
    مدارک کلی شامل
    دعوتنامه
    پاسپورت
    ترجمه شناسنامه هم باشه پیشتون
    ترجمه سند ملکی یا تمکن مالی که بانک های خصوصی مثل پاسارگاد و سامان اگه حساب داشته باشید به صورت انگلیسی هم بهتون می دند و برای تهرانیا که یک روزه صادر میشه

ما برنامه قبرس رو به دوبی تغییر دادیم به علت حجم بالای متقاضی واسه قبرس

موفق باشید

سلام
    دبی به من وقت فوری نداد
    من 19 آپريل دعوت نامه برام اومد
    15 june هم کنفرانس هست،حالا چه کار کنم ؟؟؟؟
    ديگران را ببخش نه به اين علت كه آنها لياقت بخشش تو را دارند، به اين علت كه تو لياقت آن را داري كه آرامش داشته باشي..... امام علي (ع)

دوستان عزیز
    یک سوالی داشتم. من دارم برای شرکت در یک کنفرانس اقدام می کنم. ویزای B1-B2. و موسسه و دانشگاه برگزار کننده برم نامه دعوت نامه صارد کردند و یک نسخه اش رو برای ای-میل کردند و گفتند اصلش رو هم بگو کدوم سفارت می خوای بری برای بفرستیم اونجا. سوالی که من دارم اینه که بر فرض اگه بخواند برای دبی برام بفرستند کسی تجربه مشابه داره که معمولا چقدر طول می کشه؟( شاید بتونم وقت نزدیک بگیرم ولی می ترسم نامه اونا نرسیده باشه) و سوال دیگه اینکه من نباید شماره DS160 یا confirmation ( هنوز ندارم البته)رو بدم به این دانشگاهی که داره دعوت نامه می فرسته؟ اونا تو سفارت فقط از رو اسم می فهمند که مال منه؟ یا روز مصاحبه دوباره باید نشون بدم scan شده خودم رو که فکر می کنم خیلی هم ارزش نداره؟
    ممنون می شم اگه کسی تجربه مشابهی داره بگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط golden_boy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند سؤال دارم،اگه محبت کنين جواب بدين،ممنون ميشم:
    من دعوت شدم برای شرکت در کنفرانس،

1.برای شرکت در کنفرانس در امريکا،چه نوع ويزايی رو بايد درخواست کرد؟

2.کدوم کشور بهتره در حال حاضر که اقدام کنم ؟
    و آيا اصلاً فرقی هم ميکنه که مثلاً از طريق دبی اقدام کنم يا قبرس ؟

3.چه مقدار شانس هست که برای شرکت در کنفرانس ويزا بدن ؟؟

ممنون از شما
    من هم شرایطم مثل شماست. از سفارت که برای نوع ویزا پرسیدم گفتند برای B1-B2 اپلای کن.
    این رو هم بگم که این سوال رو از سفارت دبی پرسیدم و خودم هم در حال تلاش برای گرفتن وقت از اونجا هستم. شما تونستید وقت بگیرید؟
    ویرایش توسط MINERVAra : April 28th, 2010 در ساعت 10:53 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaaa نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    یک سوالی داشتم. من دارم برای شرکت در یک کنفرانس اقدام می کنم. ویزای B1-B2. و موسسه و دانشگاه برگزار کننده برم نامه دعوت نامه صارد کردند و یک نسخه اش رو برای ای-میل کردند و گفتند اصلش رو هم بگو کدوم سفارت می خوای بری برای بفرستیم اونجا. سوالی که من دارم اینه که بر فرض اگه بخواند برای دبی برام بفرستند کسی تجربه مشابه داره که معمولا چقدر طول می کشه؟( شاید بتونم وقت نزدیک بگیرم ولی می ترسم نامه اونا نرسیده باشه) و سوال دیگه اینکه من نباید شماره DS160 یا confirmation ( هنوز ندارم البته)رو بدم به این دانشگاهی که داره دعوت نامه می فرسته؟ اونا تو سفارت فقط از رو اسم می فهمند که مال منه؟ یا روز مصاحبه دوباره باید نشون بدم scan شده خودم رو که فکر می کنم خیلی هم ارزش نداره؟
    ممنون می شم اگه کسی تجربه مشابهی داره بگه.

من هم شرایطم مثل شماست. از سفارت که برای نوع ویزا پرسیدم گفتند برای B1-B2 اپلای کن.
    این رو هم بگم که این سوال رو از سفارت دبی پرسیدم و خودم هم در حال تلاش برای گرفتن وقت از اونجا هستم. شما تونستید وقت بگیرید؟
    من هم برای شرکت در کنفرانس ویزا گرفتم دعوتنامه من هم ایمیل شده بود واصلش رو هم نداشتم.ایرادی نگرفتن .اگر ویزای شینگن وحساب بانکی خوبی داشته باشین برای کنفرانس جتما ویزا میگیرین . به من و همسرم با هم ویزا دادن.

نقل قول نوشته اصلی توسط pani نمایش پست ها
    من هم برای شرکت در کنفرانس ویزا گرفتم دعوتنامه من هم ایمیل شده بود واصلش رو هم نداشتم.ایرادی نگرفتن .اگر ویزای شینگن وحساب بانکی خوبی داشته باشین برای کنفرانس جتما ویزا میگیرین . به من و همسرم با هم ویزا دادن.
    میشه بگید از کدوم سفارت اقدام کردید و چه سوال هایی پرسیدند؟ حساب بانکی خوب یعنی چی؟ من به جز بلیت آمریکا بقیه خرج شامل ترانسپورت در آمریکا، محل اقامت و خورد و خوراک رو برگزارکننده ها می دند و تو نامه شون هم این هست. یک نکته دیگه هم اینکه من برای سپتامبر باید فنلاند باشم از اونجا پذیرش دانشجویی دارم در نتیجه بر می گردم از آمریکا نمی دونم این رو بگم به آفیسر یعنی خودش می پرسه ( آخه تو Ds-160) ننوشتم اینو) نمی دونم تحت چه عنوانی بهش بگم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)