صفحه 55 از 61 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758596061 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 606

موضوع: چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

ایمپکت فاکتور=Impact Factor=IF
    هر چه بیشتر باشه بهتره
    یک شاخص کمی است که برای ارزیابی، مقایسه و رتبه‌بندی نشریات علمی در رشته‌های مختلف
    https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B6...AB%DB%8C%D8%B1

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط igo نمایش پست ها
    ممنون
    سلام
    یه سوال ابتدایی دارم ایمپکت فکتور هر چه بالاتر باشه بهتره یا پایین تر؟و دقیقا چی رو نشون میده؟
    ایمپکت فاکتور به نوعی بیانگر میزان ارجاعات به مقالات یک مجله است که طبق روابطی محاسبه می شود طبیعتا هر چه بالاتر باشد بهتر است البته این به این معنا نیست که بین دو مجله در یک زمینه هر کدام ایمپکت بالاتری داشته باشد بهتر است و برخی مجلات خیلی مهم وجود دارند که ایمپکت آنها نسبت به برخی مجلات سطح پایینتر کمتر است اما بهر حال این هم یک ملاک برای ارزیابی مجله است ملاک مهمتر این است که در لیست هایی که مثلا توسط سایت تامسون یا سایت sjr منتشر می شود رتبه مجله چقدر است در زمینه رشته تخصصی خودش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران -سازه هیدرولیکی

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    ایمپکت فاکتور به نوعی بیانگر میزان ارجاعات به مقالات یک مجله است که طبق روابطی محاسبه می شود طبیعتا هر چه بالاتر باشد بهتر است البته این به این معنا نیست که بین دو مجله در یک زمینه هر کدام ایمپکت بالاتری داشته باشد بهتر است و برخی مجلات خیلی مهم وجود دارند که ایمپکت آنها نسبت به برخی مجلات سطح پایینتر کمتر است اما بهر حال این هم یک ملاک برای ارزیابی مجله است ملاک مهمتر این است که در لیست هایی که مثلا توسط سایت تامسون یا سایت sjr منتشر می شود رتبه مجله چقدر است در زمینه رشته تخصصی خودش.
    ممنون ازپاسختون
    پس میشه گفت مجله ای که ایمپکت بالاتری داره پذیرش مقاله داخلش سخت تره؟ درسته
    و اکسپت مقاله در مجلاتی با ایمپکت پایین تر راحت تره؟
    من چجوری میتونم بفهمم یک مجله در پذیرش مقالاتش سخت گیری میکنه یا نمیکنه؟
    هدفم اینه بدونم یک مجله راحت مقاله ی من رو چاپ میکنه یا نه سخت گیری میکنه؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون ازپاسختون
    لزوما اینگونه نیست برخی مجلات با ایمپکت پایینتر سخت گیرتر هستند ملاک شما برای انتخاب جورنال باید چند چیز باشد
    الف: رتبه مجله در لیست موضوعی رشته منتشر شده توسط سایت تامسون یا scimago
    ب: استفاده از تجربه افرادی هم رشته خودتان که مقلات پذیرفته شده قابل توجهی داشته باشند
    ج: چقدر جورنال به آن زمینه خاص شما نزدیک است
    د: بررسی زمان جوابدهی جورنال با توجه به مقالات چاپ شده در سایت جورنال

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

ممنون ازپاسختون
    اصلا اینجوری نیست که یه ژورنال که ایمپکت بالا داره پس بهتره. خیلی از ادیتورها از طریق ترفندهایی ایمپکت ژورنال رو افزایش میدن. به طور کلی، توی یه رشته معمولا همه ژورنال های معروف رو می شناسن و میدونن که چجوری میشه ازشون پذیرش گرفت. مثلا، یکی از کسایی که من میشناسم و توی بازاریابی کار می کنه توی یه ژورنال مثل Apettite با ایمپکت 3.215 دوتا مقاله داره ولی چون این ژورنال نرخ پذیرشش 40 درصد هست، با یه ژورنال مثل Journal of Retailing and Consumer Services که ایمکت هم نداره از نظر خیلی از اساتید فرقی نداره. ولی اگه کسی بتونه توی رشته ما توی Journal of Service Research با ایمپکت 2.124 یا European Journal of Marketingبا ایمپکت 1 مقاله چاپ بکنه، بالای 90 درصد احتمال اینکه واسه بازاریابی بورس بگیره از دانشگاه های خیلی خوب اروپا و به خصوص استرالیا مثل موناش، ملبورن و ... وجود داره. اگر میخواین واسه الزویر مقاله تون رو بفرستین، از این لینک می تونین نرخ پذیرش ژورنال های مرتبط با مقاله تون رو بعد از کپی پیست کردن تیتر به همراه چکیده اش بفهمین. http://journalfinder.elsevier.com/

اگر از دانشگاه به این سایت دسترسی دارین می تونین میزان نرخ پذیرش اکثر ژورنال ها رو بررسی کنین. https://www.cabells.com/

موفق باشید
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران -سازه هیدرولیکی

نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    اصلا اینجوری نیست که یه ژورنال که ایمپکت بالا داره پس بهتره. خیلی از ادیتورها از طریق ترفندهایی ایمپکت ژورنال رو افزایش میدن. به طور کلی، توی یه رشته معمولا همه ژورنال های معروف رو می شناسن و میدونن که چجوری میشه ازشون پذیرش گرفت. مثلا، یکی از کسایی که من میشناسم و توی بازاریابی کار می کنه توی یه ژورنال مثل Apettite با ایمپکت 3.215 دوتا مقاله داره ولی چون این ژورنال نرخ پذیرشش 40 درصد هست، با یه ژورنال مثل Journal of Retailing and Consumer Services که ایمکت هم نداره از نظر خیلی از اساتید فرقی نداره. ولی اگه کسی بتونه توی رشته ما توی Journal of Service Research با ایمپکت 2.124 یا European Journal of Marketingبا ایمپکت 1 مقاله چاپ بکنه، بالای 90 درصد احتمال اینکه واسه بازاریابی بورس بگیره از دانشگاه های خیلی خوب اروپا و به خصوص استرالیا مثل موناش، ملبورن و ... وجود داره. اگر میخواین واسه الزویر مقاله تون رو بفرستین، از این لینک می تونین نرخ پذیرش ژورنال های مرتبط با مقاله تون رو بعد از کپی پیست کردن تیتر به همراه چکیده اش بفهمین. http://journalfinder.elsevier.com/

اگر از دانشگاه به این سایت دسترسی دارین می تونین میزان نرخ پذیرش اکثر ژورنال ها رو بررسی کنین. https://www.cabells.com/

موفق باشید
    ممنون
    ببخشید یه مسیله ی مهم اینه ک مجله ای اس ای باشه .و الان من دارم بررسی میکنم میبینم یه سری مجلات تو سایت ای جی ار هست ولی ایمپکت نداره یه سری داره ولی تو تامسون رویترز نیست.
    سوالم اینه الان اگه مجله ای تو سایت تامسون کلا نباشه وقتی سرچ کنی نیاد پس ای اس ای نیست؟
    بجز این سایت جای دیگه ای هم باید چک بشه ؟
    من گیج شدم کلا یه سری مجلات ضریب بالا دارن چاپ نمیکنن یه سری کلی پول میگیرن یه سری ایمپکت دارن تو تامسون نیستن یه سری تو اس جی ار هستن ایمپکتم دارن تو تاسون نیستن
    شما چجوری مقاله چاپ میکنین>؟
    خواهشا راهنمایی کنین ممنون

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

ممنون
    ببخشید یه مسیله ی مهم اینه ک مجله ای اس ای باشه .و الان من دارم بررسی میکنم میبینم یه سری مجلات تو سایت ای جی ار هست ولی ایمپکت نداره یه سری داره ولی تو تامسون رویترز نیست.
    سوالم اینه الان اگه مجله ای تو سایت تامسون کلا نباشه وقتی سرچ کنی نیاد پس ای اس ای نیست؟
    بجز این سایت جای دیگه ای هم باید چک بشه ؟
    من گیج شدم کلا یه سری مجلات ضریب بالا دارن چاپ نمیکنن یه سری کلی پول میگیرن یه سری ایمپکت دارن تو تامسون نیستن یه سری تو اس جی ار هستن ایمپکتم دارن تو تاسون نیستن
    شما چجوری مقاله چاپ میکنین>؟
    خواهشا راهنمایی کنین ممنون
    دوست من،
    در چند جمله کل ماجرا رو بگم:

مبنای ISI بودن فقط و فقط تامسون هست و باید لیست که تامسون منتشر کرده رو ببینید، احتمالا در انجمن بگردید برای دانلود هست.
    هر چیزی که در سایت تاموسون پیدا کردید ISI نیست! تامسون ایندکس های مختلفی دارد و همشون ISI محسوب نمی شوند.
    ضریب تاثیر یک عدد هست که توسط موسسات مختلف یا حتی خود ژورنال ها ممکن هست محاسبه بشه، اما در عرف آکادمیک منظور از ضریب تاثیر اونی هست که تامسون برای مجلات ISI ارائه کرده. اگر مجله ای ISI نبود ضریب هم نخواهد داشت.
    پولی بودن یا نبودن منطقا هیچ ربطی به اعتبار مجله نداره (از لحاظ آماری شاید بشه نتیجه هایی گرفت).
    همانطور که دوستمون گفتن ایمپکت بالا همه چیز نیست.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member

سلام دوستان عزیز چندتا سوال داشتم اگه لطف کنید و پاسخ بفرمایید. من اولین بار برای یکی از مجلات الزویر مقاله می خوام ارسال کنم ، برای همین خیلی اشکال و سوال دارم. 1- توی راهنمای نویسندگان فونت مشخصی برای مقاله بکار نبرده بود ، چکار باید بکنم و این عیارت اورده شده بود: Aim to use the following fonts in your illustrations: Arial, Courier, Times New Roman, Symbol, or
    use fonts that look similar. همچنین عنوان و سایر قسمت ها باید باید با چه فرمت و فونتی باشند؟ 2- جدول و شکل ها باید در فایل جدگانه ارسال شوند؟ و آیا عنوان انها باید اورده شود در ان فایل ها؟ پاورقی ها به چه صورت است؟ منظور از اینکه پاورقی در فایل جداگانه اورده شوده یعنی چه؟ همچنین در چند مقاله رو که من دیدم پاورقی رو با حروف کوچک انگلسیی مشخص کردن ولی در راهنمای همون مجله نوشته با حروف عربی؟ علتش چی هست؟ با تشکر

Junior Member

همچنین منظور از Color artwork
    چیست؟ لطفا راهنماییم کنید

Junior Member Oilman1990 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering- Shiraz Uni

چرا نمیشه ؟!!!!! میتونی اونا رو تو همون برنامه اکسل که هستن زوم کنی و با استفاده از برنامهSnipping Tools که مربوط به خود ویندوز هست از اونا اسکرین شات بگیری و اونا رو با فرمت عکس (jpeg) سیو کنی . برنامه Snipping Tools رو هم از قسمت استارت داخل run سرچ کن میاد بالا واست .شکل یه قیچی با بیضی هیت ایکنش.