صفحه 3 از 61 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 606

موضوع: چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

پیش فرض پاسخ : نکات فنی در پروسه ارسال مقالات به ژورنال های Elsevier

آره البته هر مجلش برای خودش تمپلیت خودشو داره که البته به هم هم خیلی شبیه هستند
    تو قسمت guide for authors نوشته. در مرحله اول می خواهند از نظر formatting کاملاً ساده باشه. اینهایی که من دیدم حداکثر 100 کلمه برای abstract و ....

منهم با IE 8 انجام دادم مشکل نداشت. هر چند فایل من خیلی امکانات عجیب غریب word رو هم داشت درست PDF کرده بود

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

سلام
    سوالم خيلي ابتدايي هست ببخشيد
    سه بخش هست زمان سابميت كه ميخواستم بپرسم حتما بايد پر بشه؟
    Enter comments
    Suggest Reviewers
    Oppose Reviewers
    وقتي من شخصي رو نميشناسم توي اون مجله چطور معرفي كنم يا نكنم؟
    هيچ بخشي نيست كه cover letter بخواد يعني اجباري نيست. اگه بخوام بفرستم توي چه بخشي بايد بفرستم؟؟؟
    ممنون
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pApAr نمایش پست ها
    سلام
    Enter comments
    Suggest Reviewers
    Oppose Reviewers
    هيچ بخشي نيست كه cover letter بخواد يعني اجباري نيست. اگه بخوام بفرستم توي چه بخشي بايد بفرستم؟؟؟
    ممنون
    کامنت ها اگر نکته خاص اضافی برای ادیتور دارید. معمولا پر نمیکنند.
    در باره داور ها اگر میخواهید میتونید داور خاصی رو پیشنهاد کنید یا تقاضا کنید شخص خاصی داور شما نباشد. البته تضمین نمیدهند که حتما تقاضای شما اجرا شود. اگر کسی را نمیشناسید خالی بگذارید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

سلام
    Enter comments
    Suggest Reviewers
    Oppose Reviewers
    ممنون
    نوشتن کامنت اجباری نیست. برای بعضی از مجلات معرفی کردن داور اجباری هست. اونا میخوان شما کار رو راحت تر کنی و با معرفی داور نشون بدی مقالت تو چه فیلدی هست و معیار برای تشخیص داور چی هست. البته لزوما مقاله رو به اونا نمیفرستن. تو بعضی از مجلات از ما میخوان که اگه با کسی مشکل داریم و یا فکر میکنیم که فلان داور ممکنه احساستی تصمیم بگیره و از قبل شناخت داری نسبت بهش، اعلام بکنی که بدونن. معمولا به داوری که شما بگی نفرستن نمیفرستن. شما با معرفی شخصی واسه داوری کمک میکنی به پروسه پذیرش مقاله خودت. کاور لتر رو معمولا تو قسمت فایل های اتچ میخوان از شما. اگه مطلب مهمی داره توش تو کامنت ها بنویس برای ادیتور...

Senior Member

سلام
    Enter comments
    Suggest Reviewers
    Oppose Reviewers
    ممنون
    سلام
    در زمینه Suggest Reviewers بطور معمول پیشنهاد میشه که از مولفهای مراجعتون اونها رو انتخاب کنید به چند دلیل
    1- همانطور که دوستان هم گفتند به زمینه کاری شما آشنا هستند.
    2- بطور معمول در زمینه بررسی بیشتر مثبت نگاه میکنند (چون یک ارجاع به مقالشون بوجود میاد) و سعی میکنند به قبول مقاله کمک کنند. برخی از بازبینها خیلی وقت نمیزارن و سریع رد میکنند (متاسفانه ایرانیها از این جمله هستند - طبق تجربه شخصی خودم) ولی وقتی کار آشنا باشه بیشتر علاقه وجود خواهد داشت

3- فرآیند بررسی کارتون سریعتر میشه

سلام دوستان

اگر لطف کنید و به سوالات من پاسخ بدید، خیلی ممنون میشم.

اگر در مقاله یک شرایط کلی که قبلا توسط شخص دیگری بیان شده را ذکر کنیم، تا تاییدی بر یافته ما باشد و پس از اتمام جمله رفرنس هم به مقاله آن شخص بدهیم، ایرادی دارد. یا باید تو متن اسم فرد را بیاریم مثلا بگیم
    Brown states ....

لطف می کنید قسمت پر رنگ شده در متن زیر را توضیح بدهید، منظورش اینه که برای جدول فوتنوت بذاریم؟

Number tables consecutively in accordance with their appearance in the text. Place footnotes to tables below the table body and indicate them with superscript lowercase letters. Avoid vertical rules.

در Guide to authors چندین بار گفته که شکل ها را جدا بفرستید، ولی جایی نگفته که جدول را جدا بفرستیم. یعنی جدول را باید تو متن بیارم؟

با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shafiee نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر لطف کنید و به سوالات من پاسخ بدید، خیلی ممنون میشم.

اگر در مقاله یک شرایط کلی که قبلا توسط شخص دیگری بیان شده را ذکر کنیم، تا تاییدی بر یافته ما باشد و پس از اتمام جمله رفرنس هم به مقاله آن شخص بدهیم، ایرادی دارد. یا باید تو متن اسم فرد را بیاریم مثلا بگیم
    Brown states ....

لطف می کنید قسمت پر رنگ شده در متن زیر را توضیح بدهید، منظورش اینه که برای جدول فوتنوت بذاریم؟

Number tables consecutively in accordance with their appearance in the text. Place footnotes to tables below the table body and indicate them with superscript lowercase letters. Avoid vertical rules.

در Guide to authors چندین بار گفته که شکل ها را جدا بفرستید، ولی جایی نگفته که جدول را جدا بفرستیم. یعنی جدول را باید تو متن بیارم؟

با تشکر
    سلام

در مورد تمامی سوالاتتون دوست عزیز کلا بهترین راه انداختن یک نگاه کلی به کارهای دیگران هست. چون مطمئن هستم مواردی که فرمودید رو میتونید در مقاله های مجلات مختلف Elsevier که چاپ شده اند پیدا کنید. این کار کمک زیادی به نوشتن مقاله بهتون میکنه.
    اما در زمینه سئوال اول اگر در بخش Introduction دارید اشاره ایی به موضوع میکنید باید در اولین عنوان مطلب اسامی یا اسم نویسنده رو عنوان کنید که مثلا فلانی این کار رو کرده و توسط نتایجش بخشی از کار من مورد تایید قرار میگیره. اما در بخشهای دیگه مثل تعریف مسئله و یا نتیجه گیری خیلی مرسوم نیست. تکرار میکنم خیلی مرسوم نیست ولی باز به سلیقه خودتون میتونید بگید میتونید نگید ولی حتما مرجع رو عنوان کنید. یک مثال: دارید یک کار قبلی (یک رابطه که به اسم کسی بوده) رو بررسی میکنید. مجبور هستید چند بار نان اون طرف رو بگید. ولی نتایجی رو دارید که کسی در آزمون تونسته نتایج شبیه شما که در کار عددی در آوردید در مقاله ایی چاپ کنید. فقط میکید در مرجع --- این نتایج با آزمون بدست آمده و در این مقاله با نتایج عددی مقایسه شده.
    در مورد سوال بعدی در تمامی مقاله ها تمامی شکلها و جداول باید عنوان داشته باشند و شماره اونها هم به ترتیب اشاره در متن افزایش پیدا کنه.
    در مورد سوال آخر در زمان Submit کردن سایتها بطور معمول عکسها رو جدا گرفته و بعد فایل اصلی پیشنویس رو تهیه میکنند. که کیفیت و چگونگی هر عکس رو هم در سایتها میتونید ببینید.

خیلی سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید.

من چند تا از مقاله های In Press, Accepted Manuscript 2011 را دانلود کردم ولی هنوز متوجه این قسمت در مورد جدول نشدم

Place footnotes to tables below the table body and indicate them with superscript lowercase letters. Avoid vertical rules

در مقاله های جدید اومدن بعد از highlights، متن اصلی، رفرنس ، figure caption و قرار دادن عکس ها، جدول ها را قرار دادن. تو متن هم فقط نوشتن مثلا " is given in Table 1..."

منظور جمله بالا این است که پس از نوشتن مثلا

Table 2
    Results of quantitative elemental analysis.
    و قرار دادن جدول، فوتنوت برای جدول بذارم؟ من ندیدم تا حالا واسه جدول فوتنوت بذارن.

اگر در این مورد هم راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم.

متن داخل جدولتون دارای پانوشت (footnote) است؟
    در اینصورت خواسته شده پانوشت های مربوط به جدول را درست زیر جدول قرار بدهید و از حروف کوچک استفاده کنید.
    در مورد آخری هم فکر میکنم منظور اینه که حروف به صورت ایتالیک باشه.