صفحه 38 از 61 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 606

موضوع: چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

Junior Member Moonarpl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban & Regional Planning-Master

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

مقاله ای که من سابمیت کردم استخراج از پایان نامم بود و خیلی کار عالی شده بود، اول اسم استاد راهنما رو زدم بعد اسم مشاور بعد هم اسم خودم...و نویسنده مسئول هم خودم هستم. ولی فک می کنم خیلی در حق خودم بی انصافی شده، میشه نظرتون رو بگین؟؟ من خیلی واسه این مقاله زحمت کشیدم ولی نفر سومم، امتیازی واسم حساب نمیشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Moonarpl نمایش پست ها
    مقاله ای که من سابمیت کردم استخراج از پایان نامم بود و خیلی کار عالی شده بود، اول اسم استاد راهنما رو زدم بعد اسم مشاور بعد هم اسم خودم...و نویسنده مسئول هم خودم هستم. ولی فک می کنم خیلی در حق خودم بی انصافی شده، میشه نظرتون رو بگین؟؟ من خیلی واسه این مقاله زحمت کشیدم ولی نفر سومم، امتیازی واسم حساب نمیشه؟

دوست عزیز
    اول اینکه همین کارسپاند بودنتون براتون امتیازه و اینیکه اسمتون پشت سر استادها هست بد بودن ماجرا رو کاهش میده
    ولی درکل ایده الش این بود که خودتونو اسم دوم میزدین و پشت سر خودتون اسم استاد مشاور رو (در صورتی که برای احترام اسم استاد راهنما رو اول میزدین)
    نمیدونم الان کارتون چاپ شده یانه
    اگه شده که هیچی. نگران نباشید و کاریه که شده و فاجعه هم نیست.
    اگه هنوز چاپ نشده و Under Review هستش میتونید پیشنهاد بالا رو اجرا کنید

کلا نگران نباشید هر کدوم از اتفاقات بالا باشه
    چون شما کارسپاند هستین و اسمتون پشت سر استاد (Professor) هستش هرچند ایده الش چیزه دیگه ای بود و اگه هنوز چاپ نشده میتونید اسامی و ترتیبشون رو عوض کنید

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : September 7th, 2015 در ساعت 06:16 PM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اول اینکه همین کارسپاند بودنتون براتون امتیازه و اینیکه اسمتون پشت سر استادها هست بد بودن ماجرا رو کاهش میده
    ولی درکل ایده الش این بود که خودتونو اسم دوم میزدین و پشت سر خودتون اسم استاد مشاور رو (در صورتی که برای احترام اسم استاد راهنما رو اول میزدین)
    نمیدونم الان کارتون چاپ شده یانه
    اگه شده که هیچی. نگران نباشید و کاریه که شده و فاجعه هم نیست.
    اگه هنوز چاپ نشده و Under Review هستش میتونید پیشنهاد بالا رو اجرا کنید

کلا نگران نباشید هر کدوم از اتفاقات بالا باشه
    چون شما کارسپاند هستین و اسمتون پشت سر استاد (Professor) هستش هرچند ایده الش چیزه دیگه ای بود و اگه هنوز چاپ نشده میتونید اسامی و ترتیبشون رو عوض کنید

موفق باشید
    مرسی، اگه بخوام ترتیب اسامی رو منطقی وارد کنم، اول خودم، بعد استاد مشاور و بعد راهنماست،،، یعنی در واقع جای اسم من و استاد راهنما عوض میشه.. مقاله Under Review هست..

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

دوست عزیز طبق تجربه من اسم اول بودن تفاوت بسیار زیادی با اسم دوم و سوم بودن داره، در تمام دنیا اسم اول ، اسم نویسنده هست که در واقع همون دانشجو هست و اسم آخر اسم سوپروایزر ، و من متوجه نمی شم چرا در ایران اساتید اصرار دارند اسمشون جایی غیر از استاندارد جهانی که گفتم قرار بگیره. ترتیب اسامی بسیار در پذیرش آینده شما موثر خواهد بود. مثلا در دانشگاه های استرالیا وقتی برای بورس اپلای می کنید ، در زمان نمره دهی به اپلیکیشن ، شما زمانی نمره کامل از یک مقاله رو می گیرین که اسم اول باشین و وقتی اسم دوم یا سوم باشید به ترتیب امتیاز شما کمتر خواهد بود (نصف و کمتر). و این موضوع در اکثر وب سایت های دانشگاه ها قید شده که نقش اپلیکنت (Contribution) در مقاله مورد نظر بسیار مهمه و این Contribution هم فقط و فقط با ترتیب اسامی نشان داده میشه. پیشنهاد می کنم حتما اسم خودتون اول باشه و این واقعا بی انصافی هست که نویسنده شما هستید ولی اسم اول نیستین. این موضوع ارتباط مستقیم با موفقیت شما در فرایند پذیرش داره.

مرسی، اگه بخوام ترتیب اسامی رو منطقی وارد کنم، اول خودم، بعد استاد مشاور و بعد راهنماست،،، یعنی در واقع جای اسم من و استاد راهنما عوض میشه.. مقاله Under Review هست..
    سلام.
    علاوه بر همه مطالبی که دوستان گفتن چرا میخوای اسم استاد مشاورت رو هم وارد مقاله کنی؟! این سوال رو از اونجایی میپرسم که اساسا توی اکثر دانشگاههامون استاد مشاور هیچ نقشی در انجام پروژه نداره و فقط نقشش سر جلس دفاع و بر علیه ما مشخص میشه!
    اگه واقعا کمک کردن در حدی که اسمشون رو داخل مقاله بیارین که هیچی...اما اگر نقششون اونجوری بوده که من فکر میکنم کلا اسمشو حذف کنین...
    در ضمن با استاد راهنمات هم صحبت کن و اسم خودتو اول بزن اگر موافقت کردن...
    * اصول بعضی دانشگاهها اینجوره که استاد راهنما باید نویسنده مسئول باشه. این رو جویا بشین از استاد راهنماتون که خدایی نکرده دلخوری ای پیش نیاد.
    موفق باشی.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام.
    علاوه بر همه مطالبی که دوستان گفتن چرا میخوای اسم استاد مشاورت رو هم وارد مقاله کنی؟! این سوال رو از اونجایی میپرسم که اساسا توی اکثر دانشگاههامون استاد مشاور هیچ نقشی در انجام پروژه نداره و فقط نقشش سر جلس دفاع و بر علیه ما مشخص میشه!
    اگه واقعا کمک کردن در حدی که اسمشون رو داخل مقاله بیارین که هیچی...اما اگر نقششون اونجوری بوده که من فکر میکنم کلا اسمشو حذف کنین...
    در ضمن با استاد راهنمات هم صحبت کن و اسم خودتو اول بزن اگر موافقت کردن...
    * اصول بعضی دانشگاهها اینجوره که استاد راهنما باید نویسنده مسئول باشه. این رو جویا بشین از استاد راهنماتون که خدایی نکرده دلخوری ای پیش نیاد.
    موفق باشی.

در ادامه توضیح دوست خوبم اضافه میکنم:
    اگه هنوز مقاله تون Under Review هستش شما میتونید به عنوان کارسپاند اسم ها رو جابه جا کنید
    و این نگرانی نداره
    منم با دوستمون موافقم بهتره حتما با هماهنگی استادهاتون این کار رو بکنید که دلخوری پیش نیاد
    کلا از لحاظ آکادمیک دو نفر به عنوان صاحبان اصلی مقاله شناخته میشن:
    - اسم اول
    - کارسپاند
    البته چیزی که عرض کردم چیزیه که بین عموم افراد اکادمیک معموله و مقاله رو با این دو نفر میشناسن
    شما به هر حال کارسپاند هستید الان
    بعید میدونم بتونید ژورنال رو متقاعد کنید که کارسپان رو عوض کنید و کس دیگه ای باشه (در این موارد ژورنالی که احساس خطر و دردسر راجع به مقاله ای کنه بیخیالش میشه معمولا)
    و از طرفی بعیده استادتون قبول کنن هم اسم اول باشید و هم کارسپاند
    بازم با دوستمون موافقم که معمولا اساتید مشاور کار خاصی انجام نمیدن و خب به هر حال پوزیشنشون مشاوره
    و به نظرم بد نمیشه که اسم ایشون رو سوم بذارید و خودتون دوم باشید
    در مورد فرایند پذیرشتون
    دوست عزیز هیچ فرقی نداره که شما اسم اول باشید و یا اسنکه اسم دوم و کارسپاند
    اصلا تاثیر وحشتناکی روی پذیرشتون نمیذاره. این کانسرن فقط و فقط برای ما ایرانی هاست که خیلی پر رنگش میکنیم. محک شرکت شما و سهم شما در یه مقاله اینجوری نیست که فقط با اسم اول بودن سنجیده بشه
    و در هر حال اون استاد راهنمای شما پوزیشنش استادیه و به هر حال ایشون بنا بر احترام و حالا سهمی که داشتن میتونن اسم اول و یا اسم چندم و اخر حتی و کارسپاند باشن
    توی دنیا معموله که اسم دانشجو رو اول میزنن و استادها حرص خاصی نشون نمیدن
    ولی توی کشورمون اینجوری نیست متاسفانه
    به هرحال این استاد شما در اینده بهش نیاز خواهید داشت.
    اگه شعورش برسه و بفهمه که خودش زیاد نیازی نداره باید بذاره هم اسم اول باشید و هم کارسپاند
    اگه نه و بخواد که خودشم اسم اول باشه و شما کارسپاند واسم دوم بازم نسبت به خیلی های دیگه کار فاجعه ای انجام نداده و به هر حال استاده و شاید حقش باشه
    به هر حال اگه میتونید اسم اول و کارسپاند باشید مطمئنا بهتر خواهد بود
    اگه نه اسم دوم و کارسپاند میتونه براتون توی این وضعیت بهتر باشه
    میگم شایدم این سناریو بهتر بود که شما اسم اول باشید و استادتون اسم دوم و کارسپاند
    به هرحال کارسپاند بودن خیلی وقت ها خیلی پوزیشن پررنگ تریه نسبت به اسم اول. چون شما مسئولیت تمامیت مقاله رو به عهده دارین
    و قاعدتا این پوزیشن باید به استادتون داده میشد که به هرحال با تجربه تر هستند و شما به عنوان محور اصلی اسم اول میموندید

خلاصه کنم فکر کنم قاطی پاطی شد:
    اسم اول و کارسپاند خودتون
    اسم دوم و کارپاند شما

این دو سناریو (که دومی محتمل تر و شدنی تره) رو با هماهنگی استادتون پی بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بنده باز هم تاکید دارم ترتیب اسامی ، در اپلای و پذیرش بسیار بسیار بسیار مهم و تاثیر گذار هست (اسم اول هست که ارزش داره) و برای اثبات حرفم مثالی می زنم و نقل قولی می کنم از یکی از دانشگاه های استرالیایی در مورد نحوه Scoring (نمره دهی ) به افراد برای بردن اسکالرشیپ:

For a publication to be considered it must be published or accepted for publication by the
    :scholarship deadline. Publications will be scored as follows

Score (per
    publication)
    Publication
    5 HERDC eligible Senior authored publication
    2.5 HERDC eligible Junior authored publication

Senior Authorship – authorship of an eligible publication where the applicant is listed in a
    position which indicates lead authorship for that discipline e.g. first author.

Junior Authorship – authorship of an eligible publication where the applicant is listed in a
    position which indicates junior authorship for that discipline e.g. third author.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط PhdComposite نمایش پست ها
    بنده باز هم تاکید دارم ترتیب اسامی ، در اپلای و پذیرش بسیار بسیار بسیار مهم و تاثیر گذار هست (اسم اول هست که ارزش داره) و برای اثبات حرفم مثالی می زنم و نقل قولی می کنم از یکی از دانشگاه های استرالیایی در مورد نحوه Scoring (نمره دهی ) به افراد برای بردن اسکالرشیپ:

For a publication to be considered it must be published or accepted for publication by the
    :scholarship deadline. Publications will be scored as follows

Score (per
    publication)
    Publication
    5 HERDC eligible Senior authored publication
    2.5 HERDC eligible Junior authored publication

Senior Authorship – authorship of an eligible publication where the applicant is listed in a
    position which indicates lead authorship for that discipline e.g. first author.

Junior Authorship – authorship of an eligible publication where the applicant is listed in a
    position which indicates junior authorship for that discipline e.g. third author.

دوست خوبم
    سپاس بابت اطلاعات تکمیلیتون،

حرف شما درسته و این مورد وجود داره البته نه در همه جا.
    نکته بعد اینکه حرفی از کارسپاند بودن زده نشده و همونطور که میدونید کارسپاند بودن خودش یه پوزیشنه توی مقاله
    و چظور امکان داره که یه کارسپاند در پوزیشن Junior قرار بگیره!!
    کسی که تمامی مسئولیت سابمیت و علمی مقاله رو داره و نفر مستیقیم ارتباطیه مقاله ست چطور ممکنه که Junior باشه!
    کسی که همه کاره ی یه مقاله در نظر گرفته میشه و تمام ارتباط علمی و جوابگویی علمی مقاله رو باید اون انجام بده.
    توی متن ارسالی هم از e.g یعنی "به عنوان مثال: استفاده شده و لزوما نفر سوم یا دهم که کارسپاند هم باشه در اون مثال نمیگنجه و توضیحیم داده نشده و مثال کلی زده شده

و اینی که شما میفرمایید در یه مقاله فقط اسم اول ارزشمنده از عجایبه. با این تعریف کلاه خیلی از ماها رو برداشته اند و خودمونم خبر نداریم!
    همونطور که عرض شد نفر اول و پوزیشن کارسپاندی هر دو جایگاه ویژه ای دارند
    درضمن بازم توضیحی در مورد اسم های پشت سر استاد زده نشده و ممکنه تبصره ای برای اون وجود داشته باشه (مثال مصاحیه های دکترای ایران که اسم پشت سر استاد رو امتیاز کامل میدن)
    هرچند اگه همچین چیزی هم وجود نداشته باشه. باز دوست قبلیمون پوزیشن کارسپاندی رو دارن

در تکمیل صحبت هام، دوست خوب و عزیزم PhdComposite

این جمله رو هم توی گوگل یه سرچ بکنید خیلی لینک های مفیدی رو میتونید در تایید صحبت هام ببینید
    Corresponding author is usually the senior author

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : September 7th, 2015 در ساعت 10:42 PM

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست خوبم
    سپاس بابت اطلاعات تکمیلیتون،

حرف شما درسته و این مورد وجود داره البته نه در همه جا.
    نکته بعد اینکه حرفی از کارسپاند بودن زده نشده و همونطور که میدونید کارسپاند بودن خودش یه پوزیشنه توی مقاله
    و چظور امکان داره که یه کارسپاند در پوزیشن Junior قرار بگیره!!
    کسی که تمامی مسئولیت سابمیت و علمی مقاله رو داره و نفر مستیقیم ارتباطیه مقاله ست چطور ممکنه که Junior باشه!
    کسی که همه کاره ی یه مقاله در نظر گرفته میشه و تمام ارتباط علمی و جوابگویی علمی مقاله رو باید اون انجام بده.
    توی متن ارسالی هم از e.g یعنی "به عنوان مثال: استفاده شده و لزوما نفر سوم یا دهم که کارسپاند هم باشه در اون مثال نمیگنجه و توضیحیم داده نشده و مثال کلی زده شده

و اینی که شما میفرمایید در یه مقاله فقط اسم اول ارزشمنده از عجایبه. با این تعریف کلاه خیلی از ماها رو برداشته اند و خودمونم خبر نداریم!
    همونطور که عرض شد نفر اول و پوزیشن کارسپاندی هر دو جایگاه ویژه ای دارند
    درضمن بازم توضیحی در مورد اسم های پشت سر استاد زده نشده و ممکنه تبصره ای برای اون وجود داشته باشه (مثال مصاحیه های دکترای ایران که اسم پشت سر استاد رو امتیاز کامل میدن)
    هرچند اگه همچین چیزی هم وجود نداشته باشه. باز دوست قبلیمون پوزیشن کارسپاندی رو دارن

در تکمیل صحبت هام، دوست خوب و عزیزم PhdComposite

این جمله رو هم توی گوگل یه سرچ بکنید خیلی لینک های مفیدی رو میتونید در تایید صحبت هام ببینید
    Corresponding author is usually the senior author

موفق باشید
    علی جان تشکر می کنم از اینکه وقت می گذاری و پاسخ میدی

من هم قبول دارم که Corresponding Author نقش با ارزشی هست اما برای کسی که با تجربه ترین فرد در گروه تحقیقاتی هست یعنی استاد یا سوپروایزر. دانشجو نقش موثرش رو میتونه در اسم اول بودن نشون بده یعنی کسی که بیشترین کار رو انجام داده و عهده دار نوشتن قسمت اعظم متن مقاله بوده. تمام حرف من اینه که Corresponding Author بودن ارزش زیادی برای دانشجو ایجاد نمیکنه چون اصلا وظیفه دانشجو Correspond بودن نیست چون این کار به یک فرد با تجربه نیاز داره و اگر در اینترنت سرچ کنید همه جا سفارش شده که اساتید نقش Corresponding رو داشته باشند. در واقع این نقش ارزشمنده اما برای اساتید نه برای دانشجو ، برای دانشجو با ارزش ترین نقش اسم اول بودنه.

در مورد قرار گرفتن اسم دانشجو قبل یا پس از اسم استاد ، این موضوع هم ارزش خاصی نداره و نشون دهنده چیزی نیست. چون اگر ترتیب اسامی طبق استاندارد جهانی نباشه هیچ کس با دیدن اسامی در مقاله نمیتونه حدس بزنه کی استاده و کی دانشجو ، چون فقط اسم افراد ذر مقاله ذکر میشه و نه پوزیشن اونها. اما اگر ترتیب اسامی در مقاله طبق استاندارد باشه یعنی اسم دانشجو اول باشه و استاد آخر این موضوع قابل تشخیصه و همه متوجه خواهند شد کی سوپروایزر بوده کی دانشجو ، ولی اگر اسم استاد جای دیگری غیر از اسم آخر باشه کسی نمی تونه استاد رو از روی دیدن مقاله شناسایی کنه.
    ویرایش توسط PhdComposite : September 8th, 2015 در ساعت 08:07 AM

رشته و دانشگاه

مرسی دوستان از این همه اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتین، ترتیب اسامی رو تغییر دادم و از استادم خواستم که نظرش رو اعلام کنه،،
    یه سوا ل دیگه در آخرین مرحله که سیستم ورد رو به پی دف تبدیل می کنه، در پی دی افی که قراره واسه سردبیر ارسال بشه تمام مطالب و نقشه های من به هم میریزه(این مشکل زمانیکه در سیستم خودم همون فایل ورد رو تبدیل می کنم به پی دی اف پیش نمیاد) چطور باید از پس این مشکل بر بیام؟