صفحه 50 از 61 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 606

موضوع: چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aminm0 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر.
    دوستان بنده قصد دارم مقاله ای به ژورنال Elsevier ارسال کنم. استاد راهنمای بنده از دانشگاه خودم نیست ولی استاد مشاورم از دانشگاه خودمه. از طرفی کسی که بیشترین همکاری رو با من داشته دانشجوی دکترای استاد راهنمام بوده که خودشم درحال حاضر عضو هیئت علمیه یه دانشگاه دیگه شده (ینی سه نفر از سه دانشگاه). استاد مشاور به هیچ وجه در هیچ یک از مراحل پایان نامه و مقاله هیچگونه همکاری نداشته و نقش دانشجوی دکترا بیشتر از بقیه بوده،حتی استاد راهنمام!
    با توجه به اینکه من هدفم پذیرش گرفتن هست و نیاز به توصیه نامه هم دارم، بنظرتون اسم استاد مشاورم رو بیارم؟( چون واسه بحث توصیه نامه ممکنه متوجه بشه مقاله ژورنال دادم و همکاری نکنه!؟)
    از طرفی دو مقاله کنفرانسی هم که قبلا دادم، فقط اسامیه استاد راهنما و استاد مشاور درج شده و ازین جهتم که ممکنه استادی که میخوام ازش پذیرش بگیرم اگه ببینه اسم استاد مشاور توی ژورنال نیست ممکنه واسه من بد باشه؟! ممنون میشم راهنماییم کنید.(واقعیت تاپیکی که دقیقا مربوط به نویسندگان مقالات باشه پیدا نکردم)
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    آنچه متداول است این است که معمولا اگر استاد مشاور صوری باشد و کمکی در پروژه نکند اسمش را در مقاله درج نمی کنند و متداول است

با احترام به نظر دوستمون:

من نظر خودمو میدم

به نظر من اسمشونو بزنید. به هر حال ایشون استاد مشاور شما بودند و به هر حال استاد اصلی خودتونم هستند (استاد دانشگاه خودتون منظورمه یه جورایی مهمه)
    زدن اسم ایشون ضرری براتون نداره !
    اسم خودتون رو اول بذارید و بعد باقی اسم اساتید رو حالا هر جوری که خودتون یا خودشون میدونن بزنید
    به نظرم بذار اون داستاناشو خود استاد راهنمای اصلی (همونی که اون یکی دانشگاهه ) انتخاب کنه....که براتون دردسری نشه
    استاد مشاورتون هم به هر حال بعد ها بهشون نیاز خواهید داشت خواه ناخواه
    و زدن اسمشون هم هیچ ضرری به شما نمیزنه
    درک میکنم که ایشون همکاری نکردن ولی به هر حال این چیزیه که واسه همه هست توی ایران و کاریشم نمیشه کرد....

نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

موفق باشید

Junior Member

دوستان میخوام واسه ژورنال Energy Elsevier سابمیت کنم.کسی اطلاع داره کدوم گزینه رو باید واسه سابمیت انتخاب کنم؟! عکس در ضمیمه موجود است.ممنون.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aminm0 نمایش پست ها
    دوستان میخوام واسه ژورنال Energy Elsevier سابمیت کنم.کسی اطلاع داره کدوم گزینه رو باید واسه سابمیت انتخاب کنم؟! عکس در ضمیمه موجود است.ممنون.
    سلام اگر مقاله کامل است و برای شماره ویژه قصد ارسال ندارید Full length article را انتخاب کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من دو مقاله از تز ارشدم درآوردم و از استاد راهنمام خواهش کردم که به عنوان کارسپاندینگ اتر کمک کنه چاپ بشن. ایشون در کمال نامردی گفت که استاد تمام شده و نه نیازی به چاپ داره و نه وقت کارکردن روی مقاله های ارشد رو. اما به من "لطف می کنه و منت سرم میذاره" و وقتی سابمیت کردم اسم و ایمیل ایشون رو وارد کنم. چندبار برای مجلات ساین آپ کردم ولی هرچقدر بهش ایمیل زدم حداقل وریفای کن ایمیلت رو تا بتونم بقیه کارای سابمیت رو انجام بدم محل نذاشت (رئیس دانشکده شده و گویا خیلی سرش شلوغه) اما نهایت پستی رو داره نشون میده چون عملن هیچ هیچ کمکی در نوشتن نه تز و نه مقالات نکرده که خب از اساتید ایران بعید نیست. به هرحال مجبور شدم خودم سابمیت کنم اما گویا چون اسم دکتر و هیئت علمی پشت اسم آدم نیست معمولن ریجکت میشه! به استاد راهنمام زنگ زدم و موضوع رو گفتم و با خوشحالی قبول کرد با اون چاپ کنم منتها در هر دو مقاله اسم دوم هستم. سوالم اینه که آیا امکانش بود اسم اول باشم و استاد مشاور فقط کارسپاندینگ باشه؟ لااقل در یه مقاله حتی می تونستم اول باشم؟ تأثیر نویسنده دوم بودن بر پذیرش چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Vivian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دو مقاله از تز ارشدم درآوردم و از استاد راهنمام خواهش کردم که به عنوان کارسپاندینگ اتر کمک کنه چاپ بشن. ایشون در کمال نامردی گفت که استاد تمام شده و نه نیازی به چاپ داره و نه وقت کارکردن روی مقاله های ارشد رو. اما به من "لطف می کنه و منت سرم میذاره" و وقتی سابمیت کردم اسم و ایمیل ایشون رو وارد کنم. چندبار برای مجلات ساین آپ کردم ولی هرچقدر بهش ایمیل زدم حداقل وریفای کن ایمیلت رو تا بتونم بقیه کارای سابمیت رو انجام بدم محل نذاشت (رئیس دانشکده شده و گویا خیلی سرش شلوغه) اما نهایت پستی رو داره نشون میده چون عملن هیچ هیچ کمکی در نوشتن نه تز و نه مقالات نکرده که خب از اساتید ایران بعید نیست. به هرحال مجبور شدم خودم سابمیت کنم اما گویا چون اسم دکتر و هیئت علمی پشت اسم آدم نیست معمولن ریجکت میشه! به استاد راهنمام زنگ زدم و موضوع رو گفتم و با خوشحالی قبول کرد با اون چاپ کنم منتها در هر دو مقاله اسم دوم هستم. سوالم اینه که آیا امکانش بود اسم اول باشم و استاد مشاور فقط کارسپاندینگ باشه؟ لااقل در یه مقاله حتی می تونستم اول باشم؟ تأثیر نویسنده دوم بودن بر پذیرش چقدره؟
    با سلام،
    crresponding author بودن هیچ تاثیری در رد و یا اکسپت مقاله شما ایجاد نمی کنه، بنابراین مقاله شما به این دلیل رد شده که استاد راهنماتون به عنوان مسئول مکاتبات نبوده، اصلا درست نیست. و اما استاد مشاورتون که کمکتون میکنه و اسم ایشون را اول آوردید: اگر خود شما اسمشون را اول آوردید اشتباه کردید و اگر ایشون شرط آمدن به عنوان اسم اول گذاشتند که هیچ. حرف آخر اینه که اسم خودتون را اول بیارید، بعد اسم استاد راهنماتونا و بعد اسم استاد مشاور که اگر کمکی کرده باشند و یا خودتون دلتون بخواد که اسمشون باشه در مقاله. اینم بگم که شما هیچ احتیاجی به گرفتن اکی برای آوردن اسم استاد راهنما در مقاله ندارید بدلیل اینکه چون مقالتون از پایان نامتون استخراج شده بنابراین آوردن اسم دانشگاه و استاد راهنما الزامیه. اسم خودتونا اول بزنید و اسم استاد راهنماتونا دوم و مقاله را سابمیت کنید (البته اخلاق حکم میکنه که قبل از سابمیت مقاله یک ایمیل به استادتون بزنید که مقاله را میخواید سابمیت کنید).

Junior Member

ممنون برای پاسخ اما متأسفانه مقاله ها در مرحله ریویو هستند و سابمیت شدند. نمی دونم بعد از جواب ریویو بشه جای اسامی رو عوض کرد یا نه ولی معمولاً عرف بر اینه که اسم دانشجو بعد از اسم استاد راهنما بیاد اما چون من اسمی از استاد راهنما نبردم و با استاد مشاور دارم پابلیش می کنم، به نظرم ایشون هم از فرصت استفاده کرد و اسم خودش رو اول نوشت. در ضمن وقتی اسم استاد راهنما کارسپاندینگ باشه یعنی ایمیل تأییدیه ساین آپ برای ایشون میره و باید وریفای کنند اما ایشون همین یه کارم نمی کردن "چون وقت نداشتن و تعداد ایمیلاشون در روز زیاد بود" پس قاعدتاً می بینید که باید منتظر اجازه و لطف ایشون می موندم!! به هرحال سوال اینجاست که در این مرحله می تونم جای اسامی رو عوض کنم؟

ApplyAbroad Veteran

ممنون برای پاسخ اما متأسفانه مقاله ها در مرحله ریویو هستند و سابمیت شدند. نمی دونم بعد از جواب ریویو بشه جای اسامی رو عوض کرد یا نه ولی معمولاً عرف بر اینه که اسم دانشجو بعد از اسم استاد راهنما بیاد اما چون من اسمی از استاد راهنما نبردم و با استاد مشاور دارم پابلیش می کنم، به نظرم ایشون هم از فرصت استفاده کرد و اسم خودش رو اول نوشت. در ضمن وقتی اسم استاد راهنما کارسپاندینگ باشه یعنی ایمیل تأییدیه ساین آپ برای ایشون میره و باید وریفای کنند اما ایشون همین یه کارم نمی کردن "چون وقت نداشتن و تعداد ایمیلاشون در روز زیاد بود" پس قاعدتاً می بینید که باید منتظر اجازه و لطف ایشون می موندم!! به هرحال سوال اینجاست که در این مرحله می تونم جای اسامی رو عوض کنم؟
    بسیاری از ژورنال ها اجازه حذف و اضافه اسامی یا تغییر محل قرار گیری اسامی رو نمیدهند ولی شما میتونید درخواستتون رو ارائه بدید شاید موافقت کردند (احتمال کم).موفق باشید

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام دوست عزیز.
    کی گفته که چنین عرفی وجود داره که اسم دانشجو بعد از اسم استاد راهنما باشه؟! شاید تو ایران این عرف غلط باشه ولی در دنیای آکادمیک عرف اینه که هرکی بیشتر برای مقاله کار انجام داده و زحمت کشیده اسمش اول باشه و بعد به ترتیب افراد بعدی. نکته دیگه اینکه کسی کارسپاندینگ میشه که اصل کار رو انجام داده چون تو تمام مراحل داوری مقاله با اون فرد مکاتبه میشه و موقعی که مقاله revise میخوره ممکنه سوالات خاصی از مقاله بشه که حتی بعضی از نویسنده های مقاله نتونن به خوبی نفر اصلی مقاله پاسخگو باشن بنابراین کسی که اصل کار رو انجام داده باید کارسپاندینگ باشه. ضمنا هیچ ژورنال معتبری به این مورد نگاه نمیکنه که نویسنده اول استاد هست، دانشجو هست یا هرکی اگر مقاله شما contribution قابل توجهی داشته باشه حتی اگر به تنهایی هم submit کرده باشید در نهایت accept میشه. (ضمن اینکه در برخی از ژورنال ها اسم نویسنده ها به داورها نشون داده نمیشه و داور نمیدونه داره مقاله چه کسی از چه کشوری رو داوری میکنه!)
    در نهایت هم فقط تاسف میخورم واسه خودم که تو مملکتی بزرگ شدم که مدرس دانشگاهش افتخارش استاد تمامی هست و به جای کمک به بقیه فقط به فکر جیبش هست(!) و شعورش از موریانه هم پایین تره.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

درست به همین علت که توی این کشور بی قانون و زورگو که ظلمش در محیط آکادمیا از همه جا بارز تره مقاله رو نوشتم و مجبور به سرسپردگی به خودخواهی و دنائت یه استاد تمام عوضی هستم، دارم از این "عرف" مسخره حرف می زنم. وقتی به استادی که دارم برای اپلای باهاش مکاتبه می کنم این موضوع رو گفتم اونقدر تعجب کرد که گفت حس می کنم دارم یه داستان قرون وسطایی می شنوم! شما به عنوان دانشجو می تونید شکایت کنید! گفتم بله اون وقت برای ریکامندیشن باید به پاهاش بیفتم چون 3 تا استاد بیشتر در دپارتمان نبود که درس تخصصی باشون داشته باشم. نامردی و کثافت داره توی دانشگاهای ایران بیداد می کنه. این مصداق بارز دزدیه که مردک استاد راهنما به جای مثلن راهنمایی، بشینه یک ساعت وقتی رو که بهت داده از خاطرات هارواردش بگه بعد هم در نهایت اضافه کنه "خب حالا تا هفته بعد ببینم چیکار می کنی!!" دارم از یه دانشگاه دولتی تراز اول حرف می زنم که با رتبه 12 وارد دوره ارشدش شدم و با معدل 18/50 فارغ التحصیل اما اونقدر از محیط اکادمیک ایران زده هستم که حاضرم همین مسترز رو سه بار دیگه خارج از این کشور بخونم ولی هرگز تن به دکترای بی مایه و دروغین اینجا که همه فقط فکر اعتبار و جیب خودشونن ندم. به هرحال دوتا مقاله ای که همه رو به تنهایی و بدون هیچ ادیتی از سمت اساتید نوشته بودم تقدیم کردم به یکی دیگه و خب اولین بارم بود و نمی دونستم می تونم اسم اول باشم.
    ممنونم که جواب دادید

Junior Member

ضمنا هیچ ژورنال معتبری به این مورد نگاه نمیکنه که نویسنده اول استاد هست، دانشجو هست یا هرکی اگر مقاله شما contribution قابل توجهی داشته باشه حتی اگر به تنهایی هم submit کرده باشید در نهایت accept میشه. (ضمن اینکه در برخی از ژورنال ها اسم نویسنده ها به داورها نشون داده نمیشه و داور نمیدونه داره مقاله چه کسی از چه کشوری رو داوری میکنه!)

پس چرا همین مقاله ریجکت شده رو با اسم استاد مشاور به عنوان اسم اول تونستیم همون جورنال سابمیت کنیم و right away ریجکت نشد؟؟ هیچ تغییری توی فرمت و بادی کار انجام نشده...تأکید می کنم هیچ تغییری!