صفحه 51 از 61 نخستنخست ... 4142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 606

موضوع: چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Vivian نمایش پست ها
    ضمنا هیچ ژورنال معتبری به این مورد نگاه نمیکنه که نویسنده اول استاد هست، دانشجو هست یا هرکی اگر مقاله شما contribution قابل توجهی داشته باشه حتی اگر به تنهایی هم submit کرده باشید در نهایت accept میشه. (ضمن اینکه در برخی از ژورنال ها اسم نویسنده ها به داورها نشون داده نمیشه و داور نمیدونه داره مقاله چه کسی از چه کشوری رو داوری میکنه!)

پس چرا همین مقاله ریجکت شده رو با اسم استاد مشاور به عنوان اسم اول تونستیم همون جورنال سابمیت کنیم و right away ریجکت نشد؟؟ هیچ تغییری توی فرمت و بادی کار انجام نشده...تأکید می کنم هیچ تغییری!
    میشه اسم ژورنالی که براش مقاله فرستادید رو بفرمایید؟
    معمولا وقتی مقاله بلافاصله reject میشه تو ایمیلی که براتون میاد دلیل reject شدن ذکر میشه، به شما چه دلیلی گفتن؟
    ببینید وقتی مقاله بلافاصله reject میشه تنها دو دلیل میتونه داشته باشه:
    1- فرمت مقاله ایراد داشته باشه یا نگارش زبانش ضعیف باشه (و کلا تو technical check رد بشه) که حتما به نویسنده اعلام میشه تا اصلاحات رو انجام بدن، که شما میگید این مورد نبوده.
    2- editor in chief مقاله رو reject کرده که این میتونه به دلایل مختلف باشه مثلا تشخیص داده مقاله شما با scope ژورنال نمیخوره.
    احتمالا ژورنالی که شما دارید مقاله رو براش میفرستید بیشتر از یک editor in chief داره و دفعه اول که مقاله رو فرستادید یکیشون بررسی کرده و به هر دلیلی reject کرده ولی دفعه دوم احتمالا مقاله به دست editor in chief دیگه رسیده و از نظر اون مشکلی نبوده! اگر ژورنالتون بیش از یک editor in chief داره میتونه دلیل این باشه. (یا اگر associate editor تو هر قسمت جداگانه داره میتونه این مورد اونجا اتفاق افتاده باشه).
    لطفا اسم ژورنالتون رو بگید تا بشه بهتر در موردش فکر کرد.
    ویرایش توسط applyie : October 23rd, 2016 در ساعت 04:07 PM
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

از نظر نگارش و فرمت مشکلی نداشته...من ارشد ادبیات انگلیسی هستم و لااقل از نظر نگارشی مشکلی نداشت مقاله و فرمت رو هم کامل رعایت کردم از نظر استایل و مقرراتی که در سایت اعلام کرده بودن. اما یکی از اونا (Frontier Journal of women studies) اعلام کرد که با اسکوپ نمی خونه ولی با تغییر نام ها سابمیت شد و یکی هم adaptation studies بود که مجله ای بریتیش هست که در دلیل نوشتن که مقالات ارشد از چیف ادیتور به ریویو نمی رسه که خب اینا سیاست کلیشون رو از اول مشخص کردن. دلیل دومی که اوردید به نظرم خیلی منطقی تر میاد و ممنونم که تجربیاتتون رو سخاوتمندانه به اشتراک میذارین.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

از نظر نگارش و فرمت مشکلی نداشته...من ارشد ادبیات انگلیسی هستم و لااقل از نظر نگارشی مشکلی نداشت مقاله و فرمت رو هم کامل رعایت کردم از نظر استایل و مقرراتی که در سایت اعلام کرده بودن. اما یکی از اونا (Frontier Journal of women studies) اعلام کرد که با اسکوپ نمی خونه ولی با تغییر نام ها سابمیت شد و یکی هم adaptation studies بود که مجله ای بریتیش هست که در دلیل نوشتن که مقالات ارشد از چیف ادیتور به ریویو نمی رسه که خب اینا سیاست کلیشون رو از اول مشخص کردن. دلیل دومی که اوردید به نظرم خیلی منطقی تر میاد و ممنونم که تجربیاتتون رو سخاوتمندانه به اشتراک میذارین.
    اول باید به این موضوع اشاره کنم که این تاپیک مربوط به ژورنال های Elsevier هست ولی بعضی دوستان در مورد ژورنال publisher های دیگه هم اینجا سوال میپرسن. بنده فکر کردم ژورنال های شما واسه Elsevier هست و به این دلیل گفتم هیچ ژورنال معتبری برای accept به اسم اول کاری نداره! بهتره سوالات مربوط به ژورنال های غیر از Elsevier در تاپیک های زیر پرسیده بشه:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...DB%8C)/page197

http://www.applyabroad.org/forum/sho...%D8%A7/page319

مورد دوم؛ شما خوشبختانه زبانتون خوب بوده و فرمت رو رعایت کردید وگرنه تو برخی ژورنال های Elsevier قبل از اینکه مقاله به دست editor in chief برسه technical check صورت میگیره و ممکنه همونجا مقاله برگشت بخوره! حالا تو این publisher رو نمیدونم سیاستشون چیه.

خوب هر دو ژورنال به شما دلیل ارائه دادن که! کاملا واضح هست ژورنال اول بیش از یک editor in chief داره و دفعه اول یکیشون تشخیص داده که مقالتون تو scope نیست ولی این دفعه اون یکی editor in chief این تشخیص رو نداده و مقاله رو یک جا reject نکرده (پس ربطی به اسم اول نداشته که مقالتون بلافاصله reject شده، یعنی امکان داشته همون دفعه اول با همون ترتیب اسم های قدیمی مقالتون دست یک editor in chief دیگه میوفتاد و میرفت واسه داوری!). با مقایسه دو ژورنال متوجه خواهیم شد که ژورنال دوم سطحش به مراتب پایین تر از ژورنال اول هست (همچنین ژورنال دوم تازه تاسیس هست، از 2010 شروع به کار کرده) پس اینکه ژورنال دوم میخواد مقاله توسط دانشجو ارشد ارائه نشه رو میشه واسه این ژورنال پذیرفت (تو ایران هم داریم مجلاتی که مقاله رو فقط از استاد قبول میکنن! بنده تو جمله ای که نوشتم گفتم هیچ ژورنال معتبری این کارو نمیکنه، این ژورنال در مقابل اکثر ژورنال های Elsevier سطحش به مراتب پایین تره و بنده فکر کردم شما ژورنالتون از Elsevier هست)، ضمنا این ژورنال نگفته اسم اول دانشجو نباشه گفته مقاله ارشد از editor به reviewer نمیره، این میتونه به این معنی باشه که دانشجو نویسنده اول باشه ولی کارسپاندیگ یک استاد باشه یعنی صرفا یک استاد مقاله رو submit کنه. (البته شایدم منظورشون نویسنده اول باشه)

مورد سوم: بنده در مورد رشته شما هیچ اطلاعاتی ندارم. به عنوان مثال ژورنالی با این مشخصات تو رشته بنده ژورنال سطح پایین حساب میشه ولی تو رشته شما بنده اطلاعی ندارم.

مورد چهارم: شما لطف دارید. ضمنا هیچ وقت نمیشه در مورد تصمیمات یک ژورنال اظهارنظر دقیق کرد چون فقط تو یک ژورنال افراد مختلفی در شرایط مختلف از کشورهای مختلف در سمت های editor in chief, associate editor, reviewer هستند که در مورد یک مقاله نظر میدن و از هر ژورنال به ژورنال دیگه هم حتما شرایط فرق داره پس ما فقط میتونیم با تجربیات شخصی این روندها رو پیش بینی کنیم.

موفق باشید.

Junior Member

درست می فرمایید و عذر خواهی می کنم که در این thread سؤالم رو مطرح کردم. برای راهنمایی جامع و کاملی که در پاسخ نوشتین هم سپاسگزارم. به هرحال این دو مقاله اولین تجربه جدی چاپ برای من محسوب میشد و چندان به چم و خم ها واقف نبودم و ای کاش زودتر از سابمیت، سوالم رو در فروم های مناسب مطرح می کردم. به هر ترتیب باز هم ممنونم

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

درست می فرمایید و عذر خواهی می کنم که در این thread سؤالم رو مطرح کردم. برای راهنمایی جامع و کاملی که در پاسخ نوشتین هم سپاسگزارم. به هرحال این دو مقاله اولین تجربه جدی چاپ برای من محسوب میشد و چندان به چم و خم ها واقف نبودم و ای کاش زودتر از سابمیت، سوالم رو در فروم های مناسب مطرح می کردم. به هر ترتیب باز هم ممنونم
    خواهش میکنم، بزرگوارید. این لینک ها صرفا برای دسته بندی هست وگرنه بنده که کاره ای نیستم!
    ایشالا تا کارهای بعدی.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    من صفحات مختلف این تاپیک رو خوندم اما متوجه نشدم که وقتی من manuscript رو بدون جدول و عکس میارم (و اونارو جداگانه میفرستم) از کجا متوجه میشن که جای دقیق قرار گیری عکس ها در متن کجاست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asec نمایش پست ها
    سلام
    من صفحات مختلف این تاپیک رو خوندم اما متوجه نشدم که وقتی من manuscript رو بدون جدول و عکس میارم (و اونارو جداگانه میفرستم) از کجا متوجه میشن که جای دقیق قرار گیری عکس ها در متن کجاست؟

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

این مورد نباید کانسرن شما باشه. این کانسرن صفحه آرای همون ژورناله
    در مورد داورها هم به هر حال شما توی متن به عکس ها اشاره کردید و عکس هاتون شماره داره. مثلا یه جای به عکس شماره ۱ اشاره میکنید و توضیحی میدید
    که داور خودش میره و عکس شماره ۱ رو جدا نگاه میکنه و ....
    نمیشه عکسی داشته باشید که هیچ اشاره ای توی متن بهش نشده باشه.

در نهایت صفحه آرای ژورنال بر طبق استایل ژورنال مربوطه و با توجه به کلیت متن شما و شماره عکس ها ...تصاویری که شما فرستادید رو توی مقاله تون جا میدن
    و این مراحل اخر اتفاق میفته و بعد از اینیه که مقاله شما اکسپت شده و میره برای چاپ

موفق باشید

Junior Member

ممنون، یه سوال دیگه
    توی متن های عای مثل پایان نامه ما cross reference میدیم برای عکس که در صورت کلیک میره روی عکس مورد نظر. توی متن اولیه ژورنال چون تصویری وجود نداره که cross reference بدیم توی متن، اینرو هم خودشون انجام میدن یا بعدا از ما میخوان که این کارو بکنیم براش؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asec نمایش پست ها
    ممنون، یه سوال دیگه
    توی متن های عای مثل پایان نامه ما cross reference میدیم برای عکس که در صورت کلیک میره روی عکس مورد نظر. توی متن اولیه ژورنال چون تصویری وجود نداره که cross reference بدیم توی متن، اینرو هم خودشون انجام میدن یا بعدا از ما میخوان که این کارو بکنیم براش؟

این به استایل چاپ انلاین ژورنال بستگی داره و اگه قرار باشه انجام بشه خودشون انجام میدن و اگه هم چیزی باشه که شمای نویسنده باید انجام بدید حتما توی اینستراکشن اولیه شون توصیحاتشو میدن
    مثلا همین موردی رو که گفتید خیلی از ژورنال ها برای شماره ریفرنس های توی متن انجام میدن که با کلیک کردن روشون شما به صفحه اخر یعنی همون ریفرنس ها فرستاده میشین

موفق باشید

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

@ asec:
    سلام دوست عزیز. همونطور که دوستمون گفتن، برای شروع کار و ارسال مقاله اصلا نگران موارد این چنینی نباشید، اینکه جدول و شکل چی میشه، لینک های داخل متن چی میشن و جدول کجا قرار میگیره و شکل ها کجا قرار میگیرن و این حرفا. همه این موارد رو publisher ژورنالتون خیلی بهتر و حرفه ای تر از خودتون انجام میده البته بعد از accept نهایی مقاله و حتی بعد از اینکه publisher این موارد رو انجام میده و مقاله آماده چاپ میشه قبلش یک نسخه واسه شما میفرستن که چک کنید و اگر مشکلی داشت و حس میکنید تغییر لازم داره بهشون اطلاع بدید (مرحله proofread) و بعد از تایید نهایی شما مقاله publish online میشه پس اصلا نگران این موارد نباشید.

ضمنا بهتره برای جلوگیری از سردرگم شدن reviewer موقع خوندن مقاله و هم اینکه یک جور راهنما برای publisher ایجاد کنید، در داخل متن مقاله به مکان قرارگیری شکل ها و جدول ها اشاره کنید مثلا جای شکل شما بین دوتا پاراگراف هست تو یک خط اینطوری بنویسید:
    paragraph 1
    (Position of Figure 1)
    paragraph 2
    و همینطور برای باقی شکل ها و جدول ها

موفق باشید