صفحه 7 از 61 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 606

موضوع: چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

Junior Member khalaj_zoho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

اصلاح خواسته ام در پست های قبلی:
    دوستان خواهشمند هستم که در جهت کمک به کسایی که می خوان اولین بار تو این پایگاه مقاله ارسال کنن ، احیانا اگر مقاله اکسپت شده ای داشتین(جدید باشه بهتره) فایل های اولیه اش رو (مثل فایل اصلی مقاله ، عکس ها و ...) رو یه جایی آپلود کنین. دقت کنن که مقاله آماده نباشه یعنی به صورت فایل های جداگانه دقیقا همون طوری که موقع سابمیت کردن یکی یک میفرستادین و اگه هم میشه اسم فایل های عکس و جدول و... رو تغییر ندین. برای رعایت حق کپی رایت هم لطفا فایل ها رو زبپ کنین و هیچ نشانه ای از اسم اصلی مقاله نذارین و البته بعضی جاهای کلیدی متن رو هم حذف کنین تا اگر انتشارات الزویر از در غیب مطلع شد(!)، بهانه ای داشته باشین که مقصودتون انتشار کامل مقاله نبود( البته بعید می دونم همچین مشکلایی پیش بیاد)
    اینجوری یه الگوی خیلی عالی برای اصلاح فرمت مقاله ها دست بچه ها می افته. بی نهایت ممنونم.
    ویرایش توسط khalaj_zoho : September 19th, 2012 در ساعت 10:17 PM

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mfaieghi نمایش پست ها
    سلام
    پبش تر از اساتید ایرانی، من اساتید بسیار معروف خارجی رو سراغ دارم که نسخه پیش نویس (و نه نسخه چاپ شده) مقالات رو تو سایتشون گذاشتن...
    من نسخه ای از مقاله ام رو که سابمیت کرده بودم رو می خوام در سایت آپلود کنم ولی اینجا امکان پیوست کردن فایل نیست. چطور میشه این کار رو انجام داد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط khalaj_zoho نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم. ممنونم که اینقدر محبت داری و وقتتو برای ما می ذاری. اگه می تونی اون رو تو یه سایتی مثل http://www.mediafire.com/ بذار که هم مجانی هست و هم ف.ی*ل+تر نیست و لینک دانلودش رو بذار اینجا. اگه هم جای بهتری می شناسی اونجا بذار. اگه عضو سایتی برای شیر کردن نیستی یا وقت و حوصلشو نداری به من ایمیل کن ( ---------------- ) تا من هم همینجا لینک دانلودشو برای سایر دوستان بذارم. ممنون.
    درود

دوستان عزیز چرا امکان پیوست کردن فایل نیست ؟!!! من کلی فایل داخل فروم آپ کردم آموزش رو پیوست کردم ... .

محمدرضا
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: png 1.png (34.1 کیلوبایت, 144 views)
    • نوع فایل: png 2.png (130.1 کیلوبایت, 110 views)
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه تهران

دوستون آقای mfaieghi زحمت کشیدن و فایل های خیل جالبی رو فرستادن برای ایمیلم و من هم برای شما می ذارم، البته توضیحات خیلی خوبی هم در ایمیل دادن که اونها رو از قول ایشون در اینجا کپی می کنم(از چپ به راست بخونین):
    baraye inke ye paper dar elesevier chap konid avalin kar ineke be homepage journal berid va dar ghesmate "Guide for authors" tozihat ro bekhunid
    mamolan journal haye elsevier hich template khasi nemikhan faghat say konid ke matne maghale double spaced bashe va reference ha hamintori ke khode journal gofte neveshte shode bashe. baghie chiz ha ziad mohem nist
    nahayatan ineke ghable inke maghale ro befrestan davari migan ke taghiresh bedin
    man yedoone "Detailed response to reviwer" ham gozashtam. in baraye zamani hast ke davar ha nazar dadan va bayad paper ro revise konid. pas az revise kardane paper ghadam be ghadam karaye anjam shode ro taozih midid
    bazi az journal ha "cover letter" va "research highlight" mikhan ke tarze neveshtaneshun ro az in file ha mishe motevajeh shod
    میتونین دانلود کنین. فقط یه نکته اینکه اونطوری که من توی یه ژورنال الزویر دیدم فایل ها(عکس، جدول، فایل اصلی، فایل عنوان ها و....) کاملا جداگانه فرستاده می شه اگه کسی بتونه دقیقا اینطوری(جداگانه همونطوری که یکی یکی سابمیت می کردین) بفرسته بهتر میشه. (تشکر ویژه از FanTasTic)
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط khalaj_zoho : September 19th, 2012 در ساعت 10:53 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکتری برق دانشگاه وسترن اونتاریو

در اکثر ژورنال ها نیازی به این نیست که عکس ها رو جدا بفرستید...کافیه اون قسمتی که در اون فایل ها رو آپلود می کنید رو نگاه کنید اگه figures یا tables ستاره دار نبودن نمی خواد جدا آپلود کنید. در کل اصلا سخت نگیرید...اگه مقالتون طبق فرمت ژورنال نباشه بهتون میگن که اصلاات لازم رو انجام بدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پس از اینکه مقالتون پذیرفته شد، مقاله توسط کارکنان دفتر ژورنال بازنویسی میشه، ممکنه یه سری از ایرادات انگلیسی رو هم خودشون اصلاح کنن بعد برای شما می فرستن که شما باید اون رو تأیید کنین یا اگه مقاله طبق نظر شما باز نویسی نشده بهشون بگید که کجا رو تغییر بدین
    من یه نمونه اینجا گذاشتم...امیدوارم که دیگه همه شبهات چاپ مقاله در elsevier حل شده باشه و از این به بعد خبر چاپ شدن مقالات رو اینجا بخونیم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه
    University

سلام،
    واسه شکل هایی که از اکسل جنه ریت شدن چیکار کنیم اونا رو که نمیشه browse کنیم!فایل های اکسلی فقط تو word و اکسل paste میشن؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    سلام،
    واسه شکل هایی که از اکسل جنه ریت شدن چیکار کنیم اونا رو که نمیشه browse کنیم!فایل های اکسلی فقط تو word و اکسل paste میشن؟؟؟؟
    اون شکل ها رو میشه تو فایل word کپی کرد. پس اصولا نباید مشکلی باشه...

رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه تهران

سلام دوستان... ببخشید سوالات زیر برام پیش اومد. ممنون میشم پاسخ بدین:
    -منظور از word processoring softwares نرم افزارهایی مثل ورد هست نه لاتک... درسته؟
    -بین مقالاتی که خوندم چشمم نخورد که یه نویسنده از مقاله دیگه ای عکس آورده باشه. میشه این کار رو با ذکر منبع کرد؟ در این مورد اجازه لازمه؟
    -در مورد این که متن مقاله رو باید روی double space تنظیم کرد(اون طور دوستون mfaieghi گفتن) ، توی author information برای مجله Pressure vessels and piping در این موردهیچی نگفته. فقط گفته یه ستونی باشه وساده باشه و... . ممکنه اون قانون مال یه ژورنال دیگه باشه. درسته؟
    -در مورد three potential referees فکر می کنم که موجب افزایش سرعت بررسیی کارمون می شه. آیا باید این داورها رو از editorial board اون ژورنال انتخاب کرد؟ یکی از دوستان در پست های قبلی گفته بود بهتره از نویسنده های مقاله های مشابه انتخاب کنین. به نظرتون امکان پذیره این کار؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    -منظور از word processoring softwares نرم افزارهایی مثل ورد هست نه لاتک... درسته؟
    منظور هم ورد هست و هم لاتک. تقریبا همه ژورنالها هم فایل های ورد و هم فایل های لاتک رو قبول می کنن

-بین مقالاتی که خوندم چشمم نخورد که یه نویسنده از مقاله دیگه ای عکس آورده باشه. میشه این کار رو با ذکر منبع کرد؟ در این مورد اجازه لازمه؟
    با ذکر منبع معمولا میشه این کارو کرد ولی برای بلوک دیاگرام و این جور چیزا می تونید از نرم افزار microsoft visio استفاده کنید

-در مورد این که متن مقاله رو باید روی double space تنظیم کرد(اون طور دوستون mfaieghi گفتن) ، توی author information برای مجله Pressure vessels and piping در این موردهیچی نگفته. فقط گفته یه ستونی باشه وساده باشه و... . ممکنه اون قانون مال یه ژورنال دیگه باشه. درسته؟
    اگر در این مورد چیزی نوشته نشده پس مشکلی نداره ولی باز توصیه می کنم که حداقل از space1.5 استفاده کنید.

-در مورد three potential referees فکر می کنم که موجب افزایش سرعت بررسیی کارمون می شه. آیا باید این داورها رو از editorial board اون ژورنال انتخاب کرد؟ یکی از دوستان در پست های قبلی گفته بود بهتره از نویسنده های مقاله های مشابه انتخاب کنین. به نظرتون امکان پذیره این کار؟
    سوال خیلی خوبی بود. برای اینکار سه تا از مراجع که ازشون استفاده کردین رو انتخاب کنید و آدرس ایمیل نویسنده اصلی مقاله رو به ژورنال بدین. این افراد نباید با شما هم دانشگاه باشن و ترجیحاً اون ها رو از کشورهای مختلف انتخاب کنید. وقتی که این اسامی رو اعلام می کنید ازتون پرسیده میشه که چرا این فرد رو پیشنهاد میدید؟ برای اون بنویسید:
    Because he or she is corresponding author of ... which is one of references of the current manuscript
    در کل حتی این کار هم خیلی فرمالیته هستش معمولا خودشون کلی داور دارن. این رو به این خاطر می پرسن که شاید یه مقاله با موضوع کاملا متفاوت بهشون برسه که داور واسش پیدا نکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khalaj_zoho نمایش پست ها
    سلام دوستان... ببخشید سوالات زیر برام پیش اومد. ممنون میشم پاسخ بدین:
    در مورد آوردن عکس از یک مقاله، باید اجازه بگیرید و آوردن رفرنس کفایت نمیکنه

As a general rule, permission should be sought from the rights holder to reproduce any substantial part of a copyrighted work. This includes any text, illustrations, charts, tables, photographs, or other material from previously published sources used without significant adaptation.

لینک زیر را مطالعه نمایید

http://www.elsevier.com/wps/find/aut...er_permissions