صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 148

موضوع: مهندسی صنایع در آلمان

پیش فرض مهندسی صنایع در آلمان

ضمن عرض سلام
    کسی از دوستان میتونه گرایشهای مهندسی صنایع در آلمان رو معرفی کنه؟(برای کسی که اینجا دانشگاه آزاد صنایع-تولید صنعتی خونده باشه و مجبور باشه اونجا از ابتدا بخونه)

در مورد دانشگاهای مربوطه،اینده شغلی در المان،مزیت یک گرایش نسبت به گرایش دیگر،مقایسه روند تحصیلیه اونجا با اینجا در این رشته و...اگر کسی تجربه یا اطلاعاتی داره مطرح کنه

با تشکر
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهندسی صنایع در آلمان

فایل پیوست CV یک آقای ایرانیست که در ایران دانشگاه آزاد مهندسی صنایع تحلیل سیستم ها خونده و الان فوق دانشگاه برلین Global Production Engineering می خونه. پس لازم نیست که از ابتدا بخونی. آلمان یه سری دانشگاهاش دانشگاه آزاد را قبول دارند. برای اطلاعات بیشتر از دانشگاه های آلمانی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند رجوع کن به:
    موفق باشی.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

ضمن تشکر از شما،منظور بنده دانشگاهای المانی که به زبان المانی هم تدریس میکنند هست چون من در حال یادگیری زبان المانی هستم و انگلیسی رو بی خیال شدم فعلا و مدرک انگلیسی ندارم.درسته برخی از اینها مدرک ازاد رو قبول دارند ولی اگر معدل زیر 17 باشه فکر نمیکنم واحد زیادی رو از ادم قبول کنن یعنی در کل فرق انچنانی نداره
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

کلا همون سایت www.daad.de اطلاعات خیلی خوبی در مورد دانشگاه های آلمان به شما می دهد و بهترین مرجع ممکن است.
    فایل ضمیمه هم لیست دانشگاه های آلمانه که مورد قبول وزارت علوم هستن. تو خود سایت دانشگاه ها هم می تونی هر اطلاعاتی خواستی به دست بیاری.
    دیگه اون مسئله که دوباره می خوای از اول بخونی یه بحث دیگه س که به نظرم با اطرافیان بیشتر مشورت کن. به نظر من تصمیم احساسی ایه. من شرایط پذیرش برای لیسانس رو تو آلمان نمی دونم. شاید امتحان ورودی و اینها هم بخواد.
    پیروز باشی. امری بود در خدمتیم...
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

سلام! والا به دانشگاه بستگی داره! اما در کل میشه گفت اکثر دوره های آلمانی قبول نمی کنند لیسانس آزاد رو! خواهر خود من با شرایطی مثل شما رفت به این امید که از جایی برای سطح بالاتر پذیرش بگیره اما خیلی از درسهای رشته به اصطلاح صنایع اونها با ما فرق داره و ثانیا اینکه علی رغم اینکه از چند ماه پیش وزارت علومشون گفته بود به دانشگاهها، که آزاد رو قبول کنید اما بعضی دانشگاهها می گفتند می دونیم چنین ابلاغیه ای هست اما ما هیئت بررسی مدرک آزاد نداریم شرمنده!
    آلمانی ان دیگه!

نقل قول نوشته اصلی توسط haniehmoshki
    سلام! والا به دانشگاه بستگی داره! اما در کل میشه گفت اکثر دوره های آلمانی قبول نمی کنند لیسانس آزاد رو! خواهر خود من با شرایطی مثل شما رفت به این امید که از جایی برای سطح بالاتر پذیرش بگیره اما خیلی از درسهای رشته به اصطلاح صنایع اونها با ما فرق داره و ثانیا اینکه علی رغم اینکه از چند ماه پیش وزارت علومشون گفته بود به دانشگاهها، که آزاد رو قبول کنید اما بعضی دانشگاهها می گفتند می دونیم چنین ابلاغیه ای هست اما ما هیئت بررسی مدرک آزاد نداریم شرمنده!
    آلمانی ان دیگه!
    درست میفرمایید قبول نمیکنند به این راحتی مگر معدل بالای 17 باشه تازه اون هم به قول شما بستگی به دانشگاه مربوطه داره که چه مقدار از واحد ها رو قبول کنند.
    البته من اصلا انتظار ندارم که قبول کنند ولی صحبت شما رو متوجه نشدم ،یعنی میفرمایید من حتی از ابتدا هم اجازه تحصیل مثلا تو یه دانشگاه خوب اونها رو در رشته خودم ندارم؟تا اونجایی که من میدونم امکانش هست اگر با خودم کنار بیام که از اول بخونم

از پویا هم ممنون (فایل مربوطه قابل دانلود نبود البته فکر میکنم این لیست رو جای دیگه ای هم دیدم به هر حال اگر دوباره تست کنید چه بهتر)خب درست میگید کمی احساسی هست تصمیمم ولی حتما میدونید که قبولی فوق دولتی صنایع خیلی سخت هست و آزاد هم که شهریه بالایی داره مثل اینه داری یه کشور دیگه درس میخونی ;Dبا این شرایط هرچی فکر میکنم آینده خوبی متصور نیستم برای خودم اگر چه برای کسانی که پولدار نیستند هرکجا بروی آسمان همین رنگ است.شاید رفتم فقط به نوعی یک راه فرار و امید احتمالی به به بهتر شدن شرایط هست...

هانیه خانم ممنون میشم اگر در مورد خواهرتون بفرمایید که بالاخره چیکار کردند؟احتمالا ایشون نخواستند که از اول بخونن درسته؟

سلام
    لیست دانشگاه های جهان و آلمان رو از لینک زیر ببین:
    در مورد ادامه تحصیل من میگم بهترین گزینه اینه که دانشگاهی رو پیدا کنین که لیسانس شما رو قبول کنه و فوق را 2 ساله آنجا بخوانید. فکر کنم لینک زیر بهترین جا برای پیگیری این مسئله ست:

پیروز باشی!

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg
    نقل قول نوشته اصلی توسط haniehmoshki
    آلمانی ان دیگه!
    درست میفرمایید قبول نمیکنند به این راحتی مگر معدل بالای 17 باشه تازه اون هم به قول شما بستگی به دانشگاه مربوطه داره که چه مقدار از واحد ها رو قبول کنند.
    البته من اصلا انتظار ندارم که قبول کنند ولی صحبت شما رو متوجه نشدم ،یعنی میفرمایید من حتی از ابتدا هم اجازه تحصیل مثلا تو یه دانشگاه خوب اونها رو در رشته خودم ندارم؟تا اونجایی که من میدونم امکانش هست اگر با خودم کنار بیام که از اول بخونم

از پویا هم ممنون (فایل مربوطه قابل دانلود نبود البته فکر میکنم این لیست رو جای دیگه ای هم دیدم به هر حال اگر دوباره تست کنید چه بهتر)خب درست میگید کمی احساسی هست تصمیمم ولی حتما میدونید که قبولی فوق دولتی صنایع خیلی سخت هست و آزاد هم که شهریه بالایی داره مثل اینه داری یه کشور دیگه درس میخونی ;Dبا این شرایط هرچی فکر میکنم آینده خوبی متصور نیستم برای خودم اگر چه برای کسانی که پولدار نیستند هرکجا بروی آسمان همین رنگ است.شاید رفتم فقط به نوعی یک راه فرار و امید احتمالی به به بهتر شدن شرایط هست...

هانیه خانم ممنون میشم اگر در مورد خواهرتون بفرمایید که بالاخره چیکار کردند؟احتمالا ایشون نخواستند که از اول بخونن درسته؟
    بله چون فارغ التحصیلی با کیفیت خوب از دانشگاههای اونجا در سطح قبولی فوق سراسری زحمت داره ( البته بخش عمده زحمت بدلیل سیستم نه چندان مطلوب آموزش آلمانه (اینو خیلی از مشاوران آموزشی آلمان میگن + کمبود اخیر مهندس در آلمان مهر تائیدیی بر این قضیه است و تعداد آلمانی های قوطه ور در رشته های مختلف تحصیلی کم نیست!) و چندین برابر فوق آزاد هزینه داره! تخمین هزینه هاش خیلی بالاتر از اونی بود که ما امیدوار بودم! کاردانشجویی با عرضه کم و تقاضای زیاد، کار سیاه فرضا کار در مک دونالد و C&A و امثالهم وافر!
    البته نمیشه تجربه شخصی یک فرد رو تعمیم داد اما خواهر من براش نشستن کنار افراد کم سن و سال و خوندن دوباره ریاضی و اصول مدیریت و مبانی برق به یک زبان دیگه جذاب نبود! خصوصا برای کسی که با معدل 17.33 فارق التحصیل شده! اینم ضافه کنم که قبول کردن یا اصطلاحا Anerkennen کردن واحدها به سلیقه شخصی استاد و تائید اون در وهله اول و بعد تائید مدیر گروه دپارتمان مربوطه وابسته است.
    به نظر من در عمر خودت صرفه جویی کن چون داشتن 2 Bs. در یک رشته چندان جالب نیست! خصوصا اینکه اینجا دوستانی از آزاد هستند که از بعضی از دانشگاههای خوب کانادا فاند گرفتن!
    مگر اینکه هدفت فقط رفتن به آلمان باشه! البته اگر بتونی فاندی چیزی بگیری که نگران هزینه ها نباشی پل پرتاب خوبی ممکنه باشه!

هانیه خانم ممنون از پاسخ تون

در مورد خودم واقعا از اینجا رونده و از اونجا مونده شدم،درست میگید گرفتن دو تا مدرک مشابه کار عاقلانه ای نیست ولی خب اجازه نمیدند که یه رشته دیگه رو بخونیم پس مجبوریم . لااقل باید مثلا6سال(در المان) دیگه وقت صرف کنم تا دوباره برسم به جایی که الان هستم(در ایران)اما خب مشخصه که این با اون کلی تفاوت داره البته اگر ختم به خیر شه در اخر،چون واقعا ادم نمیدونه چه شرایطی براش پیش میاد... فاند هم که به من با مدرک ازاد با معدل زیر 17 نمیدن
    در مورد برآورد هزینه ها گفتید،اگر اطلاعات جزیی تری دارید بفرمایید(مثل هزینه های زندگی،درامد حاصل از کار قانونی و کار سیاه،و...)

سلام! خواهش می کنم! اگه در انتخاب کشور آلمان مصممی اکیدا کورسهای تدریس شده به زبان انگلیسی رو توصیه می کنم! الان تا چه مقطعی آلمانی خوندی؟ چه امتحان هایی دادی؟ در مورد هزینه ها: دانشگاه هر ترم بین 500-700 یورو بسته به ایالت+ 60-70 یورو بیمه دانشجویی هر ماه+240-340 یورو هر ماه اجاره خوابگاه مناسب و تکی(150 تا Wohngemeinschaft پیدا میشه اما خطر مال و جان و آسایش و غیره داره و واسه درس خوندن مناسب نیست) دیگه غذای سلف دانشگاه کم کم هر روز 2-3 یورو(ماکارونی+سیب زمینی) خوبش 6-10 یورو+ هزینه کتاب زیاده بسته به رشته متفاوت ارزونترین کتاب درسی 20 یورو+ تلفن متوسط ماهی 10-15 یورو O2 S
    کار هم هست اما فرضا کار در کپی چی سر کوچه ساعتی 5 یورو+ فلان سوپر مارکت 6-7 یورو! کلا قانونی دارن مبنی بر سقف ساعت کاری دانشجوهای خارجی (30-32 ساهت در ماه فکر کنم) و بقیه اش کار سیاهه با تمامی مشکلاتش!
    شهرهای کوچیکم اصلا انتخاب نکن! فقط شهرهای مطرح و بزرگ!
    بد بختی صنایع اکثرا جاهای کوچیکه مهندس! ایران که وضع درآمدی صنایع خوبه! واسه یه IE این کارا افت نداره؟

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)