صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 148

موضوع: مهندسی صنایع در آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهندسی صنایع در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaddl نمایش پست ها
    سلام
    من تازه تصمیم گرفتم برای ادامه ادامه تحصیل در آلمان 2 سال هم فرصت دارم .کاردانی فیزیک دولتی دارم و لیسانس صنایع پیام نور با معدل 14.5
    چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
    1.زبان آلمانی بخونم یا انگلیسی؟
    2.احتمال پذیرشم هست؟
    3.چه رشته هایی بهم میخوره ؟
    کلا راهنماییم کنید چی کار کنم .برادرم هم داره صننایع دولتی میخونه با معدل تقریبا 16 قراره با هم بریم می خواد ادامه بده تو رشته طراحی خودرو کسی اطلاعاتی داره در مورد این رشته اونم تو آلمان؟

در آلمان معمولا برای مقطع فوق لیسانس گرفتن پذیرش زیاد سخت نیست منتها اکثرا مدرک زبان آلمانی (DSH 2) می خوان. زبان آلمانی رو داشته باشید آیلتز هم داشته باشید راحت پذیرش میگیرید. البته دانشگاه هایی هم هستن که فقط آیلتز بخوان (مثل ارلانگن). ولی بدون داشتن دانش کافی از زبان آلمان به آلمان سفر نکتید. خداقل تا مقطع (B2) بخونید بعد بیایید وگرنه به مشکل بر میخوردید. پیشنهاد من اینه که برای فوق فیزیک اقدام کنید چون الان تو آلمان بورس تو رشته های ساینس مثل فیزیک ، شیمی ، زیست و غیره است. برای رشته هایی که گفتم راحت تا مقطع فوق دکترا میتونی برید و پول خوبی هم به جیب بزنید و برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.gh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من کارشناسی خواجه نصیر بودم معدلمم 16.45 و ارشدم علم وصنعت هستم با معدل 19.05 و رتبه اولم
    3تا کنفرانسی فارسی دارم
    1 کنفرانس خارجی
    3تا علمی پژوهشی و ای اس سی
    و 1 ISIدارم تو یه ژورنال خوب ولی هنوز مدرک زبان ندارم
    به نظرتون واسه دکتری المان میشه یه دانشگاه خوب با فاند مناسب پذیرش بگیرم؟
    مدرک زبان المانی هم نیازه؟
    کلا تو اوروپا مهندسی صنایع چه دانشگاه هایی خوبن؟ من چون تزم روی لجستیک و زنجیره تامین بوده بیشتر رو این گرایش علاقه دارم ادامه بدم
    ممنونم از راهنمایی همتون
    به نظر من شما برای کانادا یا آمریکا اقدام کن. اکر هم دوست داری اروپا بیایی (چون پول بهتر میدن) برو سوئد و کشورهای اسکاندیناوی. در آلمان استاد از دانشجوی دکترا همه جوره کار میکشه و محدود به فعالیت های علمی پژوهشی نیست. از شرکت در انجام پروژه های مختلف گرفته تا برعهده گرفتن مدیریت برگزاری کنفرانس و ورکشاپ و غیره در دانشگاه که انجام دادن هرکدوم مستلزم تسلط به زبان آلمانی است. برای همین اکر میخواهید از استاد تو آلمان بورس بگیرید باید به زبان آلمانی مسلط باشید. مگر از اینکه بتونید از DAAD فاند بگیرید که خیلی محدود. از اونجایی که زمانی که شما لازم دارید برای گرفتن مدرک DSH 2 بیشتر از زمانی است که برای گرفتن نمره خوب برای GRE نیاز دارید، توصیه من اینه که برای رفتن به کانادا یا آمریکا اقدام کنید. ضمن اینکه دانشگاه های خوب در آلمان جدیدا نمره جی آر ای را هم یکی از مدارک لازم قرار دادند.

سلام خواهش می کنم بچه هایی که دکتری صنایع میخونن بیان کمک کنن . چیزی به نام industrial engineerin تو هیچ کدوم از دانشگاههای ژاپن پیدا نمی کنم . نه تنها ژاپن اکثر دانشگاهها و مالزی سنگاپور ترکیه آلمان و ... توروخدا هرکی اصلاعاتی از دکتری صنایع داره اینجا بذاره و راجبش اطلاعات خیلی کم و محدود و ناقصه

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ssssaaaarrrraa نمایش پست ها
    سلام خواهش می کنم بچه هایی که دکتری صنایع میخونن بیان کمک کنن . چیزی به نام industrial engineerin تو هیچ کدوم از دانشگاههای ژاپن پیدا نمی کنم . نه تنها ژاپن اکثر دانشگاهها و مالزی سنگاپور ترکیه آلمان و ... توروخدا هرکی اصلاعاتی از دکتری صنایع داره اینجا بذاره و راجبش اطلاعات خیلی کم و محدود و ناقصه
    ببینید شما باید توی آلمان منتظر پوزیشن باشید که توی سایت دانشگاه هر از گاهی گذاشته میشه، اینجوری نیست که زمان خاصی ازائه بشه، شما باید اون رو پیدا کنید و با استاد مربوط بهش صحبت کنید و برای اون مورد بخصوص اپلای کنید، مثلا https://www.wi.tum.de/research/acade...in-management/ این لینک مربوط به اساتید دپارتمان زنجیره تامین دانشگاه TU München هست، شما باید منتظر Vacancyهای مربوطه توی لیست http://portal.mytum.de/forschung/sfb باشید تا چیزی در زمینه ی مهندسی صنایع توش باز کنن و بتونید اپلای کنید

(اصلا در مورد ژاپن و دانشگاه های آسیایی اطلاعی ندارم ولی احتمالا مثل اروپا باشن)
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

سلام خدمت همه
    یه سوال فوری برای من پیش اومده اگه بتونید سریع جوابمو بدید خیلی ممنون میشم
    من مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد شیراز با معدل 15/17 دارم الانم دارم به صورت نیمه فشرده آلمانی میخونم. میخواستم بدونم برای اپلای در دانشگاه های آلمان که به صورت رایگان هست تحصیل چه نرم افزارهایی رو بهتره که هر چی سریع تر بخونم و مدرکش رو توی رزومم ارائه بدم؟؟؟؟؟؟؟؟ باید ظرف امروز اینو بدونم که برای دوره های جدید اسم بنویسم
    پیشاپیش از راهنماییاتون ممنونم
    اگر سریع بتونید جوابمو بدید خیلی ممنون میشم

سلام
    سوالی که دارم اینه که با شرایطی که دارم میتونم برای مستر صنایع توو یه دانشگاه آلمانی زبان پذیزش بگیرم؟
    و حالا شرایط من :
    لیسانس صنایع گرایش تحلیل سیستم از دانشگاه آزاد و معدل 15.5 البتع معدل دروس تخصصیم 16-17 هست
    دارم نیمه فشرده آلمانی میخونم و سطح A2 هستم .
    یک سال سابقه کار مرتبط دارم .
    در مورد آلمانی خوند مشکلی ندارم یعنی خیلی عجله ندارم تا هر قدر لازم باشه خواهم خوند :دی
    حتی اگه نیاز باشه برای آیلتس هم تلاش خواهم کرد.

فقط نگرانیم اینه که برای مستر بهم پذیرش ندن..
    اگه چنتا دانشگاه هم بهم معرفی کنید که عالی میشه ..

پیشاپیش ممنونم .

Junior Member

بچه ها جون سلام
    من فارغ التحصیل رشتهمهندسی صنایع از دانشگاه آزاد واحدشیراز با معدل 15.40 هستمو هنوز مدرکم نیومده.
    3 تا سوال دارم :
    1- مقام پنجم کشوری و 2 تا سپاس استانی جشنواره خوارزمی دارم که مربوط به رشتم نیست و مال زمان پیش دانشگاهیمه.این کمک میکنه به پذیرشم و کاور کردن معدلمو دانشگاه آزادی بودنم؟؟
    2- من 2 سال اول مهندسی شیمی خوندمو بعد تغییر رشته دادم و بعد 2 سال اومدم مهندسی صنایع.این خییییلی بده برام؟؟
    3- چجوری می تونم POINT هایی روجمع کنم برای پذیرش از دانشگاه های خوب امثال erlangen ؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Amirkabir

در مورد زبان آلملنی که فک کنم باید B2 رو بگیرید حداقل
    آیلتس هم بعضی دانشگاها میخوان

ولی پذیرش گرفتن در رشته های آلمانی زبان میتونم بگم آسونه نگرانش نباشید
    فقط مهم اینه چه دانشگاهی بخواین برین

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم گرایش صنایع توی آلمان که مربوط به دروس شبیه سازی و تحلیل سیستم ها باشه چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saied90 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم گرایش صنایع توی آلمان که مربوط به دروس شبیه سازی و تحلیل سیستم ها باشه چیه؟
    با سلام من کل این فروم رو خوندم با توجه به مطالب گفته شده هرکسی که قصد ادامه تحصیل واسه ارشد با فاند رو داره باید قید آلمان رو بزنه چون تحصیلات آلمان رایگانه پس خرج زندگی پای خود فرده
    واسه دکتری فاند میدن اما باید رزومه خیلی خوبی داشته باشی که اگر کسی این شرایط رو داشت بهتره واسه آمریکا یا کانادا اقدام کنه چون رنک دانشگاهیشون بالاتره
    درمورد سوال شما هم یه سری به لینک https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81...85%D8%A7%D9%86 بزن که دانشگاه ها و مراکز علمی تو آلمان رو معرفی کرده و فقط برو دنبال دانشگاه های این لیست و تو رشته صنایع هم دنبال شاخه های زیر باش که فکر کنم پنجمین مورد اونی باشه که دنبالشی :
    1- production engineering
    2-manufacturing managment
    3- manufacturing engineering
    4- supply chain managment
    5-system engineering

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)