صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 148

موضوع: مهندسی صنایع در آلمان

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مهندسی صنایع در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط yetsy نمایش پست ها
    با سلام از کارشناسی مکانیک با نمره زبان خوب و سوابق کاری در زمینه مهندسی صنایع مثل کنترل پروژه، نماینده مدیریت در سیستم های مدیریت و iso وفعالیت به عنوان مشاور در زمینه تدوین طرح های توجیهی برای صنایع و ... میشه برای ارشد یا دکترای مستقیم مهندسی صنایع در آلمان بورس گرفت ؟
    المان. بدلیل رایگان بودن تحصیل در اونجا امکان گرفتن فاند برای فوق اصن راه نداره! دکتری مستقیم هم وجود نداره.

Junior Member

سلام دوستان
    سوال من اینه که کدوم یک از دانشگاه های آلمان هستند که برای دکترای صنایع( تخصص من زنجیره تامینه) فوا فاند میدن؟ دوره هم به زبان انگلیسی باشه حتما.
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mnyld نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوال من اینه که کدوم یک از دانشگاه های آلمان هستند که برای دکترای صنایع( تخصص من زنجیره تامینه) فوا فاند میدن؟ دوره هم به زبان انگلیسی باشه حتما.
    ممنون
    نمیشه دقیق گفت کدوم دانشگاه اینو دارن. باید در دپارتمان و بخش علاقمندی استاد بگردی و ببینی. بیشتر در دپارتمان مکانیک - صنایع و مدیریت میشه پیدا کرد. دوره دکتری بالای 90% به انگلیسی ارائه میشه.

Junior Member

سلام
    من میخوام برا ارشد برم المان فقط موندم برا صنایع پذیرش بگیرم یا mba ؟ کسی میتونه من رو راهنمایی کنه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط paparh نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برا ارشد برم المان فقط موندم برا صنایع پذیرش بگیرم یا mba ؟ کسی میتونه من رو راهنمایی کنه؟
    صنایع یا مدیریت اول به خودت بستگی داره دوم به بازار کار و سایر موارد!!!
    شما لیسانس چی خوندی؟؟
    صنایع در المان به انگلیسی محدوده و کم پیدا میشه اما به زبان المانی فراوان!!! رشته ام بی ای هم که در کل دنیا به انگلیسی ارائه میشه و تنوع گرایش بالایی داره
    انتخاب پای خودته!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    صنایع یا مدیریت اول به خودت بستگی داره دوم به بازار کار و سایر موارد!!!
    شما لیسانس چی خوندی؟؟
    صنایع در المان به انگلیسی محدوده و کم پیدا میشه اما به زبان المانی فراوان!!! رشته ام بی ای هم که در کل دنیا به انگلیسی ارائه میشه و تنوع گرایش بالایی داره
    انتخاب پای خودته!
    من مهندسی صنایع خوندم
    به هر دو علاقه دارم بازار کار برای کدومش بهتره؟ دیگه به چی بستگی داره؟ من واقعا گیج شدم . برا mba باید ایلس چند داشته باشی؟

ApplyAbroad Superstar

من مهندسی صنایع خوندم
    به هر دو علاقه دارم بازار کار برای کدومش بهتره؟ دیگه به چی بستگی داره؟ من واقعا گیج شدم . برا mba باید ایلس چند داشته باشی؟
    مسلماً برای هر دو بازار کار خوبی در المان وجود داره. اما برای دوره های بیزینس در دانشگاههای خوب باید رزومه خوب با داشتن جی مت و ایلتس بالای 6.5 در نظر بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    مسلماً برای هر دو بازار کار خوبی در المان وجود داره. اما برای دوره های بیزینس در دانشگاههای خوب باید رزومه خوب با داشتن جی مت و ایلتس بالای 6.5 در نظر بگیرید.
    مرسی ببخشید جی مت چیه من اطلاعی راجع بهش ندارم؟ میشه منو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Superstar

مرسی ببخشید جی مت چیه من اطلاعی راجع بهش ندارم؟ میشه منو راهنمایی کنید
    شما این بخش رو بخون دستت میاد جیمت چیه و چه اهمیتی داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من در ایران مهندسی صنایع خوندم برا مستر المان در خواست دادم ولی چون اونجا مهندسی صنایع متفاوته با ایران به من به علت تطابق نداشتن پذیرش ترم 6 bachelor رو دادند در رشته ی wirtschaftsingenieurwesen .....حالا این در صورتیه که اگه همین رشته رو برا clausthal یا ilmeanu درخواست میدادم مستر رو احتمالا بهم میدادن؟؟؟ از طرفی به نظرم بازم اگه گرایش هایی مسه manufactering یا logestk را انتخاب میکردم شانسم برا خود مستر بیشتر بود . به نظر شما این جور bachelor گرفتن از ترم 6 از دورتموند و ادامه تحصیل خوبه یا کلا بیخیال اینجور پذیرش ها بم؟

در مورد پذیرش ترم 6 لیسانس:
    این حرف خیلی گنگ هست. باید ببینی دقیقا چه درس‌هایی را تطبیق داده‌اند و چه درس‌هایی را ازتون می‌خوان که پاس کنید. در ضمن، احتمال داره که ازتون بخوان یه دونه تز لیسانس هم بنویسید! اون موقع است که میشه غوز بالاغوز. چون فوق‌لیسانس همینجوریش توی آلمان طول میکشه. دیگه چه برسه به اینکه مجبور باشید یکم از لیسانس هم بخونید...

البته، ناگفته نمونه که کلا توی آلمان به خیلی از دانشجوها پیشنیاز (=Auflage) میدن. یکی از دوستای آلمانی من توی دانشگاه Köln لیسانسش را گرفته. حالا اومده دانشگاه ما. بهش پیشنیاز داده‌اند! پس احتمالش را بدید که توی آلمان بهتون پیشنیاز بخوره. اگه در ازای اون درس‌هایی که توی لیسانس پاس می‌کنید، ازتون انتظار ندارند که دیگه توی فوق‌لیسانس درس پیشنیاز پاس بکنید، ارزشش را داره که برید ترم 6 لیسانس! چون اینجوری به نظرم یه دونه لیسانس آلمانی هم می‌گیرید!

نتیجه اینکه:
    یه ایمیل بزنید به دانشگاه و بپرسید:
    1. دقیقا کدوم درس‌ها را براتون تطبیق داده‌اند؟ ("تطبیق دادن" به آلمانی میشه: anrechnen)
    2. دقیقا چه درس‌هایی را باید توی اون ترم 6 پاس بکنید؟ (اگه واقعا مدارکتون را بررسی کرده باشند، باید جواب این سوالتون را بدونند! در این مورد، "درس‌ها" به آلمانی میشه "Modulen" و یا "Fächer")
    3. آیا باید تز لیسانس هم بنویسید؟ ("تز لیسانس" به آلمانی میشه: Bachelorarbeit)
    4. اگه برید ترم 6 لیسانس بشینید و همه درس‌ها را پاس بکنید، بهتون یک لیسانس آلمانی می‌دهند؟ (Bachelorabschluss)
    5. اگه برید ترم 6 لیسانس بشینید، دیگه بهتون برای ارشد پیشنیاز (=Auflage) نمیدن؟!

در مورد دانشگاه Clausthal:
    زیاد به این دانشگاه فکر نکنید! چون توی یک شهر خیلی کوچیک واقع شده. من شنیدم انقدر شهرش کوچیکه، که توش اتوبوس نداره! همه پیاده میرن و میان! (البته این شنیده‌ی من بود. راست و دروغش پای راویش توی این فروم، اطلاعات بیشتری در مورد این شهر می‌تونید به دست بیارید.

در مورد دانشگاه Ilmenau:
    من شنیدم Ilmenau هم شهر کوچیکی. اما عوضش هزینه‌هاتون توش کم هست. دو تا از دوستای من توی اون دانشگاه درس می‌خوندند. اما دانشگاهشون را عوض کردند و رفتند! توی این فروم می‌تونید اطلاعات بیشتری در مورد اون شهر به دست بیارید.

(شاید به نظرتون برسه که فقط کیفیت دانشگاه مهمه. اما احتمال میدم بعد از چند ماه از اقامتتون در آلمان، کیفیت شهری که توش زندگی می‌کنید هم براتون مهم بشه. حداقل تجربه‌ی من که اینجور بود.)

جا داره که اینجا یه توضیح کوچیکی در مورد پیشنیاز بدم:

ریزنمرات شما در کمیته‌ی Prüfungsausschuss بررسی میشه. یه تعدادیش قبول میشه (anrechen میشه.) اما یه تعدادیشون قبول نمیشه و یا یه سری واحدهای لازم، توی چارت درسیتون نبوده. این واحدها بهتون پیشنیاز می‌خوره. اگه کمتر از 30 واحد بهتون پیشنیاز بخوره، بهتون فقط 2 ترم وقت میدن تا پاسشون کنید. اگه در عرض دو ترم پاسشون نکردید، از دانشگاه اخراج میشید (Exmatrikulieren) و دوباره باید اپلای کنید!
    خوبی این پیشنیازها اینه که اولا فقط باید پاسشون کنید و نمرشون توی کارنامه‌تون نمیاد. پاس کردن این درس‌ها توی ترم اول بهتون این امکان را میده که کلا با دانشگاه و محیط آلمان آشنا بشید بدون اینکه نگرانی زیادی درباره‌ی نمره و معدلتون داشته باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)