صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: ایجاد بخش تبلیغات در انجمن

پیش فرض پاسخ : ایجاد بخش تبلیغات در انجمن

نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    هزينه هاي اين فروم رو پرداخت مي كنند.
    من اين رو نمي دونستم. ولي مطمئنم با اين كار جو فروم بهم ميريزه و به يه سمت ديگه ميره.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

به نظر من هزينه ها بايد از راههاي ديگه اي تامين بشه نه از راه تبليغات.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

دوستان لطفاً نظر خودشون رو در مورد اين كار توي نظر سنجي زير بيان كنن:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg30657

Senior Member

دوستان فکر کنم دارید یه مقدار شتابزده برخورد می کنید، اونقدر مورد حیاتی نیست، مسلماً از تبلیغات توی این فروم اونقدر سرمایه بدست نمیاد که برای کنترل اون به مدیر امور مالی نیاز باشه و نگران این باشیم که ممکنه بعداً توی این مال اختلاص صورت بگیره یا این سرمایه فروم رو از هدف اولیه خودش دور کنه.
    نگهداری این فروم یه هزینه اندکی داره که الان مدیرای اون دارن از جیب خودشون این هزینه رو می دن تا فروم پا برجا باشه و دوستان بتونن استفاده کنن. اگر تبلیغاتی توی این فروم وجود داشته باشه، با توجه به محدود بودن زمینه ای که این فروم و تالارهاش با اون درگیر هست، تبلیغات محدودی هست که سرمایه زیادی رو به وجود نمیاره، بلکه فقط مبلغ اندکی رو فراهم می کنه که تقریباً می تونه هزینه های خود فروم رو پوشش بده. به این ترتیب میشه به نوعی از خود فروم درآمدی رو داشت و اون رو هزینه نگهداری اون کرد. الان فرومهای بزرگ هم از همین روش استفاده می کنن، مثل این و یا این

فرومهای فارسی هم بوده که من از نزدیک در جریان این موارد براش بودم و با داشتن کاربرهای خیلی بیشتر (شاید بیش از 20 برابر این فروم)، موضوع خیلی رایجتر، و موقعیت خیلی بهتر در داخل ایران از همین روش استفاده کردن، ولی همونطور که گفتم درآمدی که از این بخش داشتن فقط باعث پوشش بخشی از هزینه های نگهداری خود فروم میشده و اصلاً مبلغی نبوده که بخواهیم در موردش به این صورت صحبت کنیم که داره هدف اولیه فروم رو نابود میکنه و ...
    در مورد مشکلاتی که با ایجاد چنین بخشی به خاطر گفتگوهای کاربرها پیش میاد، به نظر من با قرار دادن قوانینی در این مورد و رعایت اون (مثل بحث نکردن در مورد خدمات ارائه شده از طرف شرکتهای تبلیغ کننده، عدم قبول مسئولیت فروم در قبال هر یک از این تبلیغات و ... ) میشه به راحتی کنترلشون کرد.

@Ars:
    به نظر من اگر توی پست اول نظر سنجی موردی در زمینه خوب یا بد بودن این کار نمی نوشتی خیلی بهتر بود
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط nouri
    سلام

در پروسه apply کردن از اون موقع که زبان می خوانیم، تا اون موقع که سفارت می ریم، با گروه های مختلفی در ارتباطیم.

اول با کلاس های زبان
    بعد با شرکت هایی که credit card می دهند
    بعد با شرکت های پست
    ...
    بعد با دارالترجمه ها
    بعد با آژانس ها
    بعد با ... (مثلا همین هتل فرانفورجیو قبرس)

فکر کردم اگر در این انجمن جایی برای تبلیغات باشه، چندین فایده داره:
    1- بچه ها می تونن بهترین گزینه رو راحت تر پیدا کنن.
    2- کسانی که ما با اونا سر و کار داریم با دیدن این محیط قیمتاشون رو رقابتی تر می کنن.
    3- می تونه محل درآمدی برای apply abroad باشه.
    تا به حال بیش از 100 نف از اعضای فوروم از این امکانات یاد شده استفاده کرده اند درست

به نظرم مهمترين اينه كه نمي تونيم صحت ادعاهاي كسي كه تبليغ مي ده رو بررسي كنيم و ممكنه بچه ها ضرر زيادي بكنند و بعدا تقصيرها گريبانگير فروم بشه.
    همین 100 نفر که استفاده کرده اند و 1000 نفری که برای apply در مراحل مختلف هستند میتوانند الگوی خوبی برای من که اول راه هستم باشند

بعدا تقصيرها گريبانگير فروم بشه.
    تنها کاری که مسئولین میکنند این است که تبلیغات رو تو سایت میذارند
    من که میخام استفاده کنم نیگا به اعتبار داده شده توسط اون 1100 نفر می کنم نه اسم و زرق و برق تبلیغات

و همچنين به محض اينكه اسم پول توي هر كاري بياد، اون كار از حالت ساده و بي آلايشش خارج شده و همه متوقع مي شوند.
    من با این موافقم اما قرار نیست پول تبلیغات بین همه تقسیم بشه تا منی که 2 تا ستاره دارم 2 برابر کسی که 1 ستاره داره متوقع سهم باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    اگر همچین چیزی ایجاد میشه، باید همون تو، جایی برای اینکه بچه ها بتونن نظراتشون رو در مورد خدماتی که از اون شرکتا گرفتن بیان کنن وجود داشته باشه. و الا این حرف ها به جاهای دیگه فروم کشیده میشه، بعد هم که اون شرکت ها هر کدوم با 10 تا ID میان تو فروم به جواب دادن... و خلاصه نابود میشه اینجا.
    قوانین سفت و سختی برای جلوگیری از گسترش این حرفها به جاهای دیگه فروم لازم خواهد بود. از ما گفتن بود
    من مکانیک می خونم نه کامپیوتر اما این قابل پیشگیری است
    نقل قول نوشته اصلی توسط zohre
    خداي من..چه خبر شده اينجا! من نميدونم اين فكر چه جوري به ذهنت رسيده! هدف فروم چي بوده از اول؟!
    خبر خاصی نیست یه عده دارند برای مسئولین دل می سوزونند

نقل قول نوشته اصلی توسط zohre
    نگاه كنين ببين اين چيني ها چه جوري بهم كمك مي كنن اونم بدون هيچ چشمداشتي..
    من فکر نمیکنم از بابک شماره حساب برای کمک مالی پرسیده باشه
    چون مطمئنم جو فروم رو بهم مي ريزه ... مگه اينكه مدير مالي و پيگير منظمي داشته باشه و روي اين قضيه قبل از ايجادش حسابي فكر بشه.
    اصلا فرق ما با خارجیه اینه که اونا قبل انجام کاری حسابی فکر می کنند
    شما یه نگاه به پاسخ اولیتون بیاندازید خیلی زود تغییر عقیده می دهید

آقا جون اینجا یه جو علمیه اشتباه است اگه بخایم با احساس صحبت کنیم

every thing is possible, but you must pay for it

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

هاشميان عزيز شما كه شتابزده تر عمل كردي من اصلاً خداي نكرده منظورم از دور شدن از اهداف اوليه مساله اختلاس نبود (واقعاً چه طوري فكر كردي من منظورم اختلاسه؟)

من مي گم كه اين فروم نبايد به سمت تبليغات بره. من هم مي تونم برات كلي فروم رديف كنم كه دارن تبليغ مي كن ولي مي گم اين كار برازنده ApplyAbroad نيست.

به نظر من راههاي بهتري هست كه بچه ها به فروم كمك كنن مثل ايجاد يك شماره حساب و كمك ختياري بچه ها به فروم (من خودم همين الان حاضرم در حد توانم به فروم كمك كنم قطعاً خيلي كساي ديگه هم پيدا مي شن).

در مورد نظر سنجي:
    هر كسي مي توني يه پست توش ارسال كنه من كه اولين نظر رو دادم يه پست هم فرستادم خيلي ها هم پست نمي فرستن ولي هر كسي مي تونه پست بفرسته. بالاخره اولين كسي كه پست ارسال مي كنه يا موافقه يا مخالف ديگه نمي شه پست اول رو خالي گذاشت كه . حالا از قضا من مخالف بودم و پست اول رو زدم. شايد چون شما با انجام تبليغات موافقي دوست داشتي يه موافق اول پست بزنه خوب در اون صورت من مي تونستم بگم چرا مخالف اول پست زده.
    اين ذات نظر سنجيه. تازه من اول گزينه موافق رو گذاشتم بعد گزينه مخالف رو (پس چرا اينو نمي گي؟)

ApplyAbroad Champion

to sanband:

نقل قول كردن از وسط يك جمله به نظر كار درستي نمياد ! من توي تاپيك دوم هم گفتم كه من مخالف تبليغات هستم.

به هر حال اينجا بحث شخصي نيست كه شما تصميم گيريهاي من رو با خارجي ها مقايسه مي كني ! من اصلا نقشي در اين تصميم ندارم و صرفا نظرم رو گفتم. بهتره كه براي دفاع از نظر خودتون به افراد توهين نكنيد.

to hashemian:

منظور من از مدير مالي يك فارغ التحصيل دكترا در زمينه مديريت مالي نيست ... منظورم كسي هست كه پيگير باشه و توي ايران باشه و براي تسويه حساب و پول گرفتن و حتي تبليغ گرفتن وقت بذاره ... من تجربه تبليغ گرفتن براي يك مجله رو دارم و مي دونم كه كار بي دردسري نيست.
    بايد يكي پيدا بشه كه همونطور كه گفتم منظم باشه و پيگير .

Junior Member

سلام

ابتدا از اینکه احتمالا منظورم رو بد گفتم و باعث سوء تفاهم شدم، از همه عذر می خواهم.

اگه اون قضیه پولی بودن تبلیغ رو بی خیال بشیم و فقط تبلیغ باشه که چه بدی ای داره؟ فرض کنید فردا شما می رید تو سایت و می بینید 20 تا دارالترجمه قیمتاشونو اعلام کردند و 100 نفر هم راجع به اونا comment گذاشتند و خیلی ساده تر از قبل انتخاب می کنید کجا می خواهید بروید. (حتی این بخش می تونه در یک بخش جدید جدا از forum و wiki باشه)

در مورد مسائل مادی هم اصلا منظورم این نبود که apply abroad عزیز، محل کسب درآمد بشه. فقط منظورم این بود که هزینه ها پوشش داده بشه تا کمتر شرمنده اون افرادی بشیم که هم لطف می کنن وقتشون رو برای ما صرف می کنند هم پولشان رو. یه جوری که از نظر اقتصادی یک مرکز بدون سود و صد البته بدون ضرر باشه.

باز هم عذر می خواهم.

پ.ن. از نظر اقتصادی کلی مقاله پیدا میشه که نشون می ده advertising leads to social welfare

to sanband:

نقل قول كردن از وسط يك جمله به نظر كار درستي نمياد ! من توي تاپيك دوم هم گفتم كه من مخالف تبليغات هستم.

به هر حال اينجا بحث شخصي نيست كه شما تصميم گيريهاي من رو با خارجي ها مقايسه مي كني ! من اصلا نقشي در اين تصميم ندارم و صرفا نظرم رو گفتم. بهتره كه براي دفاع از نظر خودتون به افراد توهين نكنيد.
    بابا منم دارم نظر خودمو میگم .1
    به کسی هم توهین نکردم.2
    اردیبهشت همیشه نشانگر آرامی و لطافت و دوستی بوده .3

بابا come on
    every thing is possible, but you must pay for it

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من تا حالا با چند تا فروم بسيار حرفه اي ايراني برخورد كردم. فروم هايي كه چندين برابر اينجا هزينه دارن. ولي فروم هاي مفيد كه چندين سال هست سابقه دارن هيچ كدوم با اين پولها اداره نميشن. اگه همچين مواردي ايجاد بشه قول ميدم فاتحه فروم خونده بشه و كاملا اهدافش عوض بشه. من كاملا با ars موافق هستم و فكر ميكنم اين راه كسب درآمد نباشه.
    اما با اين هزينه ها چاره كار چي هست؟
    انصافا اين درست نيست كه كسايي كه خودشون به اين فروم احتياج ندارن بيان و هزينه ها رو بدن و ما استفادشو ببريم.
    تو تمام فروم هايي كه گفتم يه صفحه هست كه مشخصات يك حساب رو تو تهران و تو يك بانك نوشته و هركي خواست ميتونه داوطلبانه كمك كنه. در واقع قسمت donnate هست و كسايي كه واقعا به سايت كمك علاقه دارن هر ماه يه مبلغ كم مثلا 500 تومن (پولي كه روزانه ما خيلي بيشتر از اون رو مصرف ميكنيم) رو به حساب واريز ميكنن. ماهي 500 تومن به كسي ضربه نميزنه و اطمينان دارم خيليا همين مبلغ رو هم كمك نميكنن ولي هر سايت معمولا اونقدر طرفدار داره كه حاضر بشن اين مبلغ رو بدن و هزينه هاي سايت در بياد. اگرم بيشتر از هزينه ها شد كه نوش جون صاحبين سايت.
    ولي من شخصا كاملا مخالف بحث هاي مادي هستم و فكر هم نميكنم هدف سايت از اول اين بوده باشه كه بعد از مدتي كه مشهور شد بياد و درآمدزايي كنه. بطور قطع اگر اينطور بشه من هم مانند ars عمل ميكنم.

خود من به عنوان كسي كه اينجا وقت ميذارم هيچ علاقه اي ندارم 1 قرون منافع مادي از اينجا داشته باشم چون عقيده دارم اينجا جاش نيست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)