صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: مهندسی سیستم های انرژی

Junior Member obelisk آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT- Chem. Eng

پیش فرض پاسخ : مهندسی سیستم های انرژی

نقل قول نوشته اصلی توسط susanne نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت بخير
    توي اينترنت يه سري مهندسي هستند كه معادل دقيق فارسي شون يكم مبهمه،سرچ كردم ولي يافت نشد،شايد بايد بيشتر ميگشتم
    كسي ميدوني bioengeneering چيه؟يا مثلا ماهذا Mobility & Logistics؟البته اين دوميه مهندسي نيست(ببخشيد اينجا پرسيدم)
    سپاس
    سلام bioengeneering میشه همون زیست مهندسی خودمون! بقیه رو نیدونم
    http://en.wikipedia.org/wiki/Biological_engineering
    ما چون ز دری پای کشیدیم کشیدیم امید ز هر کس که بریدیم، بریدیم

دل نیست کبوتر که چو برخاست نشیند از گوشه‌ی بامی که پریدیم، پریدیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سلام دوستان عزیز
    بچه ها من در سال آخر رشته مهندسی مکانیکم .
    حدود دو سه ماهی هست که من با رشته ی مهندسی انرژی آشنا شدم و خیلی توی دانشگاههای ایران گشتم و خیلی خوشحال شدم که دانشکده ی مخصوص به خودش رو هم داره !
    خیلی به موضوعات جدید و تازه ای که در این رشته بررسی میشه علاقه دارم و همچنین اینکه همه ی جوامع به انرژی های نوع نیاز دارند منو بیشتر به سمت این رشته میکشونه
    حالا کسی از دوستان هست که بدونه برای شریف آوردن چه رتبه ی کنکوری نیاز هست ؟ و همجنین از آینده ی شغلیش و ادامه تحصیلش توی ایران و خارج کسی خبر داره ؟
    خیلی ممنون میشم که منو راهنمایی کنید .

Junior Member sh_sh_r آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    energy Engineering

سلام دوستان کسی هست یکم راجع به اینده ی شغلی مهندسی انرژی تو اروپا اطلاعات داشته باشه/؟؟؟من اگوست میرم ایتالیا ولی بین رشته ی مهندسی مدیریت و مهندسی انرژی موندم.....تو رو خدا اگه کسی اطلاعات داره بگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Nuclear engineering-Amirkabir University Of Technology

منم شرایطم مشابه هست. لیسانس برق قدرت دارم و ارشد مهندسی پرتو پزشکی.پروژه ارشدم الکترونیک قدرت هست زمینه اش.میخوام بدونم میتونم واسه مهندسی پزشکی یا همون برق اقدام کنم واسه اپلای؟

دوستان سلام
    من از یکی از دانشگاههای کانادا پذیرش گرفتم، لیسانس مهندسی شیمی و ارشد مهندسی هسته ای دارم. برای PhD در رشته مهندسی شیمی پذیرش گرفتم. میخواستم بپرسم که برای ویزا، ممکنه به مشکل برخورد کنم، یا اینکه کسی از دوستان تجربه ای در این زمینه داره که به من کمک کنه (راهنمایی در مورد مدارک سفارت، راه چاره برای دریافت ویزا، و هر تجربه ی دیگری)؟
    سپاس...

Junior Member

سلام دوستان.
    من رشته لیسانسم برق - الکترونیک و فوق لیسانسم مهندسی انرژی های تجدید پذیر هست که البته هنوز دفاع نکردم. برای دکتری کسی میدونه وضعیت پذیرش این رشته کدوم کشورها بهتره؟ امکان گرفتن بورسیه به چه صورته؟
    ممنونم

Junior Member

شما رفتید؟ کدوم را انتخاب کردید؟ میشه نتیجه تحقیقاتتون را روی انرژی های تجدید پذیر بگید ؟ ممنون

Junior Member ashima63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renwable Energy

مهندسی سیستم های انرژی در دانشگاه های ایران بین مدیریت و زیست دورر میزنه و انرژی های تجدیدپذیر خیلی گسترده تره: باد بیومس سولار و .. و از جنبه های کانسپت، طراحی، تولید انرژی و ... بررسی میشن.
    توی ایران هم دانشگاه های کمی در سطح ارشد فقط ارائه میدن و هنوز خود دوره ها ضعیفن از لحاظ محتوا.
    پایان نامه ها ولی قوی هست و بچه های ارشد برق یا مکانیک تبدیل هم خیلی پایان نامه های خوبی دادن در این زمینه.

بهترین دانشگاه ها هم برمیگرده به اینکه کدوم فیلد رو بخواید ادامه بدید.
    آمریکا در زمینه تایدال محشره. آلمان انرژی بادی تخصص فوق العاده ای داره و دانمارک هم خیلی از لحاظ علمی در زمینه بادی قویه.خودشون اسم دانمارک رو گذاشتن باطری سبز اروپا. سولار هم اکثرا خوبن. بیومس هم حوزه اروپا کلا قوی هستن.

انگلیس هم خوب بود توی این زمینه ولی متاسفانه دولت امسال بشدت شروع کرده به گیر دادن به ویندفارم ها و گفته دیگه سرمایه گذاری دولتی روی این بخش انجام نمیشه و میخوان روی انرژی های نوی جدید!!! یعنی ضد ماده و... سرمایه گذاری کنن. بالطبع پروژه های تحقیقاتی هم کمبود بودجه خواهند داشت برای فاند و ... احتمالا
    طبق سرچ هایی که کردم آلمان و انگلیس و بعدم حوزه اسکاندیناوی واقعا قوی هستن( از نظر خودم و استادهایی که ارتباط گرفتم باهاشون)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raoof_dayyer نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من از یکی از دانشگاههای کانادا پذیرش گرفتم، لیسانس مهندسی شیمی و ارشد مهندسی هسته ای دارم. برای PhD در رشته مهندسی شیمی پذیرش گرفتم. میخواستم بپرسم که برای ویزا، ممکنه به مشکل برخورد کنم، یا اینکه کسی از دوستان تجربه ای در این زمینه داره که به من کمک کنه (راهنمایی در مورد مدارک سفارت، راه چاره برای دریافت ویزا، و هر تجربه ی دیگری)؟
    سپاس...
    سلام دوست عزیز میتونید تجربیاتتون در اختیار ما بذارید که تونستید ویزا بگیرید؟؟ منم شرایط مشابهی با شما دارم خوشحال میشم راهنمایی کنید

Junior Member sara_9872016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک هسته ای، خواجه نصیر

سلام به همه...
    آیا میدونید که برای انرژی های نو چه دانشگاه هایی در اروپا خوب هستند و اینکه با لیسانس و فوق لیسانس فیزیک میشه برای این رشته در مقطع فوق اقدام کرد؟
    و اینکه توی ایران این رشته آینده ی شغلی خوبی داره یا نه؟

ممنون

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)