نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 15 از 98 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

آقا مسعود، چون خیلی طرز محاسبه GPA تکرار شده گفتم حتما تو تاپیک های دیگه جوابتون رو پیدا میکنین. به هرحال محاسبش هیچ فرقی با محاسبه GPA درسهای دانشگاهی نداره. چون معدل گیری هست. مهم نیست درس ماله چه مقطعی باشه (به غیر از بعضی جاها که فرق کوچکی میکنه).

اول یه معیار تبدیل نمره به سیستم 4 باید پیدا کنین (بسته به دانشگاهی که چجوری نمرات رو تبدیل کنه). مثلا بعضی معیارها از 16-20 رو 4 در نظر میگیرن. بعضی هم 17-20 رو. اگر معیار مثلا دوم رو در نظر بگیریم، تمام درسهایی که بین 17-20 شدین جلوش 4 بنویسین. اونهایی که 14-16.99 شدین 3 و 12-13.99 برابر 2 و 10-11.99 برابر 1 و زیر 10 برابر 0. حالا قبلا که به جای اینکه با ضرب واحدها در نمرات مقیاس 20 معدل بگیرین، این بار از همون واحدها استفاده کنین ولی با این اعداد جدید از 4 معدل حساب کنین. همین! این میشه secondary school GPA یا معدل دبیرستان به سیستم آمریکایی. اگر یه جستجویی میکردین جواب کاملتری میگرفتین تو نوشته های بقیه به همراه مثال عددی و نرم افزار تبدیل معدل و فایل excel و ..... خیلی چیزای دیگه. توی گوگل هم GPA conversion to 4 scale رو جستجو کنین.

درسی که کم شدین(11.5)، زیاد نمیدونم کدوم کار به نفعته. نظر ندم و منتظر بقیه باشی بهتره. اگر میخواین لیسانس ایران درس بخونین و برای graduate برین خارج اصلا لازم نیست معدل دبیرستان رو محاسبه کنین مگر برای چند دانشگاه خاص که تعدادشون از انگشتای دست کمتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    آقا مسعود، چون خیلی طرز محاسبه GPA تکرار شده گفتم حتما تو تاپیک های دیگه جوابتون رو پیدا میکنین. به هرحال محاسبش هیچ فرقی با محاسبه GPA درسهای دانشگاهی نداره. چون معدل گیری هست. مهم نیست درس ماله چه مقطعی باشه (به غیر از بعضی جاها که فرق کوچکی میکنه).

اول یه معیار تبدیل نمره به سیستم 4 باید پیدا کنین (بسته به دانشگاهی که چجوری نمرات رو تبدیل کنه). مثلا بعضی معیارها از 16-20 رو 4 در نظر میگیرن. بعضی هم 17-20 رو. اگر معیار مثلا دوم رو در نظر بگیریم، تمام درسهایی که بین 17-20 شدین جلوش 4 بنویسین. اونهایی که 14-16.99 شدین 3 و 12-13.99 برابر 2 و 10-11.99 برابر 1 و زیر 10 برابر 0. حالا قبلا که به جای اینکه با ضرب واحدها در نمرات مقیاس 20 معدل بگیرین، این بار از همون واحدها استفاده کنین ولی با این اعداد جدید از 4 معدل حساب کنین. همین! این میشه secondary school GPA یا معدل دبیرستان به سیستم آمریکایی. اگر یه جستجویی میکردین جواب کاملتری میگرفتین تو نوشته های بقیه به همراه مثال عددی و نرم افزار تبدیل معدل و فایل excel و ..... خیلی چیزای دیگه. توی گوگل هم GPA conversion to 4 scale رو جستجو کنین.

درسی که کم شدین(11.5)، زیاد نمیدونم کدوم کار به نفعته. نظر ندم و منتظر بقیه باشی بهتره. اگر میخواین لیسانس ایران درس بخونین و برای graduate برین خارج اصلا لازم نیست معدل دبیرستان رو محاسبه کنین مگر برای چند دانشگاه خاص که تعدادشون از انگشتای دست کمتره.
    ممنون که راه نمایی کردید
    من میخوام برای لیسانس برم بنابراین معدل م مهمه
    با این حساب که شما می فرمایید اگر نمره ی 11.5 رو در نظر نگیرم معدلم 4 میشه ولی اگر در نظر بگیرم خیلی خراب میشه
    رفقا لطفا هر چه سریع تر در این مورد به من کمک کنید چون من وقت زیادی برای اعتراض ندارم
    دوباره سؤالم رو می پرسم
    من یک درس دو واحدی رو از 20 ، 11.5 گرفتم
    اگر دوباره امتحان بدم قطعا بالای 17 میشم
    اگر بگم بندازنم و دوباره امتحان بدم بهتره یا این که باهاش بسازم

لطفا به دقت به سؤالم جواب بدید چون خیلی برام مهمه
    مرسی

ویرایش توسط h.behrouz : February 11th, 2010 در ساعت 04:07 PM دلیل: فونت نامناسب

و یه چیزه دیگه: کسی که تمام نمراتش خوبه به غیر از یکی میتونه تو یه برگه جداگانه دلیل اینکه چرا اون درس رو خراب کرده بنویسه. تو یکی از دانشگاه ها دیده بودم که نوشته بودن اگر تو یکی دو درس نمره کم داشتین توضیح بدین و این فرصت خوبیه. admission دانشگاه ها آدمهای منطقی هستند و میبینند که عملکرد شما تو بقیه عالی بوده به غیر از یکی. اگر اون درس رو صفر بگیرین میتونین توضیح بدین که مریض بودین ولی ترم بعد همون درس رو بالاترین نمره شدین و در عین حال اگر هم همین 11.5 رو داشته باشین باز جای توضیح خواهید داشت. GPA فقط مثل یه preview برای عملکرد شما میمونه و اونها transcript شما رو زیر به زیر بررسی میکنند یعنی فقط با دیدن GPA شما قضاوت نهایی نمیکنند.. پس در هر دو حال نگران نباش. میتونین از مدیر پیش دانشگاهی هم توصیه نامه بگیرین و تو یک جمله اینو براتون ذکر کنه. (البته نمیدونم تو دبیرستان و پیش دانشگاهی هم دبیرها توصیه نامه مینویسن یا نه ولی فکر خوبیه).

این سوالتون رو در این و این و این تاپیک مطرح کنین مرتبط تره. منتظر جواب بقیه باشین که حتما بهتر راهنمایی میکنن.

می تونید لینک معتبری برای تبدیل نمره از 20 به مقیاس A+ تا D و E به من معرفی کنید؟
    Before the Dawn

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    می تونید لینک معتبری برای تبدیل نمره از 20 به مقیاس A+ تا D و E به من معرفی کنید؟
    این که قبلا گذاشتم ماله McGill هست. راهنمای استفاده از اون هم اینجا کاملا توضیح داده با مثال عددی! تقریبا آخره توضیحه.

رسمی تر از اون ماله WES هست. اینجا. ولی الان هرچه Iran رو انتخاب میکنم و کلیک میکنم نمیدونم چرا کار نمیکنه. قبلا که جواب میداد.

این ویکی هم که یه scale دیگه داره. ولی بهرحال رسمیه.

بعد از اینکه یه scale انتخاب کردید ممکنه که بخواید بین A و A+ و A- فرق بزارید. این و این راهنما از UF خوبه.

البته من خودم ساده حساب کردم و این دنگ و فنگ ها رو دخیل نکردم. بهرحال نمیشه یه سیستم scale جهانی برای این کار پیدا کرد و هر دانشگاه معیار خودشو داره. به کاری که انجام میدیم self reporting میگند تا اونها یه تقریبی از معدل ما داشته باشند. در نهایت اونها GPA رو با معیار خودشون محاسبه میکنند. پس زیاد سخت نگیرید که از کدوم معیار استفاده کنید. تفاوت چیزی که شما تو رزمومه مینویسد با عددی که اونها در میارند 0.1 بالا پایین خواهد بود.

در ضمن از استاداتون طریقه محاسبه GPA رو نپرسید که خیلی نظرهای متفاوت میدند. یکی از استادای من میگفت ما به بالای 19 ،A میگیم! (نه عمو جان!)

مرسی خیلی لطف کردین.ولی منظور من برای سلف ریپورت نبود بلکه می خوام خودم رو با افرادی که پذیرش گرفتن مقایسه کنم.
    در مورد استادای ایرانی موافقم. به خصوص دانشگاه ما که دیگه نوبرن!
    Before the Dawn

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tabriz university,theoretical physics

من از یه سایت دانشگاهی پیدا کردم که فرمول زیر رو گفته بود برای تبدیل معدل :
    If your country uses a percentage system please convert that score for the GPA. To convert your percentage score to a GPA using this formula: 4 x <your percent score> / 85 = GPA It is still better to put in the percentage than leave the GPA blank.

من براي تبديل معدلم از ٢٠ به ٤ : معدلمو به ٥ تقسيم كردم.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soha62 نمایش پست ها
    من براي تبديل معدلم از ٢٠ به ٤ : معدلمو به ٥ تقسيم كردم.
    خوب این کار کاملاً غلطه! اینجوری که شما کردید زیادی دقیقه! باید تک تک با استاندارد نمرات تبدیل بشه، یه مثال:
    در مقطع لیسانس برای تبدیل، بین نمره 0 با 9.9 هیچ فرقی نیست و تبدیل این عدد ها به سیستم 0-4 دقیقاً میشه عدد -0- ، به همین ترتیب برای نمرات بالاتر هم همینطوره در نظر بگیرید که اونا نمره 1.5- 2.5- 3.5 برای یک نمره ندارند. (فقط برای معدل دارند). پس با استاندارد خودش کار کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    خوب این کار کاملاً غلطه! اینجوری که شما کردید زیادی دقیقه! باید تک تک با استاندارد نمرات تبدیل بشه، یه مثال:
    در مقطع لیسانس برای تبدیل، بین نمره 0 با 9.9 هیچ فرقی نیست و تبدیل این عدد ها به سیستم 0-4 دقیقاً میشه عدد -0- ، به همین ترتیب برای نمرات بالاتر هم همینطوره در نظر بگیرید که اونا نمره 1.5- 2.5- 3.5 برای یک نمره ندارند. (فقط برای معدل دارند). پس با استاندارد خودش کار کنید.
    ببينيد من اين معدل رو تو CV نوشتم(٣.٧٣) و تا حالا مشكلي برام پيش نيومده. تازه برادرم با همين روش انجام داد و از آمريكا پذيرش گرفتو رفت. ولي روش شما هم براي اونايي كه خيلي وسواس دارن خوبه. مهم انه كه معدلت خوب باشه چه تو مقياس ٢٠ چه تو مقياس هاي ١٠ يا ٥ يا ٤.................... .
    موفق باشيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)