نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 96 از 98 نخستنخست ... 4686878889909192939495969798 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

سلام دوستان. یه سوال داشتم. من در حال سرچ برای min. requirement دانشگاه ها هستم. مثلا اوتاوا برای phd مکانیک گفته +B .تو یه پیجش گفته +B یعنی 79-75 %. حالا سوالم اینه که معدلم رو بر 20 تفسیم کنم؟ چه طور بفهمم ؟ بعد معدل لیسانسم اثر نداره؟ من هنوز ریز نمراتم رو نگرفتم و فقط معدلم یادمه.من معدل لیسانسم 14.02 و ارشدم 16.20 هست.ممنون میشم راهنمایی کنید.بعد در مورد معدل ارشد آیا سمینار و پروژه هم تو نمره تاثیر داره؟
    ویرایش توسط aaboutalebie : September 1st, 2017 در ساعت 11:24 PM

سلام دوستان
    امیدوارم مفید واقع بشه
    باسپاس

Grade Scale
    A+ 18 - 20
    A 16 - 17.99
    B 14 - 15.99
    C 12 - 13.99
    D 10 - 11.99
    F 0 - 9.99

U.S. Grade Points
    A+ 4.0
    A 4.0
    A- 3.7

U.S. Grade Points
    B+ 3.3
    B 3.0
    B- 2.7

U.S. Grade Points
    C+ 2.3
    C 2.0
    C- 1.7

U.S. Grade Points
    D+ 1.3
    D 1.0
    D- 0.7

U.S. Grade Points
    F 0.0
    -
    -

Junior Member

سلام دوستان، بالاخره واحدهای افتاده به حساب میان یا نه، من افتاده زیاد دارم ،تو دانشگاه ما نمره قبولی واس معدل حساب شده(پیام نور)،روش محاسبه معدل هر دانشگاه خارجی مخصوص دانشجوهای خودشه.ما که اونجا درس نخوندیم،آیا اهمیت نمیدن که روش و قوانین دانشگاه مبدا چی بوده؟این وسط ما محاسبه ی مجدد معدل داریم یا تبدیل مقیاس 20 به 4 ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical Biochemistry

سلام. دوستان یه سوال داشتم .من کارشناسی ارشد و 6 ترمه دفاع کردم به خاطر طولانی شدن پروسه پایان نامه، خب طبیعتا ترم هایی که طول کشید من هر ترم واحد پایان نامه رو انتخاب میکردم الان فارغ التحصیلان اونا رو هم حساب کرده و میگه 49 واحد گذروندی حالا وقتی من ریزنمرات بگیرم تو ریزنمرات جلوی واحدهای پایان نامه دو ترم صفر نوشته میشه؟ و اینکه اینجوری باشه وقتی بخوام تبدیل کنم به مقیاس 4 خب مجبورم اون صفر هارو هم وارد کنم معدلم خیلی کم میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture at University of Tehran

سلام و خسته نباشین. خیر صفر نوشته نمی‌شه، در واقع این واحد برایِ چند ترم انگار که تمدید شده، نه این‌که نمره‌ای در اون نیاورده باشین. این امر البته کاملاً عادی و مرسومه.

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas2014 نمایش پست ها
    سلام. دوستان یه سوال داشتم .من کارشناسی ارشد و 6 ترمه دفاع کردم به خاطر طولانی شدن پروسه پایان نامه، خب طبیعتا ترم هایی که طول کشید من هر ترم واحد پایان نامه رو انتخاب میکردم الان فارغ التحصیلان اونا رو هم حساب کرده و میگه 49 واحد گذروندی حالا وقتی من ریزنمرات بگیرم تو ریزنمرات جلوی واحدهای پایان نامه دو ترم صفر نوشته میشه؟ و اینکه اینجوری باشه وقتی بخوام تبدیل کنم به مقیاس 4 خب مجبورم اون صفر هارو هم وارد کنم معدلم خیلی کم میشه

به این آدرس برید و نمره و تعداد واحد هر درس رو وارد کنید و بعد روی calculate gpa بزنید در کنار صفحه جدول میاره نتیجه رو
    https://www.foreigncredits.com/resou...alculator/iran

Junior Member

سلام دوستان اینجا کسی تجربه تبدیل نمرات رسمی با wes رو داشته؟

سلام
    بچه ها من چنتا نمره برای امتحان کردن سیستم، ک میزنم تو سایت wes و چه تو اون سایت forien.... نمرات افتاده رو حساب میکنن. شما خودتون نمرات افتاده رو وارد نمیکنید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrezak نمایش پست ها
    سلام
    این فایل excel برای تبدیل20 به 4 بر اساس یه استاندارد که من خوندم.
    نمرات و واحد ها رو وارد کنید GPA از 4 رو بر می گردونه!
    من برای تبدیل نمره خودم این فایل رو ساختم، به هر حال اگر دانشگاه نمره از 20 رو قبول می کنه حتما از 20 وارد کنید، امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.
    http://www.mediafire.com/file/on1tdz...PA_4_Scale.xls

میشه این فایل رو دوباره بفرستید؟ چون فکر میکنم \اک شده باشه... ممنونم

Junior Member

سلام
    1- یکی از دوستان 3 فایل اکسل برای تبدیل معدل به 4 لطف کرده بود گذاشته بود که یکیش بر اساس WES بود، در مورد دروس کارشناسی خب کاملا مطابق با محاسبه رایگان وبسایت خود WES بود اما در مورد ارشد چون وبسایت مربوطه گویا تمایزی بین ارشد و کارشناسی قائل نشده، نمراتی که با اکسل ارائه شده توسط دوستمون به دست میاد تفاوت داره با وبسایت. مثلا طبق وبسایت نمرات 16-20، 4 حساب میشه ولی در اکسل برای ارشد 17-20 رو 4 حساب کرده و من سرچ زدم و جایی ندیدم که گفته باشه WES درباره ارشد چه ملاکی داره، میخواستم از دوستانی که برای WES فرستادن و تجربه عملی دارن، لطف کنن و این ابهام رو برطرف کنن
    2- قطعا خیلیا به این نتیجه رسیدن که WES یا خیلی از مراکز تبدیل معدل، نمرات افتاده رو حساب نمیکنه، منم فقط میخواستم با توجه به سرچ های زیادی که در سایت های خارجی زدم تایید کنم که دروسی که افتاده شده و بعدا پاس شده و از نظر ساعت درسی ارائه شده کمتر از 64 ساعت بوده باشه ( که مثلا در رشته ما ماکسیمم درس ارائه شده از نظر واحد، 4 واحدیه و ازونجا که هر واحد نظری 16 ساعته، در کل 64 ساعت میشه) اون نمره پاس نشده در محاسبه معدل منظور نمیشه اما متاسفانه در کارنامه های ما حساب شده و اینجا متاسفانه یه تداخلی برای دوستانی که میخوان مثلا در رزمشون هم از 20 معدلشون رو بزارن و هم از 4 پیش میاد.
    در ادامه یکی از توضیحات سایت هارو برای دوستانی که شک دارن در مورد نمرات افتاده میارم:
    If you failed courses
    If you failed a freshman- or sophomore- level course and passed it at a later date, include the grade for the passed class only. If you failed and never repeated the class, the failed course must be included when calculating your grade average. If you failed a junior- or senior- level course and repeated the course with a passing grade, include both the passing and failing grade in your grade average calculation.
    حالا برای اینکه بدونیم منظور از لول های اورده شده چیه این متن رو در ادامه میارم:
    For undergraduate day students, freshman, sophomore, junior, and senior class standing are systematically calculated by earned semester hours (SH) and cannot be adjusted
    Freshman: fewer than 32 SH
    Sophomore: at least 32 SH but fewer than 64 SH
    Junior: at least 64 SH but fewer than 96 SH
    Senior: at least 96 SH
    البته اینا طبق یافته های خودمه و اگه دوستان خلاف این رو به طور عملی مشاهده کردند حتما حتما تذکر بدند که باعث گمراهی نشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)