نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 95 از 98 نخستنخست ... 458586878889909192939495969798 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan99 نمایش پست ها
    سلام این رو میدونم که باید برای معدل تک تک نمرات رو بر مبنای 4 به دست اورد بعد معدل گرفت. اما تو بعضی سایت ها نوشته معدل 15 یعنی b+ پس معدل a و a+ میشه چند؟ به نظرتون معدل 17 a حساب میشه؟معدل دیپلمم 17 هست میخوام واسه مستر اقدام کنم خیلی نگرانم معدل دیپلمم تاثیر منفی تو فاند و پذیرش بزاره ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    (شاید این سوالم به این تاپیک مربوط نیاشه به نظرتون معدل دیپلم 17 پایین محسوب میشه)
    خودتون جواب خودتون رو قبل از پرسیدن سؤال دادید.
    این که «بعضی از سایت‌ها» چی نوشتن ملاک نیست. معدل مستقیماً قابل تبدیل نیست. مثال می‌زنم براتون.
    با داشتن ۳۴ واحد اگه همه‌ی نمرات ۱۵ باشن معدل شما در سیستم WES می‌شه ۳. حالا همین ۳۴ واحد رو اگه ۱۷ واحدش رو ۱۱ گرفته باشید و ۱۷ واحد رو ۱۹ معدل شما در حالی که در مقیاس ۲۰ نمره‌ای هم‌چنان ۱۵ خواهد بود، طبق سیستم WES می‌شه ۲.۵.
    مقیاس با حروف هم به همین شکله.

کلاً این که معدل شما چطوری در نظر گرفته می‌شه به دانشگاه مقصد بستگی داره. همون طور که بالاتر گفته شده بعضاً از شما می‌خوان از طریق WES اقدام کنید به طور رسمی، بعضاً خودشون با همین سیستم تبدیل می‌کنن و از شما هم می‌خوان محاسبه کنید و در این مقیاس اعلام کنید و بعضی هم ممکنه (در مرحله‌ی اپلای) مستقیم معدل رو تقسیم بر ۵ کنن حتی. این رو فقط می‌شه از طریق سایت و یا تماس با دانشگاه و دپارتمان مقصد فهمید که به چه شکل انجام می‌شه. ولی به طور کلی قاعده‌ای نیست که معدل رو مستقیم معادلش رو در سیستم ۴ نمره‌ای و حرفی محاسبه کرد.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

سلام
    وقتی تک تک نمرات رو با سیستم wes به مقیاس ۴ بردیم ٬ مقدار کل رو بر تعداد واحدهای گذرانده شده تقسیم کنیم یا تعداد واحدهای گرفته شده ؟

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام
    عزیزان اینجا کسی از سیستم Aacro Edge برای حساب کردن معدلش استفاده کرده ؟
    این برعکس WES اومده نمره 20-17 رو 4 از 4 حساب کرده و این خودش باعث میشه معدل من 20 صدم راحت بیاد پایینتر نسبت به WES.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

ببخشید شما که با این سیستم نمره کار کردی میشه بفرمایید چه فرقی دارند این دو حالت برای پذیرش رقابتی در دانشگاه هایی که معیارشون از 4 هست. مثلا اگر کسی همه نمراتش 16 باشد معدل کل 4 از 4 می شود. همچین اگر کسی همه نمراتش 17 یا 18 باشد هم همینطور معدل کل 4 می شود. خب اینا فرقی باهم دارند برای دانشگاه هایی که پذیرششون بر اساس این سیستم نمره دهی و پذیرش هست؟؟ درک این سیستم تبدیل معدل خیلی مهمه ای کاش کسی که تجربه و اطلاع کاملی داره یه فایل صوتی کامل توضیح میداد از این گمراهی و ابهام در بیاییم

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab11970 نمایش پست ها
    ببخشید شما که با این سیستم نمره کار کردی میشه بفرمایید چه فرقی دارند این دو حالت برای پذیرش رقابتی در دانشگاه هایی که معیارشون از 4 هست. مثلا اگر کسی همه نمراتش 16 باشد معدل کل 4 از 4 می شود. همچین اگر کسی همه نمراتش 17 یا 18 باشد هم همینطور معدل کل 4 می شود. خب اینا فرقی باهم دارند برای دانشگاه هایی که پذیرششون بر اساس این سیستم نمره دهی و پذیرش هست؟؟ درک این سیستم تبدیل معدل خیلی مهمه ای کاش کسی که تجربه و اطلاع کاملی داره یه فایل صوتی کامل توضیح میداد از این گمراهی و ابهام در بیاییم
    دوست عزیز , معدل خود منم یه جورایی به خاطر اختلاف این سیستم با سیستم WES ضربه بدی خورد. یکی از دانشگاه ها اپلای کرده بودم و داخل ریکوایرمنت ها نوشته حداقل 3 باشه. منم قبل از اپلای معدل 60 واحد اخر ( چیزی که لازم داشتن ) رو بر اساس WES بالای 3 حساب کردم . کلا از این سیستم روحمم خبر نداشت . بعد از اپلای بهم گفتن معدل شما کمه , حالا نگو به کل سیستم اینا فرق داشته. راحت 20 صدم معدلم اومد پایین به خاطر سیستم Aacro edge. دلیل اصلی که معدلم افت کرد به خاطر این بود که بیشتر نمرات دروس 3 یا 4 واحدیم بین 16 تا 17 بوده و این یعنی بد شانسی تمام. یعنی نمره ای که باید 4 در نظر گرفته بشه شده 3 به همین راحتی. امیدوارم کسی مشکل یا تجربه من نداشته باشه. تازه WES یه معیار واحده و اکثر دانشگاه ها دارن ازش استفاده میکنن . هر دانشگاهی بخواد سیستم خودش رو پیاده کنه هر اپلیکنت باید چند معدل داشته باشه . فرق اصلیشون هم که پست بالا گفتن , بر خلاف WES این سیستم نمره 17 تا 20 رو 3 از 4 گرفته , در صورتی که WES این 4 گرفته . ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره بیاد این سیستم رو توضیح بده.
    مرسی.

Junior Member sourenika آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    متلورژی صنعتی __> شناسایی و انتخاب

سلام، آقا این داستانهای ریزه ریزه، پدر مارو در آورد، به جایی رسیدم که حاضرم با حقوق کارگری کار کنم، قید دکتری را بزنم کلا!

من معدل لیسانسم، شده 13/99
    فوق شدم 18، شاگرد اول

حالا منِ بیچاره که لیسانس الافی کردم، درس نخوندم، بماند که استادهای عقده ای هم داریییییم!، تکلیفم چیه ؟
    الان این معدل C حساب میشه؟
    یا اینکه باید برم دونه دونه طبق این منابعی که دوستان گفتن، بشینم معدل حساب کنم و . .. . .. . .؟

If you don`t build your Dream, someone will hire you to build theirs
    Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible
    If opportunity doesn't knock, Build a Door
    The Best way to predict the Future is to Make it

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی سیستم های انرژی گرایش محیط زیست

سلام و وقت بخیر
    من خودم که با توجه به رنج نمرات برای A,Bو... هست حساب میکنم میشم 3.4 معدلم هم برای ارشد 17.3 هست بعد تو wes حساب کردم درسای اصلی رو اهمیت 1 دادم و اختیاری رو 0.4 شدم 3.84 الان کدوم رو بزارم؟ اصلا از کجا بدونیم که حتما باید از 4 گزارش کنیم؟ برای اروپا البته ..... اگر مثلا بزنم GPA=3.84(17.3/20) ضایعس؟

سلام.
    تجربه ی یکی از دوستان...
    غیر از WES، یه تبدیل دیگه هست که توسط IERF انجام میشه و برخی (فکر کنم خیلی کمتر از WES) دانشگاه ها استفاده میکنن. در این سیستم رنج نمرات برای معدل ارشد مثل لیسانس حساب میشه. مثلا WES، اون 17-20 رو برای ارشد 4 در نظر میگیره ولی این سیستم، 16-20 رو 4 در نظر میگیره و معدل ارشد بالاتر میره. معدل لیسانس هیچ تغییری نمیکنه نسبت به سنجش WES.
    دانشگاهی که این سیستم رو استفاده کرد، Birgham Young University در یوتا بود و خود دانشگاه هم پول بررسی مدارک رو داد ولی ریپورتی هم که دادند برای همون دانشگاه بود و خود موسسه هم مستقیما برای دانشگاه هم فرستادند. نکته جالبش اینه که ریزنمرات و کپی دانشنامه رو هم (به همراه ترجمه) برای دانشگاه فرستادن و گفتند رفتی اونجا برو بگیر!
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

سلام

الان برای حساب کردن جی پی ای ارشد طبق این پست #812 باید حساب کنیم؟ چون جوابی که من از این جدول میگیرم با اونی که از WES iGPA calculator میگیرم زمین تا آسمون فرق میکنه. توی WES iGPA calculator هم مشخص میکنیم که ارشد کشور ایران هستیم ولی جوابش با جواب جدول پست 812 فرق داره. کسی تجربه مشابه داره؟

ممنون

Junior Member

من جسارتا متوجه نشدم آیا واقعا باید واحدی مثل دفاع مقدس رو هم در GPA حساب کرد یا نه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)