نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 86 از 98 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

نقل قول نوشته اصلی توسط m_taghvaie نمایش پست ها
    سلام
    1- من با WES iGPA Calculator حساب کردم و با قایل اکسل شما هم حساب کردم کلا باهم فرق دارن
    https://www.wes.org/calculator/igpa.asp

2- من جایی ندیدم که مقطع تحصیلی رو باید انتخاب کنیم گرچه تو WES هم مقطع به صورت تایپ کردن باید وارد بشه ولی تاثیرگذار نیست و هرچیزی میتونی توش بنویسی!
    درود
    شما تنها به فایل اکسل اتکا کنید چون یکی از دوستان که به صورت رسمی و کاغذی از این موسسه اقدام کردند فرمولش رو گرفتم که توی سایتشون نیست و اون قسمت که میگه مقطع رو وارد کنید جنبه ی نمایشی داره در سایت پس عملا برای ارشد نداره توی سایت. پس با همون فایل اکسلی که قرار دادم اقدام به تبدیل کنید.
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ssoudabehh نمایش پست ها
    ببخشید دانشگاهی که من میخوام براش اپلای کنم از یه سیستم دیگه استفاده میکنه. GPA با توضیحات زیر محاسبه میشود:
    If your college does not use the 4.0 GPA scale, estimate your GPA with the following table.
    GPA
    Letter Grade
    100 Point Scale
    10 point scale
    3.75-4.0
    A
    90–100
    9-10
    __
    2.75-3.25
    B
    80–89
    8-8.9

__
    1.75-2.25
    C
    70–79
    7-7.9

__
    0.75-1.25
    D
    60–69
    6-6.9

__
    0
    E/F
    0–59
    0-59

For instance, if your cumulative grade is a 90 on a 100 point scale, your GPA would be 3.75. If your college uses another grading system, or if the percentile scores are different from those shown above, please attempt to compute the corresponding US GPA as best as possible.
    میخواستم ببینم منظورش چیه و توی این سیستم چجوری میتونم معدلمو حساب کنم.
    در واقع منظور از cumulative grade چیه؟ معدل کلو میگه یا باید مثله سیستمای دیگه از تک تک نمره ها و ضرایبشون درش بیاریم.
    سپاسگزارم

سپاسگزارم
    درود
    این شامل شمایی که نمرتون از 20 بوده نمیشه. بلکه شامل اونایی هست که از 100 بوده نمره و یا استاد به صورت A B C نمره میداده. در هر تبدیلی باید تک تک نمره ها وارد بشه.
    بدرود
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    سلام مرتضی جان،

لطفا میشه بگی چرا نباید وارد رزومه بکنیم؟ (معدل تبدیل شده)
    درود
    سلام. اینو از یک با تجربه شنیدم که ارشد و دکتر ی آمریکا بوده. شاید به خاطر این باشه که ممکنه اصلا تبدیل نکنن و یا قوانینشون تفاوت داشته باشه، و همچنین نمره از 20 در بسیاری موارد ظاهری قشنگتر داره یعنی مثلا ممکنه معدلتون 17 شده باشه ولی از 4 سه و خوردی در بیاد که اگه نمره 17 مشاهده بشه در وحله ی اول تاثیر مثبتی خواهد داشت و به نظر بیاد 4 هست.

بدرود

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام.

من میخواستم معدلمو حساب کنم. مثلا من تو یه درس افتادم 7 گرفتم ترم بعدی قبول شدم مثلا 14 گرفتم

ایا هر دو رو باید حساب کنم ؟ یا فقط یکی رو ؟
    هم تو فوق هم تو لیسانس
    آخرش دقیق منبع تبدیل نمره به 4 رو معرفی کنید

با تشکر

دوستان من چنتا سوال ابتدایی دارم
    فقط دانشگاهایی که از ما GPA از 4 خواستن باید نمره معدل رو از 4 اعلام کنیم درسته؟ خوب در اون صورت آیا حساب کردن معدل به صورت غیر رسمی بدرد میخورد؟ یا کلا این حساب کردن دستی فقط برای اطلاع خودمون هست یا اینکه مثلا توی رزومه اون رو ذکر میکنیم؟ (یا چه میدونم شاید گاهی بتونه ضعف معدل رو پوشش بده؟!)
    برای اون دانشگاه هایی که GPA رو حتما از 4 میخواهند فکر میکنم حتما باید بدیم خود WES تایید کند درسته؟ یک سوال دیگر. مثلا من که نمره ارشد زیر 17 ندارم انوقت GPA ارشد من میشه 4؟!
    ویرایش توسط LIMITED : December 5th, 2015 در ساعت 12:30 AM

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    دوستان من چنتا سوال ابتدایی دارم فقط دانشگاهایی که از ما GPA از 4 خواستن باید نمره معدل رو از 4 اعلام کنیم درسته؟ خوب در اون صورت آیا حساب کردن معدل به صورت غیر رسمی بدرد میخورد؟ یا کلا این حساب کردن دستی فقط برای اطلاع خودمون هست یا اینکه مثلا توی رزومه اون رو ذکر میکنیم؟ (یا چه میدونم شاید گاهی بتونه ضعف معدل رو پوشش بده؟!) برای اون دانشگاه هایی که GPA رو حتما از 4 میخواهند فکر میکنم حتما باید بدیم خود WES تایید کند درسته؟ یک سوال دیگر. مثلا من که نمره ارشد زیر 17 ندارم انوقت GPA ارشد من میشه 4؟!
    تنها رو حرف من حساب نکنید و از دیگرون هم اطلاعات کسب کنید، ولی تا اونجایی که من میدونم، میتونید معدلتون رو به همین صورتی که هیت بنویسید، مثلا 17.50/20 این مهمه که اگه تبدیل نکردین بنویسین که حداکثر نمره تو این سیستم نمره دهی چنده!
    بله wes خیلی معتبره.
    البته من فکر نمیکنم که این ضعف معدل رو پوشش بده بلکه فکر میکن کمی هم واسه ما سختگیرانس. مثلا تو نظام نمره دهی ایران، معدل بالای 17 واقعا عالیه، ولی وقتی مثلا من معدل 18 رو تبدیل کردم حدود 3.6 شد که خیلی تعجب کردم، همیشه فکر میکردم 3.8 میشه!
    باز هم از تجربیات سایر دوستان استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    تنها رو حرف من حساب نکنید و از دیگرون هم اطلاعات کسب کنید، ولی تا اونجایی که من میدونم، میتونید معدلتون رو به همین صورتی که هیت بنویسید، مثلا 17.50/20 این مهمه که اگه تبدیل نکردین بنویسین که حداکثر نمره تو این سیستم نمره دهی چنده!
    بله wes خیلی معتبره.
    البته من فکر نمیکنم که این ضعف معدل رو پوشش بده بلکه فکر میکن کمی هم واسه ما سختگیرانس. مثلا تو نظام نمره دهی ایران، معدل بالای 17 واقعا عالیه، ولی وقتی مثلا من معدل 18 رو تبدیل کردم حدود 3.6 شد که خیلی تعجب کردم، همیشه فکر میکردم 3.8 میشه!
    باز هم از تجربیات سایر دوستان استفاده کنید.
    ممنون دوست عزیز
    حالا همین عنوان کردن معدل مثلا منظورتون کجا هست؟ توی رزومه و ارتباط با استاد ها؟ (کلا دانستن غیر رسمی معدل از 4 کجاها بدرد میخورد؟)
    چون اگه دانشگاهی به صورت رسمی معدل از 4 رو بخواد خوب فکر کنم تاییده WES رو هم بخواد. و به عبارتی به صورت نرمال ما ریز نمرات رو ترجمه شده و از 20 میفرستیم دیگه درسته؟ مگر اینکه به صورت رسمی اون دانشگاه از 4 بخواد که اون موقع باید داد به WES درسته؟
    ببخشید من چون تازه افتادم توی این مسیر یکم شاید سوالم ابتداییه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

ممنون دوست عزیز
    حالا همین عنوان کردن معدل مثلا منظورتون کجا هست؟ توی رزومه و ارتباط با استاد ها؟ (کلا دانستن غیر رسمی معدل از 4 کجاها بدرد میخورد؟)
    چون اگه دانشگاهی به صورت رسمی معدل از 4 رو بخواد خوب فکر کنم تاییده WES رو هم بخواد. و به عبارتی به صورت نرمال ما ریز نمرات رو ترجمه شده و از 20 میفرستیم دیگه درسته؟ مگر اینکه به صورت رسمی اون دانشگاه از 4 بخواد که اون موقع باید داد به WES درسته؟
    سلام. بیشترین تاثیر معدل از 4 به نظرم تو مخ زنی اساتیده. به نظرم تاثیر GPA=4/4 نسبت به 16/20 زمین تا آسمونه. چون wes نمره بالای 16 رو 4 می گیره. یا مثلا شما می تونی تو رزومه یا SOP ات روی GPA دروس تخصصیت اگه بالا بود مانور بدی. مثلا معدل کلت 13 هست ولی GPA دروس تخصصی 3.5.خوب مسلما تاثیر گذاره در طرف مقابل.(البته این نظر من بود!!!)

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

ممنون دوست عزیز
    نه سوالتون ابتدایی نیست، واسه هرکسی ممکنه پیش بیاد. در ضمن همه تو یه قایقیم تنها ر کدوم تو بخشهای مختلف اطلاعاتمون فرق میکنه.
    درسته اگه دانشگاهی از 4 بخواد معدلتون رو حساب کنید باید رسمی حساب کنید چونکه امکان داره خودتون اشتباه کنید و بعدا که wes تبدیل میکنه تفاوت تو معدل اصلا وجهه خوبی نداره.
    در دو جا باد بگین، یکی در sop بگین مثلا 18/20
    یکی در فرمapplication, واسه من خواسته بود اگه سیستم نمره دهی از 4 نیست معدلمو بگم و اینکه حداکثر نمره در اون واحد نمره دهی چنده، منم نوشتم 18/20 و 17.67/20 به همین راحتی. واسه من نخواسته بود خودم حساب کنم، شاید به این دلیله که تو همون گروه 4 تا دانشجوی ایرانی هستن و دیگه آشنا شدن به این چیزا.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط worldapril نمایش پست ها
    سلام. بیشترین تاثیر معدل از 4 به نظرم تو مخ زنی اساتیده. به نظرم تاثیر GPA=4/4 نسبت به 16/20 زمین تا آسمونه. چون wes نمره بالای 16 رو 4 می گیره. یا مثلا شما می تونی تو رزومه یا SOP ات روی GPA دروس تخصصیت اگه بالا بود مانور بدی. مثلا معدل کلت 13 هست ولی GPA دروس تخصصی 3.5.خوب مسلما تاثیر گذاره در طرف مقابل.(البته این نظر من بود!!!)
    دوست عزیز من فکر نمیکنم که 16 تا 20 رو 4 بده، اون یه حالت کلیه، ولی وقتی ریز میشه 3.1 ، 3.2، ......، 3.8، 3.9، و 4 میشن، که اصلا معدل 16 ، عملا 4 نمیشه. میتونین اطلاعات دقیقترو از اونایی که مدارکشونو wes تبدیل کرده بپرسیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)