نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 87 از 98 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    دوست عزیز من فکر نمیکنم که 16 تا 20 رو 4 بده، اون یه حالت کلیه، ولی وقتی ریز میشه 3.1 ، 3.2، ......، 3.8، 3.9، و 4 میشن، که اصلا معدل 16 ، عملا 4 نمیشه. میتونین اطلاعات دقیقترو از اونایی که مدارکشونو wes تبدیل کرده بپرسیم.
    تو جدولی که در آدرس زیر هست به نظرم میگه که از 16 تا 20 همه 4

https://www.wes.org/gradeconversionguide/index.asp

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

دوست عزیز من فکر نمیکنم که 16 تا 20 رو 4 بده، اون یه حالت کلیه، ولی وقتی ریز میشه 3.1 ، 3.2، ......، 3.8، 3.9، و 4 میشن، که اصلا معدل 16 ، عملا 4 نمیشه. میتونین اطلاعات دقیقترو از اونایی که مدارکشونو wes تبدیل کرده بپرسیم.
    سلام. دیگه آقای sb هم جوابت رو داد. یک بار خودت تو wes حساب کنی متوجه می شی که درست می گم.موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

این سایت ها که آره دیدم، ولی اینا یه حالت کلی داره به همین زاحتی نیس که، باید ازونایی که ریزنمراتشونو دادن wes بپرسیم، به این سایتها نمیشه اکتفا کرد

خود wes اون جدول رو زده. سایت خود wes هست که به تفکیک کشورها میده نمرات رو. حالا بله درست میفرمایید. اونا که ریزشون رو دادن wes میتونند جواب دقیق تر بدند. منم گفتم این جدول که خود wes در سایتش زده براتون بفرستم.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

معدل 16 برابر 4 نیست چون شما معدل رو تبدیل نمی کنی. تک تک نمرات رو تبدیل می کنی با همین معیار یعنب 16 تا 20 میشه 4 و ...
    بعد با رعیت واحد از نمرات تبدیل شده معدل می گیری.
    از این لینک هم می تونی استفاده کنی:
    http://www.foreigncredits.com/Resources/GPA-Calculator/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    من در مورد محاسبه GPA یک سوال داشتم. دانشگاهی که میخوام اپلای کنم نمره از 4 رو میخواد و در مورد چگونه محاسبه آن این جدول رو گذاشته:
    A 4.0
    A - 3.7
    B + 3.3
    B 3.0
    B- 2.7
    C+ 2.3
    C 2.0
    C- 1.7
    D+ 1.3
    D 1.0
    D- 0.7
    E 0.0
    حالا مشکل من اینه که نمی دونم نمره A+ یا C- چی میشن از 20 . جدول های مربوط به A,B,C,D,E رو دیدم برای ایران اما این + و - ها رو جایی ندیدم ممنون میشم اگه کسی میدونه کمک کنه.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afaaagh نمایش پست ها
    سلام
    من در مورد محاسبه GPA یک سوال داشتم. دانشگاهی که میخوام اپلای کنم نمره از 4 رو میخواد و در مورد چگونه محاسبه آن این جدول رو گذاشته:
    A 4.0
    A - 3.7
    B + 3.3
    B 3.0
    B- 2.7
    C+ 2.3
    C 2.0
    C- 1.7
    D+ 1.3
    D 1.0
    D- 0.7
    E 0.0
    حالا مشکل من اینه که نمی دونم نمره A+ یا C- چی میشن از 20 . جدول های مربوط به A,B,C,D,E رو دیدم برای ایران اما این + و - ها رو جایی ندیدم ممنون میشم اگه کسی میدونه کمک کنه.
    شما با این جدولی که دوستامون تو پست های بالاتر دادن، خودتون نمرات تک تک درساتون رو حساب کنین که خیلی ام وقت گیر میشه، بعد معدل هر ترم رو به همین صورت حساب کنید، و در نهایت معدل کل.
    اگه دانشگاهتون گزارش غیررسمی شما رو بپذیره خوبه، ولی بعضا تنها گزارش wes رو میپذیرن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون از جوابتون ولی مشکل من اینه که تو همه این جدول هایی که من دیدم فقط A و B و C اینا بود B+ مثلا نمیدونم میشه چه نمره ای.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط afaaagh نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون ولی مشکل من اینه که تو همه این جدول هایی که من دیدم فقط A و B و C اینا بود B+ مثلا نمیدونم میشه چه نمره ای.
    سلام.آفاق به نظرم مشکلی نیست.بالا اومده فقط دو شیوه نمره دهی رو اعلام کرده. راستیه فکر می کنم برای چین و اون طرفا باشه و چپ هم که همون wes هست. شما با wes حساب کن مثلا معدلت می شه 3.8. بعد برای اون جا بفرست 19/20 ، 3.8 و -A. البته نظر منه!!!

Junior Member

سلام دانشگاه پیتزبرگ از سیستم محاسبه ی متفاوتی استفاده میکنه، به طوری که معدل 14.86 معادل 1.9 اونا میشه، از نظر تناسب این از نصفم کمتره در صورتی که 15 خیلی از نصف بیشتره، به نظرتون همچین سیستمی میتونه باشه یا اینکه من دارم معدلمو اشتباه محاسبه میکنم؟ مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)