نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 88 از 98 نخستنخست ... 387879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

سلام
    توی سایت دانشگاه طرز محاسبه ی gpa رو به شکل زیر گذاشته، توضیحی که زیرشه ظاهرا بیان کننده ی اینه که تبدیل با cumulative grade انجام میشه، یعنی من فقط با دوتا تناسب ساده میتونم معدل کلمو از مقیاس 20 به مقیاس 4 ببرم؟
    میخواستم ببینم درست متوجه شدم یانه؟ مرسی از پاسخ
    [IMG][/IMG]

نقل قول نوشته اصلی توسط ai_ai نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تو پورتال دانشجویی من (ارشد - امیرکبیر) کنار نمره درس، گرید رو هم میزنه مثلا A, الان داشتم دقت میکردم دیدم 17 به بالا رو A گذاشته! کسی اطلاعی نداره که امیرکبیر ریز نمره هارو میفرسته کنارش گرید میزنه یا نه؟ این دیگه آخر ستمه، تو این دانشگاه درس بخونی آخرم به جای 16 از 17 حساب کنن گرید A رو! من معدلم نابود میشه اینجوری، با WES میشه 3.25 اینجوری میشه 2.96!!!! فرقش از قبولی تو یک دانشگاه تا بررسی نکردن مدارکه! (درسته که شاید بگین دانشگاه ها معیارهای خودشون رو دارند ولی فرض کنید شما ریز نمراتی براتون ارسال شده که خیلی راحت کنارش گرید اومده! باز هم تبدیل میکنین یا از همون گرید استفاده میکنین!؟)
    معدلم 15.59 هست که خطی تبدیل کنم میشه 3.11
    خواهش میکنم جواب بدین چون کلا به هم ریختم
    ممنون از همه دوستان
    معدل 15 می شه 3.3 یعنی B پلاس. این لینک معدل رو محاسبه می کنه https://www.augustana.ualberta.ca/pr...alculator.html

این رو هم ببینید http://www.registrar.ualberta.ca/cal...23.4.html#23.4 لینکهایی که در صفحه اول همین موضوع قرار داده شده هم ببینید تا استرستون همچنان کمتر بشه. موفق باشید.
    ویرایش توسط royalroya : December 10th, 2015 در ساعت 02:09 AM

Junior Member

درووووووووووووود دوستان
    ممنون میشم اگر سریع پاسخ بدید

دانشگاههی که من میخوام اپلای کنم گفته:
    While GPA will be verified by the university, an accurate self-reported GPA expedites the admission process. Junior and senior-level study refers to course work taken after the term in which you earned 60 semester hours or 90 quarter hours. These courses generally are taken in the third and fourth years of study, and continue until you graduate with a baccalaureate (B.A. or B.S.) degree.

این در واقع همون معدل 2 سال آخر رو خواسته؟ با احتساب دروس عمومی یا بدون آنها؟
    ممننون از همراهیتون،

Junior Member

درووووود دوباره
    لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید متاسفانه زمانم برای اپلای بسیار محدوده....
    توی فرم اپلای دانشگاه خواسته خودمونن با استفاده از جدول زیر یک محاسبه ای رو از معدل کارشناسیمون داشته باشیم:
    البته قبلش گفته که:

While GPA will be verified by the university, an accurate self-reported GPA expedites the admission process. Junior and senior-level study refers to course work taken after the term in which you earned 60 semester hours or 90 quarter hours. These courses generally are taken in the third and fourth years of study, and continue until you graduate with a baccalaureate (B.A. or B.S.) degree.

A x 4
    A- x 3.67
    B+ x 3.33
    B x 3
    B- x 2.67
    C+ x 2.33
    C x 2
    C- x 1.67
    D+ x 1.33
    D x 1
    D- x .67
    F or I x 0

Your GPA is 3.215

من 76 واحد آخر دوره کارشناسیمون رو در نظر گرفتم (76=60-136) و با استفاده از جداول مربوطه ( ......,17.99-16:A+:18-20، A)
    مشخص کردم که مثلا چند تا از نمرهام A+، چند تا از نمرهام A، و به همین ترتیب....
    بعد اون عددها رو در جدول بالا گذاشتم و معدل رو محاسبه کردم. این تنهااااا راهی بود که به ذهنم رسید تا بتونم معدل رو با استفاده از این جدول حساب کنم. فقط نمیدونم واحد های درسی کجا بایستی منظور بشه توی این روش ؟ نمره های عمومی هم بایستی منظور بشه یا بایستی اونها رو حذف کنم
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sara96 نمایش پست ها
    درووووود دوباره
    لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید متاسفانه زمانم برای اپلای بسیار محدوده....
    توی فرم اپلای دانشگاه خواسته خودمونن با استفاده از جدول زیر یک محاسبه ای رو از معدل کارشناسیمون داشته باشیم:
    البته قبلش گفته که:

A x 4
    A- x 3.67
    B+ x 3.33
    B x 3
    B- x 2.67
    C+ x 2.33
    C x 2
    C- x 1.67
    D+ x 1.33
    D x 1
    D- x .67
    F or I x 0

Your GPA is 3.215

من 76 واحد آخر دوره کارشناسیمون رو در نظر گرفتم (76=60-136) و با استفاده از جداول مربوطه ( ......,17.99-16:A+:18-20، A)
    مشخص کردم که مثلا چند تا از نمرهام A+، چند تا از نمرهام A، و به همین ترتیب....
    بعد اون عددها رو در جدول بالا گذاشتم و معدل رو محاسبه کردم. این تنهااااا راهی بود که به ذهنم رسید تا بتونم معدل رو با استفاده از این جدول حساب کنم. فقط نمیدونم واحد های درسی کجا بایستی منظور بشه توی این روش ؟ نمره های عمومی هم بایستی منظور بشه یا بایستی اونها رو حذف کنم
    ممنون

سلام

من میگردم صقحات 40-80 این تاپیک رو و سعی میکنم جوابشو پیدا کنم براتون. فقط چون وقتتون کم هست.
    <<<<<<<----------امتیاز مثبت یادتون نره

سلام من از یکی از دانشگاه ها، این رو پرسیدم که معدل لیسانس و فوق لیسانس هر دو باید از حداقل عنوان شده بالاتر باشند که این جواب رو بهم دادند. که خیلی امیدوار کننده هست برای همه کسایی که معدل لیسانس پایین دارن. حالا میخواستم ببینم این Cumulative GPA چه جوری محاسبه میشه.

The minimum gpa for the graduate school is 3.0/4.0 . When we evaluate applications with advance degrees (Masters) we use the cumulative gpa. We only use the bachelors when there is no advance degrees

ممنون
    <<<<<<<----------امتیاز مثبت یادتون نره

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadinodos نمایش پست ها
    سلام من از یکی از دانشگاه ها، این رو پرسیدم که معدل لیسانس و فوق لیسانس هر دو باید از حداقل عنوان شده بالاتر باشند که این جواب رو بهم دادند. که خیلی امیدوار کننده هست برای همه کسایی که معدل لیسانس پایین دارن. حالا میخواستم ببینم این Cumulative GPA چه جوری محاسبه میشه.

The minimum gpa for the graduate school is 3.0/4.0 . When we evaluate applications with advance degrees (Masters) we use the cumulative gpa. We only use the bachelors when there is no advance degrees

ممنون
    البته این سیاست این دانشگاه هست. دانشگاه های دیگه ممکنه این طور عمل نکنن. یعنی هر دانشکاهی سیاست خودشو داره و ممکنه جدا جدا شرط رو بررسی کنه. امسال من 3 تا دانشگاه با رنک حدودی 100 تو امریکا اپلی کردم. نتیجه: یکیش پذیرش و فاند، یکیش فقط پذیرش و آخری هم ریجکت ظرف فقط 4 روز.
    بحث بعدی رقابته. ممکنه دانشگاه top20 واقعا به این سیاست پایبند باشه و با داشتن مدرک ارشد بالا و معدل کارشناسی پایین سرضرب ریجکت نکنه ولی تو رقابت با بقیه ریچکت بشید بنابراین با معدل پایین کارشناسی در انتخاب دانشگاه هم دقت کنید.
    در مورد CGPA هم وضعیت معلوم نیست. بعضی از دانشگاه ها به 60 یا 64 واحد آخر اشاره کردن که عملا میشه ارشد به اضافه دو ترم آخر کارشناسی. باز هم ممکنه جایی سیاست دیگه ای داشته باشه.

سلام دوستان
    من براي دانشگاه ryerson كانادا اپلاي مي كنم تو سايتشون زده شده حداقل معدل 3.00/4.33 بايد باشه حالا من چطوري ببرم به مقياس 4.33؟؟!

Junior Member

سلام
    دانشگاهی که من میخوام اقدام کنم CGPA خواسته که گفته بایستی 75% باشه
    نمره gpa من 2.75 هست، چطور به این مقیاس تبدیلش کنم؟

Junior Member

سلام دوستان من یه اشتبه بزرگ کردم و معدلمو همینطوری تبدیل کردم و تو پر کردن اپلیکیشنام استفاده کردم اما الان که از فایل های موجود در تاپیک مثلا مقیاس wes استفاده میکنم معدلم خیلی بالاتر میشه بنظرتون چکار باید بکنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)